نمایشگاه تخصصی آسانسور و پله برقی، بالابرها، نقاله ها و تجهیزات جانبی سال 1396 توسط سندیکای آسانسور در نمایشگاه شهر آفتاب برگزار می کردد

 
تاریخ انتشار: ی., 2017/01/22 - 12:10 توسط طبسی

اولین نمایشگاه تخصصی آسانسور و پله برقی، بالابرها، نقاله ها و تجهیزات جانبی در سال 1396 برای اولین بار در شهر نمایشگاهی آفتاب در جنوب تهران برگزار خواهد شد. در ادامه این مطلب به روند برگذاری این دوره، چگونگی شرکت در این نمایشگاه به عنوان غرفه دار، شرایط شرکت در آن و فرم های مورد نیاز ثبت نام در این نمایشگاه می پردازیم...

همانطوریکه  قبلا" پورتال پارس لیفت حدود یکسال قبل  همین ایام و در تاریخ یازدهم بهمن ماه 1394 از "افتتاح نمایشگاه بزرگ شهر آفتاب" و آسانسور و پله برقی های این نمایشگاه بزرگ گزارشی برای علاقمندان صنعت آسانسور منتشر کرد، باطلاع همکاران و دوستان و علاقمندان صنعت آسانسور و پله برقی می رساند که برای اولین بار "اولین نمایشگاه اختصاصی صنعت آسانسور و پله برقی ایران" از تاریخ 29 فروردین 1396 تا اول اردیبهشت از ساعت 10 صبح الی 17 عصر در محل "نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب" برگزار می گردد.

یکی از مهمترین اهداف این نمایشگاه تبدیل این عنوان به کانون توجه فعالین صنعت آسانسور بالاخص در منطقه و ایجاد ابعاد بین المللی و در حالت ایده آل کسب 30 درصد مشارکت کننده خارجی میباشد که تلاش خواهد شد با تعیین و استمرار برگزاری در "نمایشگاه شهر آفتاب" در دوره های آتی به این هدف کلان دست پیدا گردد.

دبیر کمیته طرح و برنامه سندیکای آسانسور و پله برقی ایران، جناب آقای مهندس یوسفی خرداد ماه را زمان مناسب برای برگزاری این نمایشگاه ذکر کرد که به دلیل ماه مبارک رمضان و برگزاری نمایشگاه کتاب و فشردگی برنامه های نمایشگاه های شهر آفتاب، تاریخ این دوره 29 فروردین تا 1 اردیبهشت 1396 اعلام گردید. هرچند مسئولین نمایشگاه شهر آفتاب، قول مساعد جهت برگزاری نمایشگاه برای دوره های آتی  را اواخر فصل بهار اعلام نمودند.

وی همچنین به سوابق پیشین برگزاری این نمایشگاه که با همکاری سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران از سال 1389 در تهران هدفگذاری گردیده، اشاره و یادآور شد; قبلا این نمایشگاه در 4000 متر مربع برگذار میگردید و شاهد حضور 110 شرکت معتبر بودیم، اما با توجه به استقبال گسترده مخاطبین از سراسر کشور و شرکتهای تخصصی دراین زمینه مساحت برگذاری به 12000 متر مربع و 250 مشارکت کننده رسیده است که نشان از رشد و بالندگی این صنعت بالاخص در عرصه تولید قطعات و دانش فنی و دستاوردهای تخصصی دارد.

 وی در ادامه صحبت به نقش مهم نمایشگاه به عنوان پل ارتباطی یک صنعت یا تشکل و مردم و بازدید کنندگان و به نوعی ارتباط بین عرضه و تقاضا عنوان نمود و نگاه حاکم بر این صنعت را نگاهی ملی، فرا استانی و نقش سندیکا را به عنوان محوریت و برنامه ریزی کلان این صنعت برشمرد.

آقای مهندس یوسفی افزود: با توجه به تدوین استاندارد آسانسور با محوریت سندیکا و اداره استاندارد و بزرگان صنعت آسانسور، مهم ترین مسئله در برگزاری نمایشگاه توجه به کیفیت و استاندارد محصولات خواهد بود که بی توجهی به این مسئله مطمئنا خطرات جانی برای شهروندان به دنبال خواهد داشت و سعی خواهد شد تا در این دوره از نمایشگاه با نظارت بر محصولات و فعالیت مشارکت کنندگان روند ارتقا سطح کیفی نمایشگاه حاصل گردد.

 

دبیر کمیته طرح و برنامه سندیکای آسانسور و پله برقی از مهمترین مسائل صنعت آسانسور را توجه به محیط و امکانات نمایشگاهی دانست و یادآور شد متاسفانه در گذشته و در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران با مشکلات زیادی از جمله محاسبات ارزی و ریالی سنگین که هزینه های بسیاری به شرکتها تحمیل مینمود مواجه بودیم.

همچنین وجود مشکلات ایجاد شده بین شهرداری و شورای شهر تهران با شرکت نمایشگاههای بین المللی و همچنین عدم ثبات تقویم نمایشگاهی و تغییر تاریخ که شرایط را برای مشارکت و همکاری دارای ریسک بالایی نموده و امکان بروز خسارت به شرکتها را افزایش داده و به دلیل ترافیک و تهدیدات که منجر به تعطیلی نمایشگاه خواهد گردید ما را بر آن داشت تا با راهبرد دراز مدت و آینده نگری و با توجه به بازدید هیئت ریئسه سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران و رفع مشکلات گذشته، نمایشگاه شهر آفتاب انتخاب اول سندیکای آسانسور جهت برگزاری این عنوان نمایشگاهی باشد.

شایان ذکر است: پروژه مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب در جنوب شهر تهران در زميني به مساحت 138 هکتار در مجاورت مرقد مطهر امام خميني (ره) و به فاصله اندکی از فرودگاه امام خمینی (ره) در مسير اتوبان تهران-قم و در ابتدای اتوبان خلیج فارس واقع شده است، موقعیت دقیق شهر نمایشگاهی آفتاب در نقشه را با کلیک بر روی این لینک مشاهده نمائید.

 

ضمنا از جمله امکانات محیطی شهر نمایشگاهی آفتاب میتوان به:

 •  ارتفاع مناسب سالنها
 •  امکانات دسترسی به وسائل نقلیه عمومی و مترو و پارکینگ
 •  امکان مونتاژ و دمونتاژ کردن تجهیزات صنعت آسانسور که عمدتا تجهیزات سنگین میباشد عنوان و اشاره کرد که سطح توقع و نیازهای ما در نمایشگاه شهر آفتاب با موارد ذکر شده بهتر میتواند برآورده گردد.

 
وی سیاست سندیکای آسانسور و پله برقی ایران را ساماندهی فعالیت های نمایشگاهی و تجمیع آن با هدف معرفی جامع قابلیت ها و پتانسیل های شهر آفتاب دانست و از کلیه شرکتها و موسسات جهت حضور و مشارکت در این دوره از نمایشگاه دعوت به عمل آورد.

 


کلیه شرکت ها، موسسات و تولیدکنندگانی که تمایل به داشتن غرفه در این نمایشگاه را دارند، لطفا فرم های مورد نیاز برای رزرو غرفه و شرکت در این نمایشگاه را از قسمت زیر دانلود و با توجه به دستورالعمل داخل فرم ها اقدام نمایند:

تصاویر مرتبط

 

در تاریخ 25 بهمن 1395 جلسه کارگروه هم اندیشی برگزاری نمایشگاه صنعت آسانسور و پله برقی با حضور نمایندگان گروههای چهارگانه در دفتر انجمن فروشندگان راس ساعت 16 برگزار شد، مشروح مذاکرات و تصمیمات را در لینک زیر ببینید:

 

هفتمین سمینار بین المللی آسانسور و پله برقی با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران با هدف:

 • گسترش مرزهای دانش
 • استانداردسازی صنعت آسانسور
 • انتقال و تبادل فن آوری و نوآوری های برتر در زمینه های مختلف تخصصی آسانسور و پله برقی 
 • ارائه مقالات و نتایج جدید

با حضور متخصصان و کارشناسان خارجی از کشورهای:

 • ایتالیا
 • انگلستان
 • اسپانیا
 • آلمان
 • هلند 
 • ترکیه
 • استادان و دانشجویان و متخصصان فعال در صنعت آسانسور و پله برقی

توسط مرکز رشد خوشه های فناوری آسانسور و صنایع وابسته کوشا، در مرکز آموزش علمی کاربردی کوشای تهران از فردا (28 بهمن 1395) برگزار می گردد.

در این سمینار قرار است برای نخستین بار 14 محصول تجاری سازی شده در صنعت آسانسور و پله برقی توسط مسئولان دانشگاه جامع علمی کاربردی رونمایی شود.

4 محصول از مجموع 14 محصول از هسته های مستقر در مرکز رشد دانشگاه آسانسور کوشا و 10 محصول دیگر مربوط به صنعتگران مرتبط با این مرکز آموزشی می باشد.

این سمینار فرصتی استثنایی در صنعت حمل و نقل عمودی برای دانشگاهیان، صاحب نظران و کارشناسان صنعت آسانسور و پله برقی، مدیران عامل شرکتهای صنعتی، مدیران فنی، تکنسین های برق، بازرسان و سازندگان ساختمانها برای آگاهی از دانش روز و آخرین دستاوردهای صنعت آسانسور و پله برقی است.

با سلام
مطلبی که در زیر مشاهده میفرمائید نظر یکی از همکاران مجترم در رابطه با "هفتمین سمینار بین المللی آسانسور و پله برقی" می باشد که در یکی از گروههای آسانسوری تلگرام منتشر شده است:

یادداشت آخر

 • هفتمین سمینار بین المللی آسانسور و پله برقی در روز پنج شنبه 28 بهمن ماه 1395 ساعت هشت و سی دقیقه برگزار شد.
 • این سمینار را می توان یکی از موفق ترین و پربارترین سمینار ها درنوع خود دانست. ازاینرو که تعامل بسیار خوبی را دانشگاه و صنعت آسانسور در این سمینار رقم زدند . رو نمایی از دست آوردهای جدید صنعت آسانسور که توسط شرکت های دانش بنیان و تولید کننده های معظم این صنعت در این سمینار رو نمایی گردید و سخنرانی های بسیار خوب و با کیفیت و اطلاعات بروز دنیا  در حوضه های مختلف این صنعت در این سمینار جالب توجه بود.

نکته دیگر که برجستگی این سمینار را نشان می داد. هماهنگی و تعامل بسیار نزدیک و سازنده دانشگاه کوشا بعنوان برگزارکننده این سمینار و صنعت معظم آسانسور و پله برقی که دارای زیر مجموعه هایی مانند:

 • سندیکای آسانسور و پله برقی
 • انجمن تولید کننده ها
 • تشکل های دولتی  و خصوصی
 • و شرکت بزرگ های وارد کننده قطعات آسانسور و پله برقی را می توان به وضوح دید.

لذا در اینجا می بایست این حرکت جدید و این بدعت گذاری را به فال نیک گرفت و در این راستا که تمام این امور و فعالیت ها جهت شکوفا شدن و سربلندی صنعت بزرگ آسانسور و پله برقی صورت گرفته و باید قدردان زحمات تمام عزیزان و بزرگواران از جمله ریاست محترم دانشگاه کوشا و اساتید و کارکنان و رئیس و اعضای محترم سندیکا ی آسانسور و پله برقی و شرکت های تولیدکننده و تمام مهمانان عزیز و معظم که امروز جهت هر چه باشکوه تر برگزار شدن هفتمین سمینار زحمت کشیدند باشیم .

 • باشد که در آینده  شاهد برگزاری سمینارها و گفتمان هایی در سطوح علمی بالاتر و تعامل های سازنده تری در عرصه صنعت عزیز و دوست داشتنی آسانسور باشیم .

✏️نویسنده : علی آمره

  جلسه 64 هیئت مدیره سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران با حضور:

 • اعضای محترم هیئت مدیره سندیکا 
 • بازرسین محترم آسانسور
  ساعت پنج بعدازظهر در محل سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران روز یکشنبه اول اسفند 1395 برگزار گردید.

مطابق با دستورجلسه گزارشی از:
کار گروه طرح و برنامه نرم افزاری سامانه آسانه آماده شده بود، ارائه شد و پس از آن گزارشی در خصوص:
نمایشگاه آسانسور سال 96 ارائه گردید و بحث و تبادل نظر در مورد نرخ نامه سرویس و نگهداری و فروش  انجام شد و در پی آن مصوب شد 10 الی 11 درصد به نرخ سرویس و نگهداری جهت سال 1396 افزوده گردد.

سپس مصوب شد حقوق تکنسین مقیم جهت سرویس و نگهداری به مبلغ 55.000.000 ریال افزایش یابد.

در آخر جلسه هیت مدیره به پرونده شرکتهای متقاقضی پروانه و تمدید پروانه که از طرف کمیته ارزشیابی به هیت مدیره ارسال گردیده بود رسیدگی و پرونده تعدادی از شرکت ها توسط هیئت مدیره تائید شد.

ضمنا" جلسه هم اندیشی در خصوص برگزاری نمایشگاه تخصصی آسانسور در محل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب با حضور:

 •  اعضای هیئت مدیره
 •  تعدادی از شرکت های تولید کننده
 •  بازرگان
 •  فروشندگان قطعات آسانسور

در محل سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران برگزار گردید.

در جلسه فوق نمایندگان و تولید کنندگان و بازرگانان و فروشندگان قطعات آسانسور سوالاتی پرسیدند و مسئولین و اعضای سیاستگزاری به آنها پاسخ گفتند..

با سلام

براساس اعلام ستاد برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی آسانسور، باتوجه به برگزاری جلسات هم اندیشی بین تشکلها و شرکتهای شاخص صنعت آسانسور و پله برقی برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی آسانسور که قرار بود از تاریخ 29 فروردین سال   1396 در نمایشگاه شهر آفتاب دایر باشد، به تاریخ دیگری موکول شد که متعاقبا" زمان جدید برگزاری آن با توجه به شرایط و سیاستهای جلسات هم اندیشی تعیین و اعلام خواهد شد.

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.