بازبینی و تعدیل متن جدید طراحی و مونتاژ آسانسور

 
تاریخ انتشار: سه شنبه, 1394/04/23 - 02:58 توسط طبسی

با توجه به ارائه طرح جدید طراحی و مونتاژ توسط  وزارت معدن صنعت تجارت  و مخالفت گروهی از همکاران آسانسوری با بخشی از مفاد این طرح مخصوصا" مدرک تحصیلی مدیر فنی و .......، با وجودی که شنیده شده اخیرا" تغییرات جدیدی در طرح مذکور انجام شده و همچنین کار گروه سندیکای آسانسور مشغول بررسی این طرح و ارائه  راهکار مناسب جهت اصلاحات مورد مناقشه این طرح می باشند، اما بعضی از همکاران معترض صنعت آسانسور قرار بود با حضور در درب شرقی روبروی دیوان عدالت اداری واقع در پارک شهر خیابان بهشت با ارائه دادخواست نسبت به این طرح اعتراض نمایند.

 

قرار بود سه شنبه 23 تیرماه آسانسوری ها دادخواست به دیوان عدالت اداری عرضه کنند PARSLIFT.COM


گرچه این روش مورد قبول عده ای از همکاران نیست و آنها هر اقدام بدون هماهنگی با سندیکا را به نفع این صنعت نمی دانند، اما گروه مذکور با یاس از پیگیری سندیکا، معتقدند نباید فرصت را از دست داد و تا قبل از اینکه کار از کار بگذرد باید جدی و بدون فوت وقت اقدام کرد.
ضمن اینکه از بعضی از همکاران شنیده شده نایب رئیس محترم سندیکای آسانسور اعلام کرده در رابطه با نگارش نامه ای که وزارت صنایع صادر نموده و همکاران به بخشی از آن اشکال دارند و باعث نارضایتی آنان گردیده، مذاکراتی انجام شده و قرار است متن مذکور بازبینی و تعدیل شود.

  همچنین بر اساس شنیده های امشب، در رابطه با موضوع مدرک مدیر فنی، قرار شده مدیرانی که فاقد مدرک تحصیلی مربوطه می باشند بر اساس سنوات سابقه کاری در صنعت آسانسور با گذراندن دوره های کوتاه مدت با قابلیت تبدیل و جایگزینی معادل با مدارک دانشگاهی این مطلب برای همکاران حل شود، همچنین تکنسینهایی که در آسانسور فعالیت دارند و مدرک دیپلم غیر فنی دارند می توانند با طی دوره های کوتاه مدت در مراکز فنی و حرفه ای و دریافت مدرک مربوطه به عنوان دیپلم فنی شناخته شوند.

دیدگاه‌ها

سلام
ببخشید که بدون مقدمه وارد بحث میشوم.
قانون باید جامع و مانع باشد. تازمانیکه سندیکا بدون در نظر گرفتن شرایط موجود و فرهنگ جاری اقدام به اتخاذ قوانین میکند نباید انتظار اجرای صحیح قانون و اصلاح رویه غیر اصولی موجود در این صنعت بود.
با سخت تر کردن شرایط دریافت پروانه طراحی و مونتاژ نه تنها کیفیت کار بالاتر نخواهد رفت بلکه اجراهای غیر اصولی نیز بیشتر خواهد شد.
یقینا با سهل تر کردن شرایط به این صورت که با برگزاری دوره های آموزشی و برگزاری آزمون به تمام گروههای کاری که تحت قالب شرکت توانایی طراحی و مونتاژ را داشته باشند اگر پروانه طراحی و مونتاژ صادر شود مطمئنا وضعیت صنعت نیز بهبود خواهد یافت.
لازم به ذکر است سخت تر کردن و یا به نوعی غیر ممکن کردن دریافت پروانه طراحی و مونتاژ (شرایط حال حاضر) نه تنها فعالان این بخش را به انجام کار اصولی و کسب اطلاعات لازم سوق نخواهد داد بلکه موجبات انجام غیرقانونی و بدون گذراندن دوره های آموزشی را نیز فراهم خواهد کرد.
در بیان ساده تر اگر شرکتی فنی تاسیس شده و خواهان فعالیت در صنعت آسانسور باشد. باید با برگزاری دوره های آموزشی اطلاعات لازم را در اختیار این شرکت قرارداده و سپس با برگزاری آزمون تئوری و عملی و دریافت حد نصاب لازم پروانه طراحی و مونتاژ را برای شرکت مذکور صادر نمود. نه اینکه به صورت رسمی اعلام نمود که به هیچ شرکت تازه تاسیسی و یا گروه جدیدی که وارد این صنعت میشود پروانه صادر نمی شود. ( در حال حاضر شرایط کسب پروانه طراحی آنقدر غیر منطقی و غیر ممکن میباشد که یقینا تمام متقاضیان ترجیح میدهند بدون دریافت این پروانه اقدام به فعالیت در این صنعت نمایند و هر روز نیز شاهد افزایش این روند هستیم و خواهیم بود).
شاید اینگونه برداشت شود که شرکتهای فعال در این صنعت به همراه سندیکا به هیچ وجه خواهان ورود شرکت های جدید (با پرسنل جوان و حتی با اطلاعات دانشگاهی و تواناییهای فنی بالا) به این عرصه نبوده و اجازه ورود رقبای دیگر را نمیدهند که این موضوع خود باعث عدم پیشرفت این صنعت و مشکلات آتی در آن خواهد شد.

با تشکر - گویا

باسلام خدمت همه خوانندگان عزیز و علی الخصوص دست اندر کاران سیاست گذاری در سندیکا و تدوین و بروزآوری دستورالعمل اخذ پروانه

همانطور که در مطلب فوق آمده است ایجاد سدهای چندگانه و تودرتو به تنهایی کمکی به افزایش کیفیت در اجرا و نظارت و در نهایت افزایش ایمنی و رضایتمندی بهره برداران نمیکند.بلکه ابزارهای دیگری نیز در حوزه توانمند سازی باید بکار گرفت.والا با روش جاری هیچ برداشتی جز ایجاد یک باند مافیایی که اجازه ورود غریبه ها را به حیاط خلوت بازار کار نمیدهند از مخاطبان خاص این نوشته نمی توان داشت.

با سلام

امروز دوشنبه 23 شهریورماه 1394 شرایط جدید تمدید پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور طی اطلاعیه ای توسط سندیکای صنعت آسانسور و پله برقی ایران اعلام گردید.

جهت اطلاع کامل از این اطلاعیه به لینک زیر مراجعه فرمائید:

اطلاعیه مهم در رابطه تمدید پروانه های طراحی و مونتاژ آسانسور

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هزار و دویست و بیست را به عدد بنویسید.