اندازه تقریبی قطعات مورد استفاده در آسانسور

 
تاریخ انتشار: دوشنبه, 1393/02/15 - 08:28 توسط یکتا

مدتیه که تو محیط سایت پارس لیفت، درخواستهای زیادی از طرف دوستان مبنی بر ارائه فرمولهای برآوردی قطعات مطرح میشه.

یه فایلی از طریق یکی از دوستان حدود 3 سال پیش در اختیار بنده قرار گرفته بود و بنده با کمی تغییرات و حذف تعدادی از قطعات که الآن کاربرد ندارن و یا بصورت پک با یکی دیگه از قطعات و بصورت ست ارائه میشن سعی کردم فایلی باشه تا کاربردی تر باشه.

البته عارضم خدمتتون که این فایل مقادیر قطعات از 5 تا 15 توقف رو در بر داره

ارتفاع متوسط طبقات 320 سانتیمتر در نظر گرفته شده که در مقادیر ریلها و سیم بکسلها و تراول کابل و ... دخیله، بعبارتی اگه ارتفاع متوسط طبقات بیشتر باشه باید اضافه متراژ افزوده بشه.

مقادیر مربوط به وزنه تعادل برای آسانسورهای با ظرفیت 6 نفره (دارای کابین و متعلقات با وزن متوسط 475 کیلو) در نظر گرفته شده.

متراژ مذکور در قسمت سیم بکسل کشش اصلی، متراژ مربوط به هر کابل کامله، بعبارتی اگه موتور 4 کابل کامل بخوره، عدد ارائه شده ضرب در 4 میشه.

طول تراول کابل و داکت نمره 10 در نظر گرفته شده برای آسانسورهائیه که فاصله تابلو فرمان تا سکوی استقرار موتور کمتر از نیم متر باشه، اگه فاصله تابلو بیشتر از عدد مزبوره، باید اضافه متراژ هم لحاظ و افزوده بشه.

البته ممکنه فایل الصاقی کم و کاستی هم داشته باشه که دوستان به بزرگواری خودشون بنده رو مشمول عفو خود قرار بدن و با کمی تغییرات به نتیجه احسن برسن

موفق باشین

 

 

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا حاصل جمع دو عدد بیست و پانزده را به عدد بنویسید.