سومین مجمع عمومی تعاونی شیندلری ها

 
تاریخ انتشار: شنبه, 1392/09/16 - 00:09 توسط طبسی

در عصر یک روز سرد برفی دوستان و همکاران شیندلری یکی یکی آمدند و به مرور بر تعداد آنها افزوده می شد، عقربه های ساعت داشت به 5.30 نزدیک می شد که اکثریت دوستان قدیمی گرد هم جمع شدند و این دقایق گرم و دوست داشتنی بیشتر صرف احوالپرسی و اینگونه موارد شد و مهمترین سئوالی که از هم می پرسیدند:

چرا موهایت سفید شده؟

این سئوال نشاندهنده آن بود که بعضی از همکاران و دوستان شیندلری سالهاست از هم بی اطلاع هسنتد و حالا که پس از سالها دوری و بی خبری به هم رسیده اند گذشت زمان را باور نکرده اند. این طبع روزگار است و باید باور کرد گذر سریع عمر را. در همین جمع متوجه شدیم دوتن از همکاران شیندلری دیگر بین ما نیستند، آقایان:

 • شهریار درست 
 • مجید دیانی روحشان شاد.

پس از پذیرایی و احوالپرسی، ساعت 17.30 جلسه رسمی آغاز شد و طی گزارش و بیلان هیئت مدیره اعلام شد که مهمترین فعالیت تعاونی در آغاز با سرمایه اعضاء خرید ریل مونتفرو ساخت ایتالیا با پشت بند فابریک بوده که تعداد زیادی از آن فروخته شده و مقداری هنوز موجود است

. پس از آن از اعضاء درخواست شد پیشنهادات خود را اعلام کنند:

 • آقای خزلی اظهار داشت با توجه باینکه الان خرده فروشی لوازم آسانسور زیاد شده، اگر روی قطعات اساسی مثل موتور سرمایه گذاری شود بهتر می شود نتیجه گرفت.
 • آقای علیرضا جهانی نیز اظهار داشت باید بخشی از سرمایه تعاونی صرف خرید قطعات پر مصرف یدکی که خریدار بیشتری دارد هزینه شود.
 • آقای غلامرضا محمدی در همین رابطه اظهار داشت الان تولید کنندگان متعددی هستند که قطعات و لوازم آسانسور تولید می کنند، اکثر محصولات آنها مورد تائید بسیاری از همکاران می باشد و از کیفیت خوبی برخوردار است، اما به دلیل ضعف بنیه مالی با مشکل مواجه هستند، اگر تعاونی با این افراد وارد مذاکره شود و به صورت قراردادی یا انحصای قطعات آنها را خریداری و از طریق فروشگاههای تعاونی واگذار نماید شرایط خوبی برای تعاونی بوجود خواهد آمد.

 • آقای علیرضا دخیلی ضمن تائید نظر آقای جهانی، گفت در قطعات ریز می شود فروش بیشتری داشت، و با نظر آقای محمدی هم موافق بود.
 • آقایان علیرضا سهرابی نظری، وحید مددی و خانم زکیه رفیعی نیز با پیشنهاد اقای محمدی موافق بودند و مطالبی را در همین رابطه بیان کردند.
 • آقای تقی پارسا (خیرآبادی) گفت باید توان مالی تعاونی افزایش داد تا بتواند فعالیت خود را سر و سامان دهد، مثلا" با توجه به ارتباط هر روزه من با خریداران لوازم آسانسور الان متقاضی درب لولایی شیندلری خیلی زیاد است، اگر با تقویت تعاونی و شارژ نقدینگی بخشی از سرمایه به تولید درب اختصاص یابد مطمئنا" شرایط خوبی بوجود خواهد آمد.
 • آقای حسین مددی نیز اظهار داشت می شود روی قطعاتی که مصرف بیشتری دارد طوری مانور داد که هم بشود قیمت را پائین آورد و با فروشندگان دیگر رقابت کرد، قطعاتی مثل قفل و دیکتاتور و......
 • آقای محمدعلی رائیجی نیز پیشنهاد واردات قطعات خاص و پر مصرف را ارائه نمود.
 • آقای منصور دخیلی ضمن بیان مطالبی و تجزیه و تحلیل دیدگاههای اعضاء اظهار داشت اعضاء باید ارتباط و تعامل بیشتری با هم داشته و مخصوصا" با فروشگاههای لوازم آسانسور تحت پوشش تعاونی شیندلری ها، و بزبانی ساده تر از تعاونی حمایت کنند.

 • آقای حسین گودرزی خطاب به حاضرین گفت چند نفر از اعضاء طی این مدت از تعاونی شیندلری ها خرید داشته اند؟ سپس اشاره ای به شرکت موتوژن کرد که در سالهای گذشته با دعوت از مدیران شرکتها به همراه پذیرایی و هزینه هواپیما و هتل از آنها می خواست از محصولات این کارخانه استفاده کنند و در صورت رضایت از محصول وجه آنرا بعدا" به صورت اقساط دراز مدت پرداخت نمایند، اما فقط هزینه های پذیرایی بود که از کف این شرکت رفت  و شرکتها هیچ حمایتی نکردند. لذا اظهار داشت الان اکثرا" اعضاء در زمینه فروش ونصب و سرویس و نگهداری آسانسور فعال هستیم، اگر همه نیازهای خود را اعلام کنیم و تعاونی بر اساس آن نسبت به تهیه لوازم از داخل یا بخشی از طریق واردات اقدام نماید، حتی می شود از تولیدکنندگان داخلی تخفیف مناسبی هم گرفت، چرا که خریدها به صورت عمده می باشد و در چنین شرایطی گرفتن حداکثر تخفیف محرز است و تعاونی می تواند ضمن سرویس دهی به اعضاء از سود معقول نیز برخوردار گردد، که این به نفع همه می باشد.

 • آقای میرعبداله یانی در ادامه اظهار داشتند: این تعاونی با سه هدف کوتاه مدت و میان مدت و دراز مدت شکل گرفت، مورد کوتاه مدت آن که تشکیل تعاونی و تامین سرمایه بود به ثمر رسیده و حالا زمان اجرای برنامه های میان مدت می باشد که در آینده اگر اعضاء بیشتر شوند و نقدینگی رشد لازم را داشته باشد، تولید بزرگتر و فعالیتهای بعدی امکان پذیر خواهد بود. اگر نگاهی به بعضی از همکاران خود در این زمینه ها داشته باشیم می بینیم که آنها هم ابتد ا با خرید و فروش کار را آغاز کردند و بعد یواش یواش رشد کردند و در این صنعت جایگاهی پیدا کردند، اگر سرمایه های کوچک را جذب کنیم می توانیم به آینده امیدوار باشیم، الان در این تعاونی بعضی از اعضاء با 200.000خرید فقط  تومان سهام عضو شده اند و بعضی که از توان بالاتری بهرمند بودند حتی تا مبلغ 10.000.000 تومان سهام خریده اند، لذا با تقویت بنیه مالی تعاونی می شود امیدوار بود که در بخش تولید داخلی و حتی واردادات و ایجاد برند خاص نیز موفق خواهیم بود. گرچه مدتی است بازار آسانسور در حالت رکود قرار داشته و بسیار از همکاران از این بازار آسیب جدی دیده اند، اما آینده روشن است، الان که دولت نرخ دلار روی رقم 2.600 تومان ثابت کرده، مطمئنا" دوباره بازار آسانسور رونق خواهد گرفت و راه خواهد افتاد.
 • آقای میرعبداله یانی در پایان گفتند: با تولید کنندگان مطرح و متعهد تماس می گیریم اگر تولیدات آنها مورد تائید باشد می توانیم با آنها مونوپل کنیم.
 • آقای فرهودی نیز اظهار داشتند بحرانی که بود، در حال فروکش کردن می باشد، ولی ورود جنس در این شرایط منطقی نیست، سه ماه و اندی به پایان سال بیشتر نمانده، اگرچه بازار هنوز کمی آشفته است اما چون در این فاصله تا پایان سال همه در فکر جمع و جور کردن کارها هستند، و خیلی ها فروشنده، می شود از این وضعیت بهترین استفاده را نمود و با سرمایه تعاونی به صورت عمده و با تخفیف زیاد از فروشندگان خرید کرد و با حداقل سود به خریداران عرضه نمود، با توجه باینکه در این ایام باید آسانسور ها تکمیل و تحویل شود، اگر به این صورت اقدام کنیم مطمئن باشید موفق خواهیم شد.
 • آقای علی مددی نیز پیشنهاد تاسیس شرکتی به نام شیندلری ها را ارائه نمودند.
 • آقای محمد احمدی نیز گفتند با توجه به نیاز اکثر ما به تابلو کنترل آسانسور اگر تعاونی با تابلوسازهای مطرح تعامل داشته باشد و قرار دادی منعقد کند، اعضا با استفاده از تخفیف ویژه برخوردار گردند، و به صورت موازی نیز کابل بکسل و کابل تخت آسانسور نیز در تعاونی وجود داشته باشد، هم به نفع اعضا بوده و هم به نفع تعاونی.
 • آقای میرعبداله یانی نیز اظهار داشت با توجه به حضور چهار نفر از اعضای تعاونی شیندلری ها در این جلسه، که همگی دارای فروشگاه لوازم آسانسور می باشند، بهتر است این فروشگاهها و اعضای تعاونی با هم تعامل داشته و با هم در این حرکت مشارکت داشته باشند که هم به نفع فروشگاهها بوده و هم به نفع تعاونی، که اکثریت با این پیشنهاد موافق بودند و آقای فرهودی اظهار داشت مشروط به اینکه جنس خوب و استاندارد و ارزان در اختیار همکاران قرار دهند.

قرار شد اعضا نسبت به افزایش سرمایه با دبیر تعاونی هماهنگی لازم را به عمل آورده  به جذب اعضای جدید نیز همت کنند تا راجع به اقدامات بعدی تصمیم گیری مقتضی انجام پذیرد.

عقربه های ساعت کم کم به 20.30 نزدیک می شد، که رئیس جلسه مباحث را جمع و جور نمودند و پذیرایی شام در محیطی صمیمی و پر نشاط با حضور دوستان و همکاران پایان بخش این نشست بود.

مطالبی در رابطه با موضوعات مطرح شده در این جلسه را می توانید در لینک های زیر مطالعه فرمائید:

با امید به اینکه، با حداکثر توانمندی ها و برخورد هوشمندانه در جهت پیشبرد اهداف کمی و کیفی فعالیت خود، شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش آن واحد فعال و خوش نام بوده؛ و همچون گذشته ، از این اصل پایدار، پاسداری  و مراقبت فرمایید.

 

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هزار و دویست و بیست را به عدد بنویسید.