دیکشنری لغات تخصصی صنعت آسانسور و پله برقی

تاریخ انتشار: س., 2015/02/17 - 14:32 توسط طبسی

با سلام

ضمن تشکر از آقای کرم عرب عامری و آقای محمدرضا ناهی که برای تهیه واژه نامه کلمات تخصصی صنعت آسانسور و پله برقی یا ترویج آن گام برداشته اند، باتفاق نگاهی گذرا به این موضوع مهم و اساسی داشته باشیم، زبان پدیده ای است پویا که در گذر زمان متحول و در آن دگرگونی زیادی بوجود می آید.

 

دیکشتری کلمات کلیدی و تخصصی آسانسور و پله برقی www.parslft.com


واژگانی جدید به فراخور زمان بوجود می آیند، یا بازسازی شده و معنی تازه ای می یابد. بعضی لغات از گردونه محاوره خارج شده و بالعکس واژگانی نوین جایگزین آن  می گردد.
لغات و زبان لغات نه فقط ابزار آشنایی با دانش و آگاهی است، بلکه مهمترین ابزار دستیابی به گنجینه های علمی و فرهنگی بشر است.

اما چرا پس سالها در صنعت بزرگ آسانسور و پله برقی از این گنجینه پر بها اثری نیست؟
برای دانشجویان و جوانانی که در صنعت جوان آسانسور فعال هستند غیبت واژه نامه لغات تخصصی و فنی این صنعت بسیار محسوس است،  بسیاری از دستورالعمل ها و دفترچه های راهنمای همراه تجهیزات ارسالی بزبان اصلی بوده و همراه داشتن فرهنگ واژگان ویژه آسانسور و پله برقی کمک زیادی به این افراد خواهد نمود.
ضمن تشکر مجدد از آقایان محمدرضا ناهی و کرم عرب عامری که برای این مهم اقداماتی کرده اند، امیدوارم موفق باشند و در آینده ای نه چندان دور شاهد حضور فرهنگ لغات کامل و جامع ویژه صنعت آسانسور و پله برقی باشیم.

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هزار و دویست و بیست را به عدد بنویسید.