بلندترین آسمانخراش جهان و رقابت شرکتهای آسانسوری

تاریخ انتشار: د., 2016/11/28 - 21:19 توسط طبسی

رقابت غولهای بزرگ آسانسور دنیا در یکی از بلندترین برج های جهان، همیشه با افراشته شدن آسمانخراشهای بلند رقابتی تنگاتنگ بین شرکتهای سازنده آسانسور بوجود می آید.

شرکت هلندی Fugro با همکاری مهندس طراح  Santiago Calatrava برای طراحی یکی از بلندترین برجهای جهان در حاشیه خلیج فارس(دبی) قصد دارند آسمانخراشی را برافرازند که حدود 100 متر از برج خلیفه که با ارتفاع 828 متربلندترین آسمانخراش فعلی جهان است، بلندتر باشد.

 این آسمانخراش بسیار بلند به رقابت با آسمانخراش جده که قرار است با ارتفاع یک کیلومتر ساخته شود برخاسته و در حال حاضر متخصصین مشغول نمونه برداری از بستر خاکی و آزمایشات مربوطه می باشد و طبق برنامه زمانبندی تا سال 2020 اتمام و بازگشایی خواهد شد.

(بنا به قدرت جاذبه، زمین هر جسمی را به سوی خود جذب میکند. ساختمانها و آسمان خراش‌ها در چنین شرایطی در ارتباط مستقیم با زمینی می باشد که بر روی آن قرار می‌گیرد و بار کلیۀ این سازه‌ها توسط سیستم‌های مختلف پی و فونداسیون به زمین منتقل گردد.

بنابراین شناخت دقیق زمین و فونداسیون‌ها، به عبارتی خاک بستر، در مهندسی عمران بسیار حائز اهمیت می‌باشند.

امروزه مهندسی ژئوتکنیک تحت عنوان مهندسی ژئوتکنیک، شاخه‌ای از مهندسی عمران می‌باشد که به بررسی و حل مسائل مربوط به طراحی پی‌ها از ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین آنها می‌پردازد.

با توجه به اینکه طراحی پی به شناخت خاک بستر آن وابسته است، مهندسی ژئوتکنیک به طور خاص با شناخت مشخصات و ویژگی‌های خاک، پی و موضوعات مربوط به دینامیک خاک در ارتباط بوده و می‌توان چنین گفت که مبحث مهندسی ژئوتکنیک پایه و اساس مهندسی انواع سازه ها مخصوصآ آسمانخراشهای سر به فلک کشیده است)

 

لذا شرکتهای بزرگ صنعت آسانسور نیز برای حضور در این پروژه بزرگ رقابتی نزدیک با یکدیگر دارند. در برج جده قرار است 65 دستگاه آسانسور و پله برقی توسط شرکت فنلاندی کنه Kone نصب گردد، به نظر شما چه تعداد آسانسور و پله برقی در این آسمانخراش نصب و چه شرکت آسانسوری در آن حضور خواهد داشت؟

تصاویر تکمیلی این گفتگو

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هفتصد و نود و پنج را به عدد بنویسید.