طویل ترین پله برقی پیوسته جهان آغاز بکار کرد

 
تاریخ انتشار: جمعه, 1395/07/30 - 21:27 توسط طبسی

 

طولانی ترین پله برقی پیوسته جهان برای دیدن مناظر زیبای اطراف مخصوصا" برای گردشگران تنبل آغاز بکار کرد.

گرچه طولانی ترین سیستم پله برقی فضای باز با عنوان : “Hillside Escalator Link” حدود 800 متر متشکل از 20 پله برقی و سه پیاده رو متحرک شیبدار در محدوده خیابانها و شیب دامنه کوه در هنگ کنگ قرار دارد.

اما طولانی ترین پله برقی پیوسته در مرکز استان هوبئی چین به طول 689 متر برای گردشگران و توریست های جهان در منطقه ای کوهستانی و مملو از درختان سر بفلک کشیده زیبا راه اندازی شد. این پله برقی طویل بیشتر مناسب گردشگرانی است که به خود زحمت راه رفتن در شیب تند کوهستان نمی دهند.

Enshi Grand Canyon in Enshi city در مرکز استان هوبئی  چین، با هدف افزایش تعداد گردشگران و بازدید کننده به این منطقه این مجموعه را با هزینه 3.654.150.00 دلار راه اندازی کرده است.

مسافران برای رسیدن از پائین ترین نقطه به بالاترین مکان حدود 18 دقیقه زمان در اختیار دارند تا از زیبایی های اطراف نهایت لذت را ببرند.

میانگین هزینه سفر با این پله برقی عظیم  برای هر نفر حدود 3 دلار می باشد.. با توجه به اینکه برای اجرای پله برقی ها از ترکیب بتن و فولاد با تلفیق سازه های چوبی که با گیاهان بالا رونده پوشیده خواهد شد، کمک کرده این ترکیب با محیط اطراف هماهنگ گردد و کمترین تخریب را به محیط زیست وارد کند.

Xiong Yan مدیر مسئول این پروژه که در Central-South Architectural Design Institute کار می کند، به روزنامه Peoples Daily  گفت: "این طرح مهندسی کاملا" با محیط زیست همزیستی داشته و ساختار چوبی و کاشی به رنگ خاکستری متمایل به فیروزه ای که از بالا به صورت یک صفحه آبی فیروزه ای دیده می شود با تمرکز بر مسیر پله برقی بسیار چشمنواز است.

فاز اول "درازترین پله برقی جهان" در سال 2011 به طول 288 متر راه اندازی شد، اما در حال حاضر طرح تکمیل شده و گردشگران می توانند کل مسیر را با پله برقی طی کنند.

یکی از مسئولین این پروژه می گوید که این مجموعه پله برقی می تواند طی یکساعت حدود 7300 گردشگر و بازدید کننده را جا بجا کند ضمن اینکه طبق پیش بینی باید به 600.000 بازدید کننده برسیم.

طولانی ترین پله برقی در جهان این روزها رسانه های اجتماعی نیز مطرح شده، افرادی که از این پله برقی طولانی دیدن کرده اند در ارتباط با ساختار جالب و تلفیق چوب و آهن و سیمان و مناظر اطراف، کوه و جنگل، شیب تند پله برقی ها و ........ تجربه خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اند.

تصاویر تکمیلی این گفتگو

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا حاصل جمع دو عدد بیست و پانزده را به عدد بنویسید.