طولانی ترین سقوط آسانسور

تاریخ انتشار: ش., 2014/11/01 - 13:11 توسط طبسی

زنده ماندن در طولانی ترین سقوط آسانسور از طبقه 79 و از ارتفاع 300 متری چیزی شبیه معجزه می باشد.
یکی از شگفت انگیزترین و طولانی ترین سقوط  های آسانسور حدود 70 سال قبل و  در روز شنبه 28 ژوئیه سال 1945 در بلندترین آسمانخراش آمریکا، برج امپایر استیت رخ داد که خانم بتی الیور Betty Luo Oliver اپراتور یکی از آسانسورها را با بدنی آسیب دیده و پاهای شکسته و بخشی از بدن سوخته زنده از درون کابین آسانسور سقوط کرده خارج کردند.

بتی الیور پس از سقوط از 300 متر  توسط امدادگران www.parslft.com

خانم الیور پس از نجات از سقوط آسانسور


خانم الیور که در آن زمان حدود 20 سال سن داشت و اپراتور مقیم در یکی از آسانسورها بوده و در روز حادثه از طبقه 79 به همراه کابین و از ارتفاع 300 متری به زیر زمین سقوط کرد.
خانم بتی الیور پس از 8 ماه بهبودی یافت. وی دارای رکورد طولانی ترین سقوط آسانسور که از آن جان سالم بدر برد شد و نام وی در کتاب رکورد جهانی گینس ثبت اشد. رکورد دار طولانی ترین سقوط آسانسوری که زنده ماند در 24 نوامبر سال 1999 در گذشت.

 

خانم بتی الیور رکورد دار طولانی ترین سقوط آسانسور پس از بهبودی

خانم بتی الیور پس از بهبودی

 

اما شرح ماجرای برخورد هواپیما به برج:
در لحظه سقوط آسانسور به پائین، آقای دونالد مالونی (Donald Maloney) دکتر دارو ساز گارد ساحلی در انتظار آسانسور مقابل آسانسوری که خانم بتی الیور اپراتور آن بود منتظر آمدن اسانسور بوده.
وی تعریف می کند: ابتدا صدای وحشتناکی و بعد از مدتی صدای فریاد و ناله زنی را شنید. پس از این وضعیت و رسیدن نیروهای امدادی وی موضوع را به مامورین آتش نشانی اطلاع می دهد. آقای مالونی در روز حاثه همکاری زیادی با آتش نشانان و نیروهای امدادی داشت و به همین جهت بعدها توسط شهردار La Guardia تقدیرنامه هایی به ایشان بابت تلاش وی در آن روز غم انگیز داده شد.
پس از باز کردن مسیر دسترسی به مصدوم داخل کابین آسانسور را زنده یافتند. وی با دو پای شکسته و بخشی از بدن سوخته وی را در حالی که به سختی نفس می کشید از زیر زمین و از کابین درهم پیچیده شده آسانسور و دیگر اجسام فرو ریخته از ساختمان بیرون آورده و به مرکز درمانی اعزام کردند.

 

روود موتور هواپیما به داخل چاه آسانسور باعث قطع سیم بکسلها شد www.parslift.com

برخورد بمب افکن و سقوط موتور آن به داخل چاه آسانسور


طبق اظهارات شهود حادثه، ورود یکی از موتورهای هواپیما به داخل چاه آسانسورها باعث قطع سیم بکسل های یکی از آسانسورها شده است. انباشته شدن حجم انبوه سیم بکسلهای آسانسور در کف چاه و افتادن کابین اسانسور روی کابلهای در هم تنیده شده، سیم بکسلها به صورت فنر عمل کرده و هوای فشرده زیر کابین و همچنین نیمه فعال بودن سیستم ترمز هیدرولیک از عواملی بوده که تا حدود زیادی از میزان شتاب و ضربه مهلک برخورد کابین با سکوهای ضربه گیر کاسته است.

آسانسور دیگری نیز با 20 مسافر در بین طبقات 20 و0 3 دچار آسیب و متوقف می شود، که مسافرین آسانسور را دانش آموزی 17 ساله ای به نام Herbert Fabian از Brooklyn موفق به نجات شده در خارج کردن مسافرین آسانسور به آنان کمک می کند.
حادثه برخورد بمب افکن B-25 به این امپایر استیت زمانی رخ داد که امریکا درگیر جنگ جهانی دوم بود، جنگی که از سپتامبر سال 1939 آغاز و در اوت سال 1945 خاتمه یافت، و تقریبا" ده روز بعد از برخورد هواپیمای B-25 به آسمانخراش امپایر استیت، آمریکا با حمله وحشیانه و ناجوانمردانه مبادرت به بمباران اتمی هیروشیما و ناگازاکی در ژاپن در روزهای 6 و 9 ماه اوت سال 1945 کرد.

 

برخورد بمب افکن به برج امپایر استیت موضوع روز روزنامه

طبق بررسی کارشناسان، روز حادثه هوا مه آلود و دید افقی بسیار محدود بوده و دلیل این حادثه را همین موضوع دانسته اند، لذا هواپیمای بمب افکن  B-25 با وزنی حدود 9.760 کیلوگرم با سرعت 320 کیلومتر در ساعت به نقطه ای از برج امپایر استیت بین طبقات 79 و 80 برخورد کرد و در اثر برخورد با نیرویی معادل: (million ft-lb)= (40 million Joules30) سوراخی به ابعاد 550 سانتیمتر در 600 سانتیمتر بوجود آورد و و قطعات جدا شده از ساختمان به همراه یک تکه بزرگ شبیه سنگ آسمانی را به بیرون پرتاب کرد و با منفجر شدن مخزن سوخت هواپیما که در نزدیکی چند دستگاه آسانسور بود، دربهای طبقات را درهم کوبید و یکی از موتورهای هواپیما وارد یکی از چاههای آسانسور شد و موتور دیگرهواپیما به بیرون پرتاب و به طرف خیابان سی و سوم و بر روی سقف یک ساختمان 13 طبقه سقوط کرد که کوهی از آتش را در نقطه فرود به فوران در آورد و باعث خسارات فراوان به اطراف و منطقه خیابان مدیسون شد.

برخورد بمب افکن آمریکایی به برج امپایر استیت در سال 1945

سقوط قطعات بمب افکن و مصالح جدا شده از برج در اطراف برج پراکنده شد

حادثه برخورد هواپیمای بمب افکن آمریکایی به این برج باعث کشته شدن 14 نفر و مجروح شدن 26 نفر شد، که 3 نفر از کشته شدگان خدمه بمب افکن، 9 نفر از کارکنان برج، 1 نفر سرایدار و 1 نفر اپراتور آسانسور بوده اند.(البته تعداد کشته شدگان اولیه 13 نفر بود، اما یکی از زخمی ها بعدا" فوت کرد) علی رغم تلفات حادثه، به دلیل اینکه طبقه ای که بیشترین خسارات در آن بوجود آمده بود، فضاهای مکانیکی و مخصوص ذخیره سازی بوده، تلفات نسبت به حادثه اندک بوده و لذا اگر این حادثه در طبقه ی دیگری حادث می شد، میزان تلفات بسیار زیادتر می شد.
پس از برخورد هواپیما ابتدا مردم گمان کرده بودند هواپیماهای ژاپن به بلندترین ساختمان آمریکا حمله  و ساختمان را بمباران کرده است، جمعیت زیادی اطراف آسمانخراش امپایر استیت جمع شده بود. روزنامه نگار آن روزگار روزنامه نیویورک تایمز والتر دانیلز (Walter Daniels) در مورد این حادثه گفته: "مردم احساس کردند فاجعه ای رخ داده، افراد بسیاری از هر سمت به طرف خیابان پنجم هجوم آورده بودند."

 

خبر برخورد بمب افکن به آسمانخراش امپایر استیت تیتر اول روزنامه شد www.parslift.com

صحنه هایی از نجات آسیب دیدگان و محل برخورد بمب افکن به برج


این حادثه در آن تاریخ باعث وارد آمدن حدود یک میلیون دلار خسارت به برج شد و مدت 3 ماه طول کشید تا خرابی ها ترمیم گردد.  موضوع دیگری که باعث کاهش تلفات انسانی شد، وقوع حادثه در روز تعطیل بود. چون اگر این تراژدی در روزهای میانی هفته و یکی از روزهای کاری اتفاق می افتاد میزان تلفات انسانی و حتی تجهیزات بسیار وسیع تر بود.
زمان حادثه از 15.000 خدمه برج فقط 1.500 نفر در برج حضور داشتند و کسب و کار تعطیل و برج امپایر استیت بسیار خلوت و کم رفت .آمد بوده است. چون روزهای غیر تعطیل خیابانهای اطراف برج خیلی شلوغ و تردد اتومبیل ها بسیار زیاد بود، چیزی حدود 200.000 اتومبیل. در صورتیکه در آن روز چیزی حدود 10.000 خودرو در حال رفت و آمد بوده.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا حاصل جمع عدد بیست با عدد چهل را به عدد بنویسید.