زبان تخصصی آسانسور

 
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 1391/08/03 - 22:50 توسط قاسمی

با سلام خدمت همگی دوستان

دو تا سوال داشتم که لطف می کنید اگر پاسخ دهید 

1- چند وقت پیش که سر کار یک پروژه و مشغول کار در داخل چاه روی کابین بودم متاسفانه از طبقات فوقانی ( بالایی) تکه ای از مصالح افتاد و این قضیه تا به حال برای من چند بار تکرار شده و خوشبختانه هر دفعه به نوعی به من آسیبی نرسید. حالا سوال من از شما این است که چطور راه های ورودی به چاه را که هنوز لته درب ها تمام اتوماتیک نصب نشده و در درهای لولایی لته براحتی باز و بسته می شود ، مسدود کنیم که هم خطر سقوط اشیاء و هم کارگران و افراد داخل ساختمان به درون چاه نباشد به طوری که رفت و آمد خودمان که مشغول نصب هستیم سخت نشود ؟

و سوال دوم که اصلا ربطی به اولی ندارد اینکه آیا برای اصطلاحات و لغات صنعت آسانسور فرهنگ لغات یا دیکشنری یا چیزی شبیه به آن وجود دارد؟ اگر همچین چیزی است کجا پیدا می شود ؟

بعضی از دفترچه راهنما ، کاتلوگ ها ، بروشورها قطعات مثل موتور آسانسور به زبان انگلیسی می باشد و چه خوب است نصابان با زبان تخصصی این رشته آشنایی داشته باشند.

با تشکر و سپاس

دیدگاه‌ها

با سلام
در رابطه با ایمن سازی کارگاه، مخصوصا" ایمن سازی محوطه مقابل دربهای آسانسور در مقالات متعدد به آن اشاره و در این باره به طور مفصل بحث شده است، سایت پارس لیفت تاکید فراوان داشته و اخطار های پی در پی داده، این نقطه از ساختمان

"یکی از خطرناکترین پرتگاههای هر ساختمان "

یک نمونه بسیار ساده مسدود سازی مقابل درب آسانسور

در حال ساخت می باشد و توجه به ایمن سازی آن باید به صورت جدی در دستور کار

  • مسئولین ساختمان
  • اکیپ های نصب آهن کشی
  • اکیپ های نصاب آسانسور و پس از تکمیل ساختمان و راه اندازی آسانسور توسط
  • گروههای سرویسکار و تعمیر باشد.

با مطالعه مباحث گذشته "تحت عنوان:

خطر سقوط در چاه آسانسور واقعا" جدی است"

می توانید چگونگی ایمن سازی را مخصوصا" این موضوع که:

وقتی نصاب آسانسور در داخل چاه آسانسور حضور دارد را داشته باشید.
در مورد آموزش زبان و آشنایی با زبان تخصصی، این موضوع نیز بسیار مهم و کلیدی است، امیدوارم همکاران عزیز نسبت به فراگیری یا تقویت آن همت نمایند، که هر چه بیشتر مطالعه داشته باشند، دربهای بیشتری برایشان باز خواهد شد و به قول معروف "

دانستن یک زبان شروع یک زندگی جدید است.
کتاب دیکشنری مستقل در رابطه آسانسور به زبان فارسی بعید است چاپ شده باشد، اما برای ترجمه موضوعات فنی آسانسور می توانید با کمک از دیکشنری های فراوان دنیای مجازی یا کتابهای مربوط به صنایع وابسته به آسانسور (مکانیک، الکترونیک، ساختمان و.....) و یا لینک فرهنگ لغت تخصصی صنعت آسانسور و پله برقی کمک بگیرید.

با سلام
آیا کسی جزوه یا لغات "زبان تخصصی و فنی آسانسور" را که در دانشگاه های آسانسور و پله برقی  تدریس میشه داره؟ اگر دارید لطفا" اطلاعات مربوطه را ارائه فرمائید.
ممنون

با سلام دوست عزیز.من دانشجوی این رشته هستم البته همانطور که پیداست  کتابی چاپ نشده و  ما نیز در دانشگاه از جزوه های اساتید که دستنویس هستند استفاده میکنیم که با تمام احترامی که براشون قائلم ومیدونم بدون فانوس در غار دارن راه رو پیدا میکنن باید بگم تا حدودی میشه ازین جزوات استفاده کرد که خیلی از مواقع بسیار خوبه ولی گاها نقص هم داره الا ای حال من این جزوه رو دارم خواستید کمکتون کنم خوشحال میشم دوست عزیز .

سلام

زبان فنی وتخصصی برای یک آسانسوری یک نیاز ضروری است و خیلی بدرد میخوره و خیلی کار راه اندازه، کافی است یک کتاب دیکشنری فنی خوب داشته باشید، مقداری حوصله برای پیدا کردن لغات مورد نظر و ترجمه کردن لازم است و تکرار یادتون نره لغات زبان انگلیسی اگه تکرار نشن خیلی زود فراموش میشن

 

با سلام

در پاسخ به دوستی که در خواست جزوه زبان فنی آسانسور کرده بود باید بگویم

من دانشجوی رشته آسانسور هستم، هنوز هیچ  منبعی بصورت قطعی که کتاب زبان تخصصی آسانسور شده  باشد وجود ندارد و تنها منبع ما همان جزوه های اساتیدی هست که با وجود تخصص در زمینه ی ترجمه و زبان، طبیعتا" آشنایی کافی با زبان تخصصی و فنی آسانسور ندارند و تنها جزواتی که ذکر شد مورد استفاده میباشد که در صورت نیاز دوست گرامی برایشان ارسال میگردد.

البته در این  زمینه مطمئنا نیاز به پر کردن این کاستی از سوی مهندسان پر سابقه که تجربه ی فعالیت با شرکت های طراز اول دنیا را داشته و نیز بصورت حرفه ای زبان انگلیسی را آموخته اند احساس میشود، بطوریکه هم اکنون برای ترجمه ی صحیح متون و مقاله های حرفه ای آسانسور با مشکل روبرو هستیم .

این را نیز  باید گفت که شرکت هایی که داعیه ی نمایندگی شرکت های درجه اول جهان را دارند متاسفانه بدلیل عدم توجه کافی  و تبادل اطلاعات با شرکتهای مرجع هنوز اسم ایران و زبان فارسی در هیچ یک از شرکت های معتبر دارای نماینده داخلی یافت نمیشود، تاسف وقتیست که شرکت های خارجی مانند:

  • kone
  • otis
  • schindler و....

بیشتر زبانهای دنیا را پشتیبانی میکنند زبانهایی که مطمئن هستم شاید بعضی از دوستان تا کنون اسم آنرا نشنیده اند.به امید سربلندی ایران

سلام و خسته نباشید

می خواستم بدونم اگه تو یک کارخانه که نیاز به نصب آسانسور مسافری هست، مثلا برای رسیدن کارگران به ارتفاع 20 متری جهت سرویس ماشین آلات، ولی به هیچ عنوان امکان ساخت موتور خانه و رعایت 100% قوانین مبحث 15 وجود ندارد!! راه حل چیست؟

ما الان مشکل استاندارد داریم، ممنون از راهنمایی دوستان باتجربه

 

 

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هزار و دویست و بیست را به عدد بنویسید.