در اولین روز عرضه، بیش از یک میلیارد ریال "سهام شیندلریها" بفروش رسید

 
تاریخ انتشار: شنبه, 1391/11/14 - 03:07 توسط طبسی

در خجسته سالروز میلاد پیامبر مهربانی و مهرورزی(ص) و صادق آل محمد(ع) روز سه شنبه دهم بهمن ماه 1391 دوستان و همکاران قدیمی شیندلر، برای دومین بار دور هم جمع شدند، بارش رحمت الهی در این روز پس از روزها انتظار نوید پر خیر و برکت بودن این تجمع بود، البته بجز روشهای مختلف اطلاع رسانی، از طریق پیام کوتاه برای کلیه شیندلریها ارسال شده بود، اما آخرین پیام در آخرین دقایق قبل از تشکیل جلسه باران را بهانه کرده بود با این متن:                                 

نم نم بارون وصبح دل انگيز       شيندلري ها جمع شدند دورميز

ضمن اینکه تعدادی نیز به دلیل مسافرت و  یا عدم دریافت دعوتنامه، موفق به حضور نشده بودند، تلفنی با ابراز تمایل به مشارکت، به دیگر دوستان جهت عضویت وکالت دادند.

جلسه شیندلری ها یک تفاوت با جلسه قبلی داشت، در اولین روز آغاز واگذاری سهام تعاونی شیندلریها، علیرغم اینکه تعدادی از دوستان و همکاران غایب بودند، بیش از یک میلیارد ریال سهام با نام "تعاونی شیندلریها" واگذار گردید.

  البته طبق تقاضای همکاران، قرار است پذیره نویسی تا پایان سال جاری ادامه داشته و لذا طی روزهای آینده تعداد بیشتری به جمع سهامداران افزوده خواهد شد.
 این جلسه از ساعت 10 بامداد با حضور جمعی از اعضا آغاز و تا نزدیک اذان مغرب ادامه داشت.

در آغاز آقای مهندس میرعبداله یانی مطالبی را برای گروهی که در جلسه قبل حضور نداشتند، بیان کردند.

تعاونی شیندلریها

 

اهم بعضی مطالب مطرح شده در این جلسه به شرح زیر می باشد:

 • در ایران رسم است هر شهری، (یا مهاجرین هم ولایتی)، حسینه ای با نام شهرشان تشکیل می دهند، در مناسبتها، جشنها، و ایام خاصی طی سال در این حسینیه گرد هم جمع شده و ضمن برگزاری مراسم، از حال و احوال هم مطلع شده و شاید گره کور مشکلی را باز کنند و ...
 • جمعی از شیندلریهای، با تاسی از این فرهنگ قدیمی، با فراخوان از کلیه همکارانی که از بدو تاسیس شرکت ایران شیندلر در این شرکت کار کرده اند، دعوت به مشارکت نمودند.(تا این خانواده بزرگ ولی پراکنده را پس از سالها دور هم جمع کنند)
 • در افق آینده این تعاونی، اهداف و طرح های متنوعی در عرصه های تولید و فعالیتهای اقتصادی و رفاهی ترسیم و پیش بینی شده است.
 • الان بسیاری در بازار آسانسور به صورت انفرادی یا گروهی و یا در قالب شرکت،  آسانسور جمع کرده و می فروشند، بسیاری از این آسانسورها بعد از نصب و تحویل به کارفرما، پس از گذشت مدتی دیگر کسی پاسخگو نیست، و خریداران با مشکلات عدیده ای مواجه می باشند.
 • وجود تعداد بسیار زیاد آسانسور در ایران، و نیاز این اسانسورها به لوازم یدکی، و تولید اقلام پر مصرف آسانسور توسط  گروههای  تعاونی شیندلریها، و عرضه به بازار از طریق فروشگاههای زیر مجموعه این تعاونی( در حال حاضر تعداد زیادی فروشگاه لوازم آسانسور توسط شیندلری ها اداره می شود)
 • برای هر اقدامی باید تلاش کرد و هرگز از سختی ها و مشکلات نباید هراس داشت، مثلا" آقای شیندلر که در سال 1874 مبادرت به تاسیس شرکت شیندلر نمود، چکار کرد؟ پدر اقای شیندلر باربر اسکله بوده، شیندلر زحمات شاق و سختی هایی که پدر برای حمل بار به داخل کشتی می کشیده را با چشم خود دیده و به این فکر افتاد وسیله ای بسازد تا با استفاده از آن بار و کالا را به داخل کشتی هدایت کنند و همین فکر باعث تاسیس "آسانسور شیندلر" شد. لذا برای هر کاری باید سه چیز را بکار گیریم:
 • خرد
 • همت
 • شکیبایی
 • این تعاونی میتواند با مشارکت و همدلی کارهای بزرگی در این صنعت انجام دهد. در گذشته نیز قرار بود تشکیلاتی به همین صورت شکل بگیرد، اما در آنزمان حرف زیاد بوده و عمل کم، امروز ما مصمم هستیم که مرد عمل باشیم مشروط به اینکه سه چیز را با احتیاط برداریم:
 • قدم
 • قلم
 • قسم

انجام بسیاری از کارها به 2 صورت انجام می شود:

 1. برنامه ریزی 
 2. کار مهندسی معکوس

 

در مهندسی معکوس اول نمونه تولید می شود، و به مرور نواقص و کاستی های آن رفع می گردد.

 • البته کار اساسی، ثبت تعاونی می باشد، که کاری است بسیار سخت و مشکل (ثبت تعاونی نیازمند یک پروسه دو ساله می باشد)  این اقدام در دستور کار می باشد، ولی برای از دست ندادن زمان فعلا اقداماتی برای حرکت اولیه و شکل گیری تشکیلات آغاز شده که پذیره نویسی سهام مهمترین اقدام می باشد، تا پس از ثبت تعاونی موارد تکمیلی آن انجام شود.
 • یکی از موارد مهمی که در این نشست مورد بحث قرار گرفت ابراز علاقه بسیاری از افراد شاغل در این صنعت بود که در شیندلر سابقه کار ندارند، اما تمایل به شرکت و خرید سهام دارند.

 

به اطلاع آن گروه غیر شیندلریهایی که مشتاق حضور در این تعاونی بودند، می رساند که  فعلا"آنها نمی توانند در این جمع عضو شوند، یکی از دلایل، این است که این جمع مثل یک خانواده بزرگ بوده، همه هم آشنا و بسیاری از آنان رفت و آمد خانوادگی دارند و چنانچه به هر دلیلی در این راه با مشکل یا اختلافی در مسیر پیش رومواجه شوند، به دلیل صمیمیت و قرابت، با حسن ظن نسبت به رفع آن اقدام می کنند، اما با غریته و غیرشیندلری نمی توان چنین بود، البته این فقط یکی از دلایل بود و موارد دیگری هم عنوان شد، که در نهایت اعضا با عضویت آنان مخالفت کردند.

این وضعیت تا زمانیکه تعاونی به صورت رسمی ثبت نشود، برقرار است. اما پس رسمیت یافتن تعاونی شیندلریها، موضوع قابل بررسی و بحث می باشد.

بعضی از دوستان سئوال کردند، اگر فردی که سهام خریده، بنا به هر دلیلی به وجه آن نیاز داشته باشد، آیا می تواند آنرا به دیگری واگذار نماید؟
 پاسخ این دوستان نیز منفی بود، اما این افراد می توانند با عودت سند سهام به تعاونی وجه آنرا دریافت دارند.

 

 • بعضی از همکاران سئوال کردند، الان بر اساس نقدینگی خود سهام خریده اند، آیا می توانند پس از تامین پول دوباره سهام خریداری کنند؟ پاسخ این افراد نیز مثبت بود، آنهایی که تمایل به افزایش سهام داشته باشند، می توانند حداکثر تا دو ماه آینده با واریز وجه مورد نظر به حساب تعاونی شیندلری ها، سهام جدید با قیمت فعلی دریافت دارند، اما پس از آن منوط به مصوبه و اساسنامه تعاونی شیندلریها و نرخ تعین شده خواهد بود(به هر ترتیبی که تعین شود)


پس از پایان مذاکرات و جلسه پرسش و پاسخ همکاران و پذیرایی، از اعضاء دعوت شد میزان سهام درخواستی را اعلام نمایند، لیست اسامی خریداران توسط اینجانب پس از کنترل مشخصات کامل خریداران تنظیم و به طور همزمان صدور سند سهام توسط آقای عمادین انجام و وجه مربوطه یا چک روز نیز توسط ایشان دریافت شده، و آقای عمران مددی سند سهام  را پس از تکمیل امضاء و ممهور به مهر برجسته و الصاق هلوگرام و مهر معمولی به متقاضیان تحویل دادند، در اولین روز پذیره نویسی بیش از یک میلیارد ریال سهام با نام واگذار گردید.

بدینوسیله از کلیه متقاضیان واجد شرایط عضویت در تعاونی شیندلریها، دعوت می شود طی تماس با شماره تلفن  0765 888 0919 درخواست خود را اعلام و هماهنگی لازم معمول فرمایند.

آفرین به این همت شما. با این خبرها دل ما غیر شیندلرها رو داغ نکنید. راستی این شماره تلفن به نام چه فردی هست کسی تماس گرفت بدونه با چه شخصی صحبت می کند؟

سلام
آقای کلانتری، ممنون از شما و آرزویتان، شما هم اکنون هم با آسانسوریها هستید، امیدوارم در آینده امثال شما را در جمع تشریفاتی نیز داشته باشیم
ضمنا" به اطلاع می رساند، شماره تلفن مورد نظر مربوط به خط ارتباطی با تعاونی شیندلریها بوده و پاسخ دهنده دبیر انجمن شیندلریها می باشد.

سلام به همه شیندلریها تبریک میگم خلاصه پیگیری چندتا ریش سفید ریشه دار شیندلری باعث شد تا نهال تعاونی شیندلریها جوانه بزنه مطمئنم بزودی شاهد قدرتی سنگین و تاثیرگذار در این صنعت خواهیم بود.

به امید اینکه در آن روز کسانی که چشم انتظار عضویت هستند بتونن به آرزوشون برسن

این موفقیت را به تمام شیندلریها تبریک عرض می نمایم و امید موفقیتهای بیشتر شیندلریها و تمام همکاران صنعت  آسانسور را دارم، همچنین آرزومندیم که ما هم بتوانیم عضو کوچکی از شیندلریها باشیم . در ضمن قصد دارم بیام تهران برای شرکت ایران شیندلر نصب و راه اندازی انجام دهم،  و یا اینکه اگه بشه تو شهرهای استان آذربایجان شرقی، بلکه بتوانم عضویت شیندلری را بگیرم . نظرتون چیه . آیا اینطوری امکان پذیر هست یا نه ؟

راستی اینم بگم که من  نصب و راه اندازی را  زیر سایه یکی از اعضای ایران شیندلر یاد گرفته ام و لذا تا آخر عمر خواهم گفت که من شاگرد ایشان هستم و با افتخار خواهم گفت . ضمنا ایشان یکی از نصابان  ماهر  شرکت دیبا می باشد و در تبریز کسی را نتوان یافت که با صنعت آسانسور رابطه ای داشته باشد وایشان را نشناسد!

سلام همکار خوبمان آقای مهربان باید عرض کنم ایران شیندلر را عده ای منفعت طلب با سوءمدیریت  و فرصت طلبی به تاراج بردند و از هم پاچوندنش. اگه مقاله های آقای طبسی تو بخش پروژه مترو -پروژه متروی تهران و آسانسورهای ایران شیندلر قسمت دوم- را بخونی متوجه میشی که چه بلایی سرش آوردند. پس همونجایی که هستی بمون و خودتو آواره نکن امیدوارم مشکل عضویت غیر شیندلر حل بشه

راستی چرا نامی از این استاد عزیز نبردی تا حق مطلب اداکنی و ماهم عرض ادبی خدمتشون داشته باشیم؟

به اطلاع عزیزان شیندلری و طرفداران این تعاونی می رسانم که تا امروز 15/11/1391  میزان فروش سهام مرز یک میلیارد ریال را درنوردید .

به امید اینکه هرچه زودتر به حجم قابل توجهی برسد تا گامهای اساسی برای تعالی این صنعت و سرمایه گذاران برداشته شود، انشاءالله

من هم به نوبه خود، از این گردهمآیی بسیار خوشحالم و آرزوی موفقیت و سربلندی برای تیم شیندلری های عزیزی که با مایه گذاشتن از خود , این تکنولوژی را به این دیار وارد کردند، دارم.

ما نیز خود را شاگردان شیندلری ها  میدانیم چونکه همه شاخه ها به ریشه برمیگردند ما نیز شاگرد شاگردان آنانیم   بوسه بر دستان زحمت کشتان

شرکت تیروژ آسانسور

مژده به اعضاء وسهامداران تعاونی شیندلری ها
اولین محموله "ریل مونتفرو- ساخت ایتالیا با پشت بند اصلی" و فابریک توسط تعاونی شیندلری ها آماده عرضه به بازار فروش می باشد:

ضمنا" واگذاری ریل به اعضاء و سهامداران محترم با قیمت مناسب در اولویت می باشد.
از خریداران و سهامداران و اعضای تعاونی دعوت می شود، برای سفارش خرید با تلفن :             09198880765      

تماس بگیرند.

دانستنیهایی در مورد شرکت ایتالیایی مونتفرو:

گروه شرکتهای مونتفرو
(MONTEFERRO IS A GROUP OF COMPANIES SHARING COMMON EXPERIENCE, TECHNOLOGY AND MANUFACTURING SKILLS IN GUIDE RAILS SYSTEMS)
سابقه شرکت مونتفرو ایتالیا به اواخر سال 1940 بازمی گردد، که این شرکت فعالیت خود را در میلان ایتالیا آغاز نمود.
این شرکت در دهه های بعد فعالیت خود را گسترش داد و به سرعت در صنعت آسانسور اروپا و سپس در جهان رشد نمود.
شرکت مونتفرو

 • از سال 1980 تصمیم به گسترش شبکه جهانی خود گرفت و ابتدا این گسترش در اروپا انجام گرفت
 • در سال 1991در جمهوری خلق چین 
 • در سال 1993 در جمهوری چک اقدام با تاسیس کارخانه نمود
 • در سال 2000 در کانادا و برزیل 
 • در سال 2005 با توجه با جذابیت و کشش بازار چین، در دو شهر دیگر این کشور کسترده کارخانجات جدیدی تاسیس نمود.

کارخانجات مونتفرو با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات نورد گرم و نورد سرد، با نظارت بر متخصصین کارآزموده بر کل فرایند تولید، کنترل کیفیت مواد و فولاد خام، مراحل ذوب و بتدیل به مواد نهایی بر اساس استاندارد JIS  تلاش دارد محصولی قابل رقابت به بازار صنعت آسانسور جهان عرضه نماید.
ریل نورد سرد مونتفرو نیز در پایان سال 1940 به بازار معرفی شد.
ریلهای تولیدی مونتفرو با استانداردهای خاص قابلیت استفاده در آسانسور با سرعتهای 4m/s  الی 10m/s را دارد.

قابل توجه كساني كه ريل آسانسور نياز دارند

تعاوني شيندلري ها آماده فروش ريل مونتفرو ایتالیا با پشت بند فابریک آن، به تمامي آسانسوري های ارجمند می باشد.

متقاضیان خريد  ریل می توانند با شماره ویژه شیندلری ها (( 09198880765 ))تماس حاصل فرماييد

با سلام

در حال حاضر ریل های وارد شده توسط تعاونی شیندلری هابا چه سایزهایی قابل عرضه می باشد؟

ضمنا ریل های مونتفرو تولید ایتالیا با ریل های تولیدی مونتفرو چین یا دیگر کشورهای فرق می کند با اینکه خود شرکت مونتفرو در این کشورها کارخانه تاسیس کرده است؟

 

با سلام
با توجه به استقبال خوبی که از تشکیل تعاونی شیندلری ها پس از تاسیس آن شده، عده زیادی از همکاران آسانسوری غیر شیندلری نیز تقاضای عضویت کردند، که این موضوع در مجمع عمومی مطرح شد و نظر اکثر آعضاء مثبت بود و قرار شد جلسه ویژه ای در این مورد تشکیل و چگونگی آن بررسی گردد.

شما می توانید از طریق تلفن 09198880765 از آخرین تصمیمات مطلع گردید.

 

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هفتصد و نود و پنج را به عدد بنویسید.