ساماندهي نصابها

 
تاریخ انتشار: دوشنبه, 1391/03/22 - 16:21 توسط گلریز

با سلام

چقدر خوب ميشد متوليان و دست اندركاران اين صنعت نسبت به ساماندهي نصابها يك اقدام اساسي مي‌كردند .

چون اكثر 99 درصدي آنها تجربي بوده و هيچ گونه اطلاعات علمي و تخصصي راجع به اين امر ندارند .

در مورد رعايت ضوابط ايمني در كار هم كه به هيچ وجه حريفشان نميشويم .

مورد بسيار مخاطره آميزي كه اخيرا توجه بنده را به خود جلب كرد كار كردن با دمپايي بود !

چه ميتوانيم بكنيم واقعا ؟

دیدگاه‌ها

با سلام

اشاره به موضوع مهم وحساسی شد، مدتی است، کلاسهای ویژه، دوره های نیمه متمرکز و پودمانی برای نصاب آسانسور دایر شده و گروههایی از این قشر زحمتکش و فعال علیرغم  خستگی کار روزانه، با جدیت در این کلاسها شرکت کرده و پس از پایان دوره موفق به دریافت گواهینامه مربوطه نیز می شوند، گرچه این فعالیت فراگیر نبوده و بسیاری نیز با همان آموخته های گذشته همچنان بکار مشغول بوده و با روند پیشرفت فناوری های نوین چندان ارتباطی ندارند.

اما بیان %99 برای آنان دور انصاف بوده، و اینچنین نمی باشد، چون در دهه اخیر گرایش  قشر تحصیل کرده به این صنعت باعث رشد و تعالی این حرفه شده است و با گشایش دبیرستان آسانسور و دانشگاههای علمی کاربردی که خروجی واحد آسانسور دائما" در حال افزایش می باشد، نشان از تحول و پیشرفت نسل جدید در این صنعت است و با افزایش نسل نوین نصاب و تعمیرکار و سرویسکار تحصیل کرده و با تحصیلات آکادمیک این رشد روز به روز شکوفاتر خواهد شد.

با امید به اینکه دست اندرکاران و مسئولین محترم صنعت آسانسور ایران با بها دادن به مسئله آموزش و به روز کردن دانش فنی و تخصصی گروههای فعال  و آشنا کردن آنان با تکنولوژی ها و فن آوری های جدید صنعت آسانسور در تمامی عرصه های گوناگون صنعت آسانسور ایران، از قبیل:

  • گروهای نصاب
  • تعمیرکاران
  • سرویسکاران
  • طراحان
  •  تولید آسانسور
  •  تولید کنندگان لوازم جانبی آسانسور و.......

آنان را با روند پیشرفت های سریع و پیایی این صنعت آشنا کرده و سعی کنند همگام با این پیشرفت ها گام برداند و همیشه به روز باشند.

سایت پارس لیفت نیز با عنایت به مسئله حیاتی و مهم آموزش و به روز شدن عوامل فعال در این صنعت در مقاله "اهمیت آموزش نصاب آسانسور، تکنسین و سرویسکار اسانسور " قبلا" به اهمیت این موضوع تاکید کرده است.

در مورد رعایت مسئله مهم  "ایمنی" متاسفانه هنوز اهمیت و بها دادن به آن نهادینه نشده، وتا زمانیکه توجه به ایمنی و رعایت اصول ایمنی به صورت جدی و اصولی مورد توجه قرار نگیرد، و این موضوع در صدر امور نباشد، مشاهده آنچه به آن اشاره فرمودید، را کم و بیش باید شاهد باشیم. در همین رابطه نیز در مقدمه "نصب درب و ریل اسانسور" تاکید و توجه به مسئله رعایت موارد ایمنی در کارگاه و استمرار آن شده است.

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا حاصل جمع دو عدد بیست و پانزده را به عدد بنویسید.