حادثه پله برقی، مرگ مادر و نجات کودک توسط مادر

تاریخ انتشار: پ., 2015/07/30 - 18:32 توسط طبسی

یکشنبه هفته گذشته  26 جولای در یکی از مراکز خرید در شهر جینگژو (Jingzhou) چین حادثه ای عجیت اتفاق افتاد.
در این حادثه به طور ناگهانی یکی از صفحات منطقه مسطح خروجی فوقانی پله برقی (Comb Plate –Llanding Floor Plate) به طور ناگهانی از زیر پای زنی 30 ساله بنام Lio که با فرزند دو ساله خود در حال بالا رفتن بود فرو می ریزد و این مادر 30 ساله به شکاف محفظه زیر پلیت سقوط می کند.

 

عدم دقت در استحکام پلیت فوقانی پله برقی باعث مرگ مادر شد parslift.com


البته قبل از اینکه این مادر بداخل قطعات در حال حرکت پله برقی کشیده شود، عشق مادری باعث نجات فرزند خردسال گردید و این مادر جوان با فداکاری فزرندش را به محیط امن پرتاب کرد.
متاسفانه در این حادثه مادر فداکار جان باخت و پس از حضور نیروی امداد و آتش نشانان قریب 4 ساعت طول کشید تا توانستند پیکرش را از لابلای پله ها خارج کنند.
خبرگزاری هنگ کنگ پرس در گزارشی نوشته که این فاجعه قابل پیشگیری بوده، زیرا مسئولین می دانسته اند که پله برقی نقص دارد چون 3 تن از تکنسین های نگهداری آسانسور قبلا" به آنها اطلاع داده بودند که پله برقی مشکل دارد و باید از آن استفاده نشود. گرچه با توجه به نقص پله برقی و باید حتما" آنرا از مدار خارج می کردند، ضمن اینکه اگر مسئولین و تکنیسن های خدمات و سرویس و نگهداری پله برقی چند روز قبل که برای سرویس آسانسور این پلیت را باز کرده بودند در انجام نصب پلیت مذکور به بتون کف دقت کرده و تمام بست ها و پیچ و مهره های آنرا با دقت محکم کرده بودند.


همانطوریکه پورتال پارس لیفت بارها متذکر شده، پله برقی علی رغم ظاهر ساده و بی خطر، اگر کنترل های لازم و موارد ایمنی در آن رعایت نشود بسیار خطرناک و بی رحم است.
لذا شرکتهایی که مسئولیت خدمات نگهداری و سرویس و تعمیرات پله برقی را متقبل شده اند و همچنین مسئولین مجتمع های تجاری و خدماتی و مخصوصا" پله برقی های مترو و پلهای عابر پیاده ......... مسئولیت خطیری در رابطه با حفظ ایمنی و جان افراد به عهده دارند و باید نسبت به رعایت مسائل ایمنی پله برقی از هیچ کوششی دریغ نکنند. زیرا کوچکترین بی توجهی در رعایت ایمنی اجزای پله برقی خطایی است جبران ناپذیر و عواقب بسیار ناگوارو غیر قابل جبرانی در پی خواهد داشت.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هفتصد و نود و پنج را به عدد بنویسید.