جدول کامل ابعاد، ظرفیت انواع آسانسور و چاه و دربها

 
تاریخ انتشار: شنبه, 1395/07/17 - 21:54 توسط طبسی

با سلام

یکی از کاربران گرامی بنام کیان پرسشی در رابطه با:

  • جدول کاربردی مشتمل بر ستونی معرف ظرفیت اسمی باربری و ستونی معرف سطح کابین؟ نموده که توجه ایشان و دیگر علاقمندان به این مبحث را به ادامه مطلب جلب می نمائیم:

 در گذشته شرکتهای آسانسوری تولیدات خود را بر اساس استانداردهای خاص تولید میکردند و سازندگان ساختمانها موظف بودند چاه آسانسور را طبق ابعاد و اندازه های آنان آماده کنند.

اما پس از اینکه اکثر شرکتهای مطرح آسانسوری ایران را ترک کردند، از این شیوه کمتر استفاده میشود و اکثر سازندگان ساختمان پس از ساخت چاه آسانسور نسبت به انتخاب آسانسور قرارداد اقدام میکنند که در نتیجه باید آسانسوری مناسب چاه آسانسور ساخته شده تولید یا سفارش داده شود.

به همین جهت در حال حاضر مساحت سطح مفید کابین تعیین کننده ظرفیت آسانسور بوده و ابعاد طول و عرض کابین بر اساس ابعاد و شرایط چاه آسانسور تعیین میگردد، اگر نگاهی دوباره به جداول مقاله "نحوه محاسبه ابعاد کابین آسانسور" داشته باشید این مورد قابل بررسی و محاسبه می باشد.

در زیر جدول کاملی از تمامی ابعاد استاندارد مورد نیاز انواع آسانسور با تنوع نوع درب را مشاهده میفرمائید که مربوط به زمان گذشته و شرکت شیندلر می باشد.

تصاویر تکمیلی این گفتگو

دیدگاه‌ها

سلام برای یک ساختمان 5 طبقه که محل اسانسور تعبیه نشده و چون از پله های 3 رمپه استفاده شده و فضای خالی 80*120وجود دارد میتوان اسانسور نصب کرد هر چند دو نفره . اسکلت ساختمان هم فلز هست

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هفتصد و نود و پنج را به عدد بنویسید.