قوانین سختگیرانه ایمنی و بهره برداری از آسانسور و پله برقی

 
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 1395/04/23 - 17:39 توسط طبسی

 سازمان ساخت و ساز سنگاپور(BCA)  ضوابط و مقررات ایمنی استانداردهای نگهداری آسانسور سختگیرانه تری را از 25 ماه جاری(جولای) برای پیمانکاران، مالکان و استفاده کنندگان آسانسور و پله برقی اعمال خواهد کرد.

سازمان ساخت و ساز در پی یک سری حوادث و خطاهای رخ داده در بعضی از ساختمانها روز پنجشنبه 16 ژوئن اعلام کرد می توان استانداردهای ایمنی آسانسور را بهبود بخشید.

پیمانکاران و مالکان و صاحبان ثبت شده آسانسور و پله برقی باید با رعایت موارد 20 گانه الزامات اعلام شده از قبیل تضمین سلامت درب آسانسور، سیستم ترمزو اطمینان از تجهیزات و قطعات مهم و تاثیرگذار آسانسور.......و دریافت گواهینامه های تست بازرسی آسانسور توسط بازرسان مجاز و مستقل واخذ مجوزهای لازم از (BCA) سازمان ساخت و ساز سنگاپورو و جایگزینی آن با گواهینامه های قبلی در اسرع وقت اقدام نمایند.

در مصاحبه روز پنجشنبه خاطرنشان شد که اکثر 59.000 دستگاه آسانسور منصوبه در سنگاپور در شرایط خوب و ایمن هستند. با این حال تحقیقات ACB با توجه به اینکه عمر آسانسورها در حال افزایش بوده و همچنین حوادث اخیر نشان داد که باید اصلاحاتی در استاندارد کلی تعمیر و نگهداری آسانسور انجام و به پیمانکاران ابلاغ گردد

این سازمان از صاحبان آسانسور و پیمانکاران خواست تعمیر و نگهداری پیشگیرانه آسانسور را در اولویت کاری خود قرار دهند و کوچکترین نقص و کاستی را سریعا رفع عیب و برطرف کنند.

لذا کلیه ساختمانهایی که از آسانسور استفاده می کنند باید گواهینامه های جدید را به صورت برجسته در محلی که قابل رویت عموم باشد نصب نمایند.

همچنین کلیه ماشین آلات پله برقی ها نیز از اول نوامبر سالجاری هر ماه توسط پیمانکار مربوطه ثبت بازرسی شده و سالانه نیز توسط بازرسین مربوطه تست و بازرسی کلی گردد، و در صورت تائید بازرسی با کسب اجازه از BCA و بر اساس زمان درج شده بر روی گواهی صادره مورد استفاده قرار گیرد.

تصاویر تکمیلی این گفتگو

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا حاصل جمع دو عدد بیست و پانزده را به عدد بنویسید.