به نظر شما یک تابلو فرمان آسانسور باید چه ویژگی هایی داشته باشد

تاریخ انتشار: چ., 2011/03/02 - 09:41 توسط پورشمس

بدنیال تحول دنیای برق و الکترونیک در دنیای مدرن این تحولات در صنایع آسانسور نیز به چشم میخورد و با ورود کشور عزیزمان ایران به عرصه تکنولوژی های نوین ، نیاز به بروز رسانی سطح فنی علم الکترونیک و برق در صنعت آسانسور در کشورمان بسیار ضروری به نظر میرسد . در این رابطه تحولاتی نیز صورت گرفته از جمله ممنوعیت استفاده از تابلو فرمانهای دوسرعته در چند استان و کلان شهر و گرایش شرکتهای آسانسوری به استفاده از تابلو های کلوز لوپ و همچنین موتورهای گیرلس بارزترین ای تحولات میباشد . با توجه به موارد فوق و این موضوع که بیشترین سطح کاربردی الکترونیک در صنعت آسانسور مربوط به تابلو فرمان های آسانسور است ، به نظر شما خواننده محترم یک تابلو فرمان آسانسور باید چه ویژگی هایی داشته باشد .

دیدگاه‌ها

تابلو فرمانها امروزه در صنعت اسانسور باید قابلیت کنترل گشتاور و سرعت موتور را با استفاده از روشهای مختلف در درایوهای الکتریکی را دارا باشند که این امر با داشتن یک سیستم پردازشگر مرکزی(cpu) تحقق میابد. منظور از cpu اسفاده از میکروپروسسورavr یا در سطح بالاتر plc می باشد.

میکرو کنترلرهای جدید تری نیز در تابلو های فرمان استفاده می شود که بسیار پیشرفته تر از avr , PIC هستند . مانند میکرو کنترلر های 32 بیتی DSP که در تابلو فرمان(تابلو کنترل) آسانسور از آن استفاده میشود

بنده به عنوان یه سازنده ساخنمان نه یک تکنسین فنی اسانسور متوجه ضعف دور اندازی یا شتاب گیری سریع بدون کپ در تابلو های داخلی شدم.

در اسانسور های داخلی با سرعت 1.6m/s  اسانسور (با توجه به جواب نصاب) از فاصله 260 سانتی شروع به دور اندازی کرده و این کاهش سرعت با احساس بد و سر گیجه همراه میباشد که این برای رفتن به یک طبقه بالاتر جالب نیست حتی زمانی که در بالا رفتن از پله صرف میشود از زمان بالا رفتن با اسانسور کمتر است (در یک طبقه)

اما در اسانسور های هیوندای با تابلو فرمان همان کمپانی اسانسور 1.5m/s در 50 سانتیمری دور اندازی کرده و هیچ نوع کپ کردنی احساس نمیشود.

وقتی علت را جویا شدم تکنسین های فنی اسانسور  به  دقت و قدرت سیستم های کنترل کننده سرعت و گشتاور اشاره کردند.

 امیداست تابلو فرمان های داخلی با برطرف کردن کمیت های این چنینی نیاز کارفرما را به اسانسور های خارجی رفع نمایند

 

حسینی(شرکت همپایه)

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هزار و دویست و بیست را به عدد بنویسید.