پله برقی قاتل خاموشی که منتظر یک بی احتیاطی است

 
تاریخ انتشار: جمعه, 1395/07/30 - 13:21 توسط طبسی

سقوط دختر بچه روی پله برقی از دوش پدر

عصر روز یکشنبه 25 مهرماه 1395 برابر با 16 اکتبر 2016 در مرکز خرید جورج تاون مالزی که محلی برای خرید و تفریح خانواده ها می باشد دختری که بر دوش پدر نشسته بود به دلیل اینکه برادر کوچکش در پائین پله برقی دستش در کناره پله برقی گیر کرده بود و با صدای فریاد او پدر به صورت ناگهانی برگشت و دخترک خردسال بر روی پله سقوط کرد.

خوشبختانه پزشکی در محل حضور داشت و سریعا نسبت به امداد و مداوای دختربچه اقدام و با احیای وی از بروز فاجعه ای جلوگیری کرد.

در این مرکز هشدارهای زیادی برای حفاظت و کنترل کودکان خردسال و خطرات پله برقی وجود دارد که از مراجعه کنندگان به این مرکز خواسته از فرزندان خردسال خویش مرافبت های لازم را اعمال کنند، مخصوصا" وقتی سوار پله برقی می شوند.

وزارت بهداشت و ایمنی شغلی در کوالالامپور طی گزارشی اعلام کرده که از سال 2011 تا ماه می 2015

  • "در %95 حوادث و اتفاقات پله برقی کودکان و خردسالان نقش عمده ای داشته اند."

ماه گذشته نیز دست یک کودک نوپای 15 ماهه در KL Sentral in Kuala Lumpur به طرز فجیعی تا مچ داخل پله برقی له شد که در همان روز با کنترل دوربین های مدار بسته، پلیس مستقر در این مرکز اعلام کرد پدر مادر این کودک سرگرم خرید بوده و یک لحظه غلفت باعث می شود کودک نوپا خود را به پله برقی رسانده و آن اتفاق ناگوار رخ دهد.

در ماه آوریل نیز دختربچه ای در Kenanga Wholesale City mall in Kuala Lumpur بطور ناگهانی در کنار مادرش از روی پله برقی به پائین سقوط و متاسفانه به دلیل شدت جراحات فوت می کند

سال گذشته نیز در همین محل دست پسر بچه آقای وی گانگ Mr Ng Wei Kang تا مچ داخل شانه های پله برقی گیر کرده است.

همانطوریکه بارها متذکر شده پله برقی با ظاهر آرام خود اگر کوچکترین بی احتیاطی در زمان استفاده از آن رخ دهد به قاتلی خطرناک تبدیل می شود و لازمست در زمان استفاده از آن به نکات ایمنی دقت لازم انجام پذیرد، مخصوصا" وقتی فرزندان دلبندمان همراهمان هستند این دقت باید تشدید شود.

تصاویر تکمیلی این گفتگو

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا حاصل جمع عدد بیست با عدد چهل را به عدد بنویسید.