جعبه ریویزیون کارکدک

تاریخ انتشار: پ., 2012/11/15 - 14:13 توسط قاسمی

با سلام . باز هم سپاسگزارم از آقای طبسی که همیشه قدری از وقت خود را به راهنمایی بنده و کاربران دیگر که در صنعت آسانسور مشغول فعالیت هستیم اختصاص می دهند.

من تا الان آسانسور با جعبه ریویزیون کارکدک کار نکرده ام . اما شنیده ام در این جعبه ریویزین های کارکودک سیم کشی شستی های احضار کابین حذف می شود.

می خواستم از شما بپرسم اگر این سیم کشی حذف شود پس چطور شستی های داخل کابین فرمان می پذیرند؟

و سوال دیگر اینکه من تا حالا با تابلو کنترل آرمان فراز پیمان و کمی هم آریان کار کرده ام و به جز اسامی ترمینال های آنها که با هم فرق می کردند تفاوت خاص دیگری را حس نکرده ام. اما شنیده ام نصاب هایی که زیاد کار کرده اند می گویند فرق هایی بین تابلوهای مختلف هست مثلا می گوید کار با تابلوی آرمان فراز با تابلوی پار کنترل (رایان ران آذر ) یا تابلوهای دیگر تفاوت دارد و همین طور الی آخر .

حالا به نظر شما غیر از اسامی ترمینال ها که در هر تابلویی متفاوت است تفاوت های دیگری در آنها وجود دارد ؟

آیا باید کار با تک تک تابلوهای موجود در بازار را آموخت؟ 

دیدگاه‌ها

معمولا وقتی آسانسور در حال نصب می باشد، یا وقتی که سرویسکار یا تعمیر کار برای انجام خدمات یا تعمیرات از طریق ایستادن بر روی سقف کابین، قصد انجام فعالیتی را داشته باشد عملکرد "جعبه رویزیون آسانسور"معنی پیدا می کند.

"جعبه رویزیون آسانسور"مسئولیت ارتباط اتصالات الکتریکی روی کابین به تابلو کنترل آسانسور را به عهده دارد که در درون آن برای این ارتباط ترمینالهایی نصب است که دارای لیبل یا برچسب مشخصات سیم های ورودی می باشد.
برای در اختیار گرفتن کلیه فرمانهای آسانسور، وقتی نصاب یا تعمیر کار یا سرویسکار بر روی کابین آسانسور مستقر می شود، ابتدا کلید مخصوص رویزیون را فعال می کند، در این زمان کلیه ارتباطات آسانسور شامل کلیدهای شستی های احضار داخل کابین و شستی های طبقات از مدار خارج شده (قطع می شود) و آسانسور فقط از طریق "سیستم رویزیون" فرمان می گیرد.
برای سهولت کار بعضی از کلیدهای اصلی معمولا" بر روی :جعبه رویزیون" نصب می شود که همیشه در دسترس باشد.کلیدهای:

  • کلید استپ
  • کلیدجهت بالا
  • کلید جهت پائین
  • کلید خارج شدن آسانسور از مدار سرویس دهی
  • کلید فعال شدن آسانسور و خارج شدن از مد رویزیون
  • کلید رروشنایی در بعضی از رویزیونها که روشنایی در آن تعبیه شده است به همراه پریز برق تلفن

سیستم CODE required Car آسانسورهای ویژه آسمانخراشها 

برای کاهش مصرف کابل os یا همان تراولینگ کابل، و همچنین کاهش هزینه تامین کابل از سیستمی استفاده می شود که تعداد رشته سیمهای مصرفی کاهش پیدا می کند، در این روش اطلاعات مورد نیاز مربوط به نمایش دهنده های طبقات، شستی های احضار، توسط تعداد کمی سیم به کمک "فن آوری ارسال اطلاعات" توسط سریال انتقال داده می شود.

این روش که مدتی است توسط بعضی از سازندگان تابلو کنترل مورد استفاده قرار گرفته و در این سیستم می توان تعداد رشته سمیهای کابل را کاهش داد و از مصرف تعداد کابل زیاد جلوگیری نمود.

با سلام . ممنونم از اینکه پاسخ دادید اما منظور شما را از فن آوری ارسال اطلاعات توسط سریال انتقال متوجه نمی شوم اگه ممکن است توضیح مختصری بفرمایید و اینکه سوال دوم را که مربوط به تابلو کنترل آسانسور می شود ، پاسخ نداده اید.

با سلام خدمت شما اقای قاسمی در موردسوالتون فقط تراول کابلی که مستقیم به داخل کابین میرفت حذف میشه ویک تراول کابل از تابلو فرمان میاد به جعبه رویزیون واز جعبه رویزیون به شستی داخلی وصل میشه البته باید در تابلو فرمان هم باید ترمینالهای axوbx وجود داشته باشه واز تابلویی که هماهنگ بارویزون کارکد باشه استفاده کرد

عضو به مدت

49 سال 11 ماه

شرکت آسانبر پا…

پ., 2014/05/01 - 11:34

با عرض ارادت و سلام خدمت تمامی همکاران محترم و بازدید کنندگان گرامی سایت ،

از اساتید معظم تقاضا دارم قیمت کلی آسانسور کششی مسکونی جهت 5 توقف به همراه قطعات معمولی را شرح دهند ،ضمن عرض اینکه بنده دارای 17 سال سابقه تجربی و عملی در این حرفه هستم اما هنوز هم خود را شایسته آموزش از سوی بزرگان این فن میدانم و بسیار سپاسگذار هستم از جناب طبسی و سایر استادان حاضر در این سایت که به افزایش علم بنده کمک مینمایند .

با سپاس فراوان و اردادت خالصانه

                                                      محمد رضا شکرالهی

 

 

سلام 

 رشته ام  الکترونیکه دوست دارم راجعه به کارکرد بردای آسانسور واتصالاتش با شاسی ها و ....بدونم میشه مرجع معرفی کنید 

با تشکر 

با سلام خدمت مهندس عزیز

اینجانب یک عدد اسانسور 9 توقف نصب نموده ام ولی تابلویی که برایم ارسال شده ارمان فراز است که 8 توقف را ساپورت میکند حال با توجه به سیستم کارکدک چگونه میشود بدون استفاده از برد افزایش در تابلو یک توقف اضافه را وارد مدار کرد دوم اینکه در مناطق شرجی چه تدابیری را باید در نظر گرفت جهت امنیت و ایمنی بیشتر اسانسور

عضو به مدت

49 سال 11 ماه

مبین اچ

پ., 2015/05/28 - 19:43

سلام دوستان و اساتید
در مورد نصب اسانسورهای ضدجرقه وضد انفجار کسی هست که تاحالا نصب کرده باشه.توی محیط گازی قراره نصب بشه لطفا کمک کنید ببینیم بایستی چه کارهایی انجام بدیم

عضو به مدت

49 سال 11 ماه

کاربر مهمان

س., 2016/04/19 - 14:12

با عرض سلام.

اولین باره که از کارکدک آرمان فراز استفاده میکنم بعد اتصال یازده سیم کابل تراول الان استپ جعبه کارکدک عملرد نداره چرا؟ متشکرم اگه راهنمایی کنید.

(کار هنوز در حالت ریویزیون قرار داره و سری استپ پل شده)

در تابلوی آرمان در روی جعبه ریویزیون استپ قارچی و کنتاکت پاراشوت با 66و 69 سری شده.به همین خاطر شما تو تابلو 66و 69 رو پل کردی استپ قارچی از کار افتاده

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هزار و دویست و بیست را به عدد بنویسید.