اعتلای جایگاه صنعت آسانسور ایران اراده جمعی می خواهد

تاریخ انتشار: س., 2015/09/15 - 10:45 توسط طبسی

 سال گذشته اقدامات موثری در رابطه با "ساماندهی نصابان آسانسور"  شروع شد. طی جلسات و نشستهای زیادی منجر به برنامه ریزی برای برگزاری "بزرگترین گردهمایی نصابان آسانسور" گردید.

در تاریخ 15 شهریور ماه 1394  مطلبی تحت عنوان: برگزاری اولین گردهمایی بزرگ نصابان و تعمیرکاران آسانسور چهارشنبه 18 شهریور 1394 در این سایت منتشر و نتیجتا" "بزرگترین اجتماع نصابان و سرویسکاران و تعمیرکاران آسانسور" در روز چهارشنبه 18 شهریور 1394 در ساختمان اتاق بازرگانی برگزار شد.

متنی که در زیر مشاهده می فرمائید توسط جناب آقای سیدمهدی طباطبایی دبیر ساماندهی نصابان و سرویسکاران آسانسور منتشر گردیده، موضوع مهمی که آقای طباطبایی به آن تاکید بسیار داشته، اراده و خرد جمعی است. در این صنعت خرد جمعی را در 4 مورد می توان طبقه بندی کرد:

  1. آنچه در حال انجام است
  2. آنچه ما در حال انجام آن هستیم
  3. آنچه دیگران در حال انجام آن هستند
  4. آنچه را که باهم باید انجام دهیم؟

 

مهم چگونه انجام دادن اراده جمعی است که امیدواریم تغییرات بنیادی و اساسی در وضعیت موجود با خرد جمعی و حمایت همکاران گرامی به بهترین روش و برنامه انجام پذیرد.

 

 

اما متن بیانیه:

 

اعتلای جایگاه صنعت آسانسور اراده جمعی می خواهد!

هر از گاهی اعتراض صنفی از برخی حرفه ها و مشاغل شنیده می شود. روزی پزشکان طومار 40 هزار امضا منتشر می کنند، روزی معلمان تجمع می کنند و گاهی از واکنش های جمعی صنف فولاد، طلا یا صرافان می شنویم.

 

اما اهالی صنعت آسانسور که این روزها حال چندان خوبی هم ندارند. گویا انگیزه یا تصمیمی هم برای تغییر در وضعیت موجود، ندارد!؟

 آنقدر اخبار ناخوشایند داشته اند، که مبهوت مانده اند!

 و این بهت تعجب برانگیز است!

 

شاید می پندارید،

می خواهم شما را به صف آرایی در برابر چنین موقعیت نامناسب صنفی، و مقابله با آن تحریک کنم،

به واقع چنین تصمیمی ندارم!

اما هرچند اندک می خواهم به ریشه های این تنزل جایگاه بپردازم. وقتی به مسئولین از وضعیت بد و نامناسب کار آسانسوریها، و عدم حمایت آنها از این صنعت گلایه میکنیم،

بیش از همه، از کیفیت پایین آسانسورهای ساخته شده در کشور و وجود حوادث زیاد این صنعت، ایراد میگیرند!

هرکس نداند همه ما خوب می دانیم که جنس و قطعات نامرغوب و عدم حضور شرکت های نصاب که دارای نصابان ورزیده و با تخصص باشند و عدم تعریف نصاب صلاحیت دار و عدم تعریف جایگاه صحیح شرکتهای طراحی و مونتاژ، این بی کیفیتی را دامن زده است.

 

 اما ما چه کرده ایم؟

ما بجای تقویت جایگاه صنفی خود برای بیرون راندن هر آن کس که به این جایگاه لطمه می زند

به متقلبان حرفه خود از جمله واردکننده، تولید کننده و فروشنده اجناس نامرغوب و همچنین نصاب بی صلاحیت و شرکت بدون پروانه و ... روی خوش نشان داده ایم

 

شاید اگر تشکلی پویا، توانمند و پرقدرت می داشتیم که به راحتی از تخلفات برخی از همکاران، اعضاء و یا هیئت مدیره، چشم پوشی نمی کرد و این معضلات ریشه یابی و جراحی تخصصی می شد دیگر این گونه اخبار در منظر ما و جامعه، مجدد و مجدد تکرار نمی گردید.

 

به عبارت دیگر

اعتلای صنعت آسانسور، همدلی، اتحاد و اراده جمعی می خواهد.

و برای محقق کردن آن باید مشارکت اعضاء در تصمیم گیری های صنفی را افزایش دهیم

 

به عنوان مثال،

 در همین تهران افزون بر 3.000 آسانسوری غیر عضو و شناسایی نشده داریم

 حال نباید انتظار داشته باشیم که با مشارکت تعدادی از شاغلین صنف که حدود  %30 شاغلین هستند در سندیکا (به عنوان تنها NGO  فراگیر صنف آسانسور)، معجزه ای رخ دهد.

با ساماندهی نصابان و سرویسکاران صنعت آسانسور در سندیکا، تعداد بیشتری از همکاران به صفوف ما می پیوندند و بی شک اعضای کنونی سندیکا در این امر پشتوانه هیئت مدیره هستند و با حمایت خود، باعث جسارت بیشتر آنان در اجرای تصمیمات بزرگ و راهبردی صنف، می شوند

 

ارادتمند همگی

سیدمهدی طباطبایی

دبیر ساماندهی نصابان و سرویسکاران آسانسور

یکدوست

تصاویر تکمیلی این گفتگو

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا حاصل جمع عدد بیست با عدد چهل را به عدد بنویسید.