کاهش مصرف انرژی با استفاده از پله برقی

تاریخ انتشار: د., 2013/01/14 - 16:01 توسط لطفی

میدانیم که مهمترین عامل زندگی در وجود هر موجود زنده ای ، انرژی است ، تا آنجایی که اگر آثار وجود انرژی در او محو شود ، دیگر حیاتش معنا و مفهومی نخواهد داشت .

تحرک و فعالیت ، انجام دادن کار ، همه حکایت از وجود انرژی میکند . بطورکلی هر دستگاه یا ماشین که بتواند کاری انجام دهد ، دارای انرژی میباشد . انواع مختلف انرژی در زندگی اقتصادی ،  اجتماعی و سیاسی مردم نقش بسیار مهم و اساسی دارد ، در عصر ما براثر ازدیاد روز افزون جمعیت کره زمین و از سوی دیگر با گسترش شهرها وتلاش جوامع مختلف برای بالا بردن سطح زندگی ، انرژی مورد نیازسال به سال افزایش یافته ومصرف آن بطور کلی بصورت انرژی های مکانیکی ، نورانی ، و حرارتی بطور اعم صورت میگیرد . و معمولاً انرژی مصرفی از انرژی های خام مانند انرژی حرارتی ناشی از ذغال سنگ ، نفت ، انرژی آب ، انرژی اتمی بدست نمی آید بلکه ابتدا انرژی خام به انرژی ثانویه که معمولا انرژی الکتریکی است تبدیل وسپس بصورت های گوناگون مصرف میشود.


در این میان میزان انرژی خام مورد نیاز عمدتاً استفاده از سوختهای فسیلی است ،که سال به سال افزایش یافته و برای بدست آوردن انرژی ثانویه (الکتریکی) مورد نیاز مصرف از روشهای متعددی استفاده میگردد، که این روشهاموجب اختلالات در مسائل زیست محیطی از دست دادن منابع انرژی وانتشار گازهای گلخانه ای نظیر منواکسید کربن ،دی اکسید کربن و....گردیده.

که این عوامل موجب حساسیت جوامع  در ‌خصوص بهینه سازی و کاهش مصرف انرژی در سیستم‌های خدمات‌ رسانی عمومی ازجمله مهمترین سیستم‌هایی که هر روز در اماکن عمومی نظیر ایستگاه‌های مترو ، معابر شهری ، فروشگاه‌های بزرگ ،  پایانه‌های مسافربری ،  فرودگاه‌ها وسایر موارد که با آنها سر و کار داریم ، پله‌‌برقی‌ها هستند . از آنجا که بار ترافیکی روی پله‌برقی‌ها همواره متغیر است ، مهندسان و متخصصان برای کاهش مصرف انرژی در پله‌برقی‌ها راهکارهایی درزمینه مسائل زیست‌محیطی و تلاش‌های بسیار در بهینه ‌سازی وکاهش مصرف انرژی  جهت کنترل انتشار گازهای گلخانه‌ای ،  به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی در اکثر جوامع را به کار بسته‌اند.
ادامه در فصل بعد  با تشکر

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا حاصل جمع عدد بیست با عدد چهل را به عدد بنویسید.