عدم پذیرش تحویل آپارتمان به خاطر عدم دریافت تاییدیه ی آسانسور؟!

 
تاریخ انتشار: یکشنبه, 1397/09/25 - 17:56 توسط دح

سلام 

بنده سازنده ی ساختمانی هستم که واحد طبقه 5 آن را پیش فروش کردم و تمام کار واحد مزبور را نیز انجام داده ام . اما خریدار به دلیل عدم دریافت تاییدیه ی آسانسور از تحویل گرفتن آپارتمان خودداری می کند .

با توجه به اینکه موکول شدن تحویل آپارتمان به دریافت تاییدیه ی آسانسور  ، باعث تاخیر در تحویل آن و پرداخت خسارت از طرف بنده به خریدار می شود ، آیا کار خریدار منطقی و قانونی است ؟

چه کاری می توانم انجام دهم ؟ 

دیدگاه‌ها

باسلام

نظر باینکه تا زمانی که آسانسور توسط شرکتهای بازرسی کنترل و برگ تائیدیه را نداشته باشد استفاده از آسانسور ممنوع می باشد، حق با خریدار طبقه 5 است. جهت آگاهی متن خبری که اواسط سال گذشته در همین رابطه منتشر شد را به اطلاع می رسانم:

"مدیرکل استاندارد استان تهران گفت: طبق ضوابط و الزامات مبحث ۲۲ - ۲ - ۶ مقررات ملی ساختمان، مسؤولیت هرگونه حادثه ناشی از عدم عقد قرارداد سرویس و نگهداری بازرسی و دریافت تاییدیه آسانسور در آپارتمان‌ها، به عهده مدیر ساختمان و یا مالک است.

مسلم بیات در تشریح بند 22-10-2 و 22-2-6 مبحث مقررات ملی ساختمان، گفت: مدیران و مالکان ساختمان‌ها در ارتباط با ایمن‌سازی واخذ تاییدیه‌های مورد نیاز سیستم‌ها و تجهیزات منصوبه، مکلفند با توجه به ماهیت آسانسورها و پله‌های برقی، برای حصول اطمینان از عملکرد مناسب و داشتن ایمنی کافی در دوره بهره‌برداری، با انجام سروریس‌های ماهانه و بازرسی‌های سالانه اقدام کنند؛ لذا مدیران دستگاه‌های اجرایی و مالکین و مدیران مجتمع‌های مسکونی و تجاری، قانونا موظف به ایمن و استانداردسازی آسانسورهای مجموعه‌های متبوع خود هستند."

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هزار و دویست و بیست را به عدد بنویسید.