نوع جوشکاری کابین اسانسور و طراحی ان

تاریخ انتشار: جمعه, 2011/05/13 - 15:15 توسط غفاری

با سلام

من دانشجوی رشته طراحی جامدات هستم و روی پروژه طراحی اسانسور کار میکنم ولی متاسفانه هیچ نوع اطلاعاتی درباره نوع جوشکاری کابین ندارم.ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

دیدگاه‌ها

کاربرگرامی سلام
گر چه در کابینهای جدید استفاده از جوشکاری محدود شده و اتصال دیواره ها،فرانت پانلها و....با بست های کشویی انجام می شود، بستهایی که از بزرگ به کوچک (از شماره 1-2-3-4-5-6-و)از پائین به بالا دیواره ها را جفت می کند.و طرق دیگر،
اما به طور کلی از جوش ترانس- جوش آرگون- ودستگاهای نقطه جوش و.. نیز استفاده می شود

با سلام در طراحی نقشه گسترده ورق دیواره های کابین برای لبه های عمودی دیواره ها در زمان برش ، شیبی ملایم در نظر گرفته میشود. پس از خمکاری و برگشت این خم به صورت لبه بیرونی، اگر دو دیواره را به صورت فیکس و کیپ در کنار هم قرار دهیم دو لبه خمکاری شده در قسمت پائین، مشترکا دارای سطحی حدود چهارالی پنج سانتیمتر می باشد و باشیبی ملایم که به سمت بالا، که در  بالاترین قسمت فاصله دو لبه دیواره نسبت به هم حدود دو سانتیمتر می شود ( اصطلاحا به صورت کله قندی) و بر اساس این شیب بست هایی (از تسمه عرض حدود5/2 سانتیمر با ضخامتی حدود3 الی 4 میلیمتر که دو لبه این بستها به صورت (یو) برگشته است) به نسبت شیب لبه دیواره در فواصل مساوی و متناسب با شیب از پائین به بالا(اول بست بزرگ و به ترتیب تا کوچکترین بست) و به صورت کشویی انداخته میشود که بمرور زمان این بستها دو لبه دیواره را محکم به هم جفت می کند. و نیازی به پیچ و مهره و واشر و آچار کشی و حضور نصاب در پشت دیواره کابین ندارد چون بستها را از بالا (از روی سقف کابین)می اندازند.

با سلام

 و سپاس از مطالب مفید سایت پارس لیفت، چند سئوال دارم که امیدوارم دوستان پاسخ دهند:

  • چرا تفاوت قیمت کابین 8 نفره بین 3 تا 18 میلیون می باشد ؟ 

خواهشمنداست اطلاعات فنی و مشخصات در خصوص کابین ارائه فرمایید .

و چند تولید کننده خوب با قیمت مناسب معرفی فرمایید .

باتشکر

با سلام
تفاوت قیمت کابین آسانسور دلایل مختلفی دارد، نوع ساخت و ضخامت ورق، جنس ورق و چند لایه بودن دیواره ها و تزئینات داخلی به همراه نوع شستی و نمراتور داخل کابین در تعین قیمت کابین نقش اساسی دارد.

  •  کابین ساده با دیواره های ساخته شده از ورق سیاه و مونتاژ با پیچ و مهره با پوشش رنگ روغنی و شستی نمراتور ساده 80 سانتی و کفپوش معمولی ارزان ترین نوع کابین آسانسور می باشد. اما وقتی
  • قطعات کابین تغییر کند و مثلا"دیوارهای کابین از ورق کالوانیزه و چند لایه و حتی ضد آتش و ضد صدا و با روکش استیل و مونتاژ با بست های کشویی بدون نیاز به استفاده از پیچ و مهره، شستی و نمراتور تمام قد، کف سرامیک یا سنگ و تزئینات داخلی و سقف و کف به تناسب سفارش خریدار ساخته شود، قیمت آن حتی از مبلغ مورد نظر بیشتر هم خواهد شد.

با کلامی ساده می توان سفارش و خرید کابین آسانسور را تشبیه به خرید اتومبیل نمود، که با تناسب بودجه می توان نوع آن را انتخاب نمود.

در رابطه با معرفی سازنده با توجه به روش سایت که در این معقوله وارد نمی شود، پیشنهاد می شود در این مورد خود تحقیق نمائید، یا از شرکتهایی که در سایت پارس لیفت عضو می باشند، می توانید با مطالعه رزومه کاری آنان اطلاعات لازم را بدست آورید.

موفق باشید

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هفتصد و نود و پنج را به عدد بنویسید.