مهندس کیان عباسی دومین میهمان صندلی داغ گروه هم اندیشی آسانسوریها

 
تاریخ انتشار: چ., 2015/07/01 - 03:42 توسط طبسی

با توجه به برگزاری صندلی داغ با حضور آقای مهندس مجتبی ذوالفقاری و استقبال گسترده از این برنامه، دومین برنامه صندلی داغ سه شنبه از ساعت 23 الی 24 با حضور میهمان امشب جناب آقای مهندس کیان عباسی دبیر کمیته فرهنگی و نایب رئیس کمیته بازرسی و استاندارد و کارشناس رسمی اتحادیه الکتروموتور و سیم پیچان و تولید کنندگان تهران برگزار گردید. وی دومین میهمان بود که بر روی صندلی داغ گروه هم اندیشی آسانسوریها نشست و به سئوالات مطرح شده پاسخ گفت، توجه عزیزان را به متن کامل این پرسش و پاسخ جلب می کنیم:

مهندس کیان عباسی دبیر کمیته فرهنگی سندیکا دومین میهمان صندلی داغ آسانسوریها parslift.com


مجری: قابل توجه کسانی که تازه وارد گروه شده اند توجه داشته باشید در ساعتی که بنده به عنوان نماینده شما اجرای برنامه را بر عهده دارم و سوالات ارسال شده از طرف شما را مطرح میکنم عزیزان فقط و فقط بیننده و شنونده هستند، از کسانی که در حین برنامه سوالی ذهن آنها را مشغول کرد خواهشمند است به صفحه شخصی بنده ارسال نمایند . از همکاری شما سپاسگزارم

بنده از طرف همه همکاران به میهمان امشب صندای داغ خیر مقدم عرض میکنم و از ایشان تقاضامندم ابتدا به معرفی خود پرداخته و سپس کلیاتی درباره کمیته فرهنگی و نقش آن در سندیکا را عنوان کنند.

مهندس کیان عباسی: ضمن عرض سلام و ادب و احترام خدمت يكايك همكاران گرامي ، و آرزوي قبولي طاعات و عبادات در اين ماه پر فضيلت الهي از اينكه فرصتي فراهم گرديده تا در محضر اساتيد و پيشكسوتان و فعالان آسانسور مهمان دومين صندلي داغ به ابتكار و دعوت آقاي مهندس عمادين باشم بسيار خرسندم.

اينجانب كيان عباسي كارشناس برق و الكترونيك از سال ١٣٧٥ در صنعت آسانسوز مشغول به كار بوده و به فعاليت خودم ادامه ميدهم هم اكنون دبير كميته فرهنگي و نائب رئيس كميته بازرسي و استاندارد و كارشناس رسمي اتحاديه الكتروموتور و سيم پيچان و توليد كننده گان تهران ميباشم.

مجری: برنامه سندیکا برای اطلاع رسانی عمومی به استفاده کنندگان آسانسور چیست ؟ چند برنامه و اهداف مهم کمیته فرهنگی در دوره هشتم هیت مدیره را بازگو بفرمایید و مهم ترین هدف و برنامه اتان کدام یک میباشد ؟

مهندس کیان عباسی: اهداف اصلي سنديكا مانند دوره هاي گذشته با وسيله هاي ارتباطي و اطلاع رساني و داشتن اطلاعات كافي و بهره گيري از فن آوريهاي  IT با مخاطبين خود ميباشد، در اين دوره يكي از پروژه هاي مهم كميته فرهنگي ضمن استفاده از تمامي امكانات لازم برنامه ي تلويزيوني ميباشد كه در مرحله اول طي پنج نوبت هفت دقيقه اي در نظر گرفته شده است كه اهم برنامه ي تلويزيوني:

 • شناساندن سنديكاي آسانسور و اعضاي پروانه دار
 • بالا بردن سطح شناخت خريداران از شركتهاي مجاز
 • آشنائي خريداران در مورد پروانه هاي طراحي و مونتاژ
 • توجيح علمي ايمني هاي آسانسور منصوبه و.....

برنامه های فوق از طريق كميته فرهنگي اين دوره با همكاري هئيت مديره محترم در اسرع وقت اجرا خواهد شد.

مجری: بنده فکر میکنم جایی برای ادامه و بحث در  رابطه با سوال اول نمانده است. همه میدانیم که بسیاری از مشکلات صنعت با آگاه شدن مردم به حقوقشان حل میگردد، همانطور که در خرید ساختمان شخص خریدار به مارک کاشی و سرامیک توجه میکند میبایست به سمتی سوق داده شود که نسبت به شرکتی که طراحی و مونتاژ آسانسور را انجام داده حساس شود و این رسالت سندیکاست، این رسالت را چگونه به انجام میرسانید؟

مهندس کیان عباسی: سنديكا با تمامي قوا و پتانسيل خود در صدد است اين رسالت را به نحو مقتضي به سر انجام برساند اما تغيير اين طرز و تفكر درعام كه اصلاح همه ي مشكلات وظيفه سنديكا و يا هئيت مديره است و اعضاء جزء انتظار وظيفه اي ندارند اين نياز به خود جمعي و كار فرهنگي دارد، همانطور كه ميدانيم پايش و به كار گيري خرد جمعي و استفاده از مشاورين زبده در چنين رسالتي بسيار كار گشاست. تا با استفاده از اين ابزار و اهرمها در ذهن عموم برند سازي نمائيم  انشاالله سامانه فراگيري كه توسط سنديكا در نظر گرفته شده و در دست اجرا ميباشد با معرفي شركتهاي مجاز به شهرداريها از بلك ماركت رهائي يابيم و كاملاً بازار سر سبز آسانسور را به سوي روشني سوق بدهيم. در مزاياي اين سامانه فراگير و ارتباط مستقيم با شهرداريها بسياري از معضلات صنعت آسانسور و پله برقی مرتفع خواهد شد.

مجری: همکاران یادآور شویم تاخیر در اجرای برنامه  به دلیل این است که در دو گروه هم اندیشی پست ها گذاشته میشود (گروه هم اندیشی یک و گروه هم اندیشی 2) از مهندس عباسی نیز به دلیل این کار ممنونیم.

همانطور که میدانید سندیکا هم مجله دارد هم وب سایت این سوالات وجود دارد که:

 1. برای انتشار مجله سندیکا چه برنامه و تصمیمی دارید تا مشارکت بیشتر اعضا را داشته باشد؟
 2. آیا سایت سندیکا بدین صورت بدون تالار گفتگو میماند یا خیر؟
 3. برنامه شما برای حذف استفاده شخصی افراد از سایت سندیکا چیست ؟
 4. آیا گذاردن عکس افراد به دفعات مختلف در سایت سندیکا به عنوان یک NGO  مورد تایید شماست؟

مهندس کیان عباسی: مورد تائید بنده نیست، تمهیداتی جهت انتشار مجلات در دوره هشتم در نظر گرفته شده است که مشارکت بیشتر اعضاء را در بر داشته باشد و اجازه سوء استفاده احتمالی با گذاشتن عکسهای پیاپی داده نمی شود لذا هر گونه مطالب پیشنهادی از سوی اعضاء پی از تائید و کنترل دقیق از سوی کمیته صورت می گیرد.

رسانه ها نقش اطلاع رسانی در جامعه دارند و این مهم به عملکرد کمیته فرهنگی و نقش آن در ارتباط با رسانه ها تاکید دارد و سایت سندیکا بایستی مشارکت جمعی داشته باشد تا دیگران نیز نکته نظرهای خود را اعلام بکنند و این سایت از استفاده شخصی در امان باشد.

مجری: از آلبوم در می آید مهندس جان؟

مهندس کیان عباسی: حتما"
مجری: متشکرم از اینکه واضح فرمودید

 

آیا نمایشگاه دوره گذشته برای سندیکا درآمد زایی داشته اشت؟ parslift.com

 

 • سئوال: نظر شما در خصوص کیفیت برگزاری نمایشگاه آسانسور در سه دوره گذشته چیست؟
 • آیا نمایشگاه آسانسور در دوره گذشته برای سندیکا درآمد زایی داشته است یا خیر؟
 • برنامه ریزی نمایشگاه آسانسور برای سالهای بعد را از چه زمانی شروع می کنید؟
 • در نمایشگاه آتی آسانسور هدف اولویت دادن به تولیدات داخلی است یا بازرگانان؟

 

مهندس کیان عباسی: پاسخ بند دوم، همچنان گزارشی در خصوص سود و یا زیان نمایشگاههای برگزار شده دریافت ننموده ام، با توجه به تجربه نمایشگاه بین المللی آسانسور و پله برقی برای مدت کم در ایران خوب ارزیابی می کنم. نمایشگاه های برگزار شده در ایران مختص آسانسور و خدمات وابسته به مراتب بهتر نمایان شده است.
در رابطه با برگزاری نمایشگاه توضیحی داشته باشم که اهدافی در این خصوص تدوین می گردد که اجراء و برگزاری آن با شرایط ایده آل تر از پیش به غرفه داران خروجی بهتری داشته باشد و مخاطبین بیشتری جذب نمائیم.

جهت هماهنگی اجرای نمایشگاهها و همایش ها با سازمان توسعه تجارت رایزنی و هماهنگی لازم بعمل آمده که با تمامی پتانسیل نمایشگاه بعدی را برگزار می نمائیم انشاالله. در بند آخر سئوالتان معروضم که اولویت سندیکا، تولیدات داخلی و افتخار آفرینان ملی ما است و در درجه دوم بازرگانان محترم و سوم شرکت کنندگان خارجی است.

مجری: شما به عنوان نایت رئیس کمیته بازرسی استاندارد و پل ارتباطی اعضاء و شرکتهای بازرسی به سازمان استاندارد معرفی شده اید، بفرمائید اعضاء چگونه می توانند با شما ارتباط برقرار نمایند و مشکلاتشان را عنوان کنند؟ چگونه هویت افراد محفوظ می ماند؟

مهندس کیان عباسی: در تائید فرمایشات مهندس ذوالفقاری پیشنهاد بنده به اعضای محترم این است که مطالعه بیشتری در خصوص استانداردهای روز دنیا داشته باشند، این مهم می تواند تنش و چالش های اعضاء را با استانداردها کمتر نماید.

اجازه می خواهم توضیحی در مورد چگونگی و مشکلات بازرسی داشته باشم.، اگر با استانداردهای روز آشنایی داشته باشیم نقشه و محاسبات دقیق تری ارائه بدهیم. قطعا" شرکتهای بازرسی مشکلات اداری و یا کافی نبودن بازرسی ها از روی عدم اطلاعات فنی شرکتهای آسانسوری به ما تحمیل نمایند.

وقتی که ما از خواسته های آنها سر در نیاوریم مسلما" تنشی ایجاد می گردد و این امر منجر به درگیری شرکتها و بازرسی ها می گردد.

موارد زیادی می تواند مانع تراشی در این امر باشد، من عرایضم را کوتاه می کنم در تکمیل پاسخ سئوال جنابعالی فرمهای نظر سنجی در سندیکا در نظر گرفته شده است که در هفته آینده به شرکتها فکس می گردد، از اعضای محترم تقاضا دارم با تکمیل فرمها روزانه به سندیکا تحویل و در شرایط فورس ماژور به دفتر اینجانب واقع در اتوبان چمران خیابان باقرخان غربی پلاک 75 طبقات اول و دوم و سوم مراجعه نمایند تا به مشکلاتشون رسیدگی شود. حتما" سندیکا و کارگروه به محفوظ ماندن اسامی منتقدین ضامن می باشد ولی آن چیزی که حق است و حقیقت تلخ است، بایستی احقاق حق بشود.

مجری: کلام آخر جناب مهندس عباسی عزیز؟

مهندس کیان عباسی: در خاتمه ضمن سپاس مجدد از مجری محترم برنامه و عزیزان و مخاطبینی که با صبر و شکیبایی خود ما را در مباحثه امشب یاری فرمودند، شب بر همگی خوش التماس دعا

مجری: به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقی است. از جناب مهندس عباسی بسیار سپاسگزاریم به امید فردایی بهتر و صندلی های داغ دیگر
مهندس کیان عباسی: متشکرم

سلام- تشکر بسیار زیاد از استاد عزیزم جناب طبسی که با تلاش بیوفقه اشون مارو در جریان این مطالب با ارزش قرار میده- از همکار عزیزم جناب عمادین هم ممنونم که با پشتکارشون شرایط اطلاع رسانی رو متغییر کرده است- از جناب مهندس ذوالفقاری و جناب مهندس عباسی هم ممنونم که در این برنامه حاضر شدند

همانطوریکه در مطالب گذشته اشاره شد، تشکیل اتحادیه مستقل آسانسور ضرورت دارد، یکی از جمع یند های گروه هم اندیشی آسانسوریها که توسط همکار گرامی آقای مسلم عمادین انجام شده، به دلایل این ضرورت پرداخته است که در زیر متن کامل آنرا مشاهده می فرمائید:

 

تاسیس فروشگاه لوازم آسانسور و واحد تعمیرات آسانسور نیازمند پروانه کسب است parslift.com

 

همکاران عزیز در مورد مسئله شکل گیری اتحادیه مستقل آسانسور می توان چنین نتیجه گیری کرد که : به دلیل اینکه برای انجام امور سرویس و نگهداری آسانسور و پله که یک کار خدماتی هست می بایستی جواز کسب داشته باشیم و برای فروش قطعات در فروشگاه ها نیز باید جواز کسب داشت و این جواز را اتحادیه های همگن یا همان الکترو سیم پیچ ها میدهد تشکیل اتحادیه مستقل آسانسور اعم از کشوری یا استانی از واجبات صنف میباشد بدین ترتیب همه متوجه شدندکه پروانه طراحی و مونتاژ وزارت صنایع برای مونتاژ آسانسور است نه خدمات سرویس و نگهداری و فروش قطعات . حال چه باید کرد ؟ به دلیل اینکه تعداد شرکت ها و فروشگاه ها در سراسر تهران و ایران بیش از 300 واحد است و برای تشکیل اتحادیه مستقل باید تعداد حداقل 300 نفر عضو اتحادیه همگن اعم از الکترو مکانیک یا الکترو سیم پیچ ها شوند تابه تعداد حداقلی یا همان 300 نفر برسیدیم و سپس برای تاسیس اتحادیه مستقل آسانسور حرکت کنیم لازم است یادآوری کنم مجوز اتحادیه مستقل نیز گرفته شده و کاندید ها نیز ثبت نام کردند و اینکه از این پس در چه مرحله ای است اطلاعی در دست نداریم و از این رو باید به دنبال روند کار آن باشیم

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.