تحصیلات در آسانسور یا سابقه در آسانسور ؟

 
تاریخ انتشار: شنبه, 1391/07/15 - 20:59 توسط قاسمی

با عرض سلام خدمت شما و تشکر ویژه از آقای طبسی

با توجه به اینکه در آینده بسیار نزدیک تکنسین ها و حتی مهندسان آسانسور که در دانشگاه های علمی و کاربردی تحصیل کرده اند و آموزش دیده اند ، وارد بازار کار در زمینه رشته خود یعنی نصب و تعمیر آسانسور یا مهندسی بالابرها و آسانسورها می شوند ، از نظر شما تا چه حد مورد استقبال شرکت های آسانسوری واقع خواهند شد؟ و آیا این افراد جای مهندسان مکانیک و برق را که در حال حاضر بازرسان آسانسور را از بین آنها انتخاب می کنند ، می گیرند یا خیر ؟  و همچنین فردی که مهندس آسانسور می شود اما سابقه کاری ندارد با شخصی که حتی دیپلم هم ندارد اما سابقه کاری بالا و چندین ساله در کار آسانسور دارد را چگونه مقایسه می کنید ؟ ( کدام یک در زمینه آسانسور موفق ترند ؟ )

دیدگاه‌ها

با سلام

در رابطه با پذیرش و یا استقبال شرکتهای فعال در صنعت آسانسور، از فارغ التحصیلان دانشگاههای علمی کاربردی آسانسور، مطمئنا" توانمندی اجرایی و تجربه کاری یکی از شاخصه های انتخاب می باشد. در صورتیکه آنان به همراه دانش آکادمیک، تجربه و تخصص کاری نیز داشته و خود علاقمند به کار در واحدهای بازرسی داشته باشند، با توجه به نیاز این بخش به نیروهای متخصص، حتما" می توانند جذب این بخش شوند.

در مورد مقایسه

  • تحصیلکرده صنعت آسانسور و عدم تجربه کاری
  • با تجربه و متخصص این صنعت اما فاقد تحصیلات آکادمیک

باید به این نکته نکته اشاره داشت که آنچه در حوزه علم وجود دارد، نتایج نگاشته شده تجربیات افراد در گذشته می باشد.

در تجربه به طور معمول علم هم وجود دارد، به عبارتی علم و دانش درون تجربه، مستتر شده است و شخص با تجربه به طور ناخودآگاه از ویژگی های علمی برخوردار بوده، چون "آگاهی از شیوه انجام کار درست، خود علم است". لذا علم و دانایی به تنهایی کافی نبوده و باید تجربه مکمل و تکمیل کننده آن باشد و به عبارتی

  • "علم و  تجربه مکمل یکدیگرند

در یک کلام "تجربه زایشگاه علم بوده و هزینه موفیقت تجربه می باشد". د

پس

  • علم یعنی دانایی
  • تجربه یعنی توانایی

این دو بال پرواز پیشرفت انسان در همه عرصه های زندگی هستند.

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هفتصد و نود و پنج را به عدد بنویسید.