کارگروه ساماندهی نصابان و سرویسکاران آسانسور/2

 
تاریخ انتشار: دوشنبه, 1394/05/05 - 16:40 توسط طبسی

با سلام

همکاران عریر و گرامی به این مسئله آگاهی دارند که نصاب آسانسور یکی از ارکان اصلی صنعت آسانسور می باشند، این گروه که توانسته اند با تمام کاستی های آموزشی با روشهای نصب جدیدترین آسانسورها آشنا شده و امروزه یکی از افتخارات صنعت آسانسور ایران نصابان توانمند آسانسور می باشند.

 

نشست کارگروه ساماندهی نصابان آسانسور در سندیکا -روز 4 مرداد 93 parslift.com

 

سامان دهی نصاب های آسانسور یکی از موضوعات مهمی است که مدت مدیدی است بسیاری به دنبال سروسامان دادن آن بوده و تلاش می کنند به این موضوع به صورت جدی پرداخته شود تا بتوانند با درجه بندی نصاب ها قابلیتها و توانمندی های این گروه فعال و هسته مرکزی نصب آسانسور را به شکل قانونمندی در آورند، در واقع آنان را دارای درجه و کارت شناسایی تبحر و تخصص نمایند.

به دنبال جلسه قبلی کارگروه ساماندهی نصابان و سرویسکاران سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران و خدمات وابسته، نشست دیگری توسط کارگروه روز شنبه سوم مرداد ماه ۹۴ در محل سندیکا برگزار شد.

در ابتدای جلسه مهندس طباطبایی دبیر کارگروه ساماندهی نصابان و سرویسکاران و میهمانان جلسه درباره:

 • معضلات صنعت آسانسور در حوزه نصابان و سرویسکاران به بحث و گفتگو پرداختند. گفتنی است به منظور تبیین راهکارهای مناسب جهت حل معضل نصابان از صاحبنظران و متخصصان صنعت آسانسور برای حضور در این جلسه دعوت شده بود.
 • در این جلسه مقاله آقای ابراهیم آبادی در خصوص معضل نصابان که در مجله دنیای آسانسور به چاب رسیده بوده مورد بررسی قرار گرفت.
 • پس از بحث و بررسی های صورت گرفته در جلسه مقرر گردید: نصابان و سرویس کاران شناسایی شوند و بر اساس طرحی که به منظور آموزش نصابان و سرویسکاران و سطح بندی آنها تدوین می‌شود سطح بندی انها به تناسب دانش و تجربه و توانمندی آنان انجام گردد.
 • همچنین برای نصابان و سرویس کاران کارت های شناسایی متناسب با رسته و سطح تخصصی آنان تهیه و برای هر نصاب کد شناسایی مجزا تعریف شود.
 • ضمنا قانونمند کردن کد شناسایی نصابان با هماهنگی اداره استاندارد جهت درج در گواهی بازرسی آسانسورهایی که توسط آن نصاب انجام گرفته است.
 • از بندهای دیگر طرح ساماندهی نصابان سندیکا خواهد بود. در پایان جلسه دبیر کارگروه خواستار همکاری شرکتهای عضو در معرفی نصابان و همچنین تکمیل فرمهای مربوط به مشخصات فردی نصابان شد.

دیدگاه‌ها

با سلام
همانطوریکه در مطلب بالا اشاره شده، منظور از این طرح:

 

سطح بندی و رتبه بندی نصابان آسانسور و تعمیرکاران آسانسور parslift.com

 

 • شناسایی نصابان آسانسور و تعمیرکاران آسانسور
 • میزان سابقه کار و تحصیلات
 • جمع آوری آمار عمومی این بخش از صنعت آسانسور به منظور برنامه ریزی آموزشی
 • سطح بندی و رتبه دهی نصابان با توجه به تخصص و توان علمی و تجربی
 • تدوین آئینامه های مربوطه 
 • قانونمند کردن کد شناسایی نصاب و تعمیرکار آسانسور
 • هماهنگی با اداره استاندارد جهت درج نام نصاب آسانسور در فرمهای گواهی بازرسی آسانسوری که توسط نصاب آسانسور نصب گردیده است و موارد دیگر......

البته در دومین نشست کارگروه ساماندهی نصاب های آسانسور در سندیکای صنعت آسانسور و پله برقی ایران که اخیرا" برگزار شد تبادل نظرها انجام و قرار است پیش نویس پیشنهادی جهت برگزاری دوره های آموزشی مورد نیاز نصاب های آسانسور تهیه گردد.

این پیش نویس در 4 گروه تخصصی بررسی شده و قرار است نتایج حاصله در نشست های بعدی مورد بازبینی و بررسی و تائید نهایی قرار گیرد، گرچه بر اساس شنیده ها، شرکتها تا حدودی در این رابطه با سندیکا همکاری نداشته و لذا تا زمانی که در یک  طرح و برنامه، مخصوصا" تکمیل اطلاعات پایه، همکاری مناسب وجود نداشته باشد، نمی توان انتظار نتیجه مثبت داشت!

سلام ودرود بر جناب مهندس طبسی

 

موضوع  ساماندهی نصابان زحمتکش این صنف کار بسیار جالب و لازم است . منتهی کار سندیکا نیست.

سندیکا از ابتدا  فقط نزاع فروشندگان آسانسور ارزان بوده و هست. نصابان بنظر اینجانب بعنوان اولین کار:

 1. فاصله گرفتن از این تشکیلاتست
 2. قدم دوم تشکیل یک تشکل مستقل از سندیکاست .

سدیکا فعلا قادر برفع اختلاف بین اعضای خودش نیست

موفق باشید

 

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هزار و دویست و بیست را به عدد بنویسید.