بازرسی آسانسور

 
تاریخ انتشار: دوشنبه, 1387/05/28 - 14:10 توسط شجاعي

سلام بازرسی سالیانه آسانسور بهتر است الزامی شود و از وجود مهندسین مکانیک و برق استفاده شود.

دیدگاه‌ها

بازرسي هايي كه هم اكنون صورت ميگيرد هيج تاثيري در بهبود كيفيت آسانسورهاي نصب شده نداشته و علت آن انحرافي هست كه مسئولان امر در هدف گزاري از اين بازرسي ها داشته اند.
دادن پروانه مونتاژ جهت شناسائي شركت ها براي اخذ ماليات و ارسال كپي برگه هاي استاندارد با اداره دارائي با هدف اوليه بازرسي ها منافات دارد. سئوال اصلي من اين است كه اگر پروانه مونتاژ سند صلاحيت يك شركت براي نصب صحيح يك آسانسور مي باشد پس بازرسي پس از نصب چه معنائي دارد؟ و اگر رعايت ضوابط استاندارد در نصب آسانسور كه با بازرسي مشخص مي شود ملاك عمل است پس چه نيازي به پروانه مونتاژ مي باشد.
و آيا اين روش در كشورهاي صاحب تكنولوژي مادر صنعت آسانسور اعمال مي شود.
عدم اعتماد به نيت مراجع ناظر - عدم رقابتي شدن كيفيت توليدات و خدمات و نبود مرجع واقعي در داخل صنف آسانسور براي ايجاد رقابت و در راستاي همگرايي در صنف و ايجاد شركت هاي اقماري و مرتبط با هم براي تقسيم وظايف و بهبود كيفيت از موضوعات قابل بحث است كه مي تواند راهگشاي بسياري از معضلات صنعت آسانسور باشد.
نقش تشريفاتي سنديكا و اعمال دستوري مقررات از سوي شركت هاي بازرسي از موانع اصلي در اين مبحث مي باشد
با تشكر سينا مهريزي

با سلام

براي تاسيس يه شركت بازرسي اسانسور چه مراحلي رو بايد طي كرد؟

آيا كساني كه سابقه آسانسوري و مدرك ليسانس آسانسور رو داشته باشن آيا وزارت صنايع و معادن و استاندارد مجوز اين كار رو ميدن؟

يا اگر عضو نظام مهندسي هم باشي چطور؟

 دوست عزیز شرکتهایی که در حال حاضر موفق به اخذ مجوز بازرسی آسانسور شده اند، همگی مدتهای مدید، درزمینه های گوناگون بازرسی های فنی در بخش های  دیگر صنعتی فعال بوده اند، این شرکتها پس از آنکه در انجام بازرسی های دیگر توانایی لازم از را خود به مسئولان سازمان استاندارد اثبات نموده، برای دریافت مجوز بازرسی آسانسور از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران اقدام کرده اند.

لذا پس از ارزیابی دقیق توانایی، تجهیزات و سوابق نیرو ی انسانی اینگونه شرکتها ازسوی سازمان استاندارد در یک پروسه زمانی مدت دار و طولانی موفق به اخذ تاییدیه بازرسی آسانسور شدند.

در ضمن لازم است یادآوری شود که شرکتهای بازرسی، باید در در سازمان تشکیلاتی خود از داشتن چند کارشناس استاندارد برخوردار باشد تا موفق به اخذ پروانه مربوطه گردند. 

با سلام

بنده دارای پروانه کارشناسی نظارت بر اجرای استاندارد انواع آسانسور و بالابر از سازمان ملی استاندارد هستم آیا با داشتن این پروانه می توان با یکی از شرکتهای بازرسی همکاری کرد. لطفا راهنمایی فرمایید. با تشکر

با سلام

اگه تمایل دارید و امکان کار بازرسی آسانسور در منطقه استانهای گلستان - مازندران و سمنان برایتان مقدور است، هماهنگ بفرمایید

با سلام

با توجه باینکه در استان سمنان مستقر هستم. لطفا" بفرمائید باید چه شرایطی برای همکاری باید داشته باشم؟

                                                                                 با تشکر

با سلام-هادی معتمدی هستم.مهندس مکانیک-دارای پروانه اشتغال به کار نظام مهندسی در استان گلستان-تمایل به همکاری در جهت بازرسی آسانسور در گلستان و مازندران دارم-جهت آموزش و گواهینامه چطور باید اقدام کنم-با تشکر

با سلام-هادی معتمدی هستم.مهندس مکانیک-دارای پروانه اشتغال به کار نظام مهندسی در استان گلستان-تمایل به همکاری در جهت بازرسی آسانسور در گلستان و مازندران دارم-جهت آموزش و گواهینامه چطور باید اقدام کنم-با تشکر

ایا با مدرک کارشناسی عمران و گذراندن دوره آسانسور و دوره بازرسی آسانسور می تونیم نمایندگی بازرسی رو بگیریم؟ در کل چه شرایطی برای گرفتن نمایندگی بازرسی لازم هستش؟

با سلام

اینجانب دارای "پروانه بازرسی آسانسور و بالابر از سازمان ملی استاندارد" بوده و همچنین عضو و دارای پروانه اشتغال نظام مهندسی مکانیک  در استان خوزستان می باشم.

آیا میشود با یکی از شرکت های بازرسی آسانسور همکاری کرد؟؟؟؟

با سلام

کارشناس محترم _ بنده مدتیه که در پی بازرس شدن در شاخه آسانسور هستم، البته در شهر تبریز، ولی بنظر میرسه که دوستانی که در این رشته فعالیت دارند نمی خواهند که کسی در حیطه کاریشان رخنه کنه و شدیدا مواظبت می کنند.

بنده مهندس برق هستم، 15 سال تجربه کاری در برق صنعتی و صنایع مختلف دارم.  مدرک آشنایی با بازرسی آسانسور را هم از استاندارد گرفتم ولی هرجایی که بنظرم  اومده رفتم، حتی حاضر بودم مدتی بدون اجرت بعنوان کارآموز کارکنم، ولی باز به در بسته خوردم.

لطفا اگه شما راه حلی دارید ارایه بفرمایید .

کامیاب

با سلام

بنده مهندس برق و دارای مدارک مختلف در زمینه بازرسی آسانسور و همچنین سابقه 10 ساله بازرسی در این زمینه هستم و همچنین 3 سال سابقه بیمه در صنعت بازرسی رادارم. همچنین بازرسی جرثقیل رانیز انجام میدهم و هم اکنون فروشنده قطعات آن نیز هستم.

اینجانب تمایل به همکاری با شرکتهای بازرسی آسانسور را دارم.همچنین در زمینه مدیریت پروژه و مشاوره نیز اعلام همکاری می نمایم.

با توجه به این که شما دارای منافع اقتصادی در فروش و نصب آسانسور هستید جناب آقای کامیاب الزامات بیطرف، اسقلال ، تعارض منافع طبق استاندارد 17020 جهت بازرس آسانسور شدن مغایر است

جناب آقاي مهندس تبريزي تصور ميكنم شما در مورد عرايض بنده دچار سوء تفاهم شديد . بنده تا ٢ سال پيش تنها به عنوان بازرس آسانسور مشغول به كار بودم ، اما به جهت پاره اي مشكلات چون نميتوانستم بصورت تمام وقت فعاليت كنم ، از كار خود استعفا دادم ، اما پس از برطرف شدن مشكلات علاقمند بودم كه به حرفه سابق خود برگردم ولي متاسفانه به دليل كاهش پروژه ها و زياد شدن تعداد بازرسان در شركتها متاسفانه موفق به همكاري با شركتي در شهر محل سكونت خود نشدم و البته با توجه به همين مسئله تعارض در منافع ،به دنبال شركتهاي نصب كننده نرفتم و مدتي در زمينه مشاوره و فروش جرثقيل و لوازم مربوط به آن فعاليت نمودم ، اما از آنجا كه علاقه شخصي خودم بيشتر در زمينه آسانسور ميباشد و مدت زيادي در اين زمينه مطالعه و كار و تجربه كردم ، علاقمندم مجددا به حرفه سابق خود برگردم و كامنت قبلي را در سايت گذاشتم ولي در نهايت اگر موفق به فعاليت در زمينه بازرسي نشوم و از ورود به اين حرفه نااميد شوم ، به دليل علاقه شخصي ترجيح ميدهم بعنوان مشاور مشاور يا مدير پروژه مشغول فعاليت شوم .

بنابراين من متوجه تعارض منافع تا زماني كه در شركت فروشنده آسانسور فعاليت نميكنم نميشوم !؟

به هر حال متشكرم از توجه شما و وقتي كه اختصاص ميدهيد براي پاسخ نظرات و درخواست ها .

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هزار و دویست و بیست را به عدد بنویسید.