چرا صنعتگران به فکر معلولین نیستند؟

 
تاریخ انتشار: دوشنبه, 1393/08/12 - 20:58 توسط طبسی

کاربر محترمی و معلولی که مادر و سرپرست خانوار و بازنشسته نیز می باشد در رابطه با تهیه خودرویی مناسب و ارزان قیمت پرسشی داشته، که با توجه به اهمیت موضوع به عنوان مطلبی جدید آنرا مطرح نمودم، در پاسخ به این شهروند گرامی باید عرض کرد بعید است وسیله ای که به آن اشاره کرده اید به صورت انبوه در داخل تولید شده باشد، مشکلات این جماعت بسیار بوده، حتی در استفاده ار آسانسور، عدم مناسب سازی مسیر تردد آنان در شهر و معابر، متاسفانه در حرف زدن و وعده دادن جایگاه رفیعی داریم، اما وقتی به عمل می رسد هیچ خبری نیست. این تلنگر با موضوع بحث پیوندی ناگسستنی دارد.

معلولین نیازمند یاری صنعتگران هستند www.parslift.com

 

میگویند یکی دو سال قبل قرار بوده بهزیستی که علی الظاهر حدود بیش از 1.000.000 نفر را در بخش توانبخشی زیر چتر حمایت خود دارد، قرار بوده وسیله نقلیه مناسب سازی شده وارداتی را برای معلولین وارد کند، با تعهد پرداخت دولت بابت معافیت گمرگی حدود 30.000.000 تومان، که در واقع با قیمت 30 میلیون تومان ارزانتر در اختیار معلولین قرار گیرد.

در آغاز 30.000 نفر ثبت نام کردند و تا آبان 1391 به 80.000 نفر رسیده، در حالی که بهزیستی اعلام کرده بود فقط قادر به پذیرش 4.700 نفر از این عزیزان می باشد.

جالب توجه اینکه همین تعداد اندک درخواست هم باید در گردش کار اداری و نامه نگاری بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره گمرک و بهزیستی مدتها منتظر باشند که آیا به نتیجه برسد یا .... امیدواریم که به نتیجه رسیده باشد و حداقل همین تعداد قادر به استفاده از آن شده باشند. ضمن اینکه وسیله نقلیه مذکور نیز باید قیمتش بالا باشد که شامل 30.000.000 تومان تخفیف ویژه تعهد دولت شده و نمی توان آنرا ارزان قیمت دانست؟

با این اوصاف متاسفانه در پاسخ به پرسش این مادر محترم باید پاسخ منفی داد، اما پرسش وی باعث ارائه پیشنهادی:

به صنعتگران می باشد: با توجه به تعداد بسیار زیاد معلولین حرکتی در کشور چرا هیچ اقدام موثری برای نیاز این عزیزان نمی کنید، آیا حالا که متولیان به این مسئله مهم توجه کمتری دارند، شما صنعتگران گرامی، کارخانجات موتور سازی و ........ نباید در این رابطه اقدامی هر چند کوچک کنید؟

 

ساخت وسیله ای ارزان قیمت و کارا برای معلولین اولویت دارد www.parslift.com

 

این همه وسیله تردد در جهان برای آسایش این قشر از جامعه وجود دارد، حداقل از این نمونه ها الهام بگیرید و آستین ها را بالا زده و اقدام کنید.

به عنوان پیشنهاد، یک نمونه از صدها نمونه:

  • یک نوع موتور الکتریکی مناسب معلولین که از فلز سبک ساخته شده 
  • چرخهای بزرگ عقب برای حفظ تعادل طراحی شده 
  • صندلی آن قابل چرخش بوده
  • دسته های طرفین متحرک که برای سوار شدن بالا می رود 
  • دارای سقفی متحرک به دو صورت بهاره و زمستانه که از ورود باران به محوطه نشستن معلول جلوگیری می کند.

ضمن اینکه نمونه های بسیاری وجود دارد که باید اقدام کرد، مطمئن باشید با این اقدام نیاز جماعتی نیازمند و صبور و سختی کشیده را برآورده نموده و دنیا و آخرت خود را آباد خواهید کرد.

دیدگاه‌ها

سلام آقای طبسی بزرگوار

من معلولی هستم مثل اون مادر سرپرست خونه منم نیاز به وسیله رفت و برگشت به خونه دارم

امروز مشغول سرچ وسیله معلولین بودم اتفاقی به این سایت رسیدم ازتون بابت مطلب بالا ممنونم خدا عاقبت بخیرتون کنه که یاد ماهستید.

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هزار و دویست و بیست را به عدد بنویسید.