اتحادیه کشوری آسانسور و مقابله با چالش ها

 
تاریخ انتشار: دوشنبه, 1397/09/12 - 19:12 توسط طبسی

امروز دوشنبه 12 آذر 1397 رئیس اتحادیه کشوری آسانسور و پله برقی طی نامه شماره 97/113 چنین نوشت:
بسمه تعالی

همکاران عزیز

با سلام و احترام

خداوند را شاکریم که همکارانی ارزشمند را پشتیبانمان قرار داده و با پشتوانه شما عزیزان کلیه مشکلات در مسیر راهی که در پیش گرفتیم ناچیز می گردند.

همکاران عزیز:

به اطلاع می رساند که امروز پنل کاربری هفت کد آیسیک مربوط به رسته های آسانسوردر اختیار اتحادیه کشوری آسانسور قرار گرفت و به محض آماده شدن زیر ساخت های لازم طی روزهای آتی صدور پروانه کسب در اتحادیه کشوری آغاز خواهد شد.

از کلیه همکاران عزیز درخواست داریم به حاشیه سازی برخی از افراد و جریانها اعتنایی نداشته و مطمئن باشید اعضای منتخب شما تمام توان خود را برای دفاع از دستاوردهایی که اعضای محترم سالیان متمادی برای بدست اوردن آن مبارزه کرده اند به کار خواهند  گرفت.

با تشکر و توفیق الهی

عباس ابریشمی

رئیس اتحادیه

لازم به یادآوری است روز شنبه 10 آذر 1397 توسط یکی از مدیران اتحادیه آسانسور و الکترومکانیک تهران متن زیر در کانال ایشان منتشر شد:

 

تشکیل اتحادیه کشوری صنف خدمات آسانسور با شکایت آقای عباس ابوالحسن یکی از اعضای اتحادیه آسانسور و الکترومکانیک تهران، با رای ۵۸ نفر از قضات محترم هیات عمومی دیوان عدالت اداری، ابطال گردید

 

بنا به گفته شاکی پرونده، هیات عمومی دیوان عدالت اداری در  روز سه شنبه تاریخ ۱۳۹۷/۸/۲۹ با حضور رئیس و معاونین دیوان عدالت اداری و رؤسا و مستشاران و دادرسان شعب دیوان با حضور مسئولین وزارت صنعت،معدن و تجارت و دبیرخانه هیات عالی نظارت تشکیل شد و پس از دو ساعت رسیدگی و شنیدن سخنان و دفاعیات وکیل وزارت صمت و آقای عباس ابریشمی به عنوان رئیس اتحادیه کشوری از روند صورت گرفته

پس از بحث و بررسی، با اکثریت آراء ، مستند به بند ۱ ماده ۱۲ و ماده ۸۸ تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، مصوب سال ۱۳۹۲ ، بخشنامه ۶۰/۱۱۷۴۴۲ مورخ ۱۳۹۶/۵/۲۱ ابطال گردید

 که در پاسخ به مطلب مذکور رئیس اتحادیه کشوری آسانسورطی نامه ای به این موضوع واکنش نشان دادند.

ضمن اینکه امروز نیز مطالبی به شرح زیر مجددا" در کانال مذکور منتشر شد که نامه ای که بالا مشاهده می فرمائید بی ربط با این مطالب نیست:

دیوان عدالت اداری به زبان ساده و توضیحات کاملی در مورد ارکان دیوان

ارکان دیوان

دیوان عدالت اداری دارای سه رکن است : شعب، هیات تجدید نظر و هیات عمومی

  1.  هر شعبه دیوان دارای دو عضو : یک رئیس و یک مشاو رمی باشد، مگر در موارد بند الف از ماده ۱۱ قانون دیوان که دو مشاور لازم است … آرا صادره از شعب طبق ماده ۱۸ قانون دیوان چنانچه علیه واحدهای دولتی و شهرداری ها و نهادهای انقلابی و موسسات تابعه و وابسته به آنها صادر گردیده حداکثر تا ۱۰ روز پس از ابلاغ، قابل اعتراض و تقاضای تجدیدنظر در هیات تجدید نظر میباشد
  2. هیات تجدید نظر که اعضا آن هر شش ماه یک بار به قید قرعه از بین روسای شعب دیوان انتخاب می شوند، متشکل از چهارنفر عضو و دو نفر علی البدل می باشد که جلسات با حضور رئیس کل دیوان و یا قائم مقام او یا در غیاب آنها با حضور معاون قضائی دیوان هر هفته یک بارتشکیل می گردد. در حال حاضر دیوان دارای دو شعبه تجدید نظر می باشد.

 

طبق ماده ۲۰ قانون دیوان هر گاه در موارد مشابه ، آرا متناقض از یک یا چند شعبه دیوان صادر شود و همچنین شکایتی مبنی بر مخالفت بعضی از تصویب نامه ها و یا آئین نامه های دولتی با مقررات اسلامی مطرح گردد، در هیات عمومی دیوان مطرح و رسیدگی می شود.

هیات عمومی دیوان هر هفته یکبار بطور مرتب تشکیل جلسه میدهد . و برای تشکیل و رسمیت جلسات هیات عمومی دیوان حضور لااقل سه چهارم روسای شعب لازم میباشد.

هیات عمومی دیوان عدالت اداری از نظر نقش و موقعیت حساس آن در پاسداری از حریم قانون و اجرای صحیح و مطلوب آن در نظام اداری کشور و جلوگیری از بروز رویه های متضاد و ناهماهنگ در سازمانهای دولتی بالاترین مرجع و ازحیث جلوگیری از تجاوز به نظامات و مقررات دولتی و ابطال مصوبات مغایر با قانون،  تنهامرجع قضائی کشور می باشد.

دیوان عدالت اداری

برای تضمین احقاق حق و اجرای دیوان عدالت اداری ماده ۲۱ قانون دیوان مقرر میدارد، واحدهای دولتی اعم از وزارتخانه ها ، سازمان ها و موسسات وابسته به آنها و نهادهای انقلابی مکلفند، احکام دیوان را در آن قسمت که مربوط به واحدهای مذکور است ، اجرا نمایند. در صورت استنکاف ، مرتکب به حکم دیوان به انفصال از خدمت دولتی محکوم می شود.

سه شنبه هفته گذشته نامه مرکز اصناف و بازرگانان و دبیرخانه هیات عالی نظارت جهت برگزاری انتخابات کشوری آسانسور در هیات عمومی دیوان اداری مورد بررسی قرار گرفت

دیوان عدالت اداری به منظور رسیدگی به شکایات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مأمورین یا واحدها یا آیین‌نامه‌های دولتی و احقاق حقوق آن‌ها شکل گرفته است هیات عمومی دیوان عدالت اداری در مورد قانونی بودن يا نبودن انتخابات کشوری آسانسور تصمیم گرفت

 

 

تصاویر تکمیلی این گفتگو

دیدگاه‌ها

با سلام

خلاصه پس از روزها فراز ئ نشیب و انتظار در مورد وضعیت اتحادیه کشوری آسانسور رای نهایی دیوان عدالت اداری در تاریخ 29 آبانماه 1397 با حضور رئیس و معاونین دیوان عدالت اداری و روسا و مستشاران و دادرسان شعب دیوان به شرح زیر با اکثریت آرا صادر گردید:

رای هیات عمومی

طبق تبصره 6 ماده 21 قانون نظام صنفی، تشکیل اتحادیه استانی به تشخیص کمسیون نظارت مرکز استان و تصویب هیات عالی نظارت موکول شده است.

به موجب تبصره 7 همان ماده قانونی مقرر شده چنانچه تعداد واحدهای صنفی در هر استان جهت تشکیل اتحادیه به حد نصاب مقرر در ماده 21 قانون نرسد با پیشنهاد اتاق اصناف و تائید وزیر صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه ای از واحدهای صنفی در سطح کشور تشکیل می شود.

مستنبط از مقررات مذکور در فرضی که کمسیون نظارت مرکز استان تشکیل اتحادیه ای در مرکز استان را لازم تشخیص دهد و هیات عالی نظارت آن را تصویب کند، تشکیل اتحادیه استانی بلامانع است و البته این امر نافی تشکیل اتحادیه کشوری نیست.

با توجه به مراتب اطلاق بخشنامه 117442/60- 1396/5/21 رئیس مرکز اصناف و بازرگانان ایران و دبیر هیات عالی نظارت در حدی که در فرض وجود شرایط تبصره 6 ماده 21 قانون نظام صنفی تشکیل اتحادیه استانی را تجویز نمی کند و تشکیل اتحادیه کشوری حتی برای استانهایی که شرایط تشکیل اتحادیه استانی را دارند تجویز کرده مغایر قانون است و مستند به بند 1 ماده 12 و ماده 88 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 1392 ابطال می شود./

مرتضی علی اشراقی

معاون قضایی دیوان عدالت اداری

با توجه به متن فوق که کمی پیچیده و با نثر خاص تحریر شده است، خلاصه این رای که در کانال اتحادیه کشوری آسانسور آمده به شرح زیر می باشد:

 

اتحادیه کشوری آسانسور با رای دیوان عدالت اداری ماندگار شد

همکاران گرامی در رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری بوضوح فقط در مورد اتحادیه های استانی و اتحادیه کشوری بحث شده و اعلام گردیده این اتحادیه ها نباید نافی هم باشند همانطور که اتحادیه استانی نافی اتحادیه کشوری نیست . قضات محترم این نهاد اعلام کرده اند بخشنامه قید شده در تصویر فوق را تا حدی که تشکیل اتحادیه استانی را تجویز نکند و برای استاتهای حائز شرایط فقط اتحادیه کشوری را تجویز نماید مغایر قانون است و تا این حد را ابطال مینماید که تشکیل اتحادیه های استاتی را مد نظر قرار نداده است و هیچ اشاره ای به انحلال اتحادیه کشوری آسانسور نشده است لذا نتیجه نهایی رای  امکان تشکیل اتحادیه های استانی در صورت داشتن حد نصاب لازم براساس ماده ۲۱ قانون‌نظام صنفی و با تقاضای اعضای دارای پروانه کسب هر استان در صورت تایید کمیسیون نظارت هر استان و هیئت عالی نظارت ، با وجود تاسیس اتحادیه کشوری میباشد .

""""""""" اطلاعیه """""""""""

بدینوسیله از کلیه همکارانی که بواسطه اقدام اتحادیه های همگن در سراسر کشور اخطار پلمپ دریافت کرده و با مراجعه مامورین اداره اماکن مواجه شده اند درخواست میشود هر چه سریعتر با مراجعه به سامانه ایرانیان اصناف به آدرس
www.iranianasnaf.ir
جهت ثبت نام پروانه کسب و درج اطلاعات خود در این سامانه اقدام نموده و پس از دریافت کد رهگیری به اتحادیه کشوری آسانسور و پله برقی و خدمات وابسته مراجعه نمایند . لازم بذکر است بزودی نمایندگان موقت استانی جهت دریافت مدارک همکاران سایر استانها معرفی خواهند شد .

دبیر اتحادیه کشوری آسانسور و پله برقی و خدمات وابسته
رحمت الله قیصری

اتحادیه کشوری آسانسور، پله برقی و خدمات وابسته تحت شماره 971131 به تاریخ 1397/9/19 در وزارت صنعت معدن وتجارت به ثبت رسید.

 روند اداری کارهای پیش رو مانده تا استقرار کامل و مستقل شدن صنف و صنعت آسانسور و پله برقی توسط هیئت مدیره منتخب در حال انجام است.

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا حاصل جمع دو عدد بیست و پانزده را به عدد بنویسید.