پلمپ يك دستگاه آسانسور واحد مسكوني توسط اداره كل استاندارد

 
تاریخ انتشار: دوشنبه, 1391/06/13 - 18:40 توسط تبريزي

پلمپ يك دستگاه آسانسور در ساختمان مسكوني توسط اداره كل استاندارد


به گزارش روابط عمومی اداره كل استاندارد استان سمنان، جناب آقای مهندس طیبان ،كارشناس آسانسور این اداره كل خبر داد:

در پی گزارش رسیده از انجمن آسانسور سمنان مبنی بر عدم مطابقت آسانسور نصب شده در یك واحد مسكونی واقع در استان سمنان با قوانین و مقررات مصوب سازمان ملی استاندارد ایران ، كارشناسان این اداره كل همراه با بازرس انجمن آسانسوراستان سمنان به واحد مسكونی مذکور مراجعه و اقدام به بررسی آسانسور مذكور كردند.

در پایان بررسی از آسانسور مورد نظر، این آسانسور به علت :

  • عدم تطابق با استاندارد های مربوطه
  • قدیمی بودن كابل ها
  • نامناسب بودن اتصالات 

امكان ایجاد خطر جانی برای ساكنان خواهد داشت و لذا جهت رفع نواقص پلمپ شد.

 


 

دیدگاه‌ها

بسیار طرح مفیدیست برای ایمن تر شدن اسانسور ها و تنگ تر شدن مسیر برای شرکت های بدون پروانه طراحی مونتاژ اما اگر ادامه دهند , بیش از 50% آسانسور های کشور باید پلمپ شود حتی آسانسور هایی که همین دیروز اولین استارت سرویس دهی خود را داشته اند

 

با تشکر از شما بابت به اشتراک گذاری خبر

نکته جالب تر این موضوع اینجاست که آسانسورهای سازمان بازرسی کل کشور وافع در میدان فردوسی تهران خ طالاقانی بین ایرانشهر و قرنی که این سازمان دارای 10 دستگاه آسانسور 1.6 و 2 متر برثانیه میباشد تمامآ فاقد گواهی استاندارد میباشد.

 

                         توبه گویندگان        ///        خود توبه کمتر میکنند.

طرح خوبیه اگر ادامه داشته باشه تا افراد فقط به فکر درامد تنها نبوده و به دانش و محاسبات مهندسی بهای بیشتری قائل بشن.ضمن اینکه برای حفاظت جان استفاده کنندگان اسانسور اقدامی حیاتی است.

خرید آسانسور، فقط از شرکتهایی که دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور می باشند مجاز است.
آقای مهندس بدیع اله هوشمند، یکی از مدیران با سابقه صنعت آسانسورایران (از مدیران اسبق شرکت آسانسورسازی ایران شیندلر) و رئیس هیئت مدیره و انجمن کارفرمایان صنعت آسانسور و پله برقی و صنایع وابسته استان سرسبز و همیشه بهاری "گیلان" در مصاحبه با خبرگزاری مهر اعلام نمود:
مالکین ساختمانها و خریداراد آسانسور، از شرکتهای فاقد پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور نخرند.

چون فقط شرکتهای دارای پروانه طراحی و مونتاژ محاز به فعالیت در زمینه طراحی و تامین قطعات و فروش و عرضه آسانسور و همچنین نصب و نگهداری آسانسورمی باشند، و لذا فروش آسانسور فقط از سوی اینگونه شرکتها مجاز می باشد.

با توجه به مشکلات عدیده ای که در همین رابطه بین فروشندگان آسانسور فاقد پروانه طراحی و مونتاژ و خریداران بوجود آمده، و همچنین موضوع اخذ تائیدیه و گواهی استاندارد که فقط به شرکتهای مجاز و دارای پروانه طراحی و مونتاژ داده می شود، شرکتهای فاقد پروانه طراحی و مونتاژ در پایان کار مجبور هستند برای دریافت گواهی استاندارد با پرداخت هزینه ی مظاعف به شرکتهای مجاز از "مهر" این شرکتها استفادره نمایند، و این هزینه معمولا" باعث بالا رفتن قیمت تمام شده آسانسور می شود، توجه به این توصیه جناب آقای مهندس بدیع اله هوشمند بسیار مهم می باشد.

طبق گزارش خبرگزاری ها طی روز پنجشنبه مورخ سوم آذرماه 91 شرکت فاقد پروانه طراحث و مونتاژ، به دلیل انجام کار غیر استاندارد ضمن محکوم شدن به تعطیلی، به تعزیرات حکومتی معرفی شد.

این شرکت تا زمانیکه نسبت به اخذ پروانه طراحی و مونتاژ موفق نشود، همچنان تعطیل و قادر به فعالیت نخواهد بود.

این مطلب توسط مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی (آقای محمد محمدی) استان کهگیلویه و بویر احمد اعلام گردیده است.
همچنین در این رابطه یادآور شده: با توجه به حساسیت بسیار زیاد آسانسور و برخورداری آن از استانداردهای ایمنی، کنترل و نظارت بر نحوه عملکرد و کار کرد آسانسورها باید حتما" توسط بازرسین با صلاحیت شرکتهای مورد قبول اداره استاندارد و ایمنی انجام شود.

بر همین اساس شرکتهای بازرسی آسانسور فقط مجاز به بازرسی آسانسورهایی هستند که توسط شرکتهای دارای پروانه طراحی و مونتاژ نصب شده و پس از تائید آسانسور باید نسبت صدور و تهیه پلاک بازرسی آسانسور اقدام و این پلاک با داشتن تاریخ شروع و پایان مدت اعتبار، در محل قابل رویت مسافرین آسانسور نصب گردد.

لذا اگر این شرکتها کار نصب آسانسورهایی که توسط شزکتهای فاقد پروانه می باشند را کنترل نمایند مرتکب تخلف شده و باید پاسخگو باشند.
بر همین اساس، طبق توافق

  • معاونت عمرانی وزارت کشور  و
  • سازمان ملی استاندارد
  • شهرداری ها در صورتی می توانند پروانه پایان کار ساختمانهایی که آسانسور دارند را صادر نمایند که آسانسور این ساختمانها موفق به دریافت گواهی استادارد نصب آسانسور از شرکتهای بازرسی مجاز شده باشند.

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا حاصل جمع عدد بیست با عدد چهل را به عدد بنویسید.