کلید احضار آسانسور کی روشن شد؟

تاریخ انتشار: ش., 2014/10/11 - 08:09 توسط طبسی

بسیاری از ابداعات و اختراعات در صنعت آسانسور، با توجه به گذشت زمان و عدم تمرکز و توجه به آنها اصلا" به چشم نمی آید، در صورتیکه این تجهیزات در زمان ابداع بسیار جالب و دیدنی بوده، مثل دکمه شستی یا کلید احضار آسانسور.

 

یکی از انواع شستی های قدیمی آسانسور

یک نوع قدیمی از شستی احضار آسانسور- (شستی داخل کابین)


در گذشته کلیدهای احضار آسانسور به شکل دکمه و پوش باتون بود، با فشار آن توسط کاربر یا مسافر آسانسور، اتصال مدار از طریق تیغه پلاتین داخل آن وصل و مدار فرمان ثبت گردیده و به اصطلاح آسانسور فرمان می گرفت، اما از ثبت فرمان هیچ نشانی که مسافر تشخیص دهد وجود نداشت و به همین دلیل مسافرین ناشکیبا بارها پی در پی کلید شستی احضار آسانسور را فشار میدادند.

 

روشن شدن کلید احضار باعث اطمینان مسافر از ثبت فرمان


گرچه بعدها توسط شرکت شیندلر روی صفحه شستی ها با تعبیه چراغی در پائین دکمه های احضار تا حدودی این مسئله حل شد و با فشار شستی، چراغ in use روشن می شد، ولی در اکثر مواقع این چراغ هم کار ساز نبود و فشارهای پی در پی مسافرین عجول بر دکمه های شستی احضار ادامه داشت، تا اینکه  در مسیر اختراعات و بهبود بره برداری از آسانسور، شرکت اوتیس با ابداع و طراحی دکمه ارگونومی که یک سیستم جدید نمایش ثبت فرمان احضار اسانسور برای مسافر بود، شرایطی را بوجود آورد که دیگر مسافر ناشکیبای آسانسور از نظر حس روانی نیاز به فشارهای پی در پی دکمه شاسی نداشته باشد.

 

اطمینان از ثبت فرمان باعث کاهش فشارهای پی در پی بر شستی احضار شد


در طرح جدید دکمه های شستی احضار اوتیس، با روشن شدن دور دکمه شستی که با فشار بر دکمه توسط مسافر، چراغ زیر دکمه شستی روشن می شد، باعث شد که مسافر از ثبت فرمانی که به آسانسور داده مطمئن شود و دیگر نیازی به فشارهای پی در پی به دکمه شستی نباشد.
این مسئله باعث تغییر رفتار کاربر آسانسور و عدم فشارهای مکرر بر شستی شده و در کاهش اصطهلاک و خرابی این بخش از تجهیزات آسانسور بسیار موثر و کارساز باشد.
براستی اگر کمی با حوصله و دقیق به تک تک اجزای آسانسور بنگریم به سادگی می توانیم مروری بر چگونگی رشد و پیشرفت و حتی تاریخچه آسانسور از گذشته تا حال را داشته باشیم

 

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا حاصل جمع عدد بیست با عدد چهل را به عدد بنویسید.