خطاهای آسانسور

 
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 1391/06/29 - 19:42 توسط naghavi

سلام

گاهی اوقات که برق دچار مشکل میشه، آسانسور به پایین ترین طبقه میره و حدود 10 سانتیمتر پایین تر از کف توقف می کنه. وقتی شاسی ها رو میزنیم خطای safety circuit cut میده. 

لطفا نحوه رفع خطای safety circuit cut را توضیح بدین. ممنون.

(نوع تابلو: آریان آسانسور)

دیدگاه‌ها

باسلام

این خطا مربوط به بعداز ردشدن کابین از لول طبقه و قطع کردن لیمیت پایین میباشد

که با بالا کشیدن کابین و وصل مجدد لیمیت سوئیچ برطرف میگردد

در مورد بوجود آمدن این مشکل حتما با شرکت آسانسوری تماس بگیرید

دوست عزيز سلام

 آسانسور در "بالا ترين طبقه" و "پايين ترين طبقه" ليميت هايي براي شناسايي دارد كه بعضی مواقع به هر دليلي سيستم و برنامه ريزي مربوطه دچار اختلال شود، آسانسور براي شناسايي به پايين ترين طبقه يا بالاترين طبقه ميرود.

لذا اگر فاصله ليميت ها طبق برنامه تعریف شده سیستم نباشد کابین از طبقه عبور کرده و به ليميت شالتر برخورد نموده و متوقف ميشود.
وقتی آسانسور دچار این حالت شود، حتما"بايد اسانسور را با حركت دستي كمي بالا يا پايين برد و سپس وضعیت لیمیت را به حالت قبلی بازگرداند.

با سلام
تمامی پاسخهای دوستان درست می باشد. تابلوها زمانی که مکان کابین را گم می کند، کابین آسانسور را برای شناسایی به بالاترین و یا پایین طبقه میفرستد. اما دلیل اینکه کابین پایین تر از تراز طبقه میرود سه علت شایع دارد:

 1. تنطیم نبودن فاصله بین سنسور شناسایی با شالتر پایین
 2. تنظیم نبودن نوع سرعت حرکتی در مود شناسایی، که می بایست سرعت  شناسایی را به مود slow و یا نرمال قرار داد.
 3. سنسور شناسایی را چک نمود

ممكنه يه علتش هم فاصله زياد سنسور مگنت 1cf از آهن ربا باشه اونم بعلت كج بودن ريل ها و تو طبقه همكف آهن رباي توقف رو نميبينه ولول رو رد ميكنه فقط كافيه سنسور مگنت رو كمي به ريل نزديكتر كنيد

کابین اسانسور را.چگونه بالا بکشیم مهندس؟؟؟شما چرا نصف نیمه جواب میدین؟؟؟کسی که اینجا میاد میخواد که خودش اسانسور رو درست کنه موقتا تا سرویسکار بیادِِ...سرویسکارها خیلی دیر می آیند.اگر قرار است جواب سوالها همه این باشد که با سرویسکار تماس بگیرید که این صفحه رو جمع کنید و مردم رو الاف نکنید

 

در یک مجتمع 4 طبقه زندگی میکنم . پس از چند سال سرویسکار جدید اعلام کرد که ریلها فاقد روغندان هستند و دو عدد روغندان بروی ریلهای کابن نصب نمود که یکی از انها با اتصال به پایه فلزی سنسور مغناطیسی نصب شد . متاسفانه پس از نصب / اسانسور طبقه سوم را گاهی نمیشناسد .یعنی از پارکینگ با انتخاب 3 بالا امده و پس از کاهش سرعت از طبقه 3 عبور کرده و در طبقه 4 با اعلام طبقه سوم توقف میکند.

و در هنگام پایین رفتن و رسیدن به پارکینگ اعلام طبقه اول می کند . بعبارتی یک طبقه شناسایی نمیشود.

البته این مشکل همیشگی نیست و برای سایر طبقات مشکلی تا به حال نبوده است. خودم اقدام به باز کردن روغندان سمت سنسور کردم . احتمال دادم تماس فیتیله روغندان با ریل باعث جابجایی و اخلال در کارسنسور شده باشد. اما تغییر مثبتی صورت نگرفت.

تعمیرکار می گوید ایراد از سنسور مغناطیسی است و در بازار موجود نیست و باید کل سیستم با نمونه جدید به قیمت 200 هزار تومانی تعویض شود . لطفا راهنمایی نمایید که این مشکل ناشی از چیست؟

ایا به صحبت تعمیرکار اطمینانی هست  و واقعا سنسور یاد شده نایاب است . اسانسور 3سال است نصب شده و تا بحال چنین مشکلی نداشته است .

ممنون میشم کمکم کنید

با تشکر و قدر دانی از تمام دوستان و راهنمایی همکاران گرامی .. در پاسخ به این دوست عزیز باید گفت که نخیر سنسور در بازار به حد کافی وجود دارد و قیمتش هم اینقدر نیست اگر از نوع مدادی باشد ( به احتمال زیاد هم  به خاطر نصب در 3 سال اخیر از نوع مدادی می باشد) قیمتش حداکثر ده بیست هزار تومان هستش.

در ضمن با توجه به توضیحات دوست عزیز مشکل از سنسور و روغندان نیست ممکن است موقع نصب روغندان یکی از آهن ربا های توقف سر طبقه( طبقه 3) افتاده یا برگشته.

اگه امکانش هست آهن ربا های توقف طبقه 3 را یه بار بررسی کن  باید 4 آهن ربا با فواصل حدود 10 سانت موجود باشد دو تا وسطی هم نام یا همرنگ و دوتا کناری هم بر عکس وسطیها هم نام و همرنگ باید باشند و طوری باید در روی ریل قرار داشته باشند که سنسور روبروی آهنربا ها باشد.

دوست من سلام

شما به گفته سرویسکار توجهی نکن. اولا که سنسور تو بازار به راحتی و در فروشگاههای لوازم آسانسور موجود هست و قیمتش هم نهایتا" 40 هزار تومن (یک جفت) هست. در ضمن مشکل شما دو تا دلیل میتونه داشته باشه.

 1.  آهن رباهای شناسایی از جای صحیح روی ریل جا به جا شدن.که میتونه دلیلش سهل انگاری سرویسکار باشه
 2. چون سرویسکار مهارت کافی در نصب روغندان نداشته یکی از سنسورها با ریل فاصله زیادی پیدا کرده و حین حرکت گاهی اوقات نمیتونه آن ربا رو تشخیص بده

نکته اخر اینکه چون فقط گاهی اوقات این اتفاق میوفته سنسور مذکور کاملا سالم هست و نیازی به تعویض نداره، چون در صورت از کار اقتادن سنسور، آسانسور به طور کامل متوقف میشه

دوست عزیز سلام

توقف کابین در طبقات مختلف شامل موارد و ÷ارامتر های متعددی در تابلو و داخل کابین میباشد و ربطی به روغن دان ندارد . اولا شما داخل محوطه فنی کابین نروید و در صورت شک به سرویس کار ان را با سرویس کار دیگری هماهنگ کنید که در حریم مسعولیت شما نیست و کار خطر ناکی است و نکته بعد این است که بیاییم به متخصصان اطمینان کنیم

با سلام

اگر فقط طبقه سوم توقف ندارد ایراد اهنربا

اگر توقف در پایین ترین و بالاترین طبقه فقط است سنسور مورد دارد

تست سنسور:  سنسور رو باز کرده اهنربای قطب n و یک عدد s برداشته که کار شما نیست دوسته عزیز و از جلو سنسور عبور میدهیم ( هر کدام یک بار) سپس یک نفر در باتلو اسانسور ایستاده و ال ای دی مربوطه به سنسور ایست را چک میکند با روشن و خاموش شدن ال ای دی ها از سلامت سنسور های مدادی مطمئن شوید

اگر سالم بود کل اهنربا ها جمع شده و از نو چیده شود و در صورت امکان تعویض شود قیمتی هم ندارد .

موفق باشین

راستی اگر سنسور کار نکرد در ابتدا تعویض اگر باز هم کار نکرد مستقیما از ورودی تراول کابل به کارکودک باز کار نکرد از ورودی تراول کابل تابلو فرمان (اگر کار کرد تراول تعویض) اگر بازم کار نکرد تماس با خدمات تابلو ساز

موفق باشین

با سلام

سنسور مدادی توقف شما سالم است چون طبقات دیگه مشکل توقف ندارین فقط میمونه اهنربا . اهنربا رو تعویض کنین یا سیم های سنسور رو در اوره با اتصال سنج مولتی متر در حالت ریوزیون از جلو اهنربا رد شده باید بازر وصل سنسور در هنگام عبور از اهنربا را اعلام کند اگر نکرد سنسور با اهنربای دیگر تست شود که در اینصورت جواب گرفتین اهنربا تعویض گردد نزدیک یا دور نمیخواد چون ریلهای شاقول هست و در طبقات دیگه هم داره توقف انجام میشه. موفق باشین

سلام دوست عزيز

اين مورد حتما را بايد بعد از بازديد از آسانسور نظر قطعي در موردش داد، زيرا چند احتمال وجود دارد كه آخرين گزينه تعويض سنسور است .

با توجه به اينكه این وضعیت بعضي مواقع اتفاق مي افتد نیاز به تعويض سنسور تقريبا  رد است ولي ممكن است

 • فاصله آهن ربا ها كم باشد
 • شايد يكي از آهن ربا ها برعكس شده باشد
 •   در جايي داشتيم كه يك آهن ربا پشت ريل چسبيده بود و بعضي مواقع خطا مي داد
 • شايد تراول كابل سنسور در يك جايي زدگي داشته باشد در كل يك بازديد اساسي نيازمند است تا يك متخصص خوب بتواند عيب را بيابد

سلام به دوستان

چند روز قبل بعد از ديدن این بحث، در یکی از پروژه های شرکت کائن آسانسور با يك مورد خطا در رابطه با سنسور و آهن ربا برخورد كردم

گاهی مواردی پیش می اید که محل استقرار آهن ربايي که مسئولیت لول را به عهده دارد، در قسمتي که پيچ های پشت بند قرار دارد، واقع می شود و لذا بعضی مواقع آهن ربا به صورت درست در محل قرار نمی گیرد و در بعضي مواقع پالس مي اندازد  

با سلام

من هم با نظر آقای عمادین موافقم. زمانی که فاصله آهن ربا با سنسور تنطیم نباشد و بیش از حد نزدیک باشد، بسته به نوع سنسور با حرکت سنسور از جلوی آهن ربا گاهی اوقات دو بار سنسور 1cf میزند. که در این حالت تابلو کنترل مکان کابین را یک طبقه بیشتر شمرده و در مکان درست توقف نمیکند.

اگر آسانسور در آخرین طبقه (بالاترین) و اولین طبقه(پائین ترین) با مشکل گیر کردن مواجه شود و رفع اشکال با ریست کردن تابلو فرمان آسانسور درست شود ،اشکال از کجاست؟

شرکتی که مسئول سرویس آسانسور، می گوید که هیچ اشکال فنی در آسانسور وجود ندارد و آسانسور جنرال سرویس کامل شده است. ولی باز هم مشکل داریم. لطفا راهنمایی کنید.

با تشکر

سلام با تشکر از سایت جالبتان . مشکلی برای اسانسور ما پیش آمده که گفتم اینجا مطرح کنم تا بلکه با راهنمایی شما بتوانیم حلش کنیم . مشکل از این قرار است که هر چه از بیرون و طبقات شستی می زنیم آسانسور حرکت نمی کند ولی شستیهای داخل کابین بطور کامل و صحیح عمل می کند مشکل از چه چیز می تواند باشد ؟ در ضمن تابلو آریان سیستم ، و موتور ساسی می باشد. 8 توقف می باشد .

با سلام به دوست گرامی

به عرض می رسانم، عدم شستی پذیری احضار یا همان شستی طبقات در تابلوهای آریان آسانسور می تواند یکی از عوامل ذیل دخیل باشد:

 

رفع اشکالات سیستم شستی احضار آسانسور در طبقه و کابین www.parslift.com

 

 1.  قطع بودن مشترک شستی ها یا همان 80
 2. وصل نبودن سوکت شستی ها برروی برد اصلی تابلو فرمان (ترمینال 101 تا 108)
 3. کنسل کردن شستی طبقات از طریق نرم افزار برد اصلی (main setting/floor mask)
 4. فعال بودن گزینه valid day در پارامترهای برد اصلی (البته در این حالت توقف اول و توقف آخر شستی خواهد گرفت)
 5. فعال شدن سنسور full load کابین در صورت وجود و یا پل شدن این ترمینال از طرف تابلو فرمان و یا کارکدک به ترمینال 51.
 6. معیوب بودن برد اصلی تابلو فرمان (که احتمال آن با توجه به اینکه هیچکدام از شستی ها کار نمی کند بسیار پایین است)
 7. اختلال در ارت تابلو و یا ساختمان (مانند پل بودن ارت به نول تابلو و یا ساختمان) 

امیدوارم مفید واقع شده باشد

روانبخش

جناب آقای روان بخش ممنون از توضیحات کاملتون ولی اون دوستمون تابلوشون آریان سیستم بود نه آریان آسانسور،من این مشکل رو تو تابلوهای شرکت ASR زیاد دیدم بخصوص زمانی که رعدو برق رخ میده

 

تاثیر رعد و برق بر روی عملکرد شستی احضار آسانسور www.parslift.com

 

تو شهر ما یه نصاب هست که با این تابلوها کار میکنه و همیشه موقع رعد و برق شستی های احضار و شستی های داخل کابین از کار میوفتن و به مشتریا میگه که برد تابلو سوخته و با دریافت هزینه هنگفتی برد رو براشون عوض میکنه،آیا سوختن برد تابلو ناشی از رعدو برق جز گارانتی محسوب میشه یا باید شرکت نصاب جبران خسارت کنه؟

جناب آقای احمدیانی عزیز:

احتراما به عرض می رسانم، در صنعت تابلو فرمان آسانسور، وجود ارت ساختمان و ارت استاندارد و سالم که بصورت صحیح اجرا شده باشد، جزو الزامات و بخش بسیار مهم و اساسی در جلوگیری از خطرات احتمالی و تضمین صحت عملکرد تابلو می باشد.

 

کابل ارت از مهمترین موارد نصب آسانسور می باشد www.parslift.com

 

با توجه به اینکه اکثر بردهای تابلو فرمان و همچنین برخی فرامین آنها مانند ورودی شستیها و یا فرمان کنتاکتورها، از ارت استفاده می شود و همچنین تغدیه منفی تابلوها همگی به ارت متصل می باشند، در صورت هرگونه اختلال در ارت ساختمان (ارت غیر استاندارد) باعث صدمه و ایجاد خرابی در:

 • بردهای تابلو فرمان
 • بردهای کنترلی درایو
 • انکودر موتور و ... می گردد. لذا در صورتیکه از آهن کشی ساختمان به عنوان ارت استفاده شود، در صورت وجود رعد و برق، این ولتاژ بصورت مناسب در زمین تخلیه نشده و باعث ایجاد صدمات گاها جدی در تابلو فرمان و دیگر اجزای آسانسور می گردد، به همین منظور اکثر سازندگان تابلوهای فرمان  آسانسور تاکید بر وجود ارت ساختمان و در صورتیکه بردهای تابلو بر اصلی نبود ارت مناسب معیوب شوند، آن را خارج از گارانتی و مشمول دریافت هزینه می دانند.

امیدوارم توضیحات فوق مفید واقع شده باشد.

روانبخش

جناب آقای روانبخش ممنون از توضیحات جامعتون،من خودم بعنوان یک ناظر برق نظام مهندسی برگه نظارت ساختمانهایی که سیستم ارت ندارن یا سیستم ارتشون معیوبه رو هیچ وقت امضا نمیکنم ولی متاسفانه بعضی از مهندسین ناظر سر سری از چاه ارت میگذرن، چاه ارت خوب چاهیه که مقاومتش کمتر از 2 اهم باشه ،باید بعد از پرکردن چاه ارت توسط مگر(مگا اهم متر) در چند نقطه از زمین مجاور چاه در فواصل مختلف مقاومت چاه ارت سنجیده بشه ولی متاسفانه بدلیل محدودیت فضا یا بتون بودن کف زمین و عدم دسترسی به خاک بیشتر اوقات این آزمایش انجام نمیشه و تشخیص استاندارد بودن چاه رو برای ناظر یا نصاب سخت میکنه، اکثر ساختمانهایی هم که تابلو آسانسورشون موقع رعدو برق آسیب دیده اصلاً چیزی به نام سیستم ارت نداشتن.

اینجا از تمامی دوستانم در این سایت تقاضا میکنم بخاطر کیفیت کار و اعتبار شرکت خودشون هم که شده کارفرما رو ملزم به تهیه چاه ارت استاندارد کنن و اونها رو از خطرات نبود چاه ارت یا ارت غیر استاندارد آگاه کنن.

 شستی احضار آسانسور ما از بیرون عمل نمی کنه یعنی از شستیهای بیرون کابین هیچ یک از طبقات شستی نمی خوره و هیچ عکس العملی هم نشان نمیده !! ولی در عوض از داخل کابین هیچ مشکلی نیست و بدرستی کار می کنه !! قابل ذکر است که:

 • تابلو فرمان آریان سیستم
 • 8 توقف
 • موتور آلبرتو ساسی می باشد ممنون می شوم از راهنماییتون برای حل مشکل .

 سلام

قابل توجه اقای محمودی

 • اگر کلید احضار بیرون (طبقات)همیشه کار نمیکنند :

1-سیم مشترک(GND) شصتی ها قطع است

2-سوکت شصتی های بیرون از ترمینال تابلو بیرون کشیده شده

3-شصتی های طبقات به صورت نرم افزاری Disable شده

4-سوختن (IC) طبقات  بر روی برد اصلی

 • اگر در بعضی موارد کلید احضار طبقات کار نمیکنند :

1- اتصال سری استپ ناقص یا قطع می باشد.

2-Move Time Over

3-اگر آسانسور در حالت پارک و درب کابین بسته باشد( standby close)و تنطیمات تابلو درست اعمال نشده باشد خطایی رخ میدهد که منجر به کنسل شدن شاسی طبقه میشود.

بیگدلی(کاربر مهمان)

اقای محمودی اگر شما تازه آسانسورتان را راه اندازی کردید، تابلو های آسانسور آریان 90 درصد در ابتدای کار برد آنها آنها خراب می باشد باید با قسمت خدمات آن تماس گرفته تا اقدام به تعویض برد تابلو نمایند تا مشکل شما رفع شود(البته اگر شما تازه آسانسور را راه اندازی کرده باشید)

سلام ، در مورد قطع شاسی طبقات - من تعمیرکار نیستم ولی یه تجربه دارم که شاید بدرد بخوره ، آسانسور ما تابلو برق آرین داره یه مدتی قبل شاسی طبقات خیلی وقتها نمیگرفت ، موقعی که شاسی را فشار میدادی چراغ روشن میشد ولی وقتی رها میکردی خاموش میشد ، البته بعضی وقتها میگرفت ، ولی 80 درصد نمیگرفت ، وقتی که کار نمیکرد از هیچ طبقه ای شاسی نمیگرفت ، ولی از داخل کابین کار میکرد ، فکر کنم از شرکت 40 بار آمدن ، و عیب را پیدا نمیکردن ، همه چیز را با دقت چک کردن ، بردها را از شرکت آرین آمدن و کلا عوض کردن ، دیگه تعمیرکار میومد میگفت شما فکر کن آسانسور را کلا دوباره نصب کردیم ، بعد از چند روز یه نفر واردتر آمد یه نگاه ساده کرد توی چاه و گفت سیمهای شاسی ها از جنس خوبی نیست ، خیلی مطمئن گفت . بهش اعتماد کردم و سیمها را با هم عوض کردیم . سیمهایی که از برد فرمان به شاسی وصل بود را عوض کردیم و مشکل حل شد .

با سلام و تشکر از راهنمایی همکار عزیز آقای موسوی ،

سئوالی از آقای محمودی دارم:
آیا احتمالا با سرویس کار و یا نصاب آسانسور مشکلی ندارید؟

چون احتمالا" پسورد تابلو کنترل آسانسور برداشته شده، یا زمان پسوورد به اتمام رسیده است. برای اصلاح تنظیم ابتدا باید وارد منو ی تابلو شد، برای اینکار

 • ابتدا تابلو را خاموش می کنیم
 • کلید های آپ و داون را همزمان نگه داشته و تابلو را روشن نمائید.
 • بعد از چند ثانیه از شما پسوورد 1 و سپس 2 را می خواهد
 • در هر دومورد اگر پسوورد تغییر نکرده باشد 00 را وارد نموده و دوبار کلید اینتر را فشار دهید .
 • حال در زیر شاخه main  setting  گزینه  valid days را پیدا کرده و مقدار آن را به 255 تغییر دهید.
 • بعد از ذخیره تغییرات تابلو را  خاموش و دوباره روشن نمایید مشکل حل خواهد شد .
 • ولی حالا اگر پسوورد 00 را قبول نکرد مشکل در تغییر پسورد می باشد که توسط نصاب یا سرویس کار انجام شده است، باید پسوورد های 1 و 2 را از آنان  سوال فرمایید تا بتوانید وارد منو شوید .

موفق باشید

با سلام و عرض تبریک عید سعید فطر

ما یه اسانسور هیدرولیکی داریم که نصاب روی تابلو کد گذاشته و اسانسور حرکت نمیکنه

کد رو خودش میدونه و تقاضای پول کرده برای باز کردن کد

در حالیکه ما تسویه مالی کردیم ولی نمیتونیم از اسانسور استفاده کنیم

میشه لطفا راهنمایی کنید ما رو

بسیار ممنون

باسلام و ادب

مدتی است که آسانسور گاهی مواقع وقتی در طبقه همکف قرار میگیرد هیچ کدام از کلیدهای داخل کابین عمل نمیکنند و برای فعال شدن و استفاده از آسانسور باید به طبقه پارکینگ یا یکی دیگر از طبقات رفت. 

                  ممنون میشم بفرمایید علت چیست.               با تشکر

 

سلام

در اينجور مواقع تلفن را بر مي داريم و به سرويسكار زنگ ميزنيم تا براي رفع خرابي تشريف بياورد

وگرنه هر كار ديگري خطري ر ا براي خود و ديگران آور ده ايم

 

 

با عرض سلام خدمت همکار ارجمند 

بهترین جوابی که میشه در خصوص این جور سوالات داد جواب شما دوست عزیز بود

من سخت در تعجب هستم که همکارانمان با کمال اشتیاق به توضیح مفصل میپردازند.

نه ايکنه راهنمایی نباشه اما میشه مگه زنگ زد به مکانیک ماشین ايرادو گفت و ازش خواست که بگه ما خودمون چطوری دست بکار بشیم.

دوست عزیز شالتر ca1 آسانسور شما از کار افتاده ، لطف کنید از سرویسکارتان درخواست کنید تا برایتان حل کند ، چون یک کار تحصصی هست خودتان نمی تونید حلش کنید.

با سلام

اقای مهربان منظورتون از شالتر برای ca1همون میکرو سوییچ دور انداز اجباری هست دیگه چون شالتر یا میکروسوییح حد که با علامت ECAکه به مدار سری استپ هم متصل میباشد شالترمیگویند

با تشکر

با سلام

آسانسور ما پیغام SERI STOP OPEN میده و یه علامت L برعکس روی ال ای دی طبقات چشمک می زنه میتونین راهنماییم کنین ایرادش چیه؟ ممنون میشم.

تابلو آسانسور PERSIA CONTROL هستش.

سلام

بهترین راهنمایی به نظر من برای شما تماس با یک شرکت اسانوریست ممکن با راهنمایی های دوستان و نا اشنایی شما به سیستم به خودتون یا سیستم اسیب وارد کنید

با سلام و خسته نباشی تعداد طبقات ما 4 طبقه می باشد  که چراغ سیکنال طبقات 1 و همکف و پارکینگ روشن نمی شود یا نور خیلی ضعیفی دارد اما  شاسی عمل می کند و اسانسور کار می کند

 

دوست عزیز در وحله اول از ولتاژ 24 ولت شاسیها و سیمهای ارتباطی مطمئن شوید، اگر حل  نشد ال ایدی شاسیها سوخته باید مغز شاسی یا ال ایدیهاش تعویض گردد. 

دوست عزیز چند عامل باعث بوجود آمدن این مشکل میشود، رایجترین آنها عبارتند از:

 • بالانس نبودن کابین (کمبود وزنه)
 • تنظیم نبودن درایو که بعد از دوراندازی به موقع جمع نمیکند.
 • فاصله آهنربای دورانداز با استپ کمتر از حد معمول باشد.
 • آهنربای دورانداز ممکن است برای دیدن اولین پرچم چیده شده باشد اما تابلو برای دیدن دومین پرچم تنظیم شده باشد.

با سلام

دوست خوبمان آقای طاهری همه احتمالات در مورد فرضیاتی که در تراز ایستادن آسانسور موثر است را بیان نمودند و فقط  مورد ترمز موتور را تنظیم کنید را از قلم انداخته، که در صورتیکه این مسئله هم برطرف گردد مطمئنا" مشکل شما حل خواهد شد.

 

با سلام خدمت شما

خسته نباشید شرمنده آسانسور آپارتمان 4 طبقه ما هر چند وقت یکبار از کار می افته حالا نمیدونم کسی اینکارو انجام میده یا نه همیشه در حالت standby هست وقتی خراب میشه مدیرساختمان بخاطرخرابی آسانسور از واحدها پول میگیره میشه راهنمایی کنین علت رفتن به حالت standby و خرابی های مکرر چیست؟ ممنون اگه مشکلمونو حل کنید

لطف می کنید اگه راهنماییمون کنید اسانسور ساختمون ما هم همینطوره،پدرمونو در اوردن از بس پول دادیم،جالب اینجاست که اسانسور در حالت خراب بوده ما با پله اومدیم بالا دقیقا بعد ما اقا مدیر با اسانسور اومده فکر کنم اسانسور قفلهای تشخیص قرنیه داره...

باسلام

دوست عزیز حالتی که شما از آن به عنوان استندبای نام بردید، حالتی عادی است وقتی از آسانسور برای مدت زمان خاصی که قابل تنظیم است استفاده نشود، آسانسور به صورت قراردادی به طبقه خاصی که عمدتا" همکف می باشد رفته و متوقف می شود. اما قطعا مورد آسانسور شما خرابی است که احتمال داردعمدا و شاید هم سهوا بوجود می آید. لذا در چنانچه از سرویسکار فعلی رضایت ندارید می توانید  در صورت لزوم شرکت پیمانکار را تعویض نمایید .

با سلام

حدود یکسال و نیم قبل سنسور تشخیص طبقات از نوع پرچمی قدیمی به سنسور مدادی تغییر یافته و با وجود عمر بالای این قطعه متاسفانه هر چند ماه می سوزد.

اخیرا مدت آسیب دیدگی سنسور مدادی کمتر هم شده، حدس من اضافه ولتاژ یا آمپر از سمت تابلو فرمان هست. نظر اساتید در مورد سوختن سنسور چیست؟

ضمنا"تابلو آریان می باشد که مربوط به حدود 15 سال پیش هست.

باتشکر از راهنمایی شما

سلام

معمولا برای سنسور از مثبت 24 یا صفر 24 استفاده میشه که بعید میدونم این ولتاژ سنسور با قابلیت قطع و وصل 250 ولت رو بتونه بسوزونه. شما تست کنین و ببینین ولتاژ خروجی تابلو برای سنسور چقدره و همچنین ولتاژ نامی سنسور که معمولا" روی بدنه آن درج می شود چه عددیست؟ .

با سلام

1- ایا روغن مورد استفاده یرای چرب کردن ریلها مشخصات ویژه ای دارد؟

2- اسانسور مجتمع چهار واحدی ما در طبقه چهارم پس از چند دقیقه خود به خود بسته میشود ایا مشکلی دارد

3- درب اتوماتیک مدتی است کاملا باز نمیشود و حدود 10 سانتیمتر بیرون می ایستد چگونه رفع عیب کنیم

با سلام 

وبا عرض تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی بر تمامی همکاران و دوستان و بازدید کننده گان ارجمند سایت پارس لیفت .

به حضور دوست عزیز جناب آقای اصلانی برسانم که:

 • روغن مورد استفاده برای روغنکاری ریلها عموما " روغن نمره 10 می باشد.(ضمن اینکه از روغن های دیگر مشروط به اینکه قابلیت انتقال از فیتیله روعندان را داشته باشند نیز استفاده می شود.)
 • در مورد بسته شدن درب هم , سیستم  بصورت درب بسته در پارک تعریف شده مشکل خاصی نداره
 • برای چگونگی باز ماندن درب در حالت پارک و همچنین مشکل باز نشدن کامل هم از سرویسکارتان تقاضا کنید تا برایتان حل نماید .

سلام 

چون در نظر دارم برای آسانسور 12 توقف 10 نفره با سرعت 1/6 از نوع گیرلس استفاده کنم دوستان گرامی راهنمایی فرمایند که

 • موتور چند گیلووات باید باشه ؟
 • چه مارکی بهتره ؟
 • آیا موتورهای گیرلس همشون اینکودر داره ؟

     با تشکر

با سلام

 1. موتور حدود 5 کیلو وات کافیه برای سیستم دو به یک / البته نسبت به نوع و مارک موتور کمی فرق میکنه
 2. همشون باید با اینکودر نصب بشن 
 3. من موتور گیرلس های ژیلابگ یا EMF   رو پیشنهاد میدم. هر دو عالی هستند

 

با سلام

وقتی شستی احضار آسانسور را از بیرون و در طبقات احضار می کنم و کابین آسانسور در طبقه همکف میباشد، آسانسور بدون توقف در طبقه موردنظر به آخرین طبقه رفته وسپس بر میگردد. در این رابطه:

 • همه آهنرباها
 • تمامی سنسورها 
 • و حتی بورد آسانسور تعویض شده است .ولی مشکل همچنان باقی است. در ضمن ساختمان شش توقف دارد و موقع حرکت سخنگوی داخل کابین طبقات را بیشتر اعلام و در نهایت طبقه آخر را اعلام کرده و متوقف می شود.

مشکل از کجاست ؟ لطفا" راهنمایی کنید .

با سلام

امکان دارد یکی از احتمالات مشکل عدم شناخت طبقه، وصل دائم شستی باشد(گیر کردن کلید احضار)  که به صورت دائم فرمان احضار طبقه آخر به تابلو فرمان ارسال می شود.

led های طبقات را در تابلو فرمان چک نمایید.

موفق باشید

باسلام

 • سنسور ها به تابلو فرمان کمک میکنند تا تشخیص دهد کابین در کجای چاه آسانسور قرار دارد؟
 • سنسور دور انداز و توقف، این دو پس از گذشتن از مقابل آهن ربا پالس می اندازند و چراغ دور انداز را خاموش و روشن میکنند. حال باید دید که چراغ LED دور انداز خاموش و روشن میشود یا خیر ؟
 • این طوری که شما اشاره کرده اید، فقط ممکن است تراول کابل آسانسور قطعی داشته باشد، البته در صورتیکه برد درست باشد
 • نظریه درگیر شدن شستی طبقه رد است، چون اگر شستی طبقه فعال باشد حکم DO را دارد و آسانسور در این حالت حرکت نمی کند.

سلام دوستان 

دریکی از آسانسور ها تراول کابل اصلی پاره و با اضافه کردن سیم در نقطه مذکور مشکل رفع شد

بعداز گذشت 2 روز آسانسور ارور ریورز داد که هر کاری روی این آسانسور انجام دادیم جواب نداد مثل جابجای فازو ...در یه حالت جابجا کردن فازها آسانسور درست شد ولی 30 ثانیه بعد دوباره همونجوری میشه و دائم چراغ ریورز در کنترل فاز روشن و خاموش میشه این اتفاق هی تکرار میشه و برق قطع و وصل میشه

نمی دانم ایرادش چی میتونه باشه؟

تابلو تولید عصر نوین و آسانسورهیدرولیک می باشد

خدمت دوست عزیزمان سلام 

از اینکه مشکل شما برطرف شد خوشحالم 

در بعضی از تراول کابل هایی که به بازار وارد شده، به دلیل نرم و غیر استاندارد بودن و بر اثر کشش گاهی قطعی دارن یعنی قطع و وصل می شوند و متخصص را در تشخیص و رفع ایراد به اشتباه می اندازد

در مورد اینکه عنوان می کنید کنترل فاز باید خراب باشد، شاید سیم های وصل شده به کنترل فاز کاملا محکم نباشد.

 

یک پیشنهاد هم به شما دارم که با ثبت نام و عضو شدن، یکی از اعضائ سایت پارس لیفت شوید تا مشخصات شما به صورت مهمان نباشد.

 

 با سلام

به تازگی در آسانسوری با تابلو فرمان افق با مشکلی مواجه شده ام، که از حد پایین رد میکنه پیاده روی آسانسور را افزایش دادم مشکل حل نشد، حتی سنسور و آهنربا و شالتر پایین تعویض شد ولی بازهم مشکل رفع نشد، هفته ای یکبار این مشکل پیش می آید به نظر شما دوستان عزیز مشکل از چیست؟

 

با سلام خدمت اساتید بزرگ

لازم به تعویض قطعات نیست میتونی سنسور دورانداز اجباری پایین رو کمی بالاتر بیاری و زمان دور کند بیشتر میشه و اگه گاهی هم با ظرفیت تکمیل اومد بازم رد نشه.بیشترین دلیل شالتر کردن آسانسور چه در پایین چه در بالا(در صورت رعایت فواصل استاندارد تعویض دور از تند به کند)بالانس نبودن سیستمه چون اگه وزنه کم بریزی پایین شالتر میکنه و اگه زیاد باشه بالا....

سلام دوست عزیز 

اگر فواصل رعایت شده باشد و سنسور، آهن ربای اول را می بیند و سپس با CA1 برخورد میکند و فاصله تنظیم باشد، بر حسب اینکه آسانسور دو دور است یا تری وی اف (3VF) باید عرض کنم که لازم است با تابلو ساز تماس بگیرید، به احتمال خیلی زیاد از ترانس کاهنده، برق ضعیف تری به تابلو می دهد و بایستی یک خازن سر راه آن نصب گردد 

امیدوارم که مشکل شما حل شود 

 

 با سلام

ساختمانی دارای هفت طبقه است که در تمام طبقات آسانسور توقف دارد.

 • مدل تابلو آسانسور آریان و مجهز به سیستم تری وی اف است.
 • درب آن سماتیک روان کار است.

مدتی است که بعد از شاسی گرفتن (خصوصا در حرکت از طبقه همکف به طبقات بالاتر) بین طبقه همکف و یک گیر می کند. لطفا راهنمایی فرمایید؟ با احترام

جناب آقای شریفی سلام 

دلایل زیادی ممکن است باعث این اتفاق گردد لطفا دقیقا چه اتفاقی رخ میدهد را عنوان کنید

آیا بعد از گیر کردن دوباره  شاسی را میزنید حرکت میکند یا قطع میشود یا اینکه قطع و وصل می شود وبفرمائید طبقه همکف اولین توقف آسانسور است یا پارکینگ هم دارید 

اینها یک قسمت کار است به نظر بنده باید ا ز نزدیک هم دید تا یک  تشخیص دقیق نسبت به این مسئله داد 

ولی با این وجود اطلاعات دقیق بدهید و امیدوارم در همین سایت به جوابیه خود برسید 

با سلام

تعميركار محترمي در مشهد سنسور مدادي آسانسور ساختمان ما را با يه سنسور مارك آي ميك عوض كرده و درخواست 150 هزار تومان بابت هزينه سنسور جدید نموده است.

در حالي كه شركت توليد كننده سنسور قیمت آنرا 30 هزار تومان اعلام ميكنه، دوستان راهنمايي بفرماييد در مشهد از كجا می شود يك سنسور با اين مارك تهیه و به اين تعميركار منصف بدم!

ضمنا اينگونه كارهای تعمیراتی، آیا تعرفه اي، یا قیمت مشخصی نداره؟

آخه هر با که براي تعمير آسانسور مراجعه می کنند، كلي از ما پول طلب ميكنن.

ممنن از لطفتون

با سلام
ساکن آپارتمانی 5 طبقه هستیم، حدود یه ماه پیش آسانسور ساختمان به طبقه آخر (پنجم) رفته و حتی با فشار کلید احضار طبقات هم راه نیافتاد، ولی بعد از حدود نیم ساعت خودش شروع به حرکت کرد.

 البته بعضی مواقع اصلا حرکت نمیکند و باید حتما" کلید اصلی برق آسانسور را یک بار قطع و وصل نماییم تا فعال شود. خطای ثبت شده در تابلو فرمان آسانسور که مربوط به شرکت آرین می باشد: g22 است.
 

با سلام

دکمه طبقه آسانسور با هر رمزی فعال شده و به هر طبقه میتوان وارد شددر حالیکه قبلا درست بود

 در مجتمع چهار طبقه زندگی می کنیم، آسانسور ما هیچ مشکلی نداره فقط دو ماه یک بار، اگر مثلا بخواهیم از طبقه ی چهار به همکف بریم، آسانسور بعد از اینکه طبقه ی سوم رو رد کرد دوباره طبقه چهار رو نشون میده درحالی که داره به پایین میره و بین همکف و پارکینگ گیر می کنه لطفا راهنمایی و کمک کنید.

با سلام و کسب اجازه از تمام همکاران و اساتید گرانقدر.

دوست عزیز و بازدید کننده گرامی، مشکل آسانسور شما از can  می باشد که احتمالا"نیمه معیوب شده و هر ازگاهی درست وصل نمیکنه، حل این مشکل و تعویض آن یک کار تخصصی است که باید از یک شرکت آسانسوری درخواست کنین تا هم برایتان بصورت ماهیانه سرویس و نگهداری انجام دهند و هم مشکل بوجود آمده را برایتان برطرف نمایند . موفق باشید

باسلام و تشکر به خاطر سایت خوبتان ، حدود یک ماه است در ساختمانی نوساز ساکن شده ایم و در این یک ماه سه بار آسانسور در طبقات یک و چهار تشخیص بسته بودن در را جهت حرکت به سایر طبقات نمی دهد در صورت امکان برای حل این مشکل ما را راهنمایی بفرمایید.   

کاربر گرامی سلام
اصولاً اگر سری ایمنی آسانسور کامل نباشه، کابین به هیچ عنوان نباید حرکت کنه و مشکل آسانسور منصوبه در ساختمان تحت السکونت جنابعالی همینه.

بعضی از مواردی که باعث بروز مشکل میشه عبارت است از:

 • یا دو شاخ یکی از دربها (اعم از درب طبقه و یا درب کابین) نمیتونه کنتاکت مربوطه رو تحریک کنه
 •  یا قفل درب لولائی طبقه نمیتونه به درستی جا بره (البته اگه درب طبقه لولائی باشه) در غیر اینصورت مسئله مربوط به دو شاخ درب اتوماتیک میشه
 • یکی دیگر از علل عدم تو رفتن قفل درب طبقات
 • نا شاقول بودن نصب درب طبقه
 • عدم رگلاژ مناسب قسمت لولا (یا همان دیکتاتور بغل) میتونه باشه و یا اصطلاحاً درب طبقه نشسته باشه که راه تشخیصش اینه که درب طبقه لولائی رو باز و بسته میکنن، اگر گیر کرد بدین معنیست که اصطلاحاً «درب طبقه نشسته» که با کمی صرف وقت و رگلاژ دیکتاتور های بغل این مشکل هم حل میشه
 • البته همه این کنتاکتها دارای ال ای دی مختص خودشون در تابلو فرمان هستن که اگه افراد فنی کمی دقت کنن متوجه میشن که این قسمت از مدار ایمنی وصل هست یا نه؟

به هر حال بهترین راه اینه که با شرکتی که مسئولیت سرویس و نگهداری آسانسورتون رو بر عهده داره مطرح کنین تا نسبت به حل موضوع اقدام کنن

با سلام ، جديدا" واحد نوسازي خريديم ، هنگامي كه هنوز وارد آسانسور نشديم و بين درب ورودی طبقه هستيم اگر مسافری در طبقه ديگر شستی احضار آسانسور را بزند درب كشويي آسانسور شروع به بسته شدن ميكند در حاليكه هنوز بين درب فردي قرار دارد كه وارد يا خارج نشده و بسيار شرايط بدي است

 • آيا اين آسانسور سنسور يا قطعه اي كم دارد ؟
 • يا نياز به تنظيم دارد؟
 • در صورتيكه فروشنده آسانسور قطعه اي را كم گذاشته باشد آيا قابل پيگيري و يا شكايت از وی هست؟
 • آيا اجباري براي نصب قطعه نداشته است ؟

در ضمن اين آسانسور فقط درب كشويي در طبقات دارد و درب کابین ندارد . 

از راهنمايي شما سپاسگزارم 

کاربر گرامی سلام
آسانسور مزبور با دربهای تمام اتوماتیک کار شده، فکر کنم اونطور که شما گفتید نیست که فقط درب طبقات، درب کشوئی (یا همان درب اتوماتیک از نوع تلسکوپی) داشته باشه بعبارتی درب کابین و درب طبقه وقتی همتراز میشن همزمان باز و بسته میشن و به نظر میرسه که فقط یک درب داره عمل میکنه.

به هر حال شاید مشکل مزبور عدم وجود فتوسل تشخیص مانع (فتوسل چه از نوع چشمی و چه از نوع پرده ای و یا سنسور مخصوص) باشه و یا اگه فتوسل داره تو مدار نیست.

وظیفه سنسور اینه، در مواقعی که مسافر قصد وارد به کابین و یا خروج از کابین را داره اجازه بسته شدن به دربها رو نده.

اینکه اجباری به نصب و یا عدم نصب فتوسل بوده بستگی به متن قراردادی نصاب و سازنده ساختمان داره و نمیشه قصاص قبل از جنایت کرد.

بهتره با شرکت نصاب و یا شرکتی که وظیفه سرویس و نگهداری آسانسور بهشون محول شده ارتباط برقرار کنین تا مشکل رفع بشه ان شاء الله
شب خوش

با سلام " آسانسور آپارتمان پنج طبقه که ما در طبقه ی پنجم هستیم گاها در طبقه ی پنجم خراب میشه و وقتی داخل آسانسور میشویم و دکمه ی پارکینگ رو میزنیم درب آسانسور بسته میشه و دوباره باز میشه و حرکت نمیکنه و میگه لطفا مانع بسته شدن درب آسانسور نشوید " ما هر بار سرویسکار هم میاریم اون در مدت یک دقیقه درست میکنه و بعد از چند روز دوباره همین اتفاق میوفته " لطفا راهنمایی کنید که چطور میشه این مشکل رو حل کرد ؟! با تشکر

 

سلام

یکی از علل این مشکل، عدم اتصال کامل کنتاکتهای دوشاخ قفل درب طبقه میتونه باشه

که حالا یا کنتاکت بصورت صحیح روی درب نصب نشده و یا درب طبقه دقیق رگلاژ و تنظیم نشده و وقتی که درب کابین بسته میشه، با عدم تکمیل شدن مدار سری ایمنی، خطای عدم بسته شدن درب میده و اجازه حرکت صادر نمیشه

سرویسکارتون باید یه کم وقت بزاره و این مشکلو حل بکنه

موفق باشین

باسلام خدمت دوستان و همکاران

البته قبل از هر توضیحی باید عرض کنم که در اینگونه موارد حتما میبایست با شرکت واجد شرایط عقد قرارداد و مشاوره داشته باشید . اما :

باتوجه به بسته شدن درب کابین پس از فشردن کلید احضار و پیغامی که میفرمایید , کنتاکت درب کابین معیوب بوده و میبایست که بررسی و تعمیر و احیانا تعویض شود .

البته طبق فرمایش همکارمان آقای یکتا از قفل هم میتواند باشد .

درهر صورت موردی نیست که احیانا شخصا بتوانید حل و فصل نمایید .

درهر صورت باید از شرکت واجد شرایط درخواست نمایید .

باتشکر

با سلام
دو تن از اعضای پیج "آسانسور" در رابطه با موضوع فوق نظراتی ارائه نموده اند که با گردآوری مجموعه نظرات می توان مشکل را تا حدودی برطرف نمود، گرچه همانطوریکه دوستان عزیز متذکر شده اند، بهترین گزینه استفاده از تعمیرکار خبره و آشنا به کار می باشد

در اینجا توجه شما را به نظرات این دوستان و همکاران گرامی جلب می نمائیم:

Awat Taeed

اىن مشکل به علت عدم همخوانى سوراخ قفل با زبانه قفل که باعث عدم جا رفتن زبانه قفل گرديده لذا به علت کامل نشدن مدارسرى استپ فرمان حرکت از سوى تابلو صادر نخواهد گرديد.
شاىعترين دلايل ايجاد اين مشکل :

 1. عدم تنظيم وريگلاژصحيح دربهاى طبقات درزمان راهاندازى ودردوره هاى زمانى پس از ان
 2. کيفيت نامناسب درب طبقات
 3. افتادگى دربها به علت فشار و يا شل شدن پيچهاى تنظيم

Abbas Kasbi

 • تایم بسته شدن درب کابین در حافظه تابلو فرمان ...
 • جا نرفتن قفل، یا درب لولایی از تنظیم خارج شده، یا قفل ایراد پیدا کرده است«شستن قفل با اسپری چرب».
   

درب آسانسور ساختمان ما که از نوع اتومات فرماتور است، مدتی است دارای مشکل شده و در نیمه راه درب گیر می کند و تا آخر باز نمی شود.
امروز بطور کلی درب آسانسور از کار افتاد و طی تماس با نماینده مربوطه در خیابان شیر پاستوریزه، گفتند که تعمیرکارشان به ماموریت رفته است. آیا جای دیگری یا نمایندگی دیگری برای "درب آسانسور فرماتور" وجود دارد؟ که با اطمینان خاطر تعمیر درب آسانسور را به ایشان بسپاریم؟
از پاسخ سریع شما متشکر خواهم شد

با سلام

برد آوای آسانسور درست عمل نمیکنه هیچ خطایی نمیده آهنگ قطعه و طبقات رو هم اعلام نمیکنه  کارت حافظه رو که خارج میکنم ودوباره جا میزنم درست میشه ولی چن ساعت بیشتر طول نمیکشه دوباره قطع میشه .ممنون میشم راهنمایی کنین.

با سلام و خسته نباشید

یک دستگاه آسانسور دو سرعته با تابلو فرمان آریان که در ابتدا هیچ گونه مشکلی نداشت را در پایان کار پس از این که در پایین ترین طبقه یک مقدار سنگ و گچ روی کابین را تمیز کردم، دیگر آسانسور کار نکرد وقتی تابلو را نگاه کردم متوجه شدم چراغ های 71 .68.69 هر چهار تا خاموش است

وقتی تابلو روشن میشود یک ثانیه هر چهار تا چشمک میزنند و خاموش میشوند ولی موقعی که یک سیم از ترمینال 110 به هر یک از این ترمینال ها پل میکنم مشکل حل میشود ایراد از چیست؟

فیوز چک شد سری استپ ها هم مشکل ندارند، اما اررور safety ciricute cut رو میده

اگر هر یک از سری استپ ها مثلا در باز باشد مگر نباید فقط چراغ مربوط به آن خاموش شود؟

پس چرا کل چراغ ها خاموش هستند؟ در ضمن من با دست برای تست گاورنر سیم گاورنر را کشیدم، هر سه تا لیمیت را هم چک کردم مشکل نداشت

انشالله فردا کادر قرمز رنگ توی عکس را 2 باره چک میکنم

باسلام

دوست عزیز

ابتدا قبل از هر اقدامی سیمهای ورودی به ترمینالهای تابلو فرمان را از سمت بالا چک کنید .

پس از اطمینان از این مورد بصورت تکی هر مدار را پل کرده تا LED مربوطه روشن شود .

اگر روشن شد مشکل را ازخروجی ترمینال ( ابتدای تراول و یا سری استپ با توجه به قطعی مدار مربوطه ) چک کنید .

 

با سلام و تشكر از دوستان و استاد عزيز مشكل از كليد فارچي ته چاه بود كه با توجه به اين كه سيم اين كليد را به جاي "ترمينال استپ" به "ترمينال استارت كليد" وصل كرده بودند و در نتیجه عدم سيم كشي مدار سري استپ مطابق نقشه، دچار مشکل شده بودم بودم که خوشبختانه رفع شد.

با سلام ، دوستان ما در حال راه اندازی یک آسانسور با موتور الکمپ و تابلو آریان ولی با برق تکفاز هستیم ، درایو رو عوض میکنند تا با برق تکفاز راه اندازی بشه ، میخواستم بپرسم راه اندازی با برق تکفاز مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

با سلام و  کسب اجازه از همه دوستان , دوست عزیز به نظرم چنین چیزی امکان ندارد

 • اولا" موتور الکمپ هرگز با برق تکفاز راه اندازی نمیشه
 • دوما" مگه با تعویض درایو تابلو تک فاز میشه ؟ اون هم آریان !!
 • اصلا درایو مگر وظیفش تبدیل برق تک فاز به سه فاز می باشد ؟

خودتون را با چنین فکری مشغول نکنید . به جای آن اگه برق سه فاز در دسترس نیست بهترین گزینه اینه که کارفرما لطف کند یک موتور برق سه فاز کرایه کند تا آسانسور را راه اندازی کنید .. من که هفته گذشته دو دستگاه آسانسور را با موتور برق سه فاز راه اندازی کردم . موفق باشید.

با سلام خدمت همکار گرامی این کار شدنی در صورتی که اطلاعات لازم و کافی در مورد انواع درایو ها و توانشون داشته باشیم. در اینجا توضیحاتی در مورد چگونگی عملکرد درایو که نام دیگرش کانورتور است جلب میکنم.

درایوهای سرعت متغیر برای موتورهای القایی
برای تغییر سرعت یک موتور القایی دو راه وجود دارد, تغییر لغزش یا تغییر فرکانس تغذیه. گرچه می توان لغزش یک موتور القایی قفسه سنجابی را با کاهش ولتاژ تغییر داد ولی این باعث ایجاد تلفات اضافی در روتور خواهد شد. بنابراین این روش فقط برای موتورهای القایی روتور سیم پیچی شده عملی می باشد. این انرژی می تواند به طور خارجی پراکنده شود. روش ارجح برای تغییر سرعت موتور همان تغییر فرکانس تغذیه با استفاده از یک درایو سرعت متغیر (VFD) می باشد. رایج ترین نوع VFD مبدل فرکانسی مدولاسیون پهنای پالس ولتاژ تغذیه (PWM) می باشد که به یک موتور القایی قفسه سنجابی اعمال می شود.
تعداد زیادی از روشهای دیگر نیز ارائه شده است که معمولا جز در کاربردهای خاص از آنها استفاده نمی شود.
VFD یک شکل موج خروجی ولتاژ و فرکانس متغیر ایجاد می کند.  در ساده ترین حالت، کانورتور ولتاژی کاملا متناسب با فرکانس تولید می کند که شار مغناطیسی ثابتی را در موتور موجب خواهد شد. اگر چنین شکل موجی به استاتور موتور القایی اعمال شود یک رابطه گسسته گشتاور سرعت برای هر فرکانس گسسته ای که قابل تولید است خواهیم داشت.

در تئوری با ثابت نگهداشتن شار هر موتور می تواند بین سرعت صفر تا سرعت طراحی شده برای آن تغییرات سرعت داشته باشد. اگر سرعتهای بالاتری مورد نیاز باشد در صورت طراحی مناسب موتور حتی این سرعتها هم قابل دستیابی خواهند بود. البته با توجه به اینکه ولتاژ اعمال شده به موتور و همچنین ولتاژ خروجی اینورتور نمی تواند از حدی بالاتر باشد بنابراین شار مغناطیسی موتور و در نتیجه آن گشتاور تولید شده توسط آن نیز کاهش پیدا می کند.

 •  ابتدا ولتاژ AC سه فازیا تک فاز به ولتاژ DC تبدیل می شود.
 • سپس صاف شده و در آخر یک اینورتور DC/AC آن را به یک خروجی ولتاژ و فرکانس متغیر تبدیل می کند که به موتور اعمال می شود.
 • ولتاژ خروجی نوسانی به موتور اعمال شده و جریان منتجه به وسیله اندوکتانس موتور مشخص می شود. این شکل موج شامل شکل موج سینوسی پایه و هارمونیکهای بالاتر خواهد بود.

سلام ،  مهربان ، آقای رحمانی دقیقا درست میگن ، نمونه هایی از درایو موجوده که ورودی تکفاز با خروجی سه فاز دارن ، اساس کار درایو های ac تبدیل برق شهر به dc و تبدیل دوباره اون به ac  هست

 

با سلام , بله درست می فرمایید چنین درایوی موجود است با عنوان کانورتر ولی قیمتش خیلی زیاده و مقرون به صرفه نیست , در مورد تابلو های معمولی هم نمیشه کانورتر گذاشت باید سیستمش از نوع تک فاز با درایو کانورتر باشه , در اینجا که میگویند تنها با تعویض درایو امکان پذیر است درست نمیباشد . با تشکر

سلام.ما در یک مجتمع 6 طبقه زندگی می کنیم و اسانسورمون هیدرولیکه.این اساسنسور هنوز یک سال هم نشده که ازش استفاده می کنیم ولی تا حالا 4 بار موتورش سوخته و 3 بار سیم پیچ کردیم اخرین بار هم که کلا یک متور جدید خریدیم.الان دوباره این متور جدیده هم سوخته.هرچی پول داریم صرف این اسانسور کردیم.لطفا اگه می دونین مشکل از چیه راهنمایی کنین.در ضمن نصاب شرکت 110 هم واسمون بار اخر متور رو نصب کرد. با تشکر

با سلام , دوست عزیز مشکل میتواند از جاهای مختلفی باشد ,مثلا نوسانات برق , ایراد در درایو ویا تنظیمات درایو , مشکل در کنتاکتورهای تابلو اصلی , مشکل در سیمکشی و اتصالات موتور و...... باید از یک شرکت معتبر آسانسوری درخواست کنید تا مشکل را برایتان پیدا وحل کند و سرویس نگهداری ماهیانه آسانسورتان را عهده دار گردد.

من ترس از آسانسور دارم واقعاً نمی دانم چگونه آنرا از خودم بیرون کنم ؟ همیشه فکر می کنم که هرجا سوار آسانسور شوم خراب می شود و یا برق می رود و درآن گیر می کنم، راهنمایی لطفاً

سلام- همه می دونیم که ترس یه حس ذاتیه و بر میگرده به تجربه افراد از بعضی چیزا مثل ترس از تاریکی- ترس از پرتگاه - پس باید اول موضوعی که از اون می ترسیم را کنکاش و بررسی کنیم شاید اینجوری بشه با درک واقعیت با ترس مقابله کرد

موضوع ترس از آسانسور- پله برقی- و.... تا حدودی در بعضی افراد وجود داره بعضی ها با اینکه می بینند مردم چه جوری دارند از پله برقی استفاده می کنن و هیچ اتفاقی براشون نمی افته باز می ترسن از پله برقی استفاده کنن و باید همیشه از راه پله استفاده کنن

اگه در مکانهای عمومی مثل مترو توجه کنین می بینین که حتی افراد مسن یا سنگین وزن چه جوری هن هن کنان در کنار پله برقی از پله بالا و پائین می رن دلیل همون ترسی یه که در این افراد به صورت ناشناخته وجود داره

ترس شما دوست عزیز هم مثل همین افراده- شما اگه بدنین که تو آسانسورها سیستمی وجود داره که اگه برق بره بدون مشکل اسانسور به اولین طبقه رفته و میشه راحت از اون خارج شد یا اینکه اگه خراب هم بشه به راحتی میشه اونو به طبقه هدایت کرد و از اون خارج شد. پس یه نهیبی به این ترس بی دلیل بزن تا ترس از شما بترسه و ازش خلاص بشین اونوقت می بینید که چه خوبه استفاده از آسانسور و پله برقی و ......

با سلام و تشکر از لطف شما
چند ماهی است که در ساعتی از شب مثلا ساعت ۱ نیمه شب تا ساعت ۹ صبح تقریبا هر روز ٰٰٰ کلید های داخل کابین و طبقات فرمان نمی گیرد و آسانسور حرکت نمی کند در صورتی که برق آسانسور از اتاقک بالا وصل و لامپ کابین روشن می باشد .
و بعد از ساعت ۹ صبح به صورت خود به خودی آسانسور فعال می شود .
این اتفاق تقریبا هر روز اتفاق می افتد .
خواهشمند است راهنمایی کنید با تشکر فراوان

باسلام

دوست عزیز

معمولا مربوط به سوختن فیوز شیشه ای و بعضاٌ عدم برقراری جریان توسط کنترل فاز میباشد . گاهی نیز بر اثر اتصالی در مداراتی است که مشترک آنها G22 میباشد .

باتوجه به تابلو فرمان خود , دفترچه راهنمای آنرا مشاهده نمایید .

با سلام

آسانسور مجموعه 4 طبقه ما پیغام revision mode  نشان می دهد و شاسی خور نیست.

 • پرسش اول اینکه آیا این ایراد اتفاقی است یا عمدی
 • پرسش دوم اینکه چگونه می توان آن را از این مد خارج کرد؟
 • تابلو فرمانمدل آریان آسانسور 8 ساله. با تشکر

باسلام , دوست عزیز این پیغام مربوط به تابلو هستش و ممکن است کلا" سیستم آسانسور شما  دارای ایراد است که به این حالت گذاشتن تا حرکت نکنه این یک کار تخصصیه از شرکت آسانسوری که سرویس نگهداری اسانسور تان را عهده دار است درخواست کنید تا برایتان حل کنند . در غیر اینصورت از دستکاری تابلو خودتان جدا" خودداری کنید . با تشکر

با سلام

 

تابلو آسانسور ما از نوع ارك و داراي درايور توشيبا مي باشد . حال كابين در طبقه سوم مي باشد ولي شستي ها پاركينگ را نشان مي دهند و آسانسور به هيچ عنوان حركت نمي كند حتي بارها از برق اصلي روشن و خاموش نمودم

با سلام

 دوستان گرامی آسانسور ما بعضی وقتها  طبقات را اشتباه میکند و یا در بین طبقات می ماند تنها راهی که درست می شود، باید چندین بار کلید اصلی برق را از تابلو روشن و خاموش کرد تا درست شود، مشکل دیگر در بعضی طبقات کمی بالاتر یا پایین توقف می کند لطفا نظر دهید 

سلام

متخصص اسانسور ما در خصوصهمین عیب گفته که قطعه ای از ان باید تعویض شود .قطعه خوب خریداری شود .ایتابیایی که 2/400/000 تومان ارزش گذاری شده است .

بنده در حال تحقیق هستم که نیاز به تعویض دارد یا خیر .و ایا قیمت قطعه همین است یا خیر ؟ و اینکه ان قطعه چیست؟

    سلام

ef مخفف کلمه external fault  میباشد

 • یعنی خطای خارج سیستم

  اگر دستگاه شما vvvf  است دلایل زیادی میتواند داشته باشد.

 • اعم از بالانس 
 • تنظیم فک ترمز
 • شل بودن سیم های قدرت 
 • آمپر کشیدن
 • در دستگاه های دوسرعته ایراد از جابجایی فازها هم میتواند باشد

باسلام

دوستان گرامی

از اینکه این مشکلات در این سایت مطرح میشود بسیار خرسندیم .

اما در مورد دو پست بالا و موارد مشابه باید به اطلاع برسانم آسانسور میبایست حتما توسط تکنسین شرکت عضو سندیکا و دارای پروانه طراحی و مونتاژ بررسی شود . حتی اگر بصورت شفاهی مواردی را ما به شما اعلام بکنیم بازهم قابل رفع از جانب شما نخواهد بود و به قول ضرب المثل معروف : هرکسی را بهر کاری ساختند .

همچنین مشکلات آسانسور بدون بازدید قابل رفع نخواهد بود .

چگونه است که مثلا در مورد یک آبگرمکن به این سادگی با تکنسین تماس میگیریم اما در مورد این ماشین به این حساسی و گستردگی و خطرناکی خودمان میخواهیم اعمال تغییرات بکنیم !

باتشکر

 

با سلام خدمت اساتید گرامی
آسانسور مجتمع چهار طبقه ما در طبقه 4 بجای اعلام طبقه 4 طبقه 9 اعلام و درب را بسته و به پارکینگ می رود و مجدد به اخرین طبقه برگشته و بدون توقف پایین و بالا می رود
دوستان راهنمایی فرمایند مشکل را چگونه میتوان برطرف کرد

با سلام  و کسب اجازه از تمام همکاران گرانقدر. دوست عزیز  این مشکل علل متفاوتی میتواند داشته باشد . آیا  با فشار شستی طبقات 1 , 2, 3 درست توقف می کند یانه؟ اگر اینطور باشد  , احتمالا " تعداد طبقات با احتساب پارکینگ یا همکف  در تابلو شما به 10 تغییر کرده است  که .شما باید از یه شرکت معتبر آسانسوری که سرویس و نگهداری اسانسور را عهده دار میشود درخواست کنید تا برایتان حل نماید چون این یک مشکل تخصصی است و شما نمی توانید درستش کنید .با تشکر علی مهربان 

با سلام و خسته نباشید 

آسانسور نوساز واحد مسکونی ما (با 3 سال کارکرد) در بین طبقات گیر کرده و جرکت نمیکند. در تابلو برق نیز خطای flag error e6 را میدهد. لطفا راهنمایی کنید. با تشکر.

در ضمن این نکته رو هم ذکر کنم که سیم earth وصل نکرده ایم و نصابش میگوید که ایراد از آنجاس و حتما بایستی نصب شود.

آیا ایراد میتواند از وصل نکردن سیم earth باشد؟

لطفا راهمایی کنید. ممنون

سلام.مشکلی که ذکر کردید به خاطر نداشتن سیم ارت نیست و ربطی به سیم ارت ندارد.ممکن است از قطع شدن سری استپ باشد یعنی ممکنه کابین حین حرکت به دسته قفل طبقات برخورد کند

با تشکر از فرزاد جباری عزیز

قط شدن سری استپ رو چطور میشه امتحان کرد؟

چون همش گیر داده به سیم ارت. من خودمم حدس میزدم از اون نیست چون از اداده برق یه دستگاه آورده بودن و نوسانات برق رو در ساختمان طی چند روز چک کرده بودن و گفته بودن درسته.

با تشکر

 

سلام دوست عزیز

شما باید کاملا توضیح دهید که وقتی سوار آسانسور می شوید و آسانسور حرکت میکند چه اتفاقی می افتد برای سوال شما جوابهای متعددی وجود دارد و مطمئنا به جواب درستی نمی رسید 

به طور مثال دوستمان آقای جباری اینطور استدلال کردند که اسانسور شما در حال حرکت لحظه ای قطع میکند و با زدن دوباره شاسی دوباره فرمان گرفته و حرکت میکند اگر چنین باشد اهرم قفل است

با سلام و تشکر از دوستان عزیز بخاطر لطفشون

اسم تابلو فرمان رو پرسیدم پار کنترل هست.(اسم قدیمیش رایانه ران آذر)

در جواب آقای عمادین باید عرض کنم که دو حالت داره یا در یک جایی بین طبقات میاستد و با زدن کلیدهای طبقات دیگر حرکت کرده و به اون طبقات میرود و سپس باید به طبقه مورد نظر برگردیم. و حالت دوم این که در همان جایی که وایستاده گیر میکند و اصلا حرکت نمیکند (با وجود زدن کلید طبقات دیگر) و در این صورت بایستی به صورت دستی (توسط شخص دیگررو از اطاق کنترل) آسانسور را حرکت دهیم تا در جلو یکی از طبقات ایستاده و سپس در را باز کنیم. در این حالت خطای flag error e6 در صفحه میدهد.

با تشکر.

با سلام و احترام آسانسور ساختمان ما هنگام پايين رفتن از طبقه پنجم بعد از رد شدن از طبقه چهارم با يه صداى ضربه توقف ميكنه بعد بايد دوباره شاسى طبقات رو بزنى تا حركت كنه سرويسكار اولش گفت دسته قفل طبقه سوم خرابه بعدش گفت مشكل از چشميه و چشمى رو از مدار خارج كرد تا يه مدت خوب بود اما دوباره اين مشكل پيش اومده در حاليكه چشمى هنوز غيرفعاله در ضمن وقت توقف تو طبقات قبل باز شدن در error e8 مياد بعد در باز ميشه ،،ممنون ميشم راهنمايى كنيد

با سلام خدمت اساتید

آسانسور مجتمع 6 طبقه ما مدتی بود که با تکان های شدید و سر و صدای زیاد کار میکرد. و بعضی وقت ها هم کامل از کار می افتاد. تعمیر کار میگه مشکل از گیربکس هست. میگه واسه تعمیرش 6-7 میلیون باید هزینه کنیم. نظرتون چیه؟ تعمیرش کنیم و یا اینکه نو بخریم. واینکه آیا میشه گیربکس تنها خرید یا اینکه باید موتور و گیربکس با هم خرید؟ اگه بخوایم موتور و گیزبکس قدیمی رو به خود تعمیر کار بفروشیم حدودا چند می ارزه. موتور گیربکس اش 15 سال کار کرده. اصلا گیربکس برا چی باید مشکل پیدا کنه. آیا میتونه در اثر سستی در سرویس و نگهداری باشه و ما می تونیم از سرویس کار طلب خسارت کنیم؟ راستش این 7 میلیون که تعمیر کار می گه به نظر خیلی زیاد میرسه. فوقش کل شافت باید عوض بشه که 2-3 میلیون هزینه میبره.

 

با سلام و عرض خسته نباشید

من می خواستم بپرسم در تابلو فرمان آسانسورهایی که از درایو استفاده می شود

چرا از سه عدد کنتاکتور نیز استفاده می شود؟

 

کنتاکتورهای تابلو فرمان آسانسور؟ www.parslift.com

 

اگر وظیفه درایو کنترل موتور هست این کنتاکتورها در تابلو آسانسور چه کاربردی دارد ؟

با تشکر

سلام باتوجه به اینکه بدون کنتاکتور ها هم میشه در سیستم درایو دار موتور رو راه اندازی کرد اما کنتاکتور ها به نظر من و با توجه به نقشه های ارایه شده توسط شرکت های سازنده در مدار ایمنی قرار دارند که در صورت قطع مدار به سرعت آسانسور متوقف میشود همچنین در حالت ریویزیون یک کنترل ایمن برای پرسنل فنی ایجاد میکند وهمچنین در سیستمی که یو پی اس دارد درایو در هنگام قطع برق در مدار قرار نمیگیرد و برا کنترل مدار نیاز به این کنتاکتور ها هست خوشحال میشم نظر شما و دیگر دوستان هم رو بدونم

دوست عزیز

طبق استاندارد ملی آسانسور مدار قدرت موتور محرکه آسانسور باید از دو وسیله مجزا (کنتاکتور) عبور کند. همچنین کنتاکتور سوم مربوط به ترمز موتور می باشد که آن هم همین شرایط را داشته ولی معمولا وسیله قطع کننده دوم رله ای داخل درایو یا روی بردهای کمکی تابلوفرمان است. 

سلام

آسانسور ساختمان ما هم در پارکینگ همین طور بود. شاید در ساختمان شما کلید طبقه 4 از بیرون یا داخل کابین گیر کرده است. چند بار بزن روش ببین آزاد میشه.

سلام . بنده رضا محمدی هستم و مجموعه ای کامل از قطعات یدکی تمام درب های آسانسور رو برای شما آسانسوریها و همکاران عزیز گرداوری کرده ام.

لوازم یدکی درب:

 • آسانسورهای شیندلر
 • اوتیس
 • هاوس هان

لوازم درب برندهای

 • فرماتور
 • سلکوم
 • روانکار
 • سماتیک 2000(بیابانی) 
 • آرین سیستم رو آماده تحویل

دوست عزیزمان اشاره کردن

اگر درب آسانسور تمام اتوماتیک باشد علت هم کنتاکت درب داخل و هم کنتاکت قفل طبقه می باشد و اگر درب لولایی باشد هم جا نرفتنم قفل و هم کنتاکت درب داخل است

کارشناسان و دوستان عزیز سلام

آسانسور ساختمان ما 2 سال هست که نصب شده. تابلو اون هم "ابتکار صنعت" هست و "شرکت آسانبر ایساتیس" اونو نصب کرده است.

 • با وجود داشتن درایو از روز اول هنگام حرکت یا توقف بخصوص با نفرات بالا تکان شدیدی داره.
 1. اولا میخوام بدونم این تکان اشکالی ایجاد نمیکنه؟ و راه حلش چیه؟
 2. به تازگی هم میره تو طبقه 5 و 20 سانت بالاتر توقف میکنه.
 3. گاهی هم طبقات رو اشتباه میره و باید دوباره کلید رو بزنی تا بره طبقه درست.
 4. گاهی هم تمام طبقات رو یکی یکی توقف میکنه تا برسه به طبقه مورد نظر.

آیا این مشکلات میتونه از سنسور یا مگنت باشه یا از درایو؟ بهترین پیشنهاد برای اینکه دقیقا سر طبقه توقف کنه و این مشکلات هم تموم بشه چیه؟ لطفا هزینه هر راه حل رو هم بفرمایید. متشکرم

جناب آقای چهار باغی سلام

این آسانسوری که شما در مورد آن نوشته اید اگر در میدان 94 نارمک است بنده بازدید کردم ودرایواین آسانسور تنظیم نیست و در زمانی که خالی به طبقه آخر میرسد از لول بالاتر می ایستد و گاهی میکروسوئیچ شالتر را قطع میکند و وقتی که با نفر می آید مساوی طبقه یا همان لول می ایستد متاسفانه یک شخص اقدام به تولید تابلو فرمان کرد و پس از مدتی نتوانست ادامه دهد و دیگر قادر به خدمات نیست و می بایست تابلو فرمان کاملا عوض شود

ترمز و فرمان تابلو ولی احتمالا مشکل از تابلو باشه البته قسمتی که به تابلو مربوط میشه

 • شوک در استارت 
 • شوک در استپ دو دلیل داره
 1. بالانس نبودن وزنه و کابین
 2. تنظیم نبودن ترمز 

راجع به مورد 3 شاید سنسور cf3 خوب سرجاش نیست که گاهی اوقات قاطی میکنه یا این که خرابه، البته اگه آهن ربا درست چیده شده باشه

با سلام و احترام

در اتوبوسی داخل کابین آسانسور بعد از 8 سال کار خراب شده است. نمیدونم ساخت چه کشوری میباشد "اسپانیا یا ترکیه؟"

 

درب اتوبوسی کابین آسانسور و مشکل تامین قطعات www.parslift.com

 

یه مدتی سرویسکار پشت آن مانعی قرار داد تا در کاملا بسته نشود و میگفت که تسمه های آن خراب شده و خوب کار نمیکند و در ضمن لوازم و قطعات آن در بازار هم پیدا نمیشود و باید در کار کند تا خراب شود و تعویضش کنیم.

در حال حاضر  تسمه ها پاره شده و آسانسور کار نمیکند لطفا اساتید معزز راهنمائی بفرمایند که آیا حرف های این تعمیرکار درست میباشد یا خیر؟

آیا باید در را تعویض نمود؟

 

خدایش 8 سال خیلی خوب کار کرده درب اتوبوسی معمولا اینقدر عمر نمیکنه قطعاتش یه مقدار سخت گیر میاد اونم نه در هر شهری فکر نکنم تهران برای پیدا کرده قطعه مشکلی وجود نداشته باشه

با سلام خدمت دوستان یه سوال داشتم

علت گیر کردن درب آسانسور از چی میتونه باشه .

آسانسور بعد از ایستادن در هر طبقه چند لحظه ای طول میکشه تا باز بشه .

آسانسور یه قفلی داره که درب  رو قفل میکنه بعد از ایستادن در هر طبقه باید چند لحظه صبر کنیم تا اون میله به سمت عقب حرکت کنه و درب باز بشه .

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

با سلام

مشکلات مربوط به سیستم باز و بسته شدن درب آسانسور به موارد بسیاری مرتبط است که باید ریشه یابی و بر اساس نتیجه مشکل آنرا رفع کرد.

 

دیر باز شدن درب آسانسور و دلایل آن www.parslift.com

 

در رابطه با تاخیر باز شدن درب نیز دلایل متعددی دارد از جمله: 

 • زمان و سرعت تنظیم شده برای باز یا بسته شدن درب
 • روغنی بودن مگنت درب بازکن خصوصا" در فصل سرما و موارد دیگر

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید لینکهای زیر را مرور کنید:

با سلام ما در یک آپارتمان 7 طبقه زندگی میکنیم موقع بالا رفتن اسانسور همیشه بدون اینکه کسی دکمه رو بزنه در طبقات 3 و 6 توقف میکنه موقع پایین امدن هم همین مشکل رو داره بنظرتون مشکل چی هستش با تشکر

با سلام خدمت اساتید گرامی و با تشکر از سایت خوب شما
آسانسور در ابتدا خطای قفل نشدن درب و سپس حرکت نیست را در تابلو فرمان ارگ نشان می دهد.

البته قابل ذکر است که پس از زدن شستی، درب اتوماتیک کابین بسته شده و آهنگ حین حرکت هم پخش می شود اما کابین هیچ حرکتی نکرده و مجددا درب اتوماتیک کابین باز می شود.
همچنین آسانسور در حالت دستی (کند) کاملا" حرکت می کند و در حرکت سریع این خطا رخ می دهد.
با تست های انجام شده به نظر می رسد درب طبقات و دوشاخه ی آن ها کاملا سالم است .
اشکال در چیست؟

چگونه می توان آن را تشخیص داد؟ با تشکر از راهنمایی های شما

با کسب اجازه از تمامی اساتید گرانقدر

 • با توجه به اینکه آسانسور مدنظر در دور کند مشکل ندارد پس فرض خراب بودن کنتاکت درب و قفل رد می باشد.
 • به نظر من شاید مشکل در دور انداز اجباری بالا و پایین باشد یعنی میکرو سوییچ های بالا و پایین هم زمان غیر فعال میباشد در این حالت کنتاکتورهای جهت عمل میکنند ولی کنتاکتور دور تند عمل نمی کند که این میتواند از خراب بودن میکرو سوییچ  یا درست وصل نشدن آنها باشد ، برای رفع ایراد می توان با پل کردن ترمینال های بالا و پایین به ترمینال مشترک آنها  از سالم بودن و صحت عملکرد سوییچ ها اطمینان حاصل کرد .

سلام

یکی از دلایل اینه که وقتی درب کابین آسانسور بسته میشه زبانه قفل درب طبقه خوب جا نمیره.

 

وقتی زبانه قفل درب آسانسور درست جا نرود آسانسور حرکت نمی کند www.parslift.com

 

مشکل از درست جا نرفتن زبانه قفل درب طبقه است. سوراخ قفل رو یه کم سوهان بده

با سلام و تشکر 

ما مدت 4 سال از آسانسور تک فاز استفاده میکنیم هر سال موقعی که هوا سرد میشود آسانسور در طبقه اول می ایستد و کار نمی کند که تعمیرکار پس چند بار آمدن و رفتن با دریافت هزینه آن را راه میاندازد.

تا درسال گذشته میکرو سوئیچ ها را عوض نموده به مبلغ 120هزارتومان، امسال هم در آذرماه دو مرتبه همان مشکل قبلی بوجود آمد که مجددا" تعمیرکار 25 هزار تومان گرفت و به گفته خودش یکی از میکروسوئیچ ها را عوض نموده که پس از 3 روز صفحه نمایش کابین و دربها خاموش شد ولی آسانسور به مدت 2 روزکار کرد. این بار تعمیرکار میگوید که پی اس پی تابلو سوخته و مبلغ آن حدود یک میلیون تومان هزینه دارد خواهشمند است راهنمائی لازم را بفرمائید.   

سلام خدمت همه

پاسخ به سوالات افراد غیر حرفه ای بی مسئولیتی میباشد چون هم خطر برای خود آنها وجود دارد هم ممکن است خرج های اضافی روی دستشان بگذارد

بهترین پاسخ به سوالات این تایپیک  مراجعه به یک سرویسکار مجرب یا عقد قرارداد با یک شرکت متعهد و منصف میباشد

 

با سلام

دوست عزیز درب اتوبوسی یکی از حساس ترین انواع درب نیمه اتوماتیک کابین میباشد که اگر با دقت انتخاب، نصب و راه اندازی نشود در کوتاه مدت عوارض و خسارت های خود را بر جای خواهد گذاشت.

فلـذا با توجه به تجربه بنده بهترین درب اتوبوسی موجود در بازار، دربهای تولیدی مارک Teori کشور ترکیه است که هم قیمت مناسب دارد و هم از کیفیت خوبی برخوردار است.

در صورت نیاز با تلفن همراه بنده تماس حاصل فرمائید.

در صورتیکه عرض چاه کافی باشد استفاده از دربهای سانترال چهار لته که بعضی شرکتها تولید میکنند بهترین گزینه است. چون درب اتوبوسی هر نوعی باشد حساس بوده و آمار خرابی نسبتا بالایی دارد. مگر درب اتوبوسی سلکوم که متاسفانه به علت قیمت بالا وارد نمی شود و در تامین قطعات یدکی هم مشکل بوجود می آید.

عرض موردنیاز چاه برای درب سانترال سینوسی روانکار

درب 70          117 سانتیمتر

درب 80          133 سانتیمتر

با سلام تابلو فرمان آسانسور ما مگا هست و از کار افتاده و پیغام check system رو صفحه نمایش ظاهر شده،ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

با سلام ،دوست عزیز تابلو شما پسوورد برداشته و زمان پسوورد اولش میباشد شما باید با نصاب آسانسورتان تماس بگیرید و ایشان هم از نماینده شرکت مگا پسوورد را بگیرد تا آسانسورتان بکار افتد. باتشکر مهربان

سلام دوست عزیز

خیلی راحته وقتی با حالت روزیون روی کابین در حرکت باشی و اهرم قفل درب را که به عقب حرکت دهید آسانسور متوقف میشود.

وقتی در حین حرکت با رویزیون بازوی قفل را بکشیم باید آسانسور درجا متوقف شودwww.parslift.com

  در حالت رویزیون و در حین حرکت اگر بازوی قفل را بکشیم باید آسانسور درجا متوقف شود

وقتی متوقف شد مدار ایمنی قفل صحیح عمل کرده در غیر این صورت قفل همان طبقه پل می باشد.

با سلام 

ضمن تشکر از مهندس عمادین در مورد روش تست تراکشن که چگونه انجام می شود .راهنمایی می خواستم.

با سلام و ضمن تشکر از راهنماییهای  خوبتان

آسانسور ما هر چند مدتی کابینش یه کم پایین تر از جای اصلی خودش قرار می گیره و از کار می افته. تعمیر کار که میاد یه جوری تنظیمش میکنه میره سر جای اصلیش و خوب میشه. دوباره بعد چند روز همین اتفاق تکرار میشه. چطور میشه کابین را بالا آورد سر جای اولش؟

با تشکر

دوست عزیز اقا ابولفضل

اگر در پائین ترین طبقه این اتفاق می افتد و آسانسور از تراز طقه پائین تر می ایستد و دیگر قادر به حرکت نمی باشد و اینطور  که شما عنوان میکنید سرویسکار می اید و ان را بالا میکشد و دوباره این اتفاق می افتد  . به نظر بنده سرویسکار شما یا سهل انگار است یا اینکه از اسانسور سر رشته ندارد زیرا با تنظیمم کردن میکروسوئیچ های دور انداز و اجباری  باعث میشود که دیگر این اتفاق نیفتد اگر هم فاصله تنظیم باشد و دوباره این اتفاق بیفتد بایداز آسانسور شما از نزدیک بازدید کرد

با سلام و خسته نباشید دربهای اسانسور ساختمان ما هنگام بسته شدن ضربه وصدای زیادی تولید می کند با تعویض دیکتاتورها نیز کاملا برطرف نمی شود وسرویسکار علت را اینگونه بیان میکند که چون دیکتاتورهای شما در کنار در تعبیه شده .هم باعث ضربه و صدا میشود وهم عمر دیکتاتور کم میشود شما اساتید برای مشکل ما چه راهی را پیشنهاد میکنید وایا میشه جای دیکتاتورها را به بالای درب تغییر داد توضیح اینکه در بالای در جای فابریک تعبیه نشده است                           با تشکر

 

سلام دوست عزیز

جای دیکتاتور فرقی نمیکند که کجا باشد چند عامل باعث صدای بسته شدن یا شدت ضربه زدن میشود

1-میزان سنگینی درب و انتخاب نوع دیکتاتور

2- تنظیم فنر درب به میزان لازم ((((مثل ریختن نمک در غذا )))

3-تنظیم دیکتاتور یا آرام بند

 

در جواب ابوالفضل.به داخل موتور خانه برو برق تابلو سه فاز رو قطع کن.بعد دسته ترمز موتور رو به طرف خودت بکش.فلایول رو در جهتی که کابین به طرف بالا بیاید بچرخان .وقتی کابین به تراز طبقه رسید این کارو متوقف کن

با سلام آسانسور ما دو روزه که در پارکینگ متوقف شده و زمان استفاده درب بسته می شود بعد از چند لحظه درب اتوماتیکی آن باز می شود و در صفحه ال ای دی بیرون حالت E -L-P را نشان میدهد علت چیست؟

سلام

ممکنه قفل درب طبقه به درستی جا نرفته باشه.درب لولایی طبقه پارکینگ رو باز کن.و با سوهان سوراخ جای زبانه قفل رو کمی بزرگتر کن

با سلام

در تکمیل توضیحات دوست عزیزمان آقای جباری باید یاد آور شد که در این شرایط دو حالت وجود دارد یا

 • میکرو سوئیچ درب داخل برق را عبور نمی دهد
 • یا زبانه قفل درب طبقه جا نمیرود

ولی در هر دو صورت برای رفع عیب باید با تعمیرکار با سرویس کار آسانسور هماهنگ کنید زیرا با گشاد کردن محل عبور زبانه قفل، چون اطلاع ندارید که:

 • آیا لنگه درب در چهارچوب پائین افتاده؟
 • یا کنتاکت درب بیرون باعث بسته نشدن کامل درب شده؟
 • یا عوامل دیگری باعث عدم درست بسته شدن درب می شود؟

احتمال اینکه با این کار مشکل جدیدی در درب آسانسور بوجود بسیار است.

موفق باشید

سلام خدمت اساتید محترم

آسانسور 4 طبقه بدون هیچگونه مشکل کارمیکند اما حدودا روزی یکبار زمانی که کابین در پارکینگ قرار میگیرد بلافاصله پس از بازکردن درب کابین ( چه زمان خروج یا ورود به آسانسور) شروع به آلارم زدن کرده و  فن موتور در موتورخانه آسانسور یکسره روشن میماند و در این حالت پس از فرمان دادن فقط درب کشویی اسانسور بسته  شده و پس از 5 ثانیه دوباره باز میشود.

این مشکل روزانه یکبار اتفاق میفتد و با ریست کردن آسانسور رفع میگردد.

بعضی وقتها بابت جلوگیری از بروز این مشکل از طبقه یکم استفاده میکنیم و مشکلی پیش نمی آید.روی تابلو فرمان هم این کد نمایش داده میشود

External fault

#00  a:00 c4

با سلام به دوست عزیز

احتراما به عرص می رسانم، با توجه به اطلاعات فوق، احتمالا تابلو فرمان آسانسور شما، آریان آسانسور می باشد. یکی از عواملی که باعث بروز چنین خطایی به همراه روشن ماندن فن موتور می شود:

 • قطع شدن مدار 51 (که همان تغذیه کننده مدار سنسورهای داخل چاه آسانسور می باشد) است.

 

قطع شدن شالتر انتهای چاه آسانسور باعث این رخداد می شود www.parslift.com

 

زمانیکه آسانسور در پایین ترین طبقه قرار دارد، شالتر CA1 فعال و در صورتیکه هرگونه اتصالی و اختلالی در آن بوجود آید، باعث قطع مدار 51 شده و چنین خطایی را سبب می شود . با توجه به تجربیات بنده و برخورد با چنین مشکلاتی در گذشته، لطفا با سرویسکار آسانسور خود تماس گرفته و به ایشان اطلاع دهید:

 • شالتر CA1
 • ( و در صورتیکه تابلو درایودار است شالتر ECA1) آسانسور را به همراه سیم کشی آنها چک نماید. 

امیدوارم مطالب فوق مفید واقع شده باشد.

روانبخش

با سلام

چند وقت پیش آسانسور ساختمان در طبقه همکف حدود 20-30 سانت پایینتر ایستاد (همزمان با اسباب کشی یکی از همسایه ها). سرویسکار گفت که درایو شما (که توشیبا هست) دارای مشکل است و باید آنرا برای تعمیر فرستاد تهران. هزینه تعمیر هم 850 هزار تومان است. خلاصه ما این پول را جمع آوری کرده و بعد از 10 روز درایو به دست سرویسکار رسید. متاسفانه ایشان نتوانست آسانسور را راه اندازی کند و همچنان آسانسور خراب است. به گفته ایشان بورد مشکل دارد! و باید یک نفر از تهران برای راه اندازی آسانسور بیاید و هزینه آن 250 الی 300 هزار تومان است. به نظر شما ما باید چکار کنیم؟ از این آقای سرویسکار شکایت کنیم؟ مشکل آسانسور ما چیست؟ چرا ایشان که نمایندگی دارد و سرویسکار است نباید از عهده تعمیرات برآید؟

با تشکر از پاسخ شما

سلام دوست بزرگوار و اساتید عزیز:

این مشکل واسه منم پیش اومده، تابلو درایو داره و موقع اسباب کشی، وسایلی که تو آسانسور بارگیری شده وزنش بیش از حد مجاز بود، و فاصلهء عقربهء شالتر با لیمیتر توقف بسیار کم...

به محض شروع حرکت و با خلاص شدم ترمزهای موتور، بعلت سنگینی بیش از حد کابین، کابیت یکی دو سانت به پایین حرکت میکنه و باعث برخورد با شالتر میشه که بایستی کابین رو دستی بکشی بالا تا شالترو رد کنه...

واس ما که اینطوری بوده... البته از اساتید به خاطر اضهار نظر کردنم پوزش میخوام.

دوست عزیز آسانسوری شما یا  در تشخیص اشتباه کرده یا هم برد و هم درایو خراب بوده ولی باید عرض کنیم وقتی کار از حیطه اختیارات یک شرکت خدماتی آسانسور خارج میشود مثل مورد شما، قسمت پشتیبانی شرکت تابلو ساز مطمئنا اشتباه نمی کند.

به نظر بنده این کار خود سرانه انجام شده و با تابلو ساز هماهنگ نشده، حال برای اینکه از پیش قضاوت نکنیم شما با شرکت سازنده تابلو فرمان تماس بگیرید و از وضعیت چگونگی تابلو و خرابی ان مطلع شوید و برای اینکه به مشکل نخورید و درگیر شکایت نشوید هزینه ها را مستقیم پرداخت کنید.

در ضمن اگر از زمان نصب تابلو آسانسور بیش از یک سال نگذشته باشد تابلو دارای گارانتی است و شما فقط هزینه ایاب و ذهاب را پرداخت میکنید

لطفا نتیجه را در همین سایت منعکس کنید

با سلام خدمت شما مهندس عمادين 

بنده بسيار مشتاق به يادگيري و آموزش در خصوص آسانسور هستم ولي متاسفانه هيچ گونه راهنما، مركز آموزشي، كتاب يامرجع  مناسبي در اين در اين خصوص سراغ ندارم لطفا در اين خصوص راهنمايي فرمائيد. بنده ساكن در شهرستان رشت مي باشم.

 

با تشكر

سلام دوست عزیز

جناب مهندس طبسی در خصوص مراکز اموزشی مطالب بسیاری را در پست های دیگر گذاشته اند و در این مورد ایشان صاحب نظر میباشند

اما در مورد اینکه بخواهید کار اسانسور را انجام دهید باید عرض کنم که آسانسور کاریست یدی و هر قدر که شما در آسانسور تحصیل کنید باید اجرای کار را هم در کنار آن انجام دهید به همین جهت پیشنهاد میدهم که با یک شرکت نصاب آسانسوری و در کار اجرایی همکار کنید (و در کنار آن مطالعه و تحصیل) تا بتوانید در اجرا موفق باشید

با سلام؛

آسانسور ساختمان ما دارای دو درب , درب خارجی لولایی و درب داخلی کشویی می باشد.چند وقتی است که گاهاً در روز چندیدن مرتبه درب کشویی آرام بسته نشده و محکم و با ضرب بسته می شود. 

ممنون میشوم علت و طریقه رفع ایراد را توضیح دهید.

سلام و وقت بخير
امشب ما سوار آسانسور شديم و ناگهان از كار ايستاد و گير كرديم رو صفحه نمايش عدد ١ و بعد خطه -- رو نشون ميداد خلاصه شاسى طبقه همكف رو زديم و باز تغييرى نكرد ! درب آسانسور رو بزور باز كرديم و ديديم جلومون ديواره !! بعد از چند ديقه شانسى شاسيه طبقه خودمون ( چهارم ) رو زديم و اينبار كار افتاد و تونستيم خارج شيم . بعد من دوباره براى امتحان زدم بره طبقه همكف و رفت ، دوباره زدم بياد بالا كه باز گير كرد ! سريع رفتم رو برد آسانسور نگاه كردم ميزد
Calibration failed , travel failed , direction fault
البته نه دقيقا به اين ترتيب و در آخر هم نوشت استند باى

قابل ذكره كه طبقه اول و سوم كسى نيست و خاليه
اين اتفاق در طول شيش ماهه گذشته هر از گاهى افتاده ولى براى خودم پيش نيومده بود
ممنون ميشم راهنماييمون بفرماييد
شاد و سلامت باشيد

با سلام و کسب اجازه  , جناب آقای میلاد این خطاها که فرمودین مربوط به آسانسور و تابلو می باشد  وحل اینها یک کار تخصصی میباشد بهترین کار این است که از یک شرکت معتبر جهت سرویس و نگهداری آسانسور و حل مشکلات بیان شده کمک بگیرید. چون هرگونه دست کاری در اسانسور توسط افراد غیر متخصص  باعث خسارات جانی و مالی گردد.

با سلام و احترام خدمت آقای جباری

احتراما به عرض می رسانم، برق مصرفی موتور آسانسور در تابلوهای 3vf تنها از طریق اینورتر یا همان درایو تابلو فرمان تهیه و تامین می گردد.

 

چرا نمی توان برای حرکت موتور در سیستم 3 وی-اف از کنتاکتور استفاده کرد؟ www.parslift.com

 

این برق یا ولتاژ مورد نیاز زمانی تولید و به موتور انتقال داده می شود که حداقل 3 فرمان برای درایو صادر گردد:

1. فعال کردن ورودی Enable درایو

2. فعال کردن جهت چرخش موتور (up یا dn)

3. فعال کردن یکی از ورودی های سرعت

 • موارد ذکر شده در بالا در اکثر درایوهای مورد استفاده در تابلوهای موجود در ایران ثابت می باشد.

با شرط رعایت موارد بالا بصورت همزمان کنتاکتورهای تابلو فرمان جذب و همچنین

 • ولتاژ
 • جریان 
 • فرکانس

تنظیم شده و تحت کنترل که توسط درایو تولید شده است، به موتور منتقل و موتور با سرعت و جهت مناسب شروع به حرکت می نماید.

نتیجه گیری که می توان انجام داد اینست که"

 • در صورتیکه به درایو فرمان مناسبی داده نشود، خروجی ولتاژی نخواهد داشت، نتیجتا" برروی سیم های قدرت کنتاکتورها هم هیچ ولتاژی وجود نخواهد داشت و در صورت جذب کنتاکتورها بصورت دستی، موتور هیچگونه حرکتی نخواهد کرد.

امیدارم مطالب فوق مفید واقع شده باشد.

ارادتمند

سهیل روانبخش

سلام خسته نباشید

واقعا متاسفم که نتونستم غرفه تون رو تو نمایشگاه ببینم

یک پروژه داریم که  ظرفیتش 2 نفرست الانم اخرای کارای استانداردش هست اما بازرس استاندراد میگه اسانسور 2 نفره رو گواهی نمیدن

ایا این حرف صحت داره با اینکه تمام مشکلات استانداردیشو حل کردیم

ممنون از لطف بی نهایتتون

با سلام خدمت متخصصین

ساختمان ما 5 طبقه است.برق قطع شد و پس از وصل شدن آسانسور روی گزینه P(پارکینگ) است و فرمان نمیگیره و کابین در طبقه 5 مانده و درب ریلی داخل آن نیز باز است.مشکلم با ریست کردن و خاموش و روشن کردن حل نشد .میشه راهنمایی بفرمایید.

با سلام و خسته نباشید

 

دلیل استفاده از میکروسوئیچ در حد بالا و پائین آسانسور؟ www.parslift.com

 

دلیل اینکه آسانسور در طبقات میانی با  آهنربا ها دوراندازی میکنه و سر لول طبقه می ایسته ولی در مقابل در ایستگاه اول و آخر با وجود آهنرباها اگه میکروسوییچ های دورانداز در مدار نباشن لول رو رد میکنه و حد میزنه چیه؟

با سلام خدمت آقای گوهری

احتراما به عرض می رسانم:

در اکثر تابلوهای فرمان آسانسور، مرجع شناسایی بالاترین و پایین ترین طبقات:

 • استفاده از سوییچ های دور انداز (ca1 & can) می باشند. در صورتیکه این سوییچها در مدار نباشند، برد اصلی تابلو فرمان بر این تصور است که بر اثر وجود پالس اضافی در سنسور لول، طبقات اشتباه شناسایی شده و جهت ریست شدن و شناسایی صحیح طبقات، تا رسیدن و فعال شدن سوییچ های طبقات اول یا آخر (با توجه به جهت حرکت) به حرکت خود ادامه میدهد و این موضوع باعث رد کردن لول و شالتر کردن کابین می شود.

امیدوارم مطلب فوق مفید واقع شده باشد

ارادتمند

سهیل روانبخش

 

سلام دوستان

استاد عزیزمان جناب آقای روانبخش توضیحی در مورد میکرو سوئیچ های حد بالا و پایین و یا همان دور انداز و سپس اجباری داده اند، باید به نکته ای اشاره کنم که گاهی از اوقات فراموش می شود.

هر سیستم الکترونیکی همانطور که استاد عزیز جناب آقای روانبخش فرمودند، نیاز به ریست دارد یعنی دچار خطا میشود ولی در کار مکانیکی خطا وجود ندارد میتوان اصطلاحی به کار برد (( یا باز می شود یا بسته است )) به همین دلیل از  سیستم مکانیکی در وحله اول برای آن استفاده میشود که اگر سیستم الکترونیک دچار نقص شد یعنی سنسور های دور انداز به هر دلیلی پالس را برای تابلو فرمان ارسال نکردند به میکرو سوئیچ های دور انداز  برخورد کند و همانطور که فرمودند:

 • فرمان رسیدن به آخر خط را به مغز آسانسور(تابلو فرمان) توسط میکرو سوئیچ های مکانیکی ارسال میشود، اینجاست که قطعه مکانیکال اشتباه نمی کند

 

با سلام خدمت دوستان

يه كار آسانسور تمام اتوماتيك دارم درب آن يارانه، كنتاكت سر درب طبقات بصورت يك تكه و هلاليه مشكل اينجاست كه هر وقت تنظيمش ميكنم بعد از يك هفته تنظيماتش بهم ميخوره و دوشاخ كنتاكت به درستي جا و متصل نمیشه و آسانسور از كار ميوفته چيكار كنم كه تنظيمات درب بهم نخوره؟

با سلام . من یک اماتورم که یه شرکت گرفتم مشکل من اینه که شستی طبقه دوم رو هم از بیرون و هم از داخل اتاقک قطع کردن میخواستم بدونم خودم چطوری میتونم شستی طبقه دوم رو دوباره فعال کنم قطعی راجع به مستاجر قبلیه که اسانسور نمیخواسته

با سلام و خسته نباشید

1.دلیل کار نکردن پمپ روغنکاری هیدرولیک چیست؟ چه معایبی ممکن است وجود داشته باشد؟

2.پله برقی زمانی که مسافر ندارد درست کار میکند ولی وقتی که افرادی روی آن می ایستند خاموش میشود و کار نمیکند. لطفا راهنمایی کنید چه مشکلاتی میتواند داشته باشد. 

سپاسگزارم

حسینی

با سلام , دوست عزیز یکی از احتمالات این است که سیمهای ترمز موتور اشتباهی به سیمهای باطری نجات متصل شده که همیشه باز میباشد.

 

سیم های ترمز آسانسور و سیستم برق اضطراری را بررسی کنید www.parslift.com

 

لطفا از یه متخصص درخواست کنید تا از تابلو و موتور آسانسور بازدیدی کند تا علت اصلی را پیدا و حل نماید.

ضمنا بعد از حل مشکل نتیجه را همینجا اعلام فرمایید تا مورد استفاده همه قرار بگیرد.

با سلام

ما 2 هفته س که آسانسور نصب کردیم ولی تا حالا 2 بارم استفاده نکردیم همش تو طبقات مختلف گیر میکنه ساختمونمون 4 طبقس و ماهم طبقه 4 هستیم چند بارم تعمیر کار آوردیم ولی بعد چند بار بالا پایین رفتن دوباره گیر میکنه. بنظر شما علتش چیه ؟

در ضمن اگه براتون مقدور ی تعمیرکار خوب تو شرق تهران بهم معرفی کنید.

دوست عزیز سلام

اگر تمایل داشتید میتوانید به صفحه آسانسور کائن مراجعه کنید و با ما تماس بگیرید تا بتوانیم مشکل شما را برطرف کنیم

 

 

سلام اول بهتره یه سرویسکار خوب گیر بیاری تا مشکلو حل کن، .ولی وقتی آسانسور بین طبقات گیر میکنه میشه تابلو کنترل را ببینی که تو ال ای دیش چی نوشته.در ضمن میتونی به شرکتی که اسانسورو نصب کرده زنگ یزنی تا بیان. اما چون تخصص ندارید هرگز خودتان اقدام به کاری نکنید که بسیار خطرناک است

با عرض سلام خدمت تمامی دوستان متخصص

بنده با تابلو پارکنترل به یه مشکل خوردم :

کابین وقتی میخواد به پارکینگ برسه بعد از رد کردن ان اف دور انداز و تغییر به حالت دور کند، کابین حرکت نمیکنه و موتور جون نداره بچرخه، با دست که فلکه موتور رو فشار میدیم میچرخه تا به لول طبقه برسه

برای تست ان اف دور انداز پایین رو پل دادم و درست کار کرد

ولی اینبار وقتی به آخرین طبقه میرسه دوباره بعد از رد کردن ان اف دور انداز و در دور کند دوباره موتور جون نداره کابین رو بیاره بالا و موتور صدای دیگه ای میده تا اینکه اگه با دست کمک فلکه کنیم موتور میچرخه

در ضمن فقط و فقط در پایین ترین طبقه و بالاترین طبقه این اتفاق میافته و تو بقیه طبقات مشکل دور کند وجود نداره به درستی کار میکنه

دوستان میدونن چیکار کنم ؟

با سلام...

چیزی که به ذهن من میرسه اینه که سر سیم های قدرت(3فاز ورودی به موتور)را بجای دور تند به دور کند موتور متصل کردید یا اگه کارتون دو دور هست جای دور کند و تند رو جا به جا بستید.

سلام دوست عزیز ممنون از جوابتون

مشکل از جای دیگه بوده .... اشتباه کار اینجا بوده که چون کابین تو پایین ترین طبقه و بالاترین طبقه ،اول ان ا ف دور انداز رو رد میکرد بعد سنسور دور انداز رو میدید هنگ میکرد و گیر میکرد

مشکل با جابجایی اهنربا ها به قبل از ان اف حل شد و الان دیگه درست کار میکنه

موفق باشین

سلام

حدود یکسال پیش از یک شرکت عضو سندیکای آسانسور (شرکت بنا فن افزار) برای یک ساختمان چهار طبقه آسانسور خریدیم که شش ایستگاه دارد ولی در یکسال گذشته همواره در ساعاتی از روز گیر میکنه و روی برد فرمان که از هیچکدوم از بردهای بازاری نیست و مونتاژ خودشونه ارور 22 ولتاژ 24 ولت کابین رو میده. خودشون برا سرویس دوره ای میومدن ولی هیچوقت نتونستن حلش کنن و ما بعد از یکسال قرارداد پشتیبانی رو تمدید نکردیم. حالا هرجا مراجعه میکنیم تا تابلو رو میبینن میگن این تابلو غیر استاندارده و ما پشتیبانیش نمیکنیم و اصلا سر در نمیاریم چی به چیه. خود شرکت اولیه هم جواب درست و حسابی نمیده. پیشنهادی دارید؟ ضمنا مامور استاندارد موقع ساخت ساختمون بعد از دو بار ایراد گرفتن بار سوم به این آسانسور استاندارد داد. از همون اول رو فیوزها سیم گذاشته بودن و الان متوجه شدیم از بالا به پایین کنترل فاز هم یک سیم وصل کردن که گویا مشکلی داشته و یکسره اش کردن.

  

 

 

 

<p>سلام دوست عزیز</p>
<p>مشکلی که شما عنوان میکنید نسبت به استاندارد ایرادی وارد نیست زیرا استاندارد به اینکه تابلو فرمان استاندارد است یا خیر کاری ندارد در آسانسور های تری وی اف می گوید باید از دو کنتاکتور استفاده کردولی میتوان از یک کنتاکتور هم استفاده کرد به دلیل امنیتی بودن ان است ولی اینکه یک تعریف کلی باشد که قطعات یکسان باشد وجود ندارد که این بزرگترین مشکل این صنعت است واز این مشکل بزرگتر آن است که سازندگان بدون اطلاع از این گونه مسائل که سازنده تابلو فرمان چند سال خدمات پس از فروش میدهد از هر تابلو فرمانی استفاده میکنند دیگر اینکه بعضی از همکاران برای اینکه هزینه کمتری کنند از تابلو های نوپا استفاده میکنند که این بزرگترین مشکل است</p>
<p>حال اگر از برند های معروف استفاده کنیم هیچ وقت اجازه حرکت برای جوانان را ندادیم و بدین ترتیب از تفکر و نواوری های آنها نیز جلو گیری کرده ایم ولی اگر بحث یکسان سازی قطعات را داشته باشیم و همه طبق یک تعریف خاص برنامه ریزی کنند و حداقل قطعات شبیه یکدیگر باشد و یا اینکه تولید کننده اینگونه قطعات مصرفی تعهدی داشته باشند که اگر نتوانستند ادامه دهند حداقل شبیه شرکتی باشد و آن شرکت این گونه تابلو ها را پشتیانی کند بطور مثال بانک ها زیر نظر بانک مرکزی یا اینکه بیمه ها زیر نظر بیمه مرکزی هستند واگر هر کدام ورشکست یا از بین بروند بالا دستی جور آن را میکشد</p>

با سلام...

چند روزی هست که درب اسانسور در طبقه 4 (از 5 طبقه) وقتی میری توش در بسته میشه و دوباره باز میشه..(در کشویی ان نه در دستی) و حرکت نمیکنه.

میدونم که مشکل می تونه از قفل یا کنتاک باشه ولی می خواستم بدونم ایا میشه که کسی اون رو از قصد و از پایین(همان بورد) دست کاری کرده باشه که هر وقت خواست اسانسور حرکت کند؟؟؟

سلام دوست عزیز 

نسبت به توضیحی که داده اید فقط قفل درب جا نمیرود یا هر ایرادی هست از قفل یا کنتاکت می باشد.

 

احتمال اشکال در اتصال صحیح قفل و کنتاکت درب کابین آسانسور www.parslift.com

 

ربطی به عوامل انسانی ندارد و کسی شما را اذیت نمی کند.

باسلام خدمت کارشناس محترم

میخواستم بپرسم که علل سوختن درایو تابلو فرمان  چیست؟با تشکر از زحمات شما

با سلام

همانطور که میدانید درایو یکی از حساسترین قطعات داخل تابلو آسانسور می باشد. عواملی چون:

 • افت ولتاژ سر هرکدام از فازها
 • شل بودن ورودی های تابلو
 • شل بودن ورودی برق ساختمان از شبکه دلیل سوختن درایو شما میباشد که معمولا هزینه تعمیر انها بالاست.
 • در ضمن برای دانستن اینکه افت ولتاژ از کدام فاز میباشد .تک به تک هر کدام از فازها رو زیر بار قرار داره و ولتاژ گیری کنید.

با سلام خدمت اساتید
چند روز هست که تابلو ارور ph. Error میده, ودقیقا دم ظهر این اتفاق میافتد وباید برق سه فاز آسانسور را برای راه اندازی قطع و وصل کرد, مشکل از چی میتونه باشه, با تشکر

باسلام خدمت اساتید محنرم
در یک مجتمع 5 طبقه زندگی می کنم ، درب کشویی آسانسور در طبقه یک باز می شود اما  قفل درب لولایی که به سمت پارکینگ باید باز شود عمل نمی کند ودر بسته می ماند . در ضمن آسانسور هم متعلق به شرکت آرمان فراز پیمان می باشد ، سرویسکار ایراد را بر طرف می کنه ولی بعد از چند روزبازهم آسانسور دچار همین مشکل میشه ، مشکل ازچی می تونه باشه ، با تشکر از شما 

سلام خدمت دوستان واساتید محترم

لطفا من رو در مورد خرید موتور آسانسور راهنمایی کنید کدوم برند خوبه اصل ویا بدلشون رو اگه میدونید بهم بگید ممنون از لطفتون

 

سلام.معمولا موتورهای ایتالیایی از کیفیت خوبی برخوردارند.اما اگه بخایم دقیق اسم و مدل یه موتور رو بگیم باید مشخص کنی موتور با چه توانی میخای.

سلام

من ی خونه خریدم که آسانسورش از اول مشکل داشت نوسازم هست. الان ی تعمیر کار آوردیم میگه ترمز نداره آیا این ممکنه؟

شاید منظور تعمیرکار این بوده که آسانسور ترمز ایمنی یعنی پاراشوت نداره و گرنه همه موتورهای آسانسور دارای فک برای ترمز گرفتن هستن

بله آقای جباری منظورشون حتما همین بوده . حالا بنظر شما این مورد خطرناکه ؟ و اگه بخوایم نصب کنیم هزینش چقد میشه؟

پاراشوت و گاورنر موقعی که سرعت آسانسور از اون حد مجاز بیشتر بشه باعث توقف کابین میشود یعنی پاراشوت به ریل میچسبه و باعث توقف کابین میشه در موقع سقوط کابین عمل میکند.هزینه اون دقیق نمیدونم ولی شاید سیصد یا چهارصد تومان باشه

باسلام یک فتوسل نصب کردم تمامی سیم کشی آن دقیق ودرست است ولی متأسفانه کار نمیکند بااین تفاسیر که هنگامیکه جلوی چشمی میرم چراغ pH بخوبی قطع و وصل میشود ولی خود چشمی عمل نمیکند راهنمایی کنید

با سلام و درود بر شما

اسانسور ساختمان ما اخیراً چند بار فقط در پارکینگ گیر می کند و هیچ کلیدی کار نمی کند یا اگر داخل کابین باشیم در کشویی باز نمی شود مشکل از چیست؟

باتشکر

 

باسلام

درب اسانسور منزل ما، از هر 10 بار بسته شدن، 5 الی 6 بارش محکم بسته شده و بقیه دفعات (20 سانت اخر) به ارامی بسته میشود. علت این خطا چیست؟

باتشکر از دوستان

علت این خطا خرابی دیکتاتور درب لولایی طبقه است.و باید دیکتاتور تعویض شود.وقتی درب طبقه رو باز کنی در بالای لته درب دیکتاتور نصب شده که وظیفه آن آرام بسته شدن درب است و یک پیچ ریز در بالای آن برای تنظیمش وجود دارد که با چرخاندن آن میتوانی میزان آهسته بسته شدن درب را تنظیم کنی

با سلام

دریک ساختمان پنج طبقه ودرطبقه پنجم زندگی می کنیم .مدتی است آسانسور موقع استارت ضربه وصدای وحشتناکی تولید می کند.به سرویسکار گفتیم می گوید طبیع است وتنها راه برطرف شدنش نصب سیستم 3vfاست .طوری شده که دیگر تصمیم به فروش خانه گرفته ایم.خوااهش می کنم راهنمایی کنید:آیا راه حلی دارد با توجه به اینکه قبلا اینطوری نبود؟

با سلام خدمت شما

به نظر بنده به احتمال 30درصد عاملی چون تغییر فرکانس برق شهر میتواند تاثیر گذاشته باشد .اما 70 درصد مشکل از موتور میباشد شما میتوانید یک سیم پیچ حرفه ای ببرید و روی موتور را بررسی کند .و خوشحال میشود نظر دیگر دوستان را در این باره مشاهده کنم.

با سلام خدمت اساتید گرامی

 چند روزی است که در مواقعی از شبانه روز کلید های داخل کابین و طبقات فرمان نمی گیرد و آسانسور حرکت نمی کند در ابتدا اماده گرفتن فرمان است ولی پس از فشردن کلید احضار نمایشگر احضار در تمامی طبقات و نمایشگر داخل کابینخاموش میگردد ولی لامپ کابین روشن می باشد .و بعد از دقایقی به صورت خود به خودی آسانسور فعال می شود .

 ، نمایشگر تابلو برق اسانسور نیز خاموش است و هیچ پیامی ندارد با ریست تابلو مشکل حل میشود

تابلو شرکت ارمان صنعت کهربا و اسانسور 7 توقفه میباشد

لطفاً راهنمایی بفرمایید

با سلام

چند روزه آسانسور شبها شاسی نمیگره وقتی رو تابلو نگاه میکنیم ارور 3safety voltag میزنه بعد از یکبار خاموش و روشن کردن دوباره راه میافته لطفا" راهنمایی کنید شروع مدار ایمنی چه مشکلی داره و چرا شبها این مشکل پیش میاد؟

 

با سلام ازداخل کابین آسانسور فقط دکمه G فعال و روشن نشده و در طبقات توقف میکند فقط مشکل این است که از داخل کابین نه دکمه G فعال میشود نه به G میرود مشکل چیست؟ ممنونم

احتمالا در داخل شستی احضار کابین سیم احضار کلید جی قطع شده

با سلام

چند وقت پیش چندین بار  بعضی مواقع آسانسور به بالاترین نقطه خود رفته و میکروسوئیچ بالا را قطع کرده است.

علت اصلی آن چی می باشد؟

و در حال حاضر که در سرویس می باشد چگونه عیب را می توان یافت؟             باتشکر

با سلام خدمت آقای جباری

آقای جباری فیلم از معرفی تجهیزات  و نحوه کار کردن  آسانسور هست به ایمیلم بفرستی

                                                                          با تشکر

با سلام.متاسفانه فیلمی ندارم.در مورد معرفی تجهیزات آسانسور تو اینترنت سرچ کن

باسلام خدمت دوستان عزیز

چند وقت است آسانسور ساختمان ما بعد از چند حرکت ارور:

HI FLAG ERROR, FL:3 ,MU:5 MD:5 را میدهد( تصویر ÷یوست)

سرویس کار آسانسور سنسور طبقات روی کابین را تعویض کرد بهتر شد اما هنوز گاهی  این خطا را میدهد و متوقف می شود

کسی در زمینه این خطا اطلاعاتی دارد ؟

میخواستم بدانم مدل برد چی هست؟

سلام ، پله برقي مجتمع تجاري ما بعد از روشن شدن و يك دور حركت كردن به صورت اتوماتيك خاموش ميشود و بعد از استارت كردن مجدد به همين نحو دوباره خاموش ميشود و اين مشكل زماني پيش اومد كه بدون مشكل تا شب قبل كار ميكرد و صبح كه استارت كرديم اين مشكل را پيدا كرد ، دليلش چي هست ؟ ممنون از راهنماييتون 

سلام تابلو آریان وقتی روشن میشه بالا نمیره فقط رو تابلو نوشته ver10 89.12828 روی درایو هم زده off لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

سلام

 • اولین میکروسویچ وظیفه شناسایی رو بر عهده دارد. یعنی وقتی آسانسور طبقات رو قاطی کند یا برق قطع و وصل شود کابین با برخورد به میکروسوئیچ مربوطه می فهمد که در پایین است یا بالا و بعد دوباره شروع به شمردن طبقات میکند. کابین در حالت ریویزیون با برخورد به این میکروسوئیچ متوقف میشود.
 • اما میکروسویچ انتهایی برای مواقعی است که کابین از تراز اولین یا آخرین طبقه خارج شود با برخورد به این میکروسوییچ برق سری استپ قطع و کابین متوقف میشود

یه سوال داشتم  من یک واحد اپارتمان در ساختمان چهار واحدی دارم که دو واحد بیشتر توش زندگی نمی کنند بعد از  چند ماه که به ساختمان سر زدم  دیدم اسانسور در پارکینک توقف کرده و کابین چند سانتیمتر پاینتر از سطح اسانسور رفته اسانسور هم روشن ولی حرکت نمیکنه.ممنون میشم جواب بدین که این مشکل چطور رفع میشه و طبیعی بوده یا عمدی .

روی تابلو فرمان هم نوشته

2# tp4 not ready

please bridge o 110

  

 

        

سلام

سری استپ آسانسور شما قطع شده. با توجه به اینکه کابین از لول پارکینگ پایینتره به احتمال زیاد شالتر پایین قطع شده. از سرویسکار آسانسور بخواهید که مشکلو حل کنه

با سلام مرسی ممنون اما تعادل قاب وزنه با کابین رو چک کردم و حتی برد رله کوچک و از مدار خارج کردم و کنترل ترمز را مستقیما از درایو گرفتم و سنسورها و دور انداز ها رو چک کردم حتی شالترها رو به دلیل اینکه تابلو ۳VF هست یکی کردم یعنی ECN با CAN یکی کردم و EC1با CA1 اما باز هر چند ماهی یکبار سر زمان تعریف شده توسط برد فرمان به طبقه نمیرسد حتی در تنظیمات برد زمان تراول تایم را با توجه با موتورم که MR13 هست با توجه به اون زمان تراول را روی ۴۰S گذاشتم بهتر شد اما باز مشکل داره

با سلام

اسانسور توی هیچ طبقه ای توقف نمیکنه به نطرتون از سنسورشه

 

 

با سلام

همانطور که دوست عزیز اقای جباری گفتند یکی از عوامل این خطا مربوط به سیم پیچی موتور میباشد که بیش از حد گرم شده که این امر بر اثر استارت بیش از حد یا بالانس نبودن میباشد.و عامل دوم معمولا مواقع نصب یا راه اندازی اولیه اسانسور میباشد به دلیل اینکه سیمکشی مربوط به fto انجام نشده و یا داخل تخته کلم موتور درست انجام نشده.

اگر آسانسور تو هیچ طبقه ای توقف نکند علت خرابی سنسورها است.موقعی که سیم پیچی موتور داغ کند fto داخل موتور عمل میکند و اگر آسانسور در حرکت باشد در نزدیکترین طبقه توقف میکند و فن موتور روشن میشود و تابلو خطای fto(موتور داغ کرده)را میدهد.اما اگر تابلو همیشه این خطا را بدهد ممکن است ftoخراب یا سیم پیچی آن مشکل داشته باشد پس به طور موقت ftoتابلو رو پل میکنیم تا از خرابی آن مطمعن شویم

با سلام خدمت دوستان و اساطید

من مدتی هست که با مشکلی چون سوختگی فیوز یکی از فاز ها مواجه میباشم.به محضی اسانسور استارت میخورد بعد از 2دقیقه فیوز میسوزد تابلویم afp دوسرعته میباشد در ضمن چون کنتاکتورهایم قدیمی و خراب بودن جریان زیادی میکشیدن تعویض کردم 1ماه خوب بود بعد دوباره الان فیوز میسوزد.دوستان اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

با سلام

فن موتور یکسره کار میکنه عیبش از کجا میتونه باشه بدون هیچ الارمی

با تشکر

با سلام دوست عزیز

آیا سیستم شما close هست یا open؟؟؟؟؟؟

این اتفاق بیشتر در:

 • سیستم های close بخاطر خراب شدن انکدر
 • یا اتصال نداشتن درست میان شفت انکدر با شفت موتور میباشد، که باعث میشود بدرستی سیگنال ها به انکودر نرسند و در نتیجه باعث اختلال در درایو و نهایتا حرکت موتور شود.

با سلام خدمت دوستان

نصب و راه اندازی ی اسانسور 6 توقف رو شروع کردم ک جهت رفتن ب موتورخانه از یک نردبان استفاده میشه میخواستم بدونم با توجه ب اینکه مسیر رفت و امد ب موتورخانه تنها از طریق این نردبانی ک در راه پله قرار دارد صورت میگیره پس از نصب چنانچه ی نردبان با عرض 70 و شیب 55 درجه نصب کنیم استاندارد تایید میکنه؟یا نربان مدل استخری اینو چطور؟چون امکان نصب پله های گرد هم وجود نداره 

ممنون میشم کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه

سلام

آسانسور 3vf از نوع open که اینکدر ندارد موقع حرکت از پایین به بالا وقتی که فک ترمز باز میشه یه ضربه خیلی کم به سمت پایین داره، مشکل درایو نداره فقط نکته ی مهم اینه که فنرای زیر یوک را نصف نکرده (سربکسل را میگم) در صورتیکه ما برای 3vf نصف میکردیم به نظر شما مشکل دیگه ای هست؟

لطفا راهنمایی کنید

باسلام .

من تو آسانسورمون يه مشكل داشتم كه تازگي به وجود اومده، اونهم اينه كه آسانسور بين طبقات گير ميكنه اولها شستي ها كار ميكرد به بالا و پايين ميرفت و ميتونستي از كابين خارج شي، ولي تازگي ها ديگه شستي هم عمل نميكنه بايد يه نفر از بيرون بهت كمك كنه  ممكنه در این مورد راهنمايي فرماييد باتشكر

با سلام تازگیا درب لولایی یکی از طبقات موقع بسته شد به شدت به هم برخورد میکنه میشه بگین مشکل از چیه

سلام

دیکتاتور درب (آرام بند) اون درب از تنظیم خارج یا خراب شده. هنگامی که کابین در همون طبقه است درب لولایی رو باز کن در بالای لته درب لولایی دیکتاتور یا آرام بند وجود دارد در بالای دیکتاتور داخل بازوی متحرک که قرقره دارد یک پیچ ریز هست که با اون میتوانی نرمی بسته شدن رو تنظیم کنی. پیچ را به طرفین بچرخان تا حرکت آرام بند تنظیم بشه

با سلام. قفل یکی از درهای آسانسور ما دیر از زبانه خارج میشود. روغن بزنم؟؟ یا کار دیگه ای باید انجام بدم؟ یا اصلا نباید روغن بزنم؟

 

با تشکر از اساتید محترم

با سلام و عرض ادب , دوست عزیز قفل درب اسانسور یکی از حساسترین  و  حادثه ساز ترین قطعات اسانسور میباشد . خودتان هرگز به رفع ایراد و دستکاری قفل درب و کلیه قطعات آسانسور اقدام نکنید . بهترین کار تماس با شرکت سرویس کار و در صورت نبود سرویس کار ,  عقد قرار داد با یک شرکت معتبر جهت سرویس و تعمیرات اسانسور میباشد.

موفق باشید

مهربان

سلام

خیر روغن نزنید چون باعث جذب گرد و خاک و خرابی قفل خواهد شد.میتونی قفل رو باز کنی و با یه دستمال خشک داخل اونو تمیز کنی.یا با روغن چرخ که غلظت کمی داره اونو چرب و سپس پاک کنی، البته توصیه همکار گرامی جناب آقای مهربان بهترین روش است.

با سلام 

با توجه به اینکه در کابین بسته است ولی تابلو پیغام CAR DOOR IS OPEN

                                                                                    RUN OUT

را می دهد و بعد از خاموش و روشن کردن تابلو ، آسانسور فقط یکبار کار می کند و تابلو دوباره همان پیغام رامی دهد.استادان محترم بفرمایید چکار کنم که این پیغام برطرف، و آسانسور کار کند. با تشکر

با سلام خدمت آقای امیر علی

پیغامrun out بدلیل این است که فردی برای آسانسور تعداد استارت تعیین کرده است که در حال حاضر تعداد استارت معین شده به اتمام رسیده است،لطفا نام تابلو فرمان را ذکر کنید.

با سلام خدمت دوستان و اساتید.

بنده یک تابلویه ارمان فراز (afp) دارم که پیغام 4bs میدهد وقتی آنرا به ترمینال g22 پل دادم فرقی نکرد، اما زمانمی که تابلو را ریست میکنم درست میشه کمی کار میکند بعد دوباره این پیغام را میزنه با شرکت تابلوساز تماس گرفتم گفتن که تابلو اتصالی داشته اما من در تابلو فرمان هیچ اتصالی پیدا نکردم.

آیا میشود اتصالی از کارکدک پایین باشد یا از تراول کابل؟؟در ضمن 4bs چه کاربردی دارد؟؟؟؟

سلام

کنتاکت 4BS و fto وقتی که سیم پیچی موتور داغ کند یعنی به حدی برسد که خطرناک باشد باعث توقف موتور میشود و دیگر به اون اجازه کارکردن نمیدهد و اگر موتور در حال کارکردن باشد و fto عمل کند کابین که به نزدیک ترین توقف برسد باعث توقف موتور میشود و فن را روشن میکند و مانع از سوختن موتور میشود. یکی از علل مشکل میتواند شل بسته شدن سیمهای آن در داخل تابلو فرمان آسانسور باشد

باسلام و روزبخیر

همکار گرامی این ترمینال مربوط به فیدبک ترمز ( جهت بعضی موتورها ) میباشد

باتوجه به توضیحات جنابعالی اتصالات ( سیم کشی ) از برد اصلی تا بالای ترمینال ریلی تابلو فرمان را چک نمایید

ضمنا این پیغام به جعبه رویزیون ( ساده یا کارکدک ) مربوط نمیباشد

باتشکر

سلام
میخواستم بدونم میشه درب لولایی و درب اتوماتیک رو باهم توی یک آسانسور استفاده کرد ؟
آسانسور من 9تا توقف داره
میخوام توی 2 طبقه درب اتوماتیک کار کنم

جناب عمرانی سلام

بله میشود هم درب اتوماتیک و هم لولایی در یک آسانسور میتوان کار کرد  فقط در این موارد درب داخل کمان درب باز کن درب اتوماتیک در آن نصب میگردد و موردی ندارد البته قوانین استانداردی را جناب مهندس تبریزی میتوانند پاسخ دهند

سلام به همه استادان گرامي

مدتي است كه قفل طبقه دوم ساختمان ما كه چهار طبقه داره خراب شده و آسانسور گير كرده است.روي تابلو(آرمان فراز پيمان) خطاي زير نمايش داده ميشه

CHEK DOOR LOCK,68

با توجه به اينكه كسي در طبقه دوم زندگي نميكنه ميخواستم بدونم اگه فيش هاي زير قفل رو جدا كنم آسانسور حركت ميكنه و فقط توي اين طبقه توقف نميكنه يا تاثيري نداره.

دوم اينكه چطور ميشه از روي تابلو كاري كرد كه در طبقه دوم توقف نداشته باشه؟

با سلام ما در یک ساختمان چهار طبقه که در هر طبقه دو واحد است ساکنیم که کابین اسانسور به واحد های سمت راست یعنی واحد دو چهار و شش و هشت چسبیده و واحد هشت که از همه بالاتر است نسبت به صدای زیاد اسانسور شاکی است و سرویس کار گفته اگر تابلو فرمان عوض شود این صدا کم می شود هزینه ان هم چهار ملیون بدون احتساب دستمزد خود سرویس کار است می خواستم بدانم ایا واقعا تعویض تابلو فرمان می تواند صدا را کاهش دهد و دیگر اینکه ایا راه کم هزینه تری هم هست؟ و ایا ممکن است شکایت واحد هشت به دلیل قرار گرفتن موتور اسانسور روی ساختمان باشد چون سایر واحد های چسبیده به کابین شکایتی از صدای اسانسور ندارند. با تشکر

باسلام

دوست عزیز در این خصوص به اطلاع میرسانم در صورت تعویض تابلو فرمان و تبدیل آن به تک سرعته تا میزان قابل توجهی در مصرف برق صرفه جویی شده و استهلاک قطعات مکانیک کاهش پیدا نموده و تا میزان قابل توجهی از صدای ناشی از ترمز موتور جلوگیری مینماید

باتشکر

سلام به همه استادان گرامي

مدتي است كه قفل طبقه دوم ساختمان ما كه چهار طبقه داره خراب شده و آسانسور گير كرده است.روي تابلو(آرمان فراز پيمان) خطاي زير نمايش داده ميشه

CHEK DOOR LOCK,68

با توجه به اينكه كسي در طبقه دوم زندگي نميكنه ميخواستم بدونم اگه فيش هاي زير قفل رو جدا كنم آسانسور حركت ميكنه و فقط توي اين طبقه توقف نميكنه يا تاثيري نداره.

دوم اينكه چطور ميشه از روي تابلو كاري كرد كه در طبقه دوم توقف نداشته باشه؟

قفل درب رو چطور ميشه تعويض كرد؟

باسلام

دوست عزیز این مواردی که شما میفرمایید نمیتوان شفاهی در قالب پست به شما آموزش داد تا جنابعالی اعمال نموده و آسانسور شروع بکار کند

شما میبایست از یک شرکت دارای مجوز درخواست سرویس نمایید

باتشکر

Door move timeout 21

سلام وخسته نباشید خدمت استاد عزیزم

ای خطارو چکارش کنم استاد

درب اتوماتیک بستهه میشه درب بیرونی هم قفل میشه ولی کابین حرکت نمیکنه و این ارور رو میده

نمیدونم چیه درب اتوماتیکه درگیر نمیشه حتی رفتم بالا کابین و کمکش کردم ولی نشد بازم

 

سلام 

من از شما تشکر می کنم یک سوال دارم یک شرکت امده برای ساختمان مااسانسو 5توقف نصب کرده مشکلی که پیش اینکه هنگامی که درب داخل کشوی اسانسو می خواد بسته شه بعضی وقتا یک کمی که درب داخل شروع کرد که بسته بشه یعنی 10سانتی که باز شد دوباربه سرجاش بر می گرده ویاچند ثانت مونده بسته بشه باز درب سرجاش یعنی بحالت باز بر میگرده یعنی درب کامل بسته نمشه باچندبار زدن شاستی داخل یا باز کردن درببیرون درست میشه چندبار نصاب امد ولی اصرار داره که درب بیرون جنس نامرغوب داره اینو بگم که اتصال کوتاه از سمت قفل درب انجام شده ولی مشگل رفع نشده ممنونم

سلام.اگه درب کابین بسته بشه ولی آسانسور حرکت نکند و درب دوباره باز شود  یکی از مشکلهای زیر وجود دارد

1-زمان بسته شدن درب کابین کم است2-کنتاکت درب کابین در بعضی مواقع به درستی وصل نمیشود3-قفل درب طبقه به درستی وصل نمیشود

با سلام

تشكر از پاسخ استاد جباري عزيز. همانطور كه فرموديد كنتاكت داخل قفل درب طبقه دوم به درستي وصل نميشد كه با تعويض قفل مشكل برطرف شد.

سوال ديگه اي كه دارم اينه كه موتور آسانسور موقع توقف تقه ميزنه و صداش زياد هست و ساكنين طبقه چهارم رو اذيت ميكنه. با سرويسكار كه مشورت كردم ميگه اينا همينطورين.به نظر شما راهي وجود داره كه بشه صداي تقه البته فقط موقع توقف رو كاهش داد؟

تابلو آرمان فراز پيمان و موتور هم Sicor ايتاليا هستش

 

 

سلام.برو تو موتورخانه و وقتی آسانسور کار میکند و موقع توقف ببین صدا از تابلو هست یا فک موتور.اگه  صدا از تابلو باشه مربوط به کنتاکتورها است که اکه بخای درست بشه باید کنتاکتورها رو تعویض کنی ولی اگه صدا از فک ترمز موتور بود این مشکل قابل حله و از سرویسکار خود بخواه که فک ترمز(فاصله لنت از شفت و میزان فشار فنر ترمز)را تنظیم کند

با سلام و احترام خدمت کلیه اساتید محترم

من در صنعت آسانسور تازه کار هستم و با یکی از دوستانم کار میکنم. آسانسوری داریم 17 طبقه که هر دو یا سه روزی یکبار شالتر میکند! هم در طبقه بالا و هم در طبقه پایین.

تمامی سوییچهای بالا و پایین را عوض کردیم، سنسور را عوض کردیم، چینش آهنرباها را تصحیح کردیم، وزنه آسانسور را تنظیم کردیم، برد اصلی را (پار کنترل) به شرکت اصلی بردیم و تعویض کردند..... خلاصه هر آنچه به فکرمان میرسید انجام دادیم! ولی همچنان پاراشوت میکند! 

لطفا راهنمایی فرمائید به نظر شما اساتید محترم چه کاری باید بکنیم؟؟

جدا دیگه خسته شدیم از بس تماس گرفتند...

با توجه به گفته های شما،ایراد میتواند از سیم تراولی باشد که سنسور لول به آن متصل است.

احتمالا سیم تراول سنسور لول در موقعیت های خاصی قطع می شود و پالس فرمان ایست به تابلو نمیرسد و آسانسور شالتر میکند.

با تعویض سیم تراول لول مشکلتان انشالله حل می شود.

سلام 

دوست عزیز سرعت آسانسور چقدر است. بر اساس سرعت

 آسانسور شالتر ها نصب شده.  با توجه به صحبت هایی که شما کردید آسانسور برای شناسایی بعد از ار قطع و وصل شدن برق این اتفاق می افتد.  این مسائل را بررسی کنید و اگر. مشکل حل نشد توضیحات بیشتری بدهید 

جناب استاد جباري عزيز

با سلام

احتراما در خصوص راهنمايي شما در خصوص صداي تقه هنگام توقف من به همراه سرويسكار به موتورخانه رفتيم.صداي ايجاد شده از خود موتور بود و از تابلو هيچگونه صدايي خارج نمي شد.من صحبت هاي شما رو به سرويسكار در خصوص تنظيم فاصله لنت از شفت و میزان فشار فنر ترمز انتقال دادم. ايشون كمي فكر كرد يكم اينور و اونور موتور رو نگاه كرد و گفت كار ما نيست بايد موتور باز بشه بره پيش سرويسكار مخصوص موتور كه هزينش خيلي زياد ميشه. نميدونم حرفش درست بود يا نه ممكنه يكم راهنمايي بفرمائيد اين تنظيم از كجا امكانپذيره و آيا حرف سرويسكار درسته يا نه؟ ممكنه اين صداي تقه بعد از مدتي به موتور آسيب بزنه؟ موتور Sicor mr12 هستش. لطفا راهنمايي بفرمائيد.ممنون

با سلام و کسب اجازه

 • در پاسخ به جناب آقای بابکیان عرض نمایم که از کجا مطمئنی سرویسکارتان درست نمیگوید ؟

شما همکاران گرامی بدون دیدن موتور و پروژه چگونه به خود جرات میدهید که یه همکار را بی تجربه جلوه کنید ؟؟ جناب اقای بابکیان بله ممکن است:

 • صدای تقه از داخل موتور، شفت، ماردون، گیربکس و یا محل چفت شدن موتور به گیربکس و غیره باشد !!!
 • ممکن است این ایراد در مدت زمان حتی کوتاه باعث خسارات مالی و یا حتی جانی شود، بهتر است از یک همکار دیگر که به نظرتون با تجربه تر است و دنبال خرج تراشی نیست !! درخواست کنید موتور را بررسی کند !! و در ضمن استفاده از این اسانسور الان خطرناک است.

با تشکر علی مهربان

سلام آقای بابکیان مشکل شما قابل حله.و احتیاجی نیست که موتور رو جابه جا کنید همونجا به راحتی قابل حله.شایدم دلیل اینکه فنر ترمز رو خیلی سفت کرده اینه که آسانسور شما بالانس نیست.بهتره از کس دیگه ای بخاهید که مشکل شما رو حل کنه اگه سرویسکارتون میتونست حتما درستش میکرد و به این خاطر گفته که باید موتور جابه جا بشه تا شما بی خیال شین

با سلام

ضمن تشكر مجدد از استاد جباري عزيز.

در پاسخ به جناب آقاي معاونيان بايد عرض كنم متاسفانه سرويسكار ما به نظر ميرسه يكم دنبال خرج تراشيدن باشه. با شركت صحبت ميكنم تا عوضش كنن. هرچند هيچ بدي نميره كه جاش خوب بياد.

با سلام

در مجتمع اینجانب 4 آسانسور 14 توقف داریم جدیدا دوتا از آسانسورها نمایشگر (7 سگمنت) پنلهای کل طبقات خاموش شدن و چیزی نشان نمیدهند ولی شاسی کار میکنه و آسانسور احضار میشه شرکت سرویسکار میگه اتصالی داریم باید بگردیم پیداش کنیم امکان داره از کابل فلت باشه ؟؟ اگه سیم spare  داره از اون استفاده کنیم؟؟ ظاهرا ولتاژ به 7سگمنت نمیرسه.

با سلام خدمت اساتید گرامی

اینجانب در بندرعباس می باشم و متاسفانه بدلیل ضعف سیستم توزیع برق هر از مدتی در هنگام قطع و وصل شدن برق شهر توالی فاز جابجا میشه و کنترل فاز آسانسورها عمل کرده و کار نمیکنه که بایستی جای فازها رو جابجا کرد.

با توجه به اینکه ساختمان دیزل ژنراتور برق اضطراری داره آیا این عمل را روی تابلو ژنراتور هم باید انجام بدم؟

پیشنهاد شما چی هست؟

مثلا یه کلید راستگرد چپگرد در ورودی تابلو بزارم که هر وقت اینطور شد با چرخاندن کلید جابجا کنم؟

یا تابلو کنتاکتوری بزارم ؟ اگر میشناسید معرفی کنید از کجا میتونم تامین کنم.؟

4 تا آسانسور شش نفره داریم فیوز ورودی 32 آمپر داره البته تابلو آریان کنترل هست با درایو دانفوس..ممنون از کمک و راهنماییتون

سلام دوست عزیز

شما میتوانید با شرکت تابلو ساز که همان شرکت اریان هست هماهنگ کنید برد اصلاح فاز برایتان نصب نماید تا در زمانی که فاز ها جابجا شد مجددا به صورت اتوماتیک اصلاح کند

 

 

 

هزینه مشاوره دو کیلو میگو تازه دریایی نه پرورشی

 

 

با سلام خدمت اقای كمال پور 

شما با توجه به تغییر فاز پیاپی بهترین راه استفاده از كنترل فاز با قابلیت تشخیص جابجایی و تغییر آن ب حالت خروجی ثابت كه به صورت پك در بازار موجود می باشد نیازمندین.همچنین بعضی از تابلو ها همین اپشن را دارند.

در مورد تابلو ژنراتور نیاز ب كاری نمیباشد چون ژنراتور ها خروجی ثابت دارند.

با سلام

تابلویی بسازین با سه عدد کنتاکتور 32 امپر با سه کلید استار استپ برای هر کدام

ورودی سه فاز  هر کنتاکتور یه r-s-t با مدلهای مختلف ببندین یعنی کنتاکتور اول R-S-T کنتاکتور دومS-R-T و کنتکتور سوم T-S-R و خروجی های هر کنتاکتور به کنترل فاز جداگانه و خروجی کنترل فازها همه مشترک به ورودی تابلو اسانسور حالا یه نکته ورودی اصلی کنتاکتور ها هر کدام مجزا یه کلید صفر و یک سه فاز بده تا برخورد فاز نداشته باشی

در زمان جا به جایی فاز کلید ی که روشن بوده و تابلو ارور میده رو خاموش که کنتاکتورشم میپره و یکی دیگه از کلید هارو روشن کن جواب داد که هیچ نداد خاموش کلید بعدی

موفق باشین

با سلام و عرض ادب خدمت تمامي دوستان و استادان گرامي

راستش ميخواستم يه انتقادي بكنم از برخي از دوستان كه توي اين پست ميان مطالعه ميكنن و پيامي هم درج ميكنن. به نظر شما دليل ايجاد يه همچين پستي چيه؟ دليلش قطعا اين نيست كه هر كسي مشكلي واسش پيش مياد در جوابش بنويسيم شما بايد به سرويسكارتون بگيد تا درستش كنه... همه ما ميدونيم كه سرويسكار ها هم انسان هستند پس ميتونن بد يا خوب باشن. پس چه اشكالي داره؟ وقتي مشكلي پيش مياد بدونيم مشكل از چيه تا سرويسكارمون هم اگه خدايي ناخواسته آدم بدي بود پول ساختمونو دور نريزيم.

به هر حال از دوستاني كه تجاربشون رو كه بسيار ارزشمند هست در اختيار دوستان قرار ميدن ممنونم.

با سلام خدمت تمامي دوستان عزيز

ميخواستم بدونم واسه كاهش صداي تقه موتور آيا ميتونم سيستم 3vf نصب كنم؟ تاثيرش در چه حدي هست؟ موتور هم  sicor mr12 هستش و تابلو هم آرمان فراز پيمان. با تشكر

دوستان سلام

همانطور که دوستمان عنوان کردند موتور سیکور  هست و ساکن طبقه چهارم ناراحت از صدای حرکت است با توجه به گفته ایشان میتوان حدس زد که موتور های سیکور به دلیل قدرت بیشتر نسبت به موتور های دیگر یک صدایی در زمان استارت دارند و اینطور که دوستمان عنوان کردند تصور من این است که این  صدا جز با سیستم درایو گرفته نمیشود .

  ولی صدای گریه بچه را مادر تشخیص میدهد که گرسنه است یا جایش را خیس کرده یا اینکه دلش درد میکند و یا ......

توصیه میکنم حتما از متخصص های دیگری در این امر برای کارشناسی دقیق قبل از هر گونه هزینه اضافه استفاده حضوری کنید  

تاکید میکنم استفاده حضوری  

 

با سلام خدمت اساتید

یکی از سرویسای بنده که مشکلات زیاد تابلو باعث شده بود تابلو رو عوض کنیم بعداز تعویض تابلو یکی از ایرادات که مربوط ب درب بود هنوز هم هست این مشکله که اسانسور بین طبقات از هر ۲۰ بار استفاده ۲بار این شکلی میشه درب اسانسور باز میشه که ما سیمهای تراول عوض کردیم درایو درب عوض شده خوده نماینده در اطلاع داده که وجود نویز این مشکلو ایجاد کرده که ارت روی کابین تکمیله تمام این کارا انجام شده باز مشکل سر جاشه میخواستم از دوستانی که تجربه مشابه ای دارن راهنماییم کنن

با سلام

با تشکر از دوستان ، یک سوال داشتم اگر یکی از فازهای آسانسور قطع بشه چه اتفاقی برای آسانسور می افته.در آپارتمان ما این اتفاق افتاده سرویسکار آوردیم میگه مادر برد سوخته بعلاوه دو تا از کنتاکتورها و حدو 600 تومن هزینه داره آیا درست میگه.

با سلام

مشکل شاسی گرفتن خود به خود آسانسور از داخل کابین چیست؟

برد تابلو نیز توسط گارانتی تعویض شده ولی همچنان مشکل وجود دارد

ممنون

سلام " در بلوك 5 ط ساكن هستيم، گذشته از صداي زياد و لرزشيكه كابين اسانسور هنگام حركت داره،به تازگي بعد از رفتن برق بلوك، اسانسور بصورت خودكار بالا و پايين ميره و مشخصا در ط 2 و 4 توقف ميكنه و دوباره..، خوشحال ميشم اگر جواب بدهيد ممنون. ضمنا براي تنظيم قرارداد چه چيزهايي رو بايد لحاظ كنم و تا قبل از استاندارد گارانتي بعهده كيه؟ در صورتيكه اسانسور با ايرادهاييكه گفتم سالم تحويل داده نشده و نصاب و راه انداز مدعيست كه گارانتي من 4 ماه بوده و بايد الان با من قرارداد ببنديد تا خدمات و رسيدگي كنم و الا بايد بمونيد تا زمانيكه استاندارد بيايد(الان اسانسور خاموشه و مشكلداره) نزديك به 9 ماهه كه منتظر استاندارد هم هستيم بسيار ممنون از راهنمايي شما 

با سلام و احترام خدمت دوستان و همکاران عزیز.خواهشی که بنده دارم در رابطه با راهنمایی های دوستان در مورد سوالات پرسیده شده این است که در اولین مرحله در خصوص سوالات تخصصی میبایست دوستان را جهت اخذ قرار داد با شرکت های معتبر در راستای تعمیر و نگهداری راغب کرد که به موجب این کار تا حد قابل توجهی از سوء استفاده برخی از افراد غیر متخصص که در پوشش متخصصین سرویس کار شروع به این فعالیت کردن کاسته میشود .این اولین گام در راهنمایی پایه خدمت کاربران آسانسور است.به موجب این کار چندین مزیت شامل این بخش خدمات آسانسور میشود .1عدم سوءاستفاده از اعتماد کارفرما . 2عدم افت قیمت سرویس و بر پا ماندن بخش خدمات شرکتها 3رده بندی سرویسکاران و گذراندن دوره های حرفه ای4برنامه ریزی و اصولی بودن دوره های سرویس5نظارت های گزینه ای جهت کیفیت سرویس دهی و... این مسئله به وجود آمده در حقیقت عدم اعتماد کارفرما به سرویس کار است که ایشان را مجبور به مداخله مستقیم در راستای رفع خرابی آسانسور کرده است کرده است.لطفا با هم محیطی پر از اطمینان را در این صنف زحمت کش ایجاد کنیم.

با سلام به همه اساتید محترم                                                                                  چاهک آسانسور ما بدلیل مجاورت با چاه فاضل آب هنگام بارندگی شدید و بالا آمدن آب در فاضل آب چاهک آسانسور هم پر میشود و با سیمانکاری و ایزوگام باز هم این مشکل پیش میاد، چند روز قبل فکر کنم بدلیل قطعی یا نوسان برق فیوز F11 روی تابلو پریده بود که با تعویض فیوز باز جرقه میزد و میپرید ولی آسانسور بدون مشکل حرکت میکرد تا دیروز که از طبقه همکف میخواستم بیام بالا هنگام حرکت یه صدایی شبیه ضربه زدن هنگام ایستادن کابین رو شنیدم و وقتی طبقه آخر 4 از کابین اومدم بیرون چراغ گرد سفید روی صفحه کلید داخل کابین روشن شد ودرب آسانسور پشت سر هم باز و بسته میشد ، که بعد از 5 دقیقه از حرکت ایستاد ولی چراغ روشنایی داخل همچنان روشن بود رفتم موتورخانه و دیدم فیوز ها  همه روشن هستند بغیر از F11 ولی کلا برد داخل جعبه و صفحه نمایش خاموش شده ووقتی فیوز را میزنم سریعا میپره و چراغهای ال ای دی روی برد برای چند لحظه روشن و بعد خامو ش میشن ، ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید   چون حدودا یک سال ونیم هست که بدلیل مشکلات ساختمان سرویسکار نمیاد و خودم که مدیر مجتمع هستم بیشتر مشکلات ابتدایی و روغنکاریشو انجام میدم . ممنون از سایت خیلی خوبتون 

باسلام و خسته نباشید

میخواستم ببینم خطای EF رو میشه خودمون حل کنیم یا حتما"باید به تعمیرکار آسانسور مراجعه کنیم؟

خیلی ممنون از راهنماییتون 

باسلام

 آسانسور با ظرفیت 6 نفره

موتور الکومپ5/5

تابلو کاسپین

درب تمام اتوماتیک

فتوسل نقطه ای(سنسور نقطه ای)

 

مشکل:

زمانی که دست رو جلوی فتوسل میگیری فوتوسل عمل میکنه ولی درب کابین و طبقه کامل بسته میشه و بعد باز میشه و پیغام مانع بسته شدن درب نشوید پخش میشه. یعنی به محض تشخیص شی بر سر راه درب عمل نمیکنه.

دلیل این تاخیر چی هست؟

درضمن فوتوسل هم کامل عوض کردیم ولی افاقه نکرد.

 

با سلام و خسته نباشید

چند وقتیس اسانسوری با تابلوی البرز کنترل به دلیل خطای شماره e27 از کار افتاده و در دفترچه راهنما اشاره شده که این خطا دایمیست و با ریست کردن برطرف نمیشود.

سرویس کار هم از پیدا کردن عیب ناامید است!

علت چیست؟

لطفا راهنمایی کنید!

دوستان عزيز سلام

مشكلي واسه آسانسور ما بوجود آمده از دوستان خواهش دارم راهنمايي بفرمائيد. اينم بگم كه ميدونم بايد سرويسكار بيارم ولي ميخوام قبلش بدونم مشكل چيه و راه حل چيه.ممنون از كمكتون.

آسانسور در طبقه 4 متوقف شده و علامت روي شاسي 4 رو نشون ميده و چشمك ميزنه.

تابلو خطاي Seri stop is open  نمايش ميده. لطفا راهنمايي بفرمائيد.

سلام، همیشه بعد از رعد و برق اگر مشکلی روی اسانسور پیش میامد با ریست کردن آن برطرف میشد، ولی اینبار بعد از رعد و برق فیوز 3 فاز ساختمان پرید و همینطور فیوز برق کابین آسانسور هم پریده بود ولی مابقی فیوزها روشن مونده بود، بعد از وصل برق شاسیهای احظار طبقات و شاسیهای داخل کابین و نمایشگر آن خاموش هستند و کار نمیکنند ولی آسانسور از روی تابلو فرمان میگیرد و حرکت میکند، در ضمن درب کابین هم کار نمیکند، در مطالب فوق خواندم که ممکن است برد سوخته باشد، ولی تعجب میکنم که ما چاه ارث خوبی پیاده سازی کردیم و اتصالات رو هم رعایت کردیم و 2 اهم هم مقاومت گرفتیم از چاه ارث، پس چرا این اتفاق افتاده!!
لطفا اساتید راهنمایی کنند که اگر برد سوخته کدام آیسی یا قطعۀ آن باید عوض شود تا مجددا راه اندازی شود (با توجه به هزینۀ سنگین برد) (در صورت راهنمایی و با توجه به تخصصم میتوانم انجام دهم)
برد: آرین اسانسور است، 4 طبقه

باسلام خدمت شما

مایک اسانسور هیدرولیکی داریم که تابلو فرمان ان مربوط به شرکت اسانسور اریان میباشد در زمان حرکت اسانسور به بالا ازهمکف به طبقه سوم مشکلی نداردولی وقتی به طرف پایین می اید از طبقه سوم به دوم مشکلی نیست ولی وقتی به طرف طبقه اول حرکت میکند ناگهان نمراتور عوض میشود طبقه همکف را میزند ولی در طبقه اول ایستاده واعلام طبقه همکف میکند و پایین تر نمی اید ولی وقتی از طبقه سوم مستقیم به طبقه همکف میاید هیچ مشکلی باز وجود ندارد اهن ربا ها را هم چک کردیم مشکلی نداشتند سنسور هم سالم است لطف راهنمایی بفرماید

با سلام  ، اسانسور ما تقريبا سي سانت مانده به طبقه زير زمين متوقف مي شود و ديگه حركت ندارد متاسفانه با ريست كردن مشكل حل نشد چون براي شناسايي دوباره به زير زمين مي رود و گير مي كند ، لازم به ذكر است قبل از رسيدن به شالتر متوقف مي شود و اسانسور قديمي شيندلر مي باشد 

با سلام و عرض ادب

اخیرا هنگامی که وارد کابین میشویم و کلید هر یک از طبقات رو بزنیم ، آسانسور بدون اینکه حرکت کند آهنگ را پخش میکند اما در جای خود ثابت است . در تابلو هم پیام خطای movement timeover 14 را می دهد که باید حتما ریست کنیم تا برای مدتی درست شود اما باز هم این اتفاق مکررا می افتد 

شرکت تعمیر و نگهداری هم خیلی وارد نیست

راه حل این ایراد چیست؟

تشکر

سلام ... 

کابین اسانسور در بالاترین طبقه .. یعنی طبقه پنجم  ایستاده و چراغ چشمک زن شده .. چراغ کنار درب اسانسور شماره 5 رو نشون میده و چشمک میزنه .. رفتم درب طبقه پنجم رو چک کردم بسته بود باز نبود .. این سومین بار هست .. تعمیرکار میاد دست میزنه بعد از نزدیک یکماه دوباره همین مشکل واسش پیش میاد ... میگه خوب تنظیم نشده 

با سلام خدمت همکاران ارجمند

یک دستگاه اسانسور دو دور موجوده که تابلو جهت پایین حرکت میکنه ولی در هنگام بالا اومدن تابلو اررو اور لود میده در صورتی که اور لو د در این تابلو از مدار خارج شده واینکه تمام کار های که مربوط ب این موضوع میشه انجام شده فقط در هنگام ببالا اومدن اسپیکر اعلام میکنه اضافه بار متاسفانه من ۶ دستگاه از این تابلو رو تعویص کردم که خود شرکتم الان جمع شده و کسی پاسخ گوی ما نیست ایا کسی هستش که تعمیرات تابلو اسان بهبر رو انجام بده در ضمن این تابلو از لحاظ نرم افزاری ب مشکل میخوره در مدل تمندر ایا کسی توانای تعمیر این تابلو رو داره؟؟؟یا اصلا تعمیر شدنی هست 

با سلام خدمت همکاران ارجمند

یک دستگاه اسانسور دو دور موجوده که تابلو جهت پایین حرکت میکنه ولی در هنگام بالا اومدن تابلو اررو اور لود میده در صورتی که اور لو د در این تابلو از مدار خارج شده واینکه تمام کار های که مربوط ب این موضوع میشه انجام شده فقط در هنگام ببالا اومدن اسپیکر اعلام میکنه اضافه بار متاسفانه من ۶ دستگاه از این تابلو رو تعویص کردم که خود شرکتم الان جمع شده و کسی پاسخ گوی ما نیست ایا کسی هستش که تعمیرات تابلو اسان بهبر رو انجام بده در ضمن این تابلو از لحاظ نرم افزاری ب مشکل میخوره در مدل تمندر ایا کسی توانای تعمیر این تابلو رو داره؟؟؟یا اصلا تعمیر شدنی هست 

با سلام خدمت دوستان عزیزم

یک آسانسور 8 طبقه که بعد از حدود یکسال هنوز با استاندارد مشکل داره، حدود 2 هفته است که سرویسکار روزها اون رو درست میکنه.ولی موقع غروب بی جهت خراب شده و در پایین ترین یا بالاترین طبقه با اختلاف 20 سانت از سطح می ایسته.چند بار خودم دستی اون رو تراز کردم درست شد ولی بعد یک یا دو بار حرکت دوباره همین اتفاق براش میوفته.سرویسکار هم تقریبا هر روز یا یک روز درمیون اونو درست میکنه و میگه که همه موارد مشکوک رو چک کرده و سالمه.فقط باید کارشناس شرکت تابلو بیاد حضوری تابلو و بردهاشو تست کنه.به جهت اینکه بنده به سرویسکار اعتماد زیادی ندارم.تقاضا دارم راهنمایی بفرمایید.با تشکر از اساتید محترم

با سلام و خسته نباشيد 

خواستم راهنمايي فرماييد كه ايا استفاده براي اسباب كشي از اسانسور ميتواند باعث سوختن برد اسانسور شود و اينكه تكانهاي غير هادي در ان ايجاد شود و لطفا اگر جواب منفي است بفرماييد دلايل سوختن برد اسانسور چيست و چطور بايد مطمئن سويم كه واقعا برد سوخته و به حرف سرويسكار اطمينان كنيم 

 با تشكر  

سلام

دوستان یه درب نمیه اتوماتیک یاران داریم که وقتی درب بسته یا باز میشه ,موتور درب توقف نمی کنه و وقتی درب باز یا بسته شده موتور همچنان کار میکنه و باعث ایجاد لرزش و صدا میشه  ,کسی میدونه مشکل کجاست ,سنسورهایی که ابتدا و انتهای درب هم هست تعویض شده ولی مشکل هنوزم هم موجوده ؟؟؟؟

با سلام خدمت اساتید محترم

موتور درب اتوماتیک اسانسور ما در زمان باز بودن و کار نکردن اسانسور همچنان درگیر بوده و هرماه باعث سوختگی فیوز در میشود راه کاری برای تعمیر و یا تعویض قطعه ای دارد ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

با تشکر

با سلام خدمت مهندسین آسانسور 

آسانسور فوق از نوع تابلوی التروسیگنال می باشد و ایرادش اینکه که لول روی آهن ربای دوم شناسایی میکنه و آسانسور همیشه 20 سانت پایین یا بالا می ایسته البته قبلا اینطوری نبوده  و با همین چیدمان آهنربا به درستی کار میکرده با تشکر

سلام خسته نباشید.موردی داریم که وقتی از هر طبقه اسانسور رو میزنید یکی یکی میاد و از داخل خود اساسور هم به هر طبقه بخوایم بریم بازم یکی یکی میره و مثلا اگل الان از 3 می خوایم بریم به همکف باید اول دو بزنیم یعد 1 یعد همکف.البته از همون اول هم اگه همکف رو بزنیم میاد پایین و هر طبقه که واستاد باز باید یکی پایین تر رو بزنیم.و واس بالا رفتن هم همین حکم باقیه.مشکل کجاست؟ اسانسور نو هست و شرکتی کل نصب کرده زیر بار نمیره

با سلام خدمت دوستان

ساختمان ما چهار طبقه هست و یه آدم مریض در طبقه اول داریم که هر وقت با اهالی ساختمان مشکل پیدا میکنه آسانسور رو دستکاری میکنه و هر وقت دلش بخواد دوباره درستش میکنه. اروری که این مواقع داریم یک علامت صفر متحرک است. لطفا اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره راهنمایی کنه. با تشکر 

اسانسور خوابگاه ما هرچند وقت بین طبقات گیر میکند چه با اضافه بار یا با قطعو وصل شدن برق شهر و پیغام saf....را میدهد که بنده با زحمت فراوان اسانسور را به پایین یا بالا با گرفتن اهرم موتور جابجا میکنم و بعد از روشن کردن مجدد درست میشود اما بعضی مواقع تا چند روز گیر میباشم یعنی اینقدر بالا و پایین میکنم تا درست شود از شما اساتید محترم جهت راهنمایی کمک میخواهم.البته این را هم بگویم که بنده مسول تاسیسات میباشم و رئیس بخش ما به علت تنگ نظری حاظر به اوردن تکنسین از بیرون نمیباشد قبلا از راهنمایی های شما اساتید گرانقدر متشکرم

سلام خدمت تمام دوستان    ما دریک ساختمان 4 طبقه زندگی میکنیم که 3ساله ساخته شده   تابلو آسانسور برای شرگ السا   است   تا 3 سال مشکل نداشت  و ماهانه  توسط تعمیر کار  چک میشه  اما بعد بازسازی یکی از واحد ها  که وسایل سنگین حمل می کردن  آسانسور بین 2 طبقه به خصوص طبقه اول و پارکینگ گیر میکنه شاتر پارکینگ رو عوض کرد باز این مورد اتفاق افتاد   برد تابلو را 3 بار عوض کردیم باز این مشکل پیش آمد  دیگه خسته شدیم  بعد از اینکه  آسانسور را خاموش و روشن میکنیم  درست میشه یه هفته کار میکنه باز این طوری میشه   حتی تعمیر کار پل هم کرده باز این طوری میشه  اگر کمکی بر می آد لطف کنید    باتشکر 

باسلام. آسانسور در یکی از طبقات متوقف میشه، ولی درب آسانسور باز نمیشه، با زدن شستی "باز شدن درب" پیغام " لطفا مانع بسته شدن درب نشوید" اعلام  میشه و بعد وقتی به زحمت و به صورت مکانیکی درب آسانسور رو باز می کنیم، کف آسانسور از خروجی حدود 20 سانتی متر پایین تر است. میشه لطفا راهنماییم کنید که مشکل از کدوم قسمت آسانسوره و چطوری رفع میشه؟ ممکنه سنسور مغناطیس مشکل داشته باشه؟

سلام اسانسور ما تو طبقه چهارمدکمه هر کدوم از طبقه هارو میزنیم  درب کشوی بسته دوباره صدای بیزر از تابلو میاد دوباره باز میشه به نظر شما دلیل چیه 

متشکر

با سلام

آسانسور ساختمان پنج طبقه ما (مجموعا ده واحد و خیلی کم ترافیک)، مدتی است حرکت نرم ندارد.

سرویسکار عنوان کرده که موتور آُانسور ایتالیایی است و خوب است ولی به علت نبود انکودر، حرکت آسانسور نرم نیست و باید این قطعه نصب شود و حداقل یک میلیون و 500 هزار تومان درخواست کرده است.

لطفا دوستان راهنمایی کنند که آیا نیازی به این هزینه است یا خیر؟

متشکر

با سلام

بنده مهندس عمران هستمو در رشت آپارتمان می سازم و آسانسور رو در ساختمون حدود 2 هفته هست فعال کردم ولی تابحال چندین بار مشتری ها در آسانسور گیر کردند که 2 بار اخر ارور hot motor داد ,زنگ زدم شرکت گفتند یه سیم رو از g22 به fto وصل کن و بزار بمونه,مشکل حل شد و ولی می خواستم بدونم این مشکل از چیه و چرا اسانسوری که نو هست باید اینقدر گیر کنه که اعتبار من زیر سوال بره . با تشکر 

باسلام!آسانسور آپارتمان ماچند روزه که در طبقه همکف،منفی یک ،سوم وچهارم می ایستد،اما در طبقه یک و دو نمیایستد،چه از طبقه یک ودو کلید زده شود،چه از داخل آسانسور! ضمنأ از قبل مشکل دیگری دارد: در آسانسور باید بسته شه و بعد کلید طبقه درخواستی را زد و گرنه در سریع بسته میشه و صدای ضربه بستن شنیده میشه و آسانسور حرکت نمیکنه و حدود۳۰ثانیه بعد چراغ کلید زده شده، خاموش میشه. مگراینکه اگر کلید طبقه درخواستی را از  قبل بسته شدن  در آسانسور بزنی،جلوی بستن سریع در را بگیری و خیلی آرام در را ببندی تا چراغ طبقه خاموش نشود وحرکت کند.          ممنون میشم راه حل را کامل توضیح دهید که بتوانم درستش کنم.  

با تشکر 

با سلام . مدتیه که درب اسانسورکه تابلو اربان داره بسته میشه اما حرکت نمیکنه...از هر 10 بار که دکمه طبقات را بزنی یه بار کار میکنه...تابلو هم هیچ پیغام خطایی نمیده

با سلام خدمت همه سروران گرامی

از اینکه می بینم چنین بحث های فنی جالبی مطرح میگردد و اساتید با تجربه چنین با حوصله و درایت مسائل را موشکافی می کنند افتخار می کنم. دست مریزاد برای تمامی عزیزان.

آسانسور ساختمان چهار طبقه ما مدتی است پس از استارت درحالت RUN و یا REVISION پس از طی 10 الی 20 یا 30 سانتی متر پیغام فوق را میدهد و متوقف میگردد. با نصاب آسانسور تماس گرفتم و گفت که از قفل دربها می باشد. همه قفلها را با مولتی متر تست کردم مشکلی ندارند. سرویسکار نیز نظر به خراب بودن کنتاکتور ها داد که بعید می دانم . چون پس از مدتی خود بخود مشکل برطرف میگردد و آسانسور تا چند روز بدون مشکل کار میکند.

لطفا راهنمایی بفرمایید. لازم به ذکر است بنده مهندس الکترونیک هستم که تسلط کامل به مدارات الکتریکی و الکترونیکی دارم و دارای 20 سال سابقه کاری در صنایع هستم. با تشکر

با سلام و خسته نباشید به همه گروه فنی لطفا هم راهنمایی و هم شفاف سازی کنید .

کانه ، بله آسانسور کانه یکی از بهترین آسانسورهای دنیا هست ، ولی آیا توی ایران هم همینطور هست ؟ چند سال هست که با تبلیغات شرکت وارد کننده kone که همه تعمیرکارها میشناسند ، 4 دستگاه آسانسور کانه نصب کردیم و وجدانأ آسانسور خوبی هم هست ، ولی ولی وقتی شرکت وارد کننده وقتی کارفرما را اذیت میکنه ؟؟؟ خیرسرمون بهترین را خریدیم ، بعد از 6 سال نصب که کلا 3 سال اون هم مسکونی کم رفت و آمد کتر کرده حالا درایو میسوزه   شرکت میگه از نوسان برق بوده ، گارانتی نداره ، خرجش هم میشه 14 میلیون ، دستگاه اولی که سوخت گفتیم حالا ما بدشانسی آوردیم ، بعد از چند ماه یکی یکی ، همشون درایو سوزاندن . یکی از دوستان میگه میشه درایو را تعمیر کرد ، شرکت وارد کننده انحصاری کانه میگه اگه تعمیر کنی پدرت را در میاریم ، یعنی چی ؟ یعنی اگه کارفرما با ما قرارداد نبنده ، حالا چه آسانسور کار کنه چه نکنه ، چه شرکت خوبی باشه چه نباشه ، بعد از مدتی اگه با شرکت جدید به مشکل خوردی و یا اگه جنس خواستی ، پول اون دستگاه که تعمیر کردی را باید بدی هیچ ، پول همه ماها که با ما قرار داد نداشتی هیچ ، جنرال سرویس هم که میگیریم هیچ ، اگه یه روزی موتورش سوخت یا کسی افتاد مرد یا هر چیز دیگه به ما مربوط نیست . به خدا ما چیزی نخواستیم ، گفتیم درایو قابل تعمیره ، شما تعمیر کنید ندیم به کس دیگه . 

حالا با این وجود میشه شما راهنمایی کنید ؟

به خدا دیگه به هیچ دشمنی نمیگم کانه توی ایران نصب کنن . فقط شما راهنمایی کنید اگه درایو را تعمیر کنیم ، از زمان قبلش کمتر عمر میکنه ، یا چقدر ضرر داره این تعمیر . هزینه تعمیر یه درایو 2 میلیون میگیرن . اگه شما روی این 2 راهی بودین کدوم را انتخاب میکردین ، تعمیر درایو و قرارداد با یه شرکت مثل شرکت پارس ، البته این مثال هست لطفا تبلیغات نباشه ، یا خرید 14 میلیون درایو از شرکت انحصاری کانه در ایران . اگه با کانه قرارداد را تمدید نکنم دیگه هیچ جنسی نمیشه تهیه کرد . مگر اینکه شرکت دیگه لوازم کنه وارد کنه ، البته به جز تعویض کامل همه بردها میدونم میشه همه برد فرمان را تعویض کرد ، این راه حل را میزاریم در آخرین مرحله .

سلام خدمت دوستان گرامی

با توجه به وصل بودن برق در تابلوی فرمان ، تابلوی فرمان خاموش وآسانسور از کار افتاده است ، دلیل این کار میتواند کانتر گذاشتن سرویس کار باشد؟ اگر اینطور می باشد چه اقدامی بدون اطلاع سرویسکار میتوان انجام داد.

 

سلام
بعضی وقتها در زمان توقف در طبقه BRAKE ERROR میده و کنتاکتور جرقه میزنه و همه چی متوقف میشه و برای حرکت دوباره هم این ارور رو میده و حرکت نمیکنه بعد از یه مدتی خود بخود درست میشه بنظرتون چه چیزایی را باید بررسی کنم؟
با تشکر

سلام

بعد از چندبار استفاده از اسانسور، اسانسور یا در بین طبقات گیر می کیند و یا به طبقه مورد نظر می رسد و در ب اسانسور باز نمی شود. سرویسکار معتقد است که باید برد کنترلی درب اسانسور عوض شود و قیمت آن 200 هزار تومان است. از انجایی که رشته من نرم افزار است و هیچ گونه تخصصی در این زمینه ندارم می تونم خواهش کنم که راهنمایی بفرمایید

سلام

آسانسور آپارتمان ما هر چند وقت تو طبقه همکف گیر میکنه و خطای E P L رو پشت سرهم نشون میده. به این صورت که وقتی کلید رو میزنیم در بسته میشه ولی قبل از حرکت دوباره باز میشه و روی نشانگر طبقه حروف E P L رو به ترتیب نشون میده و این موضوع بدون دلیل بعداز یکی دو ساعت حل میشه. میشه بگین مشکل از کجاست؟

ممنون

 

باسلام ساختمان ما که چهار طبقه است فقط مواقعی که از طبقه 4 به پارکینگ میام نرسیده به پارکینگ بعد از طبقه 1 گیر میکند و با ریست کردن مشکل برطرف شده و به پارکینگ اومده و درب باز میشود و ممکنه یک ماه دیگه بدون مشکل کار کند. ولی مشکل که پیش میاد باز همینه یعنی از بالا به پایین خواهشمند است راهنمایی کنید  .ممنون

با سلام خدمت استادان گرامی

تابلو فرمان نشاط گستر

با 4 توقف

قبلا از همه تشکر می کنم

ابتدا مخاستم بدونم این تابلو فرمان چه طور تابلویی هست ؟

اسانسور مذکور در یکی از ساختمان های مسکن مهر راه اندازی شده و بدون گرفتن استاندارد برای همه اسانسورهای بلوکها فقط برای یکی استاندارد گرفته شده

اسانسور هر چند وقت یک بار دچار خرابی میشه چون چاه اسانسور بسیار کم عرض بوده از درب اتوبوسی استفاده شده که هر چند وقت دچار مشکل شده و بسته نمی شود

الان مشکل در اعلام شماره طبقه همکف که شماره شش میگه و رو ال ای دی هم شش میندازه و هم طبقه چهار رو 9 میندازه و همچنین صدای ضربه اولیه جهت قفل درب اساسنور جهت حرکت اون بسیار بالاست طوری که شبها جهت رفاه حال همسایه ها از اسانسور استفاده نمیشه

از طرفی هم چند وقت پیش شاسی طبقه سه که از روی برد کابین دستور میگیره کار نکرد و سرویس کار مجبور شد با یک سیم از تابلو فرمان مستقیم دستور بگیره این مشکلی که ایجاد نمیکنه؟

اگه بخواهیم برد روی کابین که شاسی داخل کابین ازاون دستور میگیره رو عوض کنیم چقد هزینه میشه؟

مشکلات این اسانسور انقدر زیاده که حالا این چن تا تو صدر قرار داره

ممنونم

با سلام

مدتیه که آسانسور ما قبل از رسیدن به طبقه مورد نظر متوقف میشه . البته بیشتر موقع پایین رفتن و باز هم بیشتر در پارکینک این مشکل پیش میاد که چند سانت مونده متوقف میشه که باید دوباره کلید طبقه مورد نظر رو بزنیم تا اون چند سانت هم بره . مشکلش چیه ؟

خونه چهار طبقه است و با پارکینگ پنج توقف داره . ممنون از سایت خوبتون

باسلام خدمت دوستان

سوالی داشتم درب فرماتور کابین از هر چند بار سرویس ترافیکی که اسانسور می رود بین طبقات خودش باز می شود و اسانسور از حرکت می ایستد و با دوباره شستی زدن طبقات درب کابین بسته می شود و حرکت می کند عیب ای مشکل از چی می باشد.

ممنون میشم راهنماییم کنید

با سلام و عرض خسته نباشید

اسانسور ما حدود یک هفته است که در ابتدای حرکت موتور ان بطور پیاپی خاموش و روشن شده و به اصطلاح رگباری کار میکند و سپس موتور ان خاموش شده و بر روی صفحه ی نمایش تابلو ارور33 نمایش داده میشود در ضمن نوع تابلو هم از نوع magicon است متاسفانه در شهر ما تعمیر کار ماهری وجود ندارد لطفا راهنمایی کنید.

با تشکر.

آسانسور رو به بالا هیچ مشکلی ندارد ولی به پایین نمی آد البته اگه مداوم کار کنه رو به پایین کار می کنه ولی پس از استراحت نیم ساعتی به بالا پایین نمی آد نمی دونم از پاور یونیته یا از تابلو فرمان . درها هیچ مشکلی ندارند 

آسانسور رو به بالا هیچ مشکلی ندارد ولی به پایین نمی آد البته اگه مداوم کار کنه رو به پایین کار می کنه ولی پس از استراحت نیم ساعتی به بالا پایین نمی آد نمی دونم از پاور یونیته یا از تابلو فرمان . درها هیچ مشکلی ندارند 

سلام . روزي درب اسانسور را بازكردم و ديدم كابين آسانسور نيست يهو متوجه شدم و خيلي ترسيدم و يك لحظه مانده بودم بفيتم نگاه كه كردم كابين طبقه سه هست و درب هم باز ميشود و چاله ديده ميشود \علت چيست؟

 سلامو خسته نباشید به همه همکاران .اسانسور KONE ارور 26 میده بعد میزنه اسانسور خارج از سرویس میخواستم ببینم چرا اینجوریه ممنون  میشم اگه جواب بدین

با سلام چند روزی است که نمایش شستی بیرون زمانی که آسانسور ایستاده فلش رو به بالا را نمایش میدهد، زمانی که آسانسور به سمت پایین حرکت میکند دو فلش هم به سمت بالا روشن است هم به سمت پایین.

لطفا راهنمایی بفرمایید من تازه عضو شدم و بسیار لذت بردم از گفتگو ها، آسانسور کار نیستم ولی مکانیکی دربش و مشکلات کوچیکی که رخ میده خودم تعمییر میکنم

با سلام

 آسانسور پس از نصب و دریافت گواهینامه ایمنی باید حتما قرارداد سرویس و تعمیرات و نگهداری با شرکت نصب کننده یا یک شرکت معتبر داشته باشد.
رفع خرابی ها و نواقص جزئی آسانسور به عهده سرویسکار یا تعمیرکار مجاز آسانسور می باشد، لذا جنابعالی حتی اگر به بخشی از رفع نقص ها اشراف داشته باشید، هرگز نباید شخصا" اقدام کنید، چرا که امکان بروز حوادث محتمل بوده و در چنین وضعیتی دچار مشکلات عدیده خواهید شد، البته چنانچه علاقمند به این صنعت می باشید می توانید از طریق مجاری موجود نسبت به تکمیل اطلاعات اقدام و گواهینامه مربوطه را پس از گذراندن دوره های آموزشی اخذ نمائید.
موفق باشید

ممنون بزرگوار از راهنمایی شما قرار نیست من اونو تعمییر کنم 

حال بمن نگفتین که این مشکل که گاهی فلش رو به سمت بالا روشن است و گاهی خود به خود خاموش میشود در اثر چه چیزی میتواند باشد 

من امروز با مدیر ساختمان صحبت کردم قرار شده یکی رو برای این کار منظور کنند اگه هم سئوالی پرسیده میشود جهت تکمیل اطلاعات خودم است تا مبادا تعمییر کاری بیایید و همینجور دستکاری قطعات دیگر کند در ساختمان قبلیمان این مشکل همیشگی ما بود اون اسانسور هم هیچ وقت برای ما اسانسور نشد تا اینکه ما از انجا بلند شدیم 

لطفا راهنمایی بفرمایید

با سلام

در رابطه با رفع نقص آسانسور اگر از شرکت معتبر و دارای سوابق و شرایط مجاز استفاده شود مطمئن باشید کار تعمیرات درست انجام خواهد شد و جای نگرانی نیست، اما در مورد تکمیل اطلاعات باید مطالعه فرمائید و برای اینکار میتوانید از لینکهای زیر و مطالب جالب و مفیدی که همکاران آسانسوری منعکس نموده اند و دیگر مطالب منتشر شده در این سایت استفاده کنید:

 

سلام و شاد باش.

مشکلی برای اسانسور ساختمان ما پیش امده به این صورت که وقتی داخل اسانسور هستید و دکمه های طبقات رو میزنید عمل نمی کنن اما دکمه بیرون کاملا سالمه و اگر کسی تو طبقه مورد نظر باشه و دکمه رو بزنه اسانسور به همون طبقه میره و دربش باز میشه می تونید پیاده شید . لطفا راهنمایی بفرمایید . سپاسگزارم 

باسلام واحترام   دردیماه آسانسور نصب کردیم اما مدام خطا میده  خطای motor hotمیده وکارنمیکنه ونصاب میاد رفع میکنه بعداز چند ساعت دوباره کارنمیکنه  

لطفا راهنمایی فرمایید

سلام .مشکل عجب آسانسور ما آینه که تو حالت دستی طبیعی کار می کنه ولی وقتی تو حالت نرمال میزاریمش برای بار اول درست کار می کنه ولی  بعد درش بسته نمیده تا بین طبقات جابجا بشه. ممنون میشم راهنماییم کنید.

باسلام خدمت اساتید بنده مدیر ساختمونمون هستم که اسانسور این ساختمون یه مشکلی داره که تاحالا تعمیرکارها نتونستن حلش کنن مشکلش اینه که زمانی که برق کل ساختمون قطع و دوباره وصل میشه اسانسور از کار افتادهِ و اروری که روی مین برد میزنه اینهerror in start ممنون میشم یه توضیحی درموردش بفرمایید.

 

با درود

اگر ترمز مکانیکی اسانسوری حدود بیست سانتیمتر ازبالاترین طبقه عمل کند ، چطور میتوانیم کابین را پایین بیاوریم؟

با سلام

ممنون میشم اگر در این باره متخصص هستید به سوال من جواب بدید.

آسانسور ما برخی مواقع در طبقه 4 گیر می‌کنه طوری که نه دکمه های کابین و نه دکمه های احضار کار نمیکنن... تنها دکمه احضار پارکینگ هست که عمل می‌کنه... چطور میتونم این رو درست کنم؟

 

سپاسگزارم

سلام خسته نباشید ما مشکلی که برای اسانسورمون پیش اومده اینه که اسانسور وقتی دکمه طبقات رو میزنی بعد 3 یا 4دقیقه راه میوفته یانمیدونم دستور نمیگیره دکمه طبقات رو هم میزنیم همین رواله

سلام وقتتون بخیر چند روز پیش آسانسور متوقف شده رفتم نگاه کردم دیدم یکی از سنسور ها کابلش قطع شده ترمیم کردم ديگه خطا ميده یکی ديگه گذاشتم جدید ديگه خطا ميده بعد با خاموش کردن و روشن کردن بعد دوبار نرمال درست ميشه بعد از 30 استارت خراب ميشه مشکلش چیه

آسانسور ما بعد از حرکت از طبقه همکف بین یک و همکف توقف میکند

درب باز میشود و بسته میشود دوباره شروع به حرکت بسمت طبقه یک و مجددا به همکف برمیگردد

تابلو آریان

سلام آسانسور ما مدتی هست که خود به خود خاموش و روشن میشه یعنی تو تابلو آسانسور هیچ پیامی خطا نمیزنه ولی گاهی اوقات آسانسور کامل خاموش و بلافاصه بعد از چند ثانیه روشن میشه شاید در روز ۴ الی ۵ بار این اتفاق رخ بده ، لطفا بهم بگید چکار کنم که دیگه این طور نشه.

آیا تا به حال همچین مشکلی برا بقیه آسانسور ها پیش اومده؟

(نام تابلو: آرمان فراز با درایو LX )

آسانسور ما گاهی اوقات هیچ فرمانی رو قبول نمیکنه، باید برق اصلیشو قطع و بعد چند لحظه دوباره وصل کنیم تا راه بیافته، گاهی اوقاتم بین طبقات توقف میکنه، مشکل چیه و چجوری باید حلش کرد ؟

ممنون از همکاریتون

سلام خدمت دوستان آسانسور ما چند وقتی هست دچار مشکل شده و چند نفر هم آوردیم ولی متاسفانه مشکل حل نشده خواستم از شما کمک بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل این هست که روی تابلو خطای ca1 میده تابلو آریان هست وقتی سیم 24 رو از تابلو جدا میکنیم خطا برطرف میشه و شستی طبقات در حالت خاموش قرار میگیره ولی آسانسور بدون مشکل کار میکنه ولی وقی سیم 24 وصل میشه آسانسور بین طبقات استپ میکنه و به همکف برمیگرده اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

با سلام لطفا استاتید بفرمایید از زمان تعویض دور تند به کند موتور تا زمان توقف کامل کابین سر لول چندثانیه یا کابین باید چند سانتیمتر را طی کند قبل از رسیدن به لول طبقه.منظور پیمایش کابین از لحظه تعویض دور تا لحظه توقف کابین چند ثانیه یا چند سانتیمتر را باید طی کند ضمنا این حرکت کابین در حال حرکت کند قابل تنظیم هست یا خیر چگونه فقط جهت آگاهی خودم میخواهم بدانم.باتشکر از عزیزانی که پاسخ میدهند.

با سلام لطفا استاتید بفرمایید از زمان تعویض دور تند به کند موتور تا زمان توقف کامل کابین سر لول چندثانیه یا کابین باید چند سانتیمتر را طی کند قبل از رسیدن به لول طبقه.منظور پیمایش کابین از لحظه تعویض دور تا لحظه توقف کابین چند ثانیه یا چند سانتیمتر را باید طی کند ضمنا این حرکت کابین در حال حرکت کند قابل تنظیم هست یا خیر چگونه فقط جهت آگاهی خودم میخواهم بدانم.باتشکر از عزیزانی که پاسخ میدهند.

باسلام و عرض ادب 

 در برد فرمان پیغام FTO=motor hot

A.f.p.elevator نمایش داده میشود و آسانسور متوقف میشود وبا ری استار مجدد برای چند وقت درست می شود و دوبار خراب لطفا دلیلش و نحوه رفع را بفرمایید .

ممنون

يك آسانسور چهارتوقفه با تابلو آرين پيشرو كه چند روزه خطاي e12 تراول تايم مي دهد و با ريست كردن چند استارت كار كرده و دوباره از كار مي افتد لطفا راهنمايي نماييد

سلام اسانسور ما درب نیمه اتومات داره. به هر طبقه ای که میریم . بعد از پیاده شدن. خودش فرمان میگیره و میاد همکف. میشه لطفا راهنمایی کنید

سلام خسته نباشید

میخواستم بدونم چجوری میشه اسانسور بطور موقت قطع کرد مثل حالتی که وقتی در اسانسور باز هست و هیچ کلید از طبقه های دیگر کار نمیکند و صفحه نمایش فقط چشمک میزند

ممنون

با سلام خدمت دوستان یک عدد تابلو فرمان پار کنترول هست که روزانه 3 الی4 بار خطای حرکت کابین بین پرچم ها رو می دهد (E6) آیا مشکل سنسور هاس یا چیز دیگری باتشکر.

سلام‌ 

میخواستم ببینم‌این‌مشکل مال‌چیه‌ و الان‌اسانسور روی GF مونده و با‌زدن‌کلیدها هیچ‌اتفاقی نمیوفته و ظاهرا اسانسور بالاتر از طبقه وایستاده و اینکه‌رو‌تابلو اصلی دستگاه نوشته revision ممنون‌میشم راهنمایی‌بفزمایید 

باسلام واحترام

آسانسور محل مسکونی 4طبقه مادرهر حرکت پس از رسید ن به طبقه موردنظرباکمی تامل به طبقه همکف برمی‌گردد. آیااین روش مناسب است یا ایستادن در طبقه وسپس رفتن به طبقه احضار.

یکی ازمهندسین روش اول راباعث استهلاک بیشتروزودترآسانسورمیدانندآیادرست است

باسلام واحترام

آسانسور محل مسکونی 4طبقه مادرهر حرکت پس از رسید ن به طبقه موردنظرباکمی تامل به طبقه همکف برمی‌گردد. آیااین روش مناسب است یا ایستادن در طبقه وسپس رفتن به طبقه احضار.

یکی ازمهندسین روش اول راباعث استهلاک بیشتروزودترآسانسورمیدانندآیادرست است

با سلام و عرض خسته نباشید ،

آسانسور ما در طبقه همکف توقف کرده و برد کنترل خطای 27 را نشان میدهد ، و از کار کردن متوقف شده ، لطفا اگر زحمت نیست در مورد رفع این آلارم ما را یاری فرمایید. مارک تابلو رویال تابلو میباشد.بنده به سیستمهای الکترونیک و برنامه نویسی اشراف کامل دارم ولی در زمینه رفع آلارم آسانسور تجربه ای ندارم.

 

eror 27 : start limit

باسلام و خسته نباشید ما یک مدتی است که گاهی اوقات شاستی داخل کابین آسانسور از کار می افتد و بیشتر در طبقه همکف این اتفاق می افتد که بعد از اینکه از طبقه بالاتر شاستی بیرون را میزنند و آسانسور بالا می رود این ایراد برطرف شده و شاستی کار می کند و در مواقعی مثلاً در طبقه 5 وقتی درب آسانسور باز می شود چراغ دکمه 5 هنوز روشن می ماند و فلش رو به بالا را نشان می دهد و شاستی عمل نمی کند ولی از بیرون شاستی طبقات کار می کند و با یک بار بالا و پایین رفتن آسانسور دوباره شاستی داخل کابین مجدد فعال می باشد سرویس کارمون سیم شاستی را چک نموده و میگه ایراد نداره و از تابلو فرمان ه ایرادی پیدا نکرده و میگوید اگر رفع نشود می بایست به سازنده تابلو فرمان تماس گرفته تا بیایند و عیب یابی نمایند. می توانید کمک کنید و بفرمایید که عیب از کجا می باشد. باتشکر  

با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما . هرچند وقت یکبار آسانسور ما هنگ کرده و روی تابلو فرمان ارور overtorque det 1 را نشان می دهد و بعد از خاموش و روشن کردن آسانسور تا مدتی کار میکند ولی بعد از حدود یک هفته دوباره این اتفاق رخ می دهد ممنون میشوم راهنمایی فرمایید. باتشکر

باسلام

اسانسور ما مشکل پیدا کرده و مشکل این هست که به طور خودکار کلید طبقات اسانسور عمل میکنه و خودش بالا و پایین میشه

قبلا این مشکلو داشت که کلید طبقات خود به خود خاموش و روشن میشد همه به صورت همزمان ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام 

درب پارکینگ ارم بندش مشکل داشت ودرب در موقع بسته شدن ضربه میزد با طبقه عوض کردم و پلاتین های در با نوک پیچ گوشتی سرویس کردم 

اسانسور بعدش یکبار رفت بالا ولی بعدش هیچ دستوری نخورد

پلاتین یکسره کردم درو دستی بستم به هیچ سراطی مستقیم نیست

روی صفحش هم استندابی زده با یک فلش 

یکی از فیوزا هم پریده بود 

 

با سلام. وقتی اسانسور در حال حرکت به طبقه دوم میرسه درب کشویی اسنسور چند سانتی متر باز میشه و این باعث میشه که اسنسور توی طبقه سوم یه ده سانتی پاینتر وایسه. اگه با دست درب کشویی رو نگه داریم این مشکل حل میشه. علت چیه؟ممنون

سلام خدمت دوستان گرامی

آسانسور ما روری طبقه 4 ایست کرده و تکان نمیخورد 

هر طبقه ای را که میزنیم کار نمی کند 

درب اتومات داخلی آسانسور هم بسته نمی شود یک بار رییت هم کردیم درست نشده است

بیرون آسانسور که طبقه آسانسور را باید بنویسد نصفه نوشته است انگار ارور است

دوستان لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم.

با سلام خدمت تعمیرکاران مجرب . به نظر شما علت اینکه درب کابین آسانسور علی رغم وجود جسمی خارجی نظیر پا و دست و یا وسیله کماکان با فشار بسته میشود و فاقد ایمنی هست چیه ؟ قاعدتا به نظر میرسه در چنین مواقعی درب باید بسته نشه  و بعد از چند بار عملکرد در صورت رفع مانع بسته بشه و حرکت شروع بشه درصورتی که علی رغم وجود جسم خارجی با فشار بسته میشه که فاقد ایمنی هست . ممنون میشم 

با سلام آسانسور ساختمان ما بصورت خودکار فرمان حرکت میگیرد و بین طبقات حرکت میکند دو تا سرویسکار آوردم نتونستند کاری بکنند به نظر شما راه حل چیه

سلام

در این مورد من آسانسور رو به طبقه سوم(آخر) بردنم تا زیر آسانسور را تمیز کنم حواسم نبود و دستم خورد به یک دکمه قرمز که نمیذاشت آسانسور راه بیفته  که با یه چرخاندن ساده همون دکمه در جهت عقرباه های ساعت(یا بالعکس) دکمه بیرون اومد و به حالت اولش برگشت و آسانسور راه افتاد البته با راهنمایی و کمک دوست خوبم آقای محمد رستگاران

باسلام.آسانسورما آرمان فراز پیمانه.ازسال82تا الان ماشاالله 3بارهم خراب نشده.الان کابین ازهمکف30سانت پایینتره.ولی چراغ طبقه4 رابصورت چشمک زن نشون میده.خطای سری استپ میده .میگه  tr4برقش قطعه.ممنون میشم راهنمایی. کنید

ما یک آسانسور خیدرولیک داریم در یک ساحتمن سه و نیم طبقه ، اخیرا آسانسور به طبفه دوم که میرسد  می ایستد و درب اتوبوسی بسته است و درب ورودی هم بسته است باید یکبار آاساسور را خاموش و روشن کنیم  تا حرکت کند و باز با چند بار استغاده این موضوع تکرار میشود . تا بحال دو تعمیرکار هم برای کار آمده اند یک نفر گفته موتور سوخته و یک نفر هم بعد دو روز بررسی و تعویض یک برد نتوانست مشکل را حل کند .

لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست ؟

سلام اساتید. توی برد های آسانسور سوکت یا دکمه یا قابلیتی گذاشتن که با زدنش یا اعمال پالس بهش، تمام درخواستها از داخل و بیرون کابین کنسل شود؟

با سلام ...آسانسور ما به جای علامت پارکینگ یا شماره ی طبقات صفر نشون میده و کار نمیکنه ...برق که میره و میاد و بعضی وقتا همینجوری بدون رفتن برق اینجوری میشه...مشکل از چی میتونه باشه؟

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا حاصل جمع عدد بیست با عدد چهل را به عدد بنویسید.