گزارش لحظه به لحظه از سومین نمایشگاه بین المللی صنعت آسانسور و پله برقی-بهمن 1392

 
تاریخ انتشار: یکشنبه, 1392/11/20 - 10:37 توسط طبسی

امروز سه شنبه مورخ 15 بهمن ماه 1392 به همراه سرما و برف که پذیرای اهالی صنعت آسانسور در سومین نمایشگاه بین المللی صنعت آسانسور بود، برای سرکشی و آماده سازی از غرفه "پارس لیفت، اولین سایت صنعت آسانسور و پله برقی" به نمایشگاه بین المللی تهران رفتم، در آن سرمای شدید، پرسنل و مسئولین شرکتهای مختلف این صنعت پر انرژی و فعال مشغول ساخت و آماده سازی غرفه های خود بودند.


عده ای در حال تکمیل چیدمان غرفه ها، گروهی مشغول رنگ آمیزی و جمعی هم در حال حمل اجناس سنگین مثل کابین، موتورگیربکس، و در گوشه دنجی کمی استراحت ....فرصت بسیار کم است، چون فردا روز افتتاح است.

امیدوارم از فردا بتوانم گزارش لحظه به لحظه نمایشگاه را برای همکاران و دوستان گرامی، مخصوصا" عزیزانی که امکان حضور در نمایشگاه را ندارند، تهیه و در اختیار عموم قرار دهم.


ضمنا پورتال پارس لیفت در سالن 10 غرفه 6 مستقر می باشد. امیدوارم تک تک عزیزان و اعضاء سایت پارس لیفت که به این نمایشگاه تشریف می آورند را از نزدیک ملاقات نمایم.

چهارشنبه 16 بهمن ماه 1392 روز آغاز بکار سومین نمایشگاه صنعت آسانسور پله برقی بود، سومین نمایشگاه صنایع آسانسور و پله برقی چند تفاوت عمده با دو دوره گذشته داشت، زیرا طبق آمار مسئولین نمایشگاه تعداد مشارکت کنندگان داخلی و خارجی %70 افزایش داشت و از نظر فضای نمایشگاهی نیز حدود %65 افزایش دارد.

200 شرکت داخلی و خارجی از کشورهای ایتالیا، اوکراین، آلمان، چین، های کره جنوبی، ترکیه، هندو امارات، جدیدترین تولیدات و فناوری های این صنعت را به نمایش گذاشته اند.

در این نمایشگاه انواع آسانسور، آسانسور های نمای شیشه ای، انواع پله برقی، تابلو های فرمان، تجهیزات آسانسورهای هیدرولیکی، لوازم درب و ریل و قطعاتی مثل گاورنر، دیکتاتور، قفل لولا، درب طبقات، درب کابین (لولایی و اتوماتیک) پانل های احضار، کفشک های کابین و وزنه، طنابهای فولادی، سیم بکسل، تسمه های پروانه، سنگ های مصنوعی کف کابین، ورق های استیل و یراق آلات مربوط به تزئینات کابین، انواع جک های هیدرولیک، موتورگیربکس و دیگر تجهیزات مربوطه به نمایش گذاشته شده است.

در اولین روز نمایشگاه، برف به آرامی در حال بارش است و دمای هوا چند درجه زیر صفر، پارکینگ جنوبی نمایشگاه یه جورایی مثل پیست اسکی بود و بارش برف هم ادامه داشت، همه عجله داشتند زودتر وارد سالن ها شوند، ابتدا وارد سالن 8 و 9 شدیم هوای گرم مطبوعی داشت، از انتهای سالن خارج و وارد سالن 10 و 11 شدیم، اما هوای این سالن سرد بود و مثل اینکه سیستم حرارت مرکزی این سالن دچار مشکل شده بود، چون زحمتکشان فنی نمایشگاه در حال فعالیت بودند و حدود ساعت 2 بعد از ظهر مشکل سیستم حرارت مرکزی برطرف گردید.، اما چون فضای سالن سرد بود تا وقتی بلندگو اعلام کرد بازدیدکنندگان محترم ساعت بازدید تا 16 می باشد، هنوز سرمای سالن آزار دهنده بود.
اما علیرغم سرمای شدید هوا و بارش برف، استقبال خوبی از نمایشگاه شد و هرچه می گذشت، نسبتا" شلوغ تر می شد. پاسی از ظهر گذشته غرفه سایت پارس لیفت پذیرای گروهی از عزیزان و مسئولین محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت، و سندیکای صنعت آسانسور بود.

برای اینکه دوستان و همراهان سایت بهتر در جریان نمایشگاه قرار گیرند تعدادی عکس که بیشتر مربوط به ساعات اولیه گشایش نمایشگاه می باشد را در زیر مشاهده می فرمائید.

 

غرفه سایت پارس لیفت میزبان مسئولین محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت و سندیکای در ساعات اولیه گشایش سومین نمایشگاه صنعت آسانسور و پله برقی

غرفه " شرکت پایا آسانسور" تولید کننده تابلوهای کنترل آسانسور که در مدخل ورودی به سالن 8 و 9 قرار دارد.

سه شنبه 15 بهمن و امروز چهارشنبه 16 بهمن که روز بازگشایی نمایشگاه بود، تهران مواجه با سرما و بارش برف بود، تصویر فوق مربوط به زمانی است که قصد حرکت به سوی نمایشگاه را داشتیم

 

سرما و بارش برف در روز قبل و آغازین روز برگزاری نمایشگاه برای غرفه داران هم مشکلاتی را بوجود آورد، و حمل بعضی تجهیزات غرفه ها به امروز چهارشنبه موکول شده بود با استفاده از وسائط نقلیه نمایشگاه در اولین ساعات افتتاح نمایشگاه از فرصت استفاده نموده اند.

سرمای شدید و بارش برف نیز نتوانست مانع بازدید مشتاقان از نمایشگاه شود، در تصویر غرفه "شرکت ایمن آسانبر عصر جدید" و بخشی از فضای سالن 8 و 9 را مشاهده می کنید

 و بمرور هرچه عقربه های ساعت از 10 بامداد فاصله می گرفت، بر تعداد بازدیدکنندگان افزوده می شد.

سومین نمایشگاه صنایع آسانسور و پله برقی و بالابرها، در مراسم گشایش میهمانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت داشت، جناب آقای مظفر فروتن مدیر کل ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت ، معدن و تجارت میهمان ویژه این نمایشگاه که در روز گشایش نمایشگاه بود.

  میهمان ویژه دقایقی نیز میهمان"غرفه پورتال پارس لیفت" بود و دقایقی از وقت خود را به این غرفه اختصاص داد و اظهار نمودند:
من وکیل شما و صنعت آسانسور در وزارتخانه هستم، امیدوارم بتوانم گامهای اساسی برای این صنعت بردارم.

البته ایشان در مراسم گشایش نمایشگاه نیز چنین فرمودند:

"برای تسهیل وبهبود فضای کسب و کار اقداماتی صورت گرفته و در آینده نیز تلاش در این خصوص ادامه خواهد داشت، بنای این وزارتخانه حمایت از تولید کنندگان داخلی است، چه از کسانی که در تولید آسانسور به طور کامل فعال هستند و چه از آنها که قطعات مورد نیاز را تولید می کنند، حمایت می کنیم و برای ترغیب مردم به استفاده از تولیدات کشورمان تلاش خواهیم کرد.

وی در ادامه اظهار داشتند:

امیدوارم با منظم تر شدن بازرسی ها، مردم به سمت تولید داخلی بیشتر روی آورند.  

امیدواریم که ایشان در این هدف و تمامی اهدافی که با نیت سازندگی و رشد صنایع، مخصوصا" صنعت آسانسور می باشد، موفق باشند.

پنجشنبه 17 بهمن 1392

امروز هوا صاف و آفتابی بود و اشعه درخشان خورشید گرمای خود را نثار زمینیان کرده بود، اما برودت هوا بر گرمای خورشید غلبه داشت و دمای هوا امروز هم حدود 6 درجه زیر صفر بود.

از بالا که به سمت نمایشگاه حرکت کردیم، دودی غبار مانند مثل چتری بزرگ روی مرکز شهر چمبره زده بود، با اینکه ساعت حدود هشت و نیم صبح بود و نمی دانیم تا عصر چه به سر شش های این جماعتی که در این شهر هستند خواهد آورد؟
طبق روزهای قبل از طریق سالن 8 و 9 به سمت سالن 10 و 11 رفتیم، و امروز صبح تصاویری از مدخل ورودی سالن 8 و 9 و تعدادی غرفه در این سالن و فضای داخالی آن برای دوستان عزیزانی که دسترسی به نمایشگاه ندارند به نمایش گذاشته می شود:

                                               درب ورودی سالن 8 و 9

نمای غرفه "بازرگانی موسی خانی"

 

غرفه "شرکت بهران لیفت"

غرفه "شرکت قطعات پریسما"

غرفه "شرکت آرمان فراز پیمان"

یک نمونه "آسانسور هیدرولیک هوم لیفت"

 

نمونه "آسانسور هیدرولیکی ماشین بر"

غرفه "شرکت هیدرو لیفت"

غرفه "شرکت کیان شرق"

 

جمعه 18 بهمن 1392

امروز هوا آفتابی و نسبت به روز پنجشنبه گرمتر است.

روز گذشته استقبال از نمایشگاه بسیار چشمگیر و قابل توجه بود، احتمالا" با توجه به روز تعطیل بودن، امروز باید تعداد بازدید کننده خیلی بیشتر و رکورد دار باشد.

دیروز عصر فرصتی شد تا تعدادی عکس از داخل سالن ها تهیه شود، فعلا" تصاویر دیروز را آپلود می کنم تا بیشتر با فضای نمایشگاه همراه باشید:

 

غرفه "شرکت مهندسین بهرو صنعت"

غرفه "شرکت ساورا" تولید کننده انواع ریل آسانسور

غرفه "شرکت پارس کارا"

غرفه "شرکت پارسیان نوین تک آسانبر"

غرفه "شرکت پرشیا لیفت"

غرفه"شرکت مهر صنعت دانش یار"

غرفه "شرکت آتی رو"

غرفه "شرکت عصر نوین"

غرفه "شرکت فرا پرواز هوشمند"

غرفه "آسانسور 110"

غرفه "شرکت بهران لیفت" از نمای دیگر

غرفه "آسانسور پایا" تولید کننده انواع تابلو کنترل

در لیست قیمت شرکت پایا آسانسور، قیمت تابلو کنترل در سه گروه

 1. تابلو کنترل درایو دار (VVVF) مخصوص موتورهای آسنکرون (دارای گیربکس)
 2. تابلو کنترل گیرلس (Geerless)
 3. تابلو کنترل بدون موتورخانه (MRL : Machine Room Less)

تعین گردیده است، که قیمت تابلو های کنترل (تابلو فرمان) با استفاده از

 • درایو Rich 7.5 kw
 • درایو Astar 7.5 kw
 • درایو Astar 11 kw
 • درایو Astar 15 kw
 • درایو Delta 7.5 & 11 kw
 • درایو Yaskawa 7.5 & 11 & 15 kw
 • درایو Green 7.5 & 11 kw

بر اساس نوع درایو، قیمت تابلو های کنترل (تابلو فرمان) بشرح زیر می باشد:

 1. از 30.600.000 ریال تا 59.000.000 ریال برای ردیف اول
 2. از 51.000.000 ریال تا 62.000.000 ریال برای ردیف دوم
 3. از 82.000.000 ریال تا 94.000.000 ریال تعین گردیده که این قیمت ها تا پایان تاریخ 25 اسفند 1392 اعتبار دارد.

 

غرفه "شرکت pirsma"

غرفه "شرکت آرین آسانسور"

غرفه "شرکت الکترونیک پژوه" سازنده انواع کنترل پنل (شستی و نمراتور و جهت نما)

 

غرفه "شرکت ایمن آسانبر عصر جدید"

 

غرفه "سایت پارس لیفت" در این روزها میهمان دوستان و همکاران قدیمی بود،دوستانی که در سالهای دور با هم در ایران شیندلر فعالیت می کردند.

نمای بخشی از غرفه های "شرکت صعود سامانه" و "شرکت پایا آسانسور" و "پورتال پارس لیفت"

غرفه "شرکت پارس آسا آسانسور"

 

غرفه "شرکت صنعت الکترونیک پژوه"

بخشی از نمای غرفه "موتور گیربکس شارپ"

غرفه "شرکت نیکا سیر صعود"

شنبه 19 بهمن 1392

سومین نمایشگاه بنی المللی صنعایع آسانسور و پله برقی و بالابرها به روز پایانی رسید،روز جمعه همانطوریکه در بالا اشاره شد روز بسیار پر ترافیک و شلوغی بود وسالن ها مملو از جمیعت مشتاقی که با نگاه کنجکاو و پرسشگر به تماشای محصولات و فناوری های جدید آسانسور مشغول بودند.

اما امروز طبق معمول با توجه به روز کاری شاید به شلوغی روزهای قبل نباشد، اما کارشناسان و خبره های این صنعت و.... امروز را غنیمت شمرده و با آرامش به بازدید خواهند آمد.

طبق روال معمول امروز نیز تعدادی تصویر از غرفه ها گرفته شد که در زیر مشاهده می فرمائید:

غرفه "گروه پارلیفت"

 

غرفه "شرکت دلتا تک"

 

غرفه "شرکت butka"

 

غرفه "شرکت صنعت بارثاوا"

غرفه "شرکت آلسا"

غرفه "شرکت اوج بالابر"

غرفه "شرکت بهینه ساز فن آور"

غرفه "شرکت آسمان فرسا"

غرفه "شرکت صعود سامانه"

غرفه "شرکت پارت تدبیر شکیبا"

غرفه "SHARP ENGINEERS"

با غروب روز شنبه، چراغهای نمایشگاه صنعت آسانسور و پله برقی و بالابرها و تجهیزات وابسته، خاموش می شود و تا نمایشگاه بعد باید چشم انتظار بود.
امیدواریم که اصحاب صنعت آسانسور و پله برقی و بالابر و صنایع وابسته،با ارائه نوآوری و خلاقیت در محصولات این صنعت، در نمایشگاه بعدی بتوانند نقش این صنعت جوان و نوپا را در بین دیگر صنایع مستحکمتر نمایند.
ضمنا" امروز، لوح تقدیری به "پورتال پارس لیفت" اهداء شد. که این لوح را به همه عزیزانی که در این پیج حضور دارند تقدیم می کنیم.

 

ضمنا" در راستای برنامه در دست اقدام "طرح سامان دهی نصابان آسانسور" که مدتیست در سندیکا مطرح می باشد و تا امروز بیش از 450 نفر از نصابان عزیز برای عضویت در آن ثبت نام کرده اند،، امروز جمعی از دوستان نصاب و مسئولین سندیکا، آقایان طباطبایی، فروزنده، یوسف پهلوانی، حسین گودرزی، عیوض مددی، شمسعلی قربانی و.... در جلسه ای دوستانه در غرفه سندیکا، در باره این طرح مذاکراتی کردند که امیدواریم همکاران و دست اندرکاران این صنعت با بهاء دادن به ایده که سایت پارس لیفت در دی ماه سال 1390 پیشنهادی در همین رابطه تخت عنوان:
"اهمیت آموزش نصاب آسانسور، تکنسین و سرویسکار آسانسور" تا حدودی در این مقاله همین هدف را پیگیری کرده است، شرایطی را فراهم آورند تا این زحمتکشان عزیز از مزایای آن بهرمند گردند.

در پایان روز آخر نمایشگاه، میزبان دوست و همکارم جناب آقای داور مرادی و یکی از اقوامشان از غرفه "آسانسور سیفیه" بودیم.

قرار بود عکسی از دوربین ایشان به لب تاب ارسال گردد، وقتی فرصتی دست داد، داشتم تصاویر را کنترل می کردم، مشاهده کردم تعدادی تصاویر دیگر از نمایشگاه نیز به همراه تصویر مورد نظر منتقل شده است.

با کسب اجازه از تصویر بردار ارجمند(یکی از بستگان آقای داور مرادی) در ادامه شاهد این تصاویر خواهید بود.

غرفه "گروه مهندسی MPT" تولید کننده انواع تابلو کنترل و پانل شستی طبقه لمسی

غرفه "ماشین سازی یوسفی" تولید کننده دستگاههای پرس و....

وقتی ساعتها در سالن های مختلف قدم بزنی و خسته شوی و جایی برای لحظه ای نشستن پیدا کنی، دمی استراحت حسابی می چسبه؟

روز آخر است و باید از فرصت باقیمانده استفاده کرد

با وجودی که روز آخر نمایشگاه مصادف بود با روز شنبه، اما امروز هم استقبال خوبی از نمایشگاه شده بود

غرفه "شرکت پارتیس آسانسور"

غرفه "شرکت پارتیس الویتور" از نمایی دیگر

غرفه "شرکت مدیران قطعات"

غرفه"گروه مهندسی ام پی آر"

یکی از محصولات شرکت "مهندسی ام پی آر" تابلو کنترل (V4) می باشد که قابلیت استفاده تا 300 طبقه با سرعت 8m/s و کنترل دوبلکس و گروهی تا 8 دستگاه آسانسور (و قابیت ارتقاء تا 32 دستگاه آسانسور ) را دارد. 

بازهم پیداکردن جایی برای دقایقی استراحت و حتی خوردن ساندویچی به عنوان نهار

غرفه "شرکت آسانسور پارس آسا"

غرفه "شرکت توان رسان"

غرفه "شرکت آسانسور داتیس"

غرفه "شرکت پارت دنافوز"

غرفه "شرکت کیمیا جاوید"

و رسیدیم به غروب روز پایانی، پارس لیفت تلاش کرد با گزارشهای پیوسته، گزارشی تصویری از روزهای برگزاری نمایشگاه را باطلاع کاربران عزیز برساند، امیدواریم با این اقدام رضایت شما را جلب کرده باشیم.

چنانچه کاستی یا پیشنهاد و یا انتقادی دارید، صمیمانه پذیرای نظرات موافق و مخالف هستیم.

 

سلام و تشکر بسیار فراوان از آقای مهندس طبسی

با توجه به سرعت کند اینترنت و سختی های خاص خودش و با مشکلات شلوغی نمایشگاه، بسیار دقیق و لحظه به لحظه خبر ها را به اطلاع عموم رساندید.

تبلیغات بسیار عالی بود امیدوارم که  انتظارات دیگران را نیز برآورده کرده باشد

شما که تمام تلاش خود را برای این صنعت انجام دادید

بنده به نوبه خودم از جنابعالی سپاسگزارم

موفق و پاینده باشید.

جناب آقای مهندس طبسی :

از زحمات جنابعالی و همکاران ارجمندتان که ما را در جریان آخرین اخبار و اطلاعات این صنعت مهم قرار میدهید قدردانی نموده و از خداوند برایتان توفیق و سلامتی ارزومندم .

باسلام خدمت آقای مهندس طبسی علیرغم مراجعه به غرفه سایت پارس لیفت، متاسفانه امکان ملاقات حضوری باآقای مهندس طبسی برایم فراهم نشد.بهرحال مشتاق زیارتتان بودیم. اززحمات شمابی نهایت متشکریم. امیداست درآینده نزدیک خدمتتان برسیم.

باسلام از شما متشکرم زیرا به دلیل شلوغی خیلی از مطالب را فراموش کرده بودم که مربوط به کدام شرکت است ولی با دیدن عکسهای شما به خاطر اوردم بسیا ر متشکرم

نمایشگاه تجهیزات و تکنیک آسانسور چین-پکن
کشور چین، بزرگترین تولیدکننده آسانسور و پله برقی می باشد که سال گذشته بیش از 245.000 دستگاه آسانسور و پله برقی و پیاده رو متحرک تولید کرده است که تقریبا" نشاندهنده %80 خروجی ناخالص آسانسور جهان بوده و نسبت به سال قبل از آن از رشدی %22 برخوردار می باشد و ضمنا" در این کشور بیش از 1.000.000 دستگاه آسانسور نصب گردید است.

 

در نمایشگاه بین المللی تکنیک و تجهیزات آسانسور و پله برقی چین که قرار است از 24 الی 26 ژوئن 2014 در پکن برگزار گردد، کشورهای:

 • ایالات متحده آمریکا
 • بریتانیا
 • آلمان
 • استرالیا
 • ایتالیا
 • اسپانیا
 • کره
 • کانادا
 • هلند
 • نروژ
 • ژاپن
 • هنگ کنگ
 • تایوان و دیگر کشورهای جهان برای نمایش آخرین دستاوردها و محصولات و فناوری های جدید این صنعت در زمینه
 • پله برقی های مختلف
 • پیاده رو متحرک
 • آسانسورهای مسافر بر
 • آسانسورهای خدماتی
 • آسانسورهای باری
 • آسانسورهای پزشکی
 • آسانسورهای خودروبر
 • آسانسورهای هیدرولیک
 • آسانسورهای مسکونی، همچنین تجهیزات و قطعات گوناگون  آسانسور در زمینه های:
 • مکانیسم درب
 • ضربه گیرها
 • قفل و دیکتاتور
 • پوشش های کابین
 • سیستمهای کنترلی مادون قرمز
 • سیستم کنترل PLC
 • کابلها
 • سیم بکسلها
 • دستگاههای برقی
 • پانلهای داخل کابین و بیرون طبقات
 • لوازم جانبی
 • میکرو سوئیچ ها
 • رله ها
 • سیستم های کنترل از راه دور
 • سیستمهای کنترل سرعت بالا و .......، حضور دارند.

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هزار و دویست و بیست را به عدد بنویسید.