ارتقاء سیستم آسانسور و بازسازی و نوسازی آن

 
تاریخ انتشار: سه شنبه, 1395/08/18 - 21:11 توسط طبسی

ارتقاء سیستم و بازسازی و نوسازی آسانسور

با سلام

کاربر عزیز و محترمی (جناب آقای حسن زاده) مطلبی تحت عنوان نوسازی آسانسور مطرح و در ادامه مشکلات و مواردی را عنوان نموده اند که چون این مطلب عمومیت داشته و کاربران بسیاری در همین رایطه پرسش های زیادی نموده اند، نکاتی چند به استحضار عزیزان می رسد. البته انتظار می رود صاحبنظران و کارشناسان این مبحث مارا از نظرات گرانبهای خود بی نصیب نگذارند.

در رابطه با اتمام ارائه خدمات شرکت آریان که مطرح شده معروض میدارد طبق نظر اکثر همکاران آسانسوری معمولا این شرکت از خدمات پس از فروش خوبی برخوردار می باشد.

جای بسی خوشحالی است که ایران در زمینه تولید تابلو فرمان آسانسور از پیشرفت خوبی برخوردار است و تولیدات بعضی از این شرکتها قابل رقابت با برندهای نطرح اروپایی است(در نظر سنجی بعمل آمده توسط پورتال پارس لیفت، تحت عنوان برترین سازندگان تابلو فرمان آسانسور ایران، شرکت آریان آسانسور در صدر قرار دارد و این نشان از تعهد و مقبولیت آن می باشد) و مورد مطرح شده بعید است اما برای اطلاع از چگونگی موضوع میتوانید با بخش پشتیبانی و خدمات پس از فروش آن تماس بگیرید.

مطلب و پرسش بعدی قیمت های متفاوت نصب آسانسور است.  بله  دستمزدهای پرسنل فنی بسیار با هم اختلاف دارد و دلیل اختلاف میزان تخصص و تجربه و آموزشهای نصاب و سرویسکار آسانسور و همچنین تفاوت توانمندی اجرایی و مدیریتی و تدارکاتی و پرسنلی شرکتهای آسانسوری نسبت به هم می باشد.

به همین دلیل آسانسوری که توسط شرکت و اکیپی کاربلد و متخصص نصب گردد حتما" سرویس دهی مطمئن و خوبی خواهد داشت و چنین آسانسوری از لحاظ تفاوت قیمتی نیز قابل توجه است و در مقابل آسانسوری که توسط اکیپ ضعیف و کم تجربه و یا شرکتهای ضعیف نصب گردد مشکلات عدیده ای برای ساختمان و ساکنین آن بوجود خواهد آورد و مطمئنا" این نوع آسانسور نیز دارای قیمتی پائین ترنسبت به آسانسور بالا می باشد.

چون آسانسور چند سالی است نصب و بهره برداری می شود باید دید که نگهداری آن در این سالها به چه صورت بوده، چون خدمات و نگهداری مناسب آسانسور بسیار مهم می باشد. دقیقا مثل فروش و نصب آسانسور، اگر شرکت معتبری مسئولیت نگهداری آن را بعهده داشته باشد نباید دچار مشکلاتی اینچنین شوید.

در رابطه با بازرسی ادواری آسانسور و اجرایی شدن بازرسی ادواری آسانسور جلسات متعدد و تصمیماتی اتخاذ شده و حتی مالکین ساختمانها را ملزم به رعایت این مورد کرده اند.

در رابطه با شرایط نگهداری فعلی آسانسور چیزی مطرح نشده، اما برای کنترل و بررسی نواقص و مشکلات باید با شرکتی معتبر و شناسنامه دار وارد مذاکره شوید  تا با بازدید از آسانسورها و برآورد هزینه های احتمالی نظر نهایی را ارائه دهند و در صورت تفاهم پس از اتمام جنرال سرویس آسانسورها هماهنگی لازم با یکی از شرکتهای بازرسی جهت کنترل و صدور گواهینامه ایمنی بعمل آید.

بازار لوازم یدکی آسانسور مثل قطعات یدکی اتومبیل نیاز به کارشناس حرفه ای دارد چون تشخیص قطعات اصلی یا قطعات مرغوب از غیر اصلی و نامرغوب بسیار سخت است و باید در این رابطه حتما از افراد متخصص کمک گرفت.

در خاتمه یاد آور می شود، ایمنی آسانسور مثل اتومبیل بسیار جدی است، کوچکترین بی احتیاطی یا استفاده از اجناس نامرغوب و بکارگیری افراد بی تجربه و ضعیف و بقولی با دستمزد ارزان قیمت نتیجه ای جز پشیمانی نخواهد داشت.

پس به ساکنان ساختمانهای 14 طبقه بفرمائید که اگر به سلامت خود و خانواده می اندیشند در مورد هزینه های منطقی و اصولی آسانسور همکاری کنند تا از ایمنی و آرامش و اطمینان در زمان استفاده از آسانسورها برخوردار شوند.

 

تصاویر تکمیلی این گفتگو

دیدگاه‌ها

با سلام و احترام

خدمت مهندس طبسی گرانمایه و سایت معقول و معتبر شما و صد البته همکاران با سواد شما. پیرو ایمیل قبلی و نظرات کاملا دقیق شما و بعلت کمبود دانش من در این رشته به اداره استاندارد مراجعه و ظرف چند روز بازرسی طرح طاحا صورت گرفت که بسیار آموزنده بود و با اینکه آسانسورهایمان کار میکنند و شرکت نگهدارنده سالهاست همکاری میکنند و طبق نظر شخص بازرس، نماینده شرکت مذبور مورد تایید جناب بازرس از منظر دانش و تبحر در کارشان قرار گرفتند.

با اینهمه 55 مورد ایراد و اشکال مطرح شده است که هر دو دستگاه آسانسورهایمان دارند. حتی میبایستی پلمپ شوند که مهندس بازرس فرمودند بعلت مسکونی بودن مجتمع و با درخواست ساکنین چه بسا اداره استاندارد پلمپ را رد کند. ولی آیا این ضعف از شرکت نگهدارنده آسانسور هست که 55 مورد ایراد گرفته شده؟

پی گیری بیشتری خواهم کرد ولی آخر سر راجع به تابلو فرمانها پرسیدم جناب بازرس تاییدشان کردند لیکن بعلت عمر آنها و اتمام ده سال خدمات پس از فروش شرکت آریان شرکت نگهدارنده آسانسورهایمان نظر داده اند که تعویض شوند. البته من از آریان استعلام خواهم کرد.

بعضی از همسایه ها میپرسند که راجع به تابلو فرمانها هیچ نظری جناب بازرس نداده اند بنابرین مشگلی نیست.

آیا این صحیح است؟ در ضمن از شرکتهای نصاب و بازسازی آسانسورها چگونه میتوان از حرفه ای بودنشان اگاهی یافت؟

با یکدنیا تشکر و امید به روزی که کارمان را جدی گرفته و متعهد به قانون باشیم. از سایر دوستان که متوجه نیازما و به کمک من شده اند درخواست کمک میکنم مثل مهندس روانبخش و البته خود مهندس طبسی که ارادت نسبت به ایشان پیدا کرده ام.یاحق

باسلام خدمت دوستان گرامی

این اتفاق جدیدی نیست بازرسی براساس سلیقه فردی است نه علم 

مثل موقعی که سر سفره غذا می شینیم هرکسی غذایی دوستداره

ما باید منتظره اولین بازید بازرس باشیم تا ببینیم سلیقه بازرس چیه اون کار رو انجام بدیم

از بازرسین آگاه عذر می خواهم ولی هست 

با سلام

در شیراز هستم . یک آسانسور 4 استپ و درب سفارش دادم به شرکتی به اسم بالان صنعت

الان نزدیک دو سال از عقد قرارداد میگذره و هنوز کل آسانسور بصورت دمونتاژ کف پارکینگ خونه هست. طی دو دوره بازرسی میان دوره توسط انجمن آسانسور حدود 24 مورد اشتباه فقط از نحوه نصب ریل و شاسی موتور گرفته شده. البته بگم تمام قطعات هم نو آمده و اجناس متوسط رو به بالا استفاده شده. در صورتی که اصلا هیچ تخصصی در شرکت نامبرده نیست. ضمنا تمام مستندات هم قابل ارسال هست که اگه نیاز به ارسال باشه حتما ارسال میکنم.

خدا رو شکر بفرمایید . دوستان ظاهرا در قبال این همکارشون اعجوبه هستند. جالبه بدونید ریل برای بار سوم میخواد نصب بشه و تا الان دوبار دمونتاژ شده. و مطلب دیگه هم آسانسور یک بار تا راه اندازی کامل رفت و بعد از بازرسی دستور خاموش کردن براش صادر شد.ضمنا اجناس که بار اول آورده بودند هم تقلبی و فیک و نوع چینی بود در صورتی که در فاکتور اقلام ایتالیایی و سویسی و المانی و ... ذکر شده

موفق و موید باشید. اگه برای ثبت پیام نیاز به مدارک هست ایمیلی بدید تا خدمتتون ارسال کنم. نمیدونستم اینقدر جالبه این مطالب .ضمنا آماده تهیه گزارش مبسوط از کار هم هستم درصورتب که انتشار پیدا کنه و بقیه دوستان اسیر اینگونه شرکتهای بدون تخصص و ........ نشوند. 

سلامت باشید. با تشکر از اساتید گرامی

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا حاصل جمع دو عدد بیست و پانزده را به عدد بنویسید.