محمدحسام گودرزی، پروازی در مسیر ابدیت

 
تاریخ انتشار: پ., 2023/06/08 - 15:33 توسط طبسی

هنوز خاطره تلخ و متاثرکننده درگذشت دوست عزیز و گرامی مرحوم حسین گودرزی سرد نشده بود که خبری به مراتب تلخ تر توسط دوستان شیندری منتشر شد. خبری که باورش بسیار سخت و غیر قابل باور بود: محمدحسام گودرزی سقوط کرد. خبر چنان شوک آوربود که دو روز تمام فعالیت ها متوقف شد و چون در مسیر سفر بودم ناچار به توقف شده تا شرایط روحی کمی بهبود یابد و لذا اگر این خبر بسیار تلخ با تاخیر در سایت پارس لیفت منتشر می شود به همین دلیل است.
 واژه سقوط در صنعت آسانسور همیشه مترادف با چاه یا شفت آسانسور است، اما این بار یک مدیر شایسته و لایق آسانسوری، مردی متعهد و با اخلاق و مهربان که دلی به وسعت بیکران آسمانها داشت از فراز آسمانها سقوط کرد و آسمانی شد.
 از سال 1356 با پدر مرحومش حسین گودرزی در شرکت ایران شیندلر همکار بودیم و سالها کار مشترک داشتیم، به همین جهت بیشتر اوقات کاری در شرکت ایران شیندلر با هم بودیم.
بطور معمول روزهای پایان هفته و تعطیلات به اتفاق خانواده با هم بودیم و در ایام تعطیلات تابستانی شرکت سالهای متمادی سفر شمال می رفتیم.
این دورهمی ها بهترین شرایط برای بجه ها بود تا از فرصت استفاده کرده و تا می توانند بازی کنند، بویژه برای محمدحسام گودرزی و احسان طبسی، چه روزگار خوب و خوشی بود آن سالها
بچه ها به مرور بزرگ شدند و هرکدام بدنبال اهداف خود، محمدحسام گودرزی برای ادامه تحصیلات عازم قبرس شد و حدود سالهای 1384-1385 از دانشگاه Eastern Mediterranean University فارع التحصیل و احسان طبسی نیز برای تکمیل تحصیلات چندسالی مقیم اروپا شد.
محمدحسام گودرزی سال 1386 موفق به اختراع سنسورهای بی سیم جهت مکانیزه کردن آبیاری و کنترل هوشمند رطوبت خاک شد که در سوم اردیبهشت ماه سال 1386 اظهارنامه اختراع را ارائه و روز 12 آبان 1386 جهت ثبت آن اقدام شد.

محمدحسام گودرزی به اتفاق پدر parslift.com

محمدحسام گودرزی به دلیل علاقه شدید به پدر، پس از اتمام تحصیلات یار و غمخوار و همکار پدر و عضوی موثر برای جامعه بزرگ صنعت آسانسور ایران شد. اما همکاری با پدر متاسفانه تا اسفندماه  1397 تداوم داشت و با درگذشت ناگهانی مرحوم حسین گودرزی بار مسئولیت و راهبری شرکت به محمدحسام گودرزی منتقل شد. اما چرخ گردون چه بازیها دارد..............
محمدحسام گودرزی از علاقمندان طبیعت بود و پرواز را دوست داشت. سالهای زیادی در صنعت هوانوردی فعال بود و اهل پرواز، معمولا اوقات فراغت و تعطیلات بیشتر با پاراگلایدر پرواز می کرد. وی بیش از ده سال سابقه پرواز داشت.
آخرین باری که ایشان را دیدیم مهرماه سال 1400 بود که قرار گذاشتیم برای دریافت محصول اراضی شمال بیاید منزل، لذا وقتی آمد فرصتی شد از گذشته ها و پدر مرحومش یادی کنیم در باره مسائل جاری و مشکلات و موارد متعدد دیگر به تفصیل صحبت کنیم. البته در این سالها گاهی تلفنی با هم تماس داشتیم.

متاسفانه آخرین پرواز نافرجام محمدحسام گودرزی روز شنبه 13 خردادماه 1402 بود. در این روز به اتفاق دو نفر از دوستان برای پرواز عازم ارتفاعات امام زاده هاشم می شوند تا از سایت امام زاده هاشم پرواز را آغاز و در مقصد، سایت پروازی چنار شرق آبسرد دماوند فرود آیند، کل مسیر پروازی حدود 25 کیلومتر بود.
دو همراه محمدحسام به ترتیب پرواز می کنند و نفر آخر وی بود که پرواز بی انتهای خود را استارت می زند. دوستان در مقصد فرود می آیند و چشم به آسمان منتظر محمدحسام، اما ساعات به کندی می گذرد و از محمدحسام گودرزی خبری نیست.

پرنده ای که در آخرین پرواز به آسمان عروج کرد parslift.com
حدود ساعت 4 بعداز ظهر دوستان و خانواده از طولانی شدن غیبت محمدحسام گودرزی نگران می شوند و از پلیس و هلال احمر کمک خواسته می شود. روز شنبه تا تاریک شدن هوا عملیات جستجو ادامه پیدا می کند، اما نتیجه ای حاصل نمی شود.
روز یکشنبه چهاردهم خردادماه با روشن شدن هوا مجددا عملیات جستجو آغاز می گردد، حتی یکی از دوستان محمدحسام با ماشین شاسی بلند در منطقه حضور پیدا می کند که متاسفانه اتومبیل واژگون و وی آسیب می بیند. اما عملیات در این روز ناموفق و بی نتیجه می ماند. البته در این چند روز به دلیل وجود باد و بوران و وضعیت بد آب و هوا اجازه پرواز بالگرد بخاطر رعایت ایمنی داده نمی شود.
روز سوم عملیات (پانزدهم خرداد) با استفاده از بالگرد شروع می شود، حتی بعضی از اهالی با استفاده از پهپاد های خود در منطقه به جستجو می پردازند، اما روز دوشنبه نیز بدون نهیچ تیجه خاصی به پایان می رسد.
سه شنبه 16 خردادماه، چهارمین روز مفقود شدن محمدحسام گودرزی گروه های شناسائی در ارتفاعات روستای یهر دماوند چتر پاراگلایدر را پیدا می کنند، با پیدا کردن چتر پاراگلایدر در این منطقه احتمال داده می شود که محمدحسام گودرزی در همین حوالی سقوط کرده باشد. پس از یک ساعت جستجو پیکر وی پیدا می شود. در بررسی های انجام شده مشخص می شود در اثر جراخات ده ها ساعت قبل جان باخته است و در نهایت با حضور نیروهای هلال اهمر پیکر این پرنده آسمانها را از ارتفاعات کلاخون به پائین منتقل می کنند.
و بدین سان پس از چهار سال و اندی از درگذشت پدرش مرحوم حسین گودرزی، محمدحسام گودرزی نیز به پدر می پیوندد.
پورتال پارس لیفت درگذشت جانکاه عزیز از دست رفته مهندس محمدحسام گودرزی را خدمت مادر داغدار سرکار خانم بیات و برادران محترم حامد گودرزی و حمید گودرزی و همسر محترم وی و بقیه بازماندگان و همکاران و دوستان تسلیت عرض نموده و صبر و شکیبایی برای تمامی عزیزان آرزومند است.
امید که روح آسمانی محمدحسام گودرزی در آرامش ابدی آرام گیرد.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.