"روز ایمنی آسانسور

 
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 1393/05/22 - 16:07 توسط طبسی


"ایمنی آسانسور" یکی از مباحث بسیار مهم صنعت آسانسور و پله برقی می باشد.با توجه باینکه آمارحوادث این صنعت که به صنعت حمل و نقل عمودی شهره می باشد، با صنعت اتومبیل که به صورت افقی حرکت می کند بسیار نزدیک بوده و در بعضی از حوادث حتی از صنعت اتومبیل پیشی گرفته است. این مطلب مبین حادثه ساز بودن و مخاطراتی در محدوده عملیات نصب آسانسور و همچنین پس از راه اندازی آسانسور و در زمان بهره برداری نیز همچنان توجه به ایمنی و رعایت موارد ایمنی مهم است. به همین جهت با توجه به اهمیت ایمنی آسانسور و رعایت موارد ایمنی توسط عوامل اجرایی نصب آسانسور، نصاب، سرویسکار و تعمیرکار از مدتها پیش گروهی از اهالی این صنعت که نگران بروز حوادث آسانسور و عدم توجه و یا کم توجهی بخشی از همکاران به موضوع ایمنی ، با ارائه نظریه تعین روزی با عنوان:"روز ایمنی اسانسور" بعد از بحث و بررسی های مختلف این پیشنهاد ، نهایتا" با انتخاب روزی بنام " روز ایمنی آسانسور" امیدوارند شرایطی فراهم شود تا حداقل به این بهانه، مباحث مهم ایمنی  و مسائل مهم ذیربط  و ایمنی آسانسور توسط اهل فن برای بالابردن دانش و آگاهی اصحاب صنعت آسانسور ارائه و شرایطی فراهم شود تا با رعایت موارد ایمنی از بروز حوادث و اتفاقات تلخ جلوگیری شود.

شماتیک تیر آهن جدا کننده چاهک

بر همین اساس در جلسه 48 هیئت مدیره محترم صنعت آسانسور و پله برقی و صنایع وابسته "روز 4 امردادماه بنام روز ایمنی اسانسور" برگزیده شد.

البته در دنیای مجازی و در بین اهالی صنعت آسانسور بحث "ایمنی آسانسور" یکی از مباحث پرجاذبه و پر کشش می باشد که بعضی از این همکاران گرامی نوید "برگزاری سمینار ایمنی آسانسور" را در آینده نزدیک اعلام می کنند.

گروه پارس ضمن استقبال از این انتخاب  و ثبت یک روز به عنوان "روز ایمنی آسانسور" امیدوار است همه اهالی صنعت آسانسور ایران با توجه ویژه به مقوله "ایمنی آسانسور" ضمن رعایت موارد ایمنی و احترام به قوانین ایمنی که متضمن سلامتی و امنیت آنان می باشد از بروز حوادث و اتفاقات ناگوار در این صنعت جلوگیری گردد.

دیدگاه‌ها

سلام- ممنون که خلاصه اهل فن به این مطلب توجه کردن و با انتخاب یه روز به عنوان (روز ایمنی آسانسور) بروبچه های آسانسوری را به اهمیت موضوع ایمنی متوجه کنن اما به نظرمن باید در باره این موضوع خیلی کار بشه- جلسات تشکیل بشه- آموزش داده شه- امیدوارم همکاران مسئول در این باره تلاش کنن تا دیگه شاهد مرگ همکاران مثل آقای ریاستی نباشیم

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هزار و دویست و بیست را به عدد بنویسید.