ساخت دال بتونی چاه آسانسور

 
تاریخ انتشار: پنجشنبه, 1393/03/01 - 12:54 توسط قاسمی

سلام به تمامی دوستان و همکاران ارجمند

سوالاتی در مورد ساختن دال بتونی دارم. خیلی ممنون میشم که پاسخ بنده را بفرمایید.

می خواهم بدانم شما برای سطح زیرین دال که در واقع نقش نگه داشتن بتون را تا زمان خشک شدن آن بر عهده دارد، از چی استفاده می کنید ؟

مثلا بعضی ها را دیده ام که از چند تیر نبشی شکل به فاصله معینی و موزائیک در بین نبشی ها استفاده می کنند. که در اینجا باید عرض کنم موزائیک به علت اینکه کاملا به بتون نمی چسبد، به مرور زمان امکان دارد شل شده یا شکسته و در نهایت کنده شود که این می تواند در زمان نصب آسانسور یا حتی سرویس و تعمیر آن حادثه ساز شود.

شما همکاران عزیز چطور این دال بتونی را می سازید که هم در آینده ایمن باشد و هم بتواند نیروها و تنش های وارده را تحمل کند و هم در هنگام سیم بکسل ریزی و ... برای نصاب مشکلی بوجود نیاورد ؟؟؟

کلا از شما همکارانی که در این زمینه کار کرده اید تقاضا دارم مراحل ایجاد دال بتونی را شرح دهید.

با تشکر

دیدگاه‌ها

این قسمت از کار حتی الممقدور باید سعی بشه به یک اکیپ مجرب آرماتور بندی و بتن ریزی واگذار بشه.

اونا به کار خودشون خیلی واردترن. بطوریکه ابتدا قالب رو در قسمت زیرین قرار میدن و با مشمع و یا احتمالاً سایر مصالح عایق بندی میکنن که موقع بتن ریزی، از سوراخها به بیرون درز نکنه. بعد کار تعبیه سوراخها و آرماتور یندی رو طبق نقشه انجام میدن و بتن ریزی رو تمام میکنن (یادتون نره که باید شبکه ها بصورت فوقانی و تحتانی مش بندی بشه و فقط به یک شبکه اکتفا نشه).

قرار دادن سرامیک یا نظایر آن به نظر بنده کار اشتباهیه، چون از اسم دال بتنی مشخصه که باید حتماً از قالبهای بتن ریزی (چه فلزی و چه چوبی) استفاده بشه.

سطح مقطع میلگردهای مورد استفاده و ضخامت دال بتنی هم کاملاً با ظرفیت و سرعت حرکت آسانسور رابطه مستقیم داره. یعنی هر چه ظرفیت و سرعت آسانسور بالاتر بره سطح مقطع میلگردها و ضخامت دال بتنی بیشتر میشه. برای مثال واسه یه آسانسور 6 نفره با سرعت یک متر بر ثانیه عملاً تا اونجائیکه متداول شده یک دال بتنی به ضخامت 18 سانتیمتر با میلگردهای مش بندی شده با آرماتورهای نمره 16 و 14 کفایت میکنه.

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا حاصل جمع عدد بیست با عدد چهل را به عدد بنویسید.