طراحی آسانسور هیدرولیک در فضای پله ها

 
تاریخ انتشار: شنبه, 1391/01/19 - 22:29 توسط موسوی

سلام، من در حال ساخت ساختمانی در 2 طبقه هستم. میخواستم بدونم میتوانم در فضای بین پله ها 90*190 اسانسور هیدرولیک بزنم، لطفا جواب بدهید آیا باید طراحی پله ها رو عوض کنم.

کلا برای نصب اسانسور هیدرولیک چقدر فضا میخواهد و چه شرکتهایی در این زمینه فعالیت دارند. اگه امکان دارد نام چند شرکت که در این زمینه فعالیت دارند را ببرید. من نیاز مبرمی به این نوع از آسانسورها دارم ولی نمیدونم از کجا تهیه کنم.

دیدگاه‌ها

با سلام
با توجه به اینکه ساختمان در حال اجرا و ساخت می باشد، انتخاب شرکتی باتجربه و دارای پروانه طراحی و مونتاژ که از رزومه کاری مناسب برخوردار باشد، جهت هماهنگی و آماده سازی چاه آسانسور، بهترین گزینه می باشد.

 برای آسانسورهیدرولیک با ظرفیت 3 یا 4 نفر با سیستم مستقیم (یک به یک) ابعادی حدود 100x100 سانتیمتر کفایت می کند.

ضمن اینکه در این آسانسور نیاز به دیوار مقاوم(به جز سمت درب) نمی باشد. و چنانچه اطراف راه پله ایمن باشد، با پوشش سبک و ساده  و مقاوم می توان دور چاه را محصور نمود.

برای انتخاب شرکت مورد نظر باید شخصا تحقیق نموده و گزینه مناسب را انتخاب فرمائید.

ضمنا تاکید می شود حتما با استفاده از مشاوره شرکت مناسب نسبت به آماده سازی چاه آسانسور اقدام نمائید تا در آینده دچار مشکل و هزینه های مضاعف و دوباره کاری نشوید.

 

با سلام.برای جواب سوالتان که 190*90 برای آسانسور هیدرولیک بهترین تصمیم حالت  1:1 هستش البته در حدود 4 متر باید برای این حالت چاه بکنید و عایق کاری بکنید و سمت درب رو 190 انتخاب کنید ولی اگر حالت 2:1 انتخاب بشه 190 بهتره در عمق قرار بگیره و 90 در عرض که 90 برای عرض خوب نیست که بهتره 110 در نظر بگیرین من اگر خواستن می تونم براتون نقشه های هر دو حالت رو بفرستم .دانسته

با عرض سلام حناب آقای دانسته

اینجانب ساکن یک واحد ساختمان 4 طبقه شمالی می باشم . که در طبقه چهارم ساکن می باشم.

نصب آسانسور از طرف نما وحیاط امکان پذیر می باشدکه دربهای آسانسور در پاگردهای نیم طبقه می تواند باز شود . لطفا راهنمائی فرمایید:

 • 1- آیا برای  نصب آسانسور  نیاز ی به مجوز از شهرداری دارد یا خیر اگر دارد آیا مجوز میدهد؟
 • 2 - هزینه نصب آسانسور شیشه ای حدودا چقدر بوده  وبنا بر تجربه تان چگونگی سر شکن کردن هزینه با سایر همسایگان (طبقات 1-2-3) راهنمائی فرمائید.

 

باتشکر وزیری

اندازه چاه آسانسور 140*160 سانتی متر

اختلاف ارتفاع زیر زمین و همکف 3.5 متر و همکف و پشت بام 3.8

یعنی آسانسور باید 3 تا ایستگاه داشته باشه 1-زیرزمین، 2-همکف و 3-پشت بام (ممکنه بعدا بخوام طبقه اول رو هم بسازم برای همین نمیخوام مشکل آسانسور داشته باشم)

میخوام از آسانسور هیدرولیکی استفاده کنم تا بالای چاه آسانسور فضای اضافه احتیاج نداشته باشه و تجهیزات هم در زیر زمین و حدودا ارتفاع منفی 4.5متر (حدودا 2 متر پایین تر از کف زیر زمین) قرار بگیرن تا از فضای زیر زمین هم بشوداستفاده کرد.

میخوام از درب های نیمه اتوماتیک استفاده کنم و البته از درهای داخلی (اتوماتیک) از نوعی که نیاز به فضای اضافه در اطراف آسانسور نداشته باشن (از نوعی که به صورت زیگزاگ توی هم جمع میشن و داخل آسانسور و نه بیرون از اون قرار میگیرن)

با همه این تفاسیر چه آسانسوری رو پیشنهاد میکنید و چقدر باید هزینه کنم؟

باسلام وخسته نباشی لطفا درباره تاسیسات برقی ومحاسبه وهمچنین مدار فرمان اسانسور های هیدرولیکی مطالبی را برایم ایمیل کنید با تشکر وخسته نباشید مجدد.

سلام جناب مهندس طبسی

در رابط با چک لیست بازرسی آسانسورهای هیدرولیک و فرمولهای محاسبات آسانسورهای هیدرولیک اطلاعات ضروری میخواستم در صورت امکان مساعدت فرمائید .

از اطلاعات بسیار مناسب شما در این سایت وزحمات شما وهمکاران ارجمندتان ممنون هستم

همیشه شاگرد شما

زاهد شبابی

با سلام
ضمن تشکر از لطف و محبت و آرزوی موفقیت شما


اگر چه آسانسور هیدرولیک در حوزه تخصص من نمی باشد، اما بخشی وسیعی از مواردی که توسط بازرسی مورد کنترل قرار می گیرد شبیه آسانسورهای معمولی و کششی است، بخشی هم انحصاری می باشد که مجموعه آن عبارت است از:

 • عملکرد دربها، شامل کنترل قفل و دیکتاتور و فنر و کنتاکت در دربهای لولایی و کنتاکتها و تجهیزات ریلی و اتصالات و فواصل در دربهای اتوماتیک
 • عملکرد کابین و سیستم درب کابین و تجهیزات آن مثل کفشکها، کنتاکتها و تجهیزات روی سقف و..... و شستی و نمراتور داخل و طبقات و دکمه ها
 • سیستم های کنترلی و ایمنی الکتریکی و مکانیکی و مدارات مختلف
 • کنترل پاوریونیت، شیرهای روغن، منبع و گرم کن روغن، جک ها و پیستون و.....

البته در مورد آسانسور هیدرولیک و مطالبی که به آسانسور هیدولیک نیز ارتباط پیدا می کند مطالب جامعی در این سایت منتشر شده که مطالعه آن خالی از لطف نیست، مهمترین این مطالب به شرح زیر می باشد:

 1. استاندارد آسانسورهای هیدرولیک
 2. دلایل رواج آسانسورهای هیدرولیکی
 3. چک لیستهای نگهداری آسانسور
 4. اجرایی شدن بازرسی ادواری آسانسور ضرورت دارد
 5. بازرسی ادواری آسانسور به صورت سالانه الزامی است

با سلام

 • دوست گرامی اگر امکان حفر چاه در چاله آسانسور براتون ممکن باشه طبیعتاً سیستم هیدرولیک مستقیم از مرکز (Direct Central) بهتره و فضای داخلی چاه آسانسور بمنظور افزایش مساحت کابین بهینه تر خواهد شد. ولی چنانچه مشکل برخورد با آبهای زیر زمینی یا مشکلات دیگری مطرح باشد
 • سیستم هیدرولیک غیر مستقیم (Indirect) پیشنهاد خوبی خواهد بود. با کمی تفاوت نسبت به سیستم مستقیم از مرکز در خصوص سیستم مکانیکی و اندازه نهائی کابین و ....
 • اگر سیستم مستقیم از مرکز اجرا شود بایستی حتماً یک حلقه چاه بمنظور استقرار جک حفر شود و عمق آن بسته به نوع جکی که استفاده خواهد شد (تک مرحله ای و یا چند مرحله ای) تفاوت خواهد کرد.
 • ولی در سیستم غیر مستقیم نیازی به حفر چاه نیست چون جک در یکی از وجوه (پشت و یا کنار کابین) بر روی یک ستون فلزی مستقر خواهد شد و نکته جالب این سیستم اینکه از سیم بکسل هم استفاده میشود و طول جک حدوداً نصف طول مسیر حرکت خواهد بود.
 • سیستم تعلیق در حالت هیدرولیک غیر مستقیم از نوع 2:1 میباشد.

با سلام

ساختمانی ٧ طبقه نیازمند "نصب آسانسور هیدرولیک" می باشد، ابعاد چاه آسانسور ١٧٠×١٥٠ سانتیمتر است.

از فروشندگان دارای پروانه طراحی و مونتآز تقاضا می شود هزینه طراحی و نصب و راه اندازی آن را اعلام فرمایند.

با تشکر

سلام 

بنده یک ساختمان 3 طبقه دارم و میخواسم تو چشم پله ها اسانسور هیدرولیک نصب کنم از شرکتهای معتبر هم استعلام گرفتم و اومدن و تائید کردن که فضای کافی برای نصب اسانسور 4 نفر هیدرولیک دارید .سوال بنده اینه حال با توجه به اینکه منزل 15 سال ساخته و نیازی به پایان کار و .... نداره ایا هنوز هم تائید شهرداری و اتش نشانی رو نیاز داره ؟ و یا در اینده برای فروش واحدها به مشکل بر میخوریم ؟

با تشکر 

باسلام

ساختمان ويلايي دارم كه داراي يك پيلوت و دو طبقه روي آن است. از آسانسور هيدروليك ميخوام استفاده كنم:

1- حداقل ابعاد چاه آسانسور چقدر است آيا امكان نصب مدل هيدروليك در چاه آسانسور با ابعاد 100*130 وجود دارد؟

2- اگر بدليل وضعيت فونداسيون ، امكان حفر چاهك در كف پاركينگ نباشد امكان نصب آسانسور هيدروليك وجود دارد؟ 

تشكر

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هزار و دویست و بیست را به عدد بنویسید.