بلندترین برج مسکونی آلمان در فرانکفورت ساخته می شود

تاریخ انتشار: جمعه, 2016/05/20 - 21:58 توسط طبسی

 

ساخت آسمانخراش Aktivhaus که بلندترین برج مسکونی آلمان در فرانکفورت خواهد بود، آغاز شد

ساخت و ساز (Activhaus) این آسمانخراش بلند که قرار است تبدیل به بلندترین ساختمان مسکونی با 50+ طبقه و نمای تمام شیشه در آلمان شود، شروع شده است. این مجموعه در خط افق شبیه فانوس دریایی است.

 توسعه دهندگان آن ادعا کرده اند که در طراحی ساختمان سبز نه تنها به طور کامل تولید گرما و انرَژی خود را از انرژی لایزال خورشید استفاده می کند، بلکه تولید انرژی مازاد را میتواند ذخیره یا واگذار نماید.

صاحبنظران در رابطه با این آسمانخراش معتقدند این برج بلند که در کنار Skyline Plaza  قرار است برافراشته شود تا حدودی شبیه برج Canaletto  لندن می باشد.

این پروژه نوآورانه از تیم  سازنده GSP Städtebau و Magnus Kaminiarz & CIE، می باشد که در طراحی خود یک برج با بالکن هلالی با نمای کاملا" شیشه ای سه جداره عایق پیش بینی کرده اند که بالکنها در طول تابستان سایه فراهم کنند چیزی شبیه فضای پشت شیشه اتومبیل و سایبان ضد خورشید که در مواقعی که خورشید مستقیم به چشم می تابد از تماس مستقیم نور جلوگیری می کند. ضمنا کلیه بالکن ها به پانل های خورشیدی مجهز شده که به تامین انرژی ساختمان کمک می کنند. پوشش شیشه ای ساختمان اجازه می دهد که خورشید به عنوان یک منبع حرارت رایگان برای به حداکثر رساندن گرما در زمستان عمل  کند.

وجود شیشه های سه جداره این امکان را می دهد که ساکنین از حداکثر نور روز استفاده کنند و در مصرف انرژی برای تامین روشنایی صرفه جویی نموده و بتوانند ارتباط بصری خوبی با اطراف ساختمان برقرار کنند.

طبق برنامه ریزی در این آسمانخراش 340 آپارتمان سه و چهار اتاق خوابه وجود دارد که  متصل به پنج طبقه پارکینگ بالای سطح زمین است که برای تمام ساکنان در دسترس خواهد بود. الگوی سازه سبز ساختمان نشان می دهد وجود تراسها ی موجود در کلیه واحدها در حالی است که سطح پنت هاوس بالای کنسول برج مقدار کمی از صفحات کف خود بزرگتر است.

در حالی که هر واحد آماده دارای تهویه طبیعی و عناصر عرضه هوا به صورت جداگانه تحت کنترل است و مجهز به انتقال دهنده گرما برای پیش گرمادهی هوا می توان هوای مکمل را در هنگام نیاز آشپزخانه و حمام استفاده کرد.

استخراج هوا به روش سیستم اگزوز می تواند از بازیافت حرارت متمرکز استفاده شود جهت برنامه هایی مانند حرارت دهی مقدماتی آب گرم .

در این منطقه در حال حاضر یک مرکز خرید بزرگ با حدود 180 مغازه و رستوران وجود دارد.

تصاویر تکمیلی این گفتگو

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا حاصل جمع عدد بیست با عدد چهل را به عدد بنویسید.