سامانه آسانه، خرید قانونمند آسانسور

 
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 1394/08/27 - 07:32 توسط طبسی

صنعت آسانسور و پله برقی صنعتی است که در ایران به سرعت در حال پیشرفت و تعالی بوده و در سالهای اخیر در ساختار تکنولوزی، اشتغال و اقتصاد جایگاه خاصی برای خود بوجود آورده، چندیست  این صنعت جوان و پویا درگیر مباحثی شده که باعث بروز مشکلات عدیده ای گردیده است.

تمدید پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور، شرایط جدید برای مدیران فنی، آسانسور ملی، نامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، ساماندهی نصابان و تعمیرکاران آسانسور، طرح سامانه آسانه از جمله مواردی است که ذهن اکثریت همکاران را به خود معطوف نموده است.زمانی با برگزاری صندلی داغ با حضور مهندس مجتبی ذوالفقاری کارشناس سازمان ملی استاندارد و روزی دگر جناب آقای مهندس کیان عباسی دبیر کمیته فرهنگی و نایب رئیس کمیته بازرسی و استاندارد .... به بخشی از پرسشها و ابهامات پاسخ داده شد اما بسیاری از ابهامات و پرسشها همچنان بدون پاسخ مانده است.

شب گذشته یکشنبه 24 آبان ماه 1394 در شبکه تلگرام، پیج "صنعت پاک آسانسور و پله برقی روی موضوع "طرح سامانه آسانه" تبلیغ گسترده ای را از عصر آغاز کرده و اطلاع رسانی نمود که راس ساعت 22 آماده دریافت خبرهای بسیار داغ باشند.

طی یک برنامه 140 دقیقه ای پرسش و پاسخ مفصلی با حضور دوستان و همکاران و مسئولین این صنعت برگزار شد که با توجه به جذابیتهای مباحث مطرح شده، که متن کامل این برنامه را استخراج و پس از تنظیم و الصاق تصاویر مربوطه جهت علاقمندان تقدیم میدارم:

 • ابتدا آقای علیمردانی با ارسال تصویر " بسم الله الرحمن الرحیم" آغاز برنامه را اعلام نمود
 • آقای شیرینزاده: طراح سامانه آسانه
 • آقای مجید رمضانی: سلام دوستان عزیزم وقتی مشکلات کسب و کار، رکود بازار و کسادی همه گیر از یک طرف و هزینه های شرکت و روزمره زندگی چهره ی تلخ واقعیت ها رو به رخت میکشه، فشاری که روح آدم رو تحت الشعاع قرار میده باعث میشه فکرت برای رهایی از این گرفتاریها اجباراً به کار بیفته !! در کل اعصار این تنگناها و مشکلات بوده اند که انسان رو به فکر فرو برده و وقتی سوار بر نیروی قدرتمند و بی حد تفکر شدی این امکان وجود داره که نشدها رو به شد مبدل کنی... که افتخار آدمی نسبت به حیوانات همین قدرت تفکره، اگرنه احساس دیگر حیوانات نسبت به انسان به مراتب قویتره... از خودت میپرسی چه میشود کرد که بتوان به نحوی این بازار نابسامان را سر و سامان داد؟ چطور میشه موقعیت شرکتهای پروانه دار، فروشندگان قطعات، نصابها و... رو به جایگاه واقعی خود نزدیک کرد؟  راههای موثر مبارزه با خیانت های درون صنفی و مهر فروشی چی میتونه باشه؟چطور میشه از این فجایع و تلفات ناشی از نصب آسانسور های غیر اصولی توسط... جلوگیری کرد؟ آیا راهی هست که مثلا قبل از نقشه کشی ساختمان بشه با آرشیتکت ساختمان هماهنگ شد و اول بسته به نیمطالب برداشته ختمان ابعاد و نقشه چاهك رو طبق طراحی آسانسور شرکت پروانه دار کشید؟ راهی برای نظارت از ابتدا بر مراحل آماده سازی نصب آسانسور وجود داره!؟ قرارداد کارشناسی شده ی متناسب با این روش کار (مشاوره و نظارت و سپس فروش و اجرای نصب) کدامست؟  چه جوری میشه به سندیکا که خانه و چشم امید همه ی اعضاست قدرت بخشید و اونرو متولی اصلی صنعت آسانسور کشور کرد؟ آخه مگه میشه وقتی هنوز شرکتها قدرت قانونی لازم رو به صورت اهرم انحصاری برای فروش و اجرای آسانسور پیدا نکرده اند، بیاییم نصابها رو سامان دهی کنیم!!؟ پس اول سازماندهی شرکتها بعد سازماندهی نصابها... چطور میشه شان مبحثی به اهمیت آسانسور که مستقیما با جان آدمی ارتباط داره به اندازه ای پایین بیاد که کارفرما آسانسور رو مثل سیب زمینی و پیاز از مغازه تهیه کنه !!؟ مشکل کار کجاست و چرا به جای اصلاح این امور فقط هر روز قوانین جدید عرصه را بر پروانه‌ دارها تنگ تر میکنند!!؟ یه روز شیوه نامه، یه روز پک چینی، یه روز تغییر برگه های مشخصات فنی و اجزا و اضافه شدن بار مسئولیتی ما، یه روز دادگاه و دیه  آسانسور منصوبه 20 سال قبل و... بی هیچ حمایت سازنده ای!!!!  و هزاران سوال حیاطی دیگر که پاسخ صحیح به اونها با دیدن راهکار مناسب برای هر قسمت، میتونه باعث تامین آتیه زندگی ما و فرزندانمان بشه و عدم توجه به آنها بی شک به نابودی بسیاری از شرکتها خواهد انجامید...  در چنین شرایطی بود که کارگروه سامانه آسانه به درخواست هیئت مدیره محترم کار خود را برای پیدا کردن راه حلهای منطقی و شدنی برای برون رفت از معضلات پیش روی صنعت آغاز کرد.  بعضی از دوستان گله داشتند که چرا در رابطه با آسانه توضیحات داده نمیشه و مگر ما از نامحرمانیم!؟ اقدام به هر کاری تا تکمیل آن و اطمینان از حصول نتیجه ی مطلوب، بنا به بعضی مصالح اگر به تعویق بیفتد بهتر است تا اینکه شاید با اقدام بی موقع به خطر بیفتد و هرگز اجرا نشود. به امید خداوند از امشب اقدام به توضیح دغدغه های مطرح شده ی فوق به عنوان اهداف طرح آسانه، خدمت دوستان ارایه خواهد شد :

 • آقای علیمردانی: ((  سامانه مدیریت قرارداد طراحی و مونتاژ آسانسور سندیکای آسانسور و پله برقی ایران   )) با  گسترش  روز  افزون فعالیت  شرکت های  فاقد  پروانه  طراحی  و مونتاژ  آسانسور که  معضلات فراوانی  را  برای  شهروندان ایجاد  نموده است و با توجه به اینکه غالبا مصرف کننده اصلی کالا و خدمات  آسانسور انعقاد کنندگان قرارداد نمی باشند و در تصمیم گیری کیفیت ارائه کالا و خدمات ، مصرف کننده  نهائی  نقشی  ندارد  لذا  محصولی  از  طرف  این   شرکت ها   (در جهت تامین   منافع  پیمانکار  یا سرمایه گذار  ساختمانی )  ارائه می گردد که فاقد مبانی  ابتدائی محاسباتی و طراحی بوده که عواقب آن گریبانگیر شهروندان شده و خسارات جانی و مالی  فراوانی را برای مصرف کننده  نهائی  به  بار  می آورد و چه بسا شهروندانی که عزیزان خود را به دلیل عدم توانائی فنی و مهندسی اینگونه شرکت ها و سود جوئی پیمانکاران و سرمایه  گذاران  ساختمانی  در  حوادث  ناگوار آسانسور از دست داده اند.

اهداف :

 1. الزام سازندگان و  پیمانکاران و  سرمایه گذاران  صنعت  ساختمان  به  خرید  محصول  و  دریافت خدمات از شرکت های دارای پروانه طراحی و مونتاژ  آسانسور از وزارت صنایع و معادن
 2. بالا  بردن  سطح  کیفی خدمات  و محصولات  در صنعت  آسانسور و ایجاد  امنیت  و رضایتمندی مصرف کنندگان  کالا و دریافت کنندگان خدمات و کاهش بروز حوادث تلخ و ناگوار جانی
 3. .ایجاد  بستر فرهنگی  برای مصرف کنندگان  آسانسور در  جهت  ارج  نهادن و درک مقوله فنی و مهندسی بودن آسانسور و برون رفت از طرز تفکر غالب ، ساده انگارانه پنداشتن خرید این محصول
 4. ایجاد تعامل بین شرکت طراحی و مونتاژ آسانسور و آرشیتکت ساختمان قبل از طراحی در جهت مشاوره و نظازت بر اجرای پیت ، تونل و اتاقک آسانسور مطابق با استاندارد های ملی و بین المللی (مقررات ملی ساختمان مبحث 15 و EN 81 )
 5. متحد الشکل  شدن  قراردادهای  طراحی و مونتاژ آسانسور با  در نظر گرفتن  تعهدات  کارفرما و پیمانکار و خدمات پس از فروش و گارانتی در جهت جلوگیری از تضییع حقوق مصرف کننده نهایی
 • آقای علیمردانی: نحوه ورود به پورتال :  

•  کد کاربری هر عضو جهت ورود به پورتال همان شماره عضویت فرد در سندیکای آسانسور است.

•  رمز عبور از طریق سیستم ارسال اس ام اس پس از هر بار ورود و درخواست اپراتور جهت  دریافت کلمه رمز به شماره تلفن  همراه  مدیر عامل و ایمیل مدیر عامل که از قبل به پورتال معرفی شده است ارسال می گردد.

 

نکته :

•  در پنل  مدیریتی  پورتال  می بایست  امکان تغییر ایمیل و شماره  تلفن همراه مدیر عامل برای  مدیر پورتال فراهم باشد.

•  هر عضو می بایست دارای یک  ایمیل مجزا  برای  شرکت  خود بر روی  پورتال که  توسط  مدیر پورتال ساخته و به نام خود شرکت می باشد.

•  کلمه رمز ورود به بخش دریافت و ارسال ایمیل  همان کلمه رمز اولیه ارسالی پس از هر بار ورود به پورتال می باشد.

•  در پنل مدیریتی  پورتال  باید امکان  ارسال  ایمیل  انبوه  توسط  مدیر پورتال  به مدیر  عاملین  کلیه شرکت های عضو فراهم باشد.

 • آقای شیرینزاده: لطفا" پس از اتمام مطالب نظرات خود را بیان فرمائید.
 • آقای علیمردانی:مزیت ثبت نام در  سامانه  در  دفتر شرکت

مالک موظف به حضور در شرکت طراحی و مونتاژ خواهد شد و عقد قرارداد به صورت غیر حرفه ای که اصولا از طرف پاره ای از شرکت ها در محل پروژه عقد می شود و باعث پائین آمدن شخصیت صنفی خواهد شد از بین خواهد رفت .

از نظر پرستیژ کسب و کار و بالا بردن فروش بسیار ازشمند است.

     باعث بوجود آمدن حس درونی ( برندینگ ) در مالک خواهد شد.

مالک  از نزدیک  شاهد  محیط کسب  و کار  و منابع انسانی  درخدمت  شرکت  و هزینه های  سربار شرکت  خواهد شد و ارزش خدمات شرکت با قیمت ارائه شده در ذهن مالک منطقی تر نمود خواهد کرد .

با تغییر در استراتژی  مدیریت فروش (بازاریابی و تبلیغات) ، شرکتهای  ضعیف ناگزیر به  تغییر در استراتژی فروش و استفاده از علم بازاریابی در ارائه  خدمات خود خواهد شد و مدیران شرکت موظف به بالابردن سطح علمی خود خواهند شد . که اولین و اساسی ترین مزیت آن استفاده  از رقابت کیفیتی ارائه محصول و خدمات به جای رقابت قیمتی خواهد بود .

مالک شرکت را انتخاب کرده و میزان چانه زنی شرکت با مالک کمتر خواهد شد.

 • آقای علیمردانی:مزیت وجود اطلاعات شرکت ها در سامانه

وجود  اطلاعات تاریخ  تمدید عضویت سندیکا  و بستن  سامانه  باعث ایجاد اهرم فشار در جهت  پرداخت به  موقع  حق عضویت ها ، منابع مالی سندیکا  در زمان  مقرر پرداخت  و بودجه بندی  در سندیکا امکان پذیر خواهد شد.

   با توجه به ثبت تاریخ اتمام بیمه مسئولیت مدنی شرکت ها در سامانه سندیکا می تواند با مسدود نمودن سامانه پیگیر تمدید بیمه مسئولیت مدنی اعضاء باشد.

   سندیکا  می تواند  همواره کنترل  دقیق بر کارت  عضویت بازرگانی اعضاء داشته  باشد که این  امر  باعث حضور  اکثریتی  اعضاء در مجامع خواهد شد و تمدید کارت عضویت بازرگانی اعضاء به  دقایق آخر موکول نشود ، همچنین باعث اعتبار بیشتر صنعت در اتاق بازرگانی خواهد شد.

 • آقای شیرینزاده:دوستان اگر تا این بخش سئوالی دارند اعلام کنند تا جناب مهندس رمضانی پاسخگو باشند
 • رهسازان آسانبر: از کجا باید شروع کرد اجرای طرح از چه تاریخی هست
 • آقای میلاد جوادی: سقف قرارداد؟ تعداد قرداد ها را لطفا اعلام کنید
 • رهسازان آسانبر: نیاز به نرم افزار خاصی داره یا نه از روی سایت سندیکا میشه شروع کرد
 • شیرینزاده: لطفا سئوال کنید جناب آقای رمضاتی پاسخگو خواهند بود
 • آقای محمد گزلی: جناب رمضانی چرا این طرح اجرا نمیشود؟
 • آقای شیرینزاده: اجازه بدید به جاهای خوب و غمگین هم خواهید رسید
 • خانم پازوکی: کارفرما خودش حق انتخاب شرکت داره یا اینکه سامانه بطور خودکار یک شرکت معرفی میکنه
 • آقای شیرینزاده: از جناب آقای شکاری سئوال کنید، دوستان به قدرت خود ایمان داشته باشید
 • آقای محمد گزلی: یعنی چی آقای شکاری؟ طرح به این خوبی،آقای شکاری مگر مخالف طرحن
 • آقای میلاد جوادی: فکر کنم مخالفن
 • رهسازان آسانبر: ما دستمال گرفتیم برای گریه فقط بفرمایید از کی اجرا میشه آقای مهندس
 • آقای مجید رمضانی: برنامه نویسی این طرح برای ران شدن و بالا آمدن به اتمام رسیده. برای اجرا نیاز به مصوب هیئت مدیره داره، تعاملات نهایی با استاندارد به انجام رسیده و تعامل با شهرداری در مراحل آخره...
 • آقای شیرینزاده: افراد ضعیف یک صنعت را نابود خواهند کرد؟
 • سعید خ: این طرح خوبه ولی باید دید عواقب طرح چیه
 • رهسازان آسانبر: تفاوتی با حال نداره
 • آقای شیرینزاده: این طرح فقط به ضرر مهر فروش ها و شرکت های غیر مجاز و قطعه فروشان هست
 • رهسازان آسانبر: فقط به یوزر نیم و پسوند نیازه، ظاهرا که همه چیز خوبه طبیعیه هر طرحی دست اندازهای اولیه خودش رو داره
 • آقای احد صابری: سلام جناب اقاى رمضاني أيا ورود به حريم خصوصى شركتها و تعيين نحوه معامله توهين به شعور مديران شركتها نمى شود؟ مسئوليت بار حقوقى قراردادها با چه ارگانهايى ؟
 • رهسازان آسانبر: پاسخ داده شد
 • آقای محمد گزلی: آقای شیرینزاد شما جواب من رو ندادید،  آقای شکاری چرا مخالفند؟
 • آقای مجید رمضانی: کارفرما کاملا مخیر به انتخاب شرکته
 • آقای علی طباطبایی: هر کاری عواقب خوب وبد دارد !! مهم بهترین کاریست که در حال می توانیم انجام دهیم با خروج بهینه آقای شیرینزاده: دوستان کمی صبر کنید
 • آقای سعید هیبتی: آقای شیرین زاده ، چرا دو پهلو صحبت میکنید؟ صراحتا بفرمایید داستان از چه قراره؟ آقای شکاری کجا کارند؟
 • آقای سعید خ: این طرح خیلی خوبه ولی به شرطه این که در اینده هدف محدود کردن قرارداد شرکت ها نباشه
 • آقای مجید رمضانی: هییت مدیره بدون استثنا حامی طرح و نظر مساعد دارند، شاید گاهی در نحوه ی اجرا اختلاف نظر باشه ولی در کل همه موافقند
 • آقای علی طباطبایی: اطلاعات شرکتها هم اکنون به ریز اطلاعات قراردادها در استاندارد وجود دارد منتها با این فرق که سودی برای ما دیده نشده
 • آقای سیامک طهماسب: جناب هیبتی بنظرم اگر اول ب توضیح کامل طرح بپردازیم بهتره
 • آقای مجید رمضانی: شما فکر می‌کنید از اینی که هستیم بدتر میشه جناب خامه چی!!!؟
 • آقای شیرینزاده: همه چیز دیده شده
 • آقای علی طباطبایی: بالاخره یعنی چی انجام می شود یا نه ؟ کی؟
 • آقای محمد گزلی: جناب رمضانی آقای شکاری هم عضو هیئت مدیره اند، چرا دوپهلو حرف میزنید؟
 • خانم پازوکی: اگر قیمتهای اعلام شده در سطح بالا باشد به نفع  شرکتهاس
 • آقای شیرینزاده: ایشون این طرح را دو دستی تقدیم سازمان ملی استاندارد کرده اند
 • رهسازان آسانبر: بله این درسته
 • خانم رویا موذن: چرا؟
 • آقای سعید روزبهانی: تعداد کارچرااعلام نشد؟
 • آقای سعید هیببتی: چه کسی
 • آقای علی طباطبایی: قطعا با هر نظری انتقادی شایسته باید باشد والا هر ایده محکوم به زوال است، ولی تا حرکت نباشد رشدی نیست
 • آقای شیرینزاده: طرحی که قرار بود باعث ارتقاء صنعت آسانسور و پله برقی شود میشود طناب دار شرکت ها
 • آقای سیامک طهماسب: محدودیتی ندارد
 • خانم پازوکی: چرا طناب دار ؟؟
 • آقای مجید رمضانی: به هیچ عنوان چنین اتفاقی نمیفته. بنده سوال میکنم در حال حاضر آیا استاندارد یا گروه کنترل و نظارت سندیکا دسترسی به این موارد ندارند؟
 • آقای علی طباطبایی: لطفا توضیح بدهید
 • خانم رویا موذن: وقتى فروش آسانسور در انحصار شركتها باشه آنقدر كار براى همه هست كه نميرسيد جمع كنيد
 • آقای شیرینزاده: فقط به خاطر کسب وجهه نزد سازمان ملی استاندارد؟
 • رهسازان آسانبر: بیشتر توضیح بدید لطفا
 • خانم پازوکی: خب اصلا مهم نیست که دسترسی باشه وقتی تیپ قرار دادها یکسان باشه و قیمتها در سیستم تعریف شده باشه مشکلی نیست
 • آقای سعید خ: نه بهتر میشه ولی اگر طرحی و قراره نظر بدیم باید همه شرایطش توضیح داده بشه یا بعدان تغیر نکنه
 • آقای سعید هیبتی: نه تنها فروش بلکه بازسازی ها و بازرسی ادواری
 • آقای مجید رمضانی: گوزل جان، یه نگاه دوباره ای به متن ها بنداز، مدیر این مطلب را عنوان کردند نه بنده!
 • خانم پازوکی: اینجا مهم گرید بندی و سهمیه شرکتهاست
 • آقای علیمردانی: مشخصات کارفرما با توجه به اصیل بودن و یا وکیل بودن و با در نظر گرفتن شخصیت حقیقی و یا حقوقی تکمیل می گرد.  پیش نیاز: انتخاب گزینه اصیل یا وکیل، انتخاب شخص حقیقی یا حقوقی.  آپلود وکالت نامه (در صورت عقد قرار داد با وکیل گزینه آپلود وکالتنامه فعال می گردد)
 • آقای سعید هیبتی: بازار رقابت چی ميشه ، چی بهتر قیمت ها مشخص بشه  چرا؟
 • آقای شیرینزاده: افراد ضعیف یک صنعت را نابود خواهند کرد

 • آقای علیمردانی: مزیت ورود اطلاعات کارفرما: ثبت  اطلاعات  کارفرما  در سامانه  باعث کنترل  دقیق کار گروه کنترل و نظارت جهت کنترل مهر فروشی خواهد شد. سندیکا می تواند  با دارا بودن  آدرس  پروژه ها  به صورت  تصادفی  و  با تشکیل گروه کارشناسی فنی  بر پروژه ها نظارت نماید و از کیفیت خدمات و محصولات ارائه شده توسط اعضاء مطلع گردد. اگر شکایتی مبنی  بر استفاده از قطعات ، غیر از آنچه که در قراردادکارفرما ذکر شده از  مجری در سندیکا ثبت گردد ، سندیکا  می تواند با استفاده  از گروه  کارشناسی خود  پروژه های  دیگر مجری را هم  بررسی نماید  و در صورت اثبات تخلف ، با متخلف  برخورد نماید. این خود  موجب پیشگیری از اینچنین تخلفاتی خواهد شد. این کنترل  از  طرف  سندیکا می تواند  احساس  کارفرما  نسبت  به  صنعت  را  تغییر دهد وکارفرمایان ، سندیکای آسانسور را ، حریم امن  و تامین کننده منافع خود احساس کنند. با توجه به بند فوق تغییر نگرش کارفرما نسبت  به سندیکا باعث می شود در صورت  بروز اختلاف  ما  بین کارفرما  و مجری  به جای  رجوع  به دادگاه ها  ( که  اکثرا  رای های  غیر کارشناسی  برای  اعضاء  صادر می کنند) به سندیکا مراجعه نمایند و حق هر دو طرف دعوی با توجه به بررسی کارشناسانه سندیکا ضایع نگردد.
 • خانم رویا موذن: رقابت به سمت كيفيت ميره
 • ـقتی سعید هیبتی: لطفا" سئوالات قبل پاسخ مشخصی داده شود و بعد بارگزاری نمائید.
 • آقای مجید رمضانی: مدیر عزیز لطفاً فعلا اجازه بدید به تشریح طرح بپردازیم،  مسایل حاشیه ای بعدا...
 • ابوذر مومنی: اين طرح از طرف تمام اعضاء محترم هيّئت مديره تائيد شده است.
 • آقای فرامرز شکاری: جناب شیرین زاده اگه ممکنه این افراد ضعیف را معرفی نمایید
 • آقای علیمحمدی: نباید سهمیه ای باشد
 • آقای محمد گزلی: همه ی اینها خوب،  چرا طرح به این خوبی را طناب دار دانستید؟
 • آقای علیمردانی: خیر سهمیه ای نیست
 • آقای سعید هیبتی: چرا؟
 • خانم پازوکی: قیمتها تعریف شده است؟
 • آقای میلاد جوادی: قیمت را چگونه اعلام می کنید
 • آقای ابوذر مومنی: در مورد قيمّت هيچ تصميمي گرفته نشده
 • آقای شیرینزاده: بهش میرسیم
 • آقای سعید روزبهانی: کارفرماباید شرکت راانتخاب بکنه
 • خانم رویا موذن: طبق نرخ نامه سنديكا وبا توجه به قيمت روز
 • آقای سیامک طهماسب: بله
 • آقای ابوذر مومنی: اين موضوع به عهده هيّئت مديره محترم است.
 • آقای سیامک طهماسب: دقيقا
 • خانم پازوکی: لطفا اگر جملاتتون سوالیه حتما علامت سوال بزارید
 • آقای علیمردانی: در فاز اول بحث قیمت گذاری دیده نشده ولیکن پائین آمدن عرضه نسبت به تقاضا خود باعث بالا رفتن قیمت خواهد شد
 • آقای سعید هیبتی: کدوم موضوع
 • آقای سعید خ: فعلان سهمیه بندی نیست؟ یا بعدا سهمیه بندی میشه؟
 • خانم پازوکی: منظور قیمته ؟
 • آقای مجید رمضانی: همانطور که میدانیم قدرت اجرایی برای قرارداد ها فعلاً با مشکل عدم وجود اهرم قانونی سندیکا مواجه است،  از همین رو تیپ قرارداد ها در حال حاضر بنا به صلاحدید به صورت استفاده ی اختیاری در اختیار شرکتها قرار خواهد گرفت.
 • آقای سیامک طهماسب: در طرح سامانه پایه قیمت دیده شده بنحوي که کمتر از آن ثبت نشود ولی بعد اجرای فاز اول میتوان این اپشن را هم اضافه کرد
 • آقای ابودر مومنی: موضوع قيمّت گذاري
 • آقای شیرینزاده: دقیقا
 • آقای علامحسین سهیلی زاده: اگر بیشتر  کار فرماها رفتند دنبال سرکتهای کوچک که نتوانند هز ینه کمتری به بپردازند سهمیه سرکتهای با ۳۰ نفر پرسنل چگونه مسخص میشود که حداقل ماهی ۱۰۰ ملیون هزینه دارند وبه خاطر خدمات بهتر هزینه بالا سری زیادی دارند
 • آقای میلاد جوادی: به نظر شما من الان قیمت بدم 42 میلیون توی منطقه 14 و15 و7و8کسی بامن قرامرداد مینویسه؟؟
 • آقای سعید هیبتی: خوب تکلیف اونهایی   که بیشتر از  نرخنامه میفروشن چی میشه؟
 • آقای ابوذر مومنی: نوش جونشون

 • آقای علیمرادی: مزیت ورود اطلاعات فنی: دریافت  متریال  لیست  خرید  قطعات  مورد  نیاز  و  پائین آمدن  خطای  فردی و سرعت در سفارش  قطعات و حتی ارسال از طریق فکس خود سامانه به فروشندگان و وارد کنندگان قطعات،  تهیه  فرم تائیدیه  اجزا ، مشخصات فنی ، محاسبات  و نقشه های اجرائی  بدون خطا و بصورت  تایپ  شده که درصد عودت مدارک فوق از طرف بازرس شرکت بازرسی را به صفر می رساند. تهیه شناسنامه آسانسور از طریق سامانه
 • آقای ابوذر مومنی: كمتر ثبت نميشه؟
 • خاتم پازوکی: وقتی مجبور باشن و قیمت همین باشه ..چرا که نه حتما میبندن
 • آقای فرامرز شکاری: از جناب شیرینزاده درخواست دارم طراح قرارداد را معرف کنند
 • آقای سیامک طهماسب: دقيقا
 • آقای میلاد جوادی: درسته ولی نیاز به زمان واتحاد دارد
 • آقای سیامک طهماسب: حتی در مورد قیمتها هم کار شده ولی نیاز بکاری موشکافانه تر هست
 • آقای احد صابری: جناب اقاى عليمردانى اگر ديدگاه سنديكا براى كنترل مهر فروشى باشد با يك هولوگرام سريال دار سنديكا بر روى قرارداد ميشد انجام پذيره
 • آقای ابوذر مومنی: دوستان بايد خدمت شما عرض كنم كه قرارداد از دوقسمت مشاوره و قرادداد نصب تشكيل شده.
 • آقای سعید هیبتی: خوب تا اینجا با سامانه  ادراه استاندارد تفاوتی نداشته
 • آقای شیرینزاده: قیمت ها محاسبات و طراحی ترافیک قرار داد سرویس ونگهداری و
 • آقای مجید رمضانی: جناب سهیلی نیا عزیز وقتی رقابت به سمت کیفیت برود شرکتهای با تشکل و عملکرد بهتر قطعاً در شرایط بهتری خواهند بود
 • آقای خلامحسین سهیلی نیا: امید وارم
 • آقای مجید رمضانی: امیدوارم گیر تعزیرات نیفته..
 • آقای علیمردانی: عجله نکنید تا پایان مباحث حضور داشته باشید
 • آقای سیامک طهماسب: برای قراردادها کد رهگیری و بارکد تعریف شده و اصالت آن از طریق همان سامانه قابل تشخیص است
 • خانم پازوکی: ایا هزینه های مالیاتی هم در این سامانه بر حسب قیمت لحاظ شده ؟؟؟
 • آقای علیمردانی:   کلیه قراردادها می بایست دارای کد رهگیری  شامل 6 رقم اول مربوط به تاریخ و 5 رقم بعدی مربوط به شماره پروانه طراحی و مونتاژ هر  شرکت  و بقیه  ارقام  رندم  از  طریق پورتال در نظر گرفته شود.  پس از عقد قرارداد پیامکی از طرف پورتال به کارفرما با مضمون زیر ارسال می گردد:

 

جناب آقای ………………………………………قرارداد ………………………..……. آسانسور شما با شماره کد رهگیری……………………………….. در پورتال آسانه ثبت گردید.

 • آقای شیرینزاده: هزینه مالیات و ارزش افزوده بیمه
 • آقای سیامک طهماسب: سیستم بصورت خودکار تمام کسورات قانونی را محاسبه و به رقم قراداد اضافه ميکند
 • آقای علیمردانی: مزیت قرارداد متحد الشکل: با  توجه  به متحدالشکل  شدن  قراردادها  و در نظر گرفتن  منافع کارفرما  و مجری ، اعمال  تغییرات در هنگام عقد قرارداد از طرف کارفرما و مجری و به خطر انداختن منافع طرفین از بین خواهد رفت. با  ایجاد یک  قرارداد واحد  کارگروه  حل اختلاف سندیکا  نسبت به احکام خود عادلانه تر برخورد خواهد نمود. وجود قرارداد واحد قضات دادسرا ها را به سمت رای واحد در تمام پرونده ها سوق خواهد داد. تفسیر قرارداد که یکی از دغدغه ها و معظلات در احقاق حق در دادسرا ها می باشد  برطرف  می نماید. چون تنها یک تفسیر برای قرارداد واحد وجود خواهد داشت. چون قرارداد زیر نظر کارشناسان مجرب و تجربیات شرکت های مختلف تنظیم گردیده است شرکت ها  را که به دلیل عدم آشنائی به قوانین دچار عقد قراردادهائی که بعدا آنها را دچار مشکل می کند نجات خواهد داد.  با ارسال  قرارداد  واحد  به  کانون کارشناسان  رسمی  دادگستری  و رایزنی  با  این اداره  می توان  نتایج کارشناسی ها را  عادلانه نمود و از برخورد سلیقه ای کارشناسان جلوگیری نمود. و حتی در صورت تخطی اعتراض خود را نسبت به کارشناس مورد نظر ابراز نمود. قرارداد واحد در تمام  شرکت های مجری و بواسطه دیگر ابزارهای مد نظر قرار گرفته در ساماته می تواند یکی از رقابت  های ناسالم صنفی را از  بین ببرد و رویکرد شرکت ها را به سمت رقابت کیفی سوق دهد.
 • آقای علیمحمدی: تقریباً چیزی شبیه قراردادهای املاکیها
 • خانم پازوکی: خب کسی که قیمت بالاتری بفروشه هزینه بیمه مالیات و ارزش افزودش بیشتر محاسبه میشه

 • آقای سیامک طهماسب: تا حدودی اما تخصصي
 • آقای مجید رمضانی: جناب صابری عزیز شما گزارش 20:30 رو در رابطه با گواهی های جعلی با هولوگرام سوپر دولوکس ببینید شاید یه کم نظرتون عوض بشه...
 • آقای سیامک طهماسب: اینکه طبیعیه ،وقتی همه سود و منطقی کنیم مالياتشم ميپردازيم. بطور مثال حداقل برای هر آسانسور 15 م تا هزینه دفتری هم پوشش داده بشود
 • خانم پازوکی: تا اینجای کار بسیار عالی
 • آقای علیمحمدی: این مهمه همه قراردادها ی شکل میشن
 • آقای میلاد جوادی: این طرح از چه تاریخی اجرا میشه
 • آقای سیامک طهماسب:عالی تر هم میشود وقتی کامل توضیح داده شود

 

 • خانم پازوکی: البته این مهمه که با اجرای شیوه نامه جدید چندتا شرکت بمانن دو بتاونند کار کنند؟
 • آقای سیامک طهماسب: در قرارداد پیشنهادی کار گروه سامانه که بیش از دو ماه با همکاری دکتر نورانی روش کار شده شاید بیش از 90 درصد مشکلات شرکتها با کارفرمایان حل ميشود
 • آقای احد صابری: اقاى رمضاني عزيز ما در مورد همكارهامون و خودمون صحبت ميكنيم فرد متخلف بايد جوابگو باشد نه بخاطر تخلف احتمالى ما جوابگو باشيم
 • آقای سیامک طهماسب: با اجرای این طرح شرکتها توان مالی ایجاد شرایط جدید شیوه نامه را پیدا ميکنند
 • آقای احد صابری: ما شركت هستيم و هر كدام براى نام شركت يا برندمان زحمت كشيديم براى خودمان لوگو و سربرگ داريم
 • آقای سیامک طهماسب: در نهایت هم درج نام شرکت در پروانه ساختمان
 • آقای مجید رمضانی: شاید توضیح بنده شفاف نبود، منظورم احتمال جعل هولوگرام به راحتی است...
 • آقای سیامک طهماسب: در سامانه امکان مچ کردن متن با سربرگ شرکت مطبوعتون دیده شده
 • خانم رویا موذن: متن قرارداد رو تو سربرگ خودتون بزاريد
 • آقای علیمحمدی: لدری ها الان یک ساله که این کار رو انجام دادن یعنی ما از آنها ضعیف تریم که نتونیم این طرح رو اجرا کنیم
 • خانم پازوکی: متن قرار داد بصورت دستی پر میشه یا توسط سیستم ؟
 • آقای سیامک طهماسب: اول کار دستی و بعد از تکمیل شدن کامل طرح تایپی ،اگر منطورتون اسم کارفرما و اینجور موارد باشد
 • آقای علیمرادی: توسط سیستم ولی قیمت فعلا بصورت دستی

 • آقای علیمحمدی: شما میتوانید با انجام کار عالی با لوگوی خود بالاتر بفروشی
 • خانم پازوکی: بله منظورم همین بود
 • آقای احد صابری: ايا بعد از اجراى اين طرح اداره دارايى با توجه به هزينه هاى شركتها كه نسبت به تعداد پرسنل  و موارد بيشمار متفاوت است چه ديدگاهى خواهد داشت؟
 • آقای سیامک طهماسب: دقیقا ،فعلا مهم کوتاه کردن دست افراد غیر مجاز هست
 • آقای ابوذر مومنی: توسط سيستم
 • آقای احد صابری: هر که بامش بیش برفش بیشتر
 • رهسازان آسانبر: اینکه قیمت پایه ای مشخص شده از مزایای بزرگه ابن طرح هستش که انشااله با جدیت ادامه پیدا کنه ومثل نرخنامه سال 93به حال خود رها نشه
 • خانم رویا موذن: مهم اينكه كه سازنده براى خريد آسانسور به شركتهاى مجاز مراجعه كنه
 • خانم پازوکی: برای سرویس و نگهداری هم تدبیری اندیشیده شده ؟
 • آقای علیمردانی: بله در فاز های بعدی
 • آقای سیامک طهماسب: اداره دارایی بر اساس قانون جدید از اول سال 95 حتی با چک کردن حساب بانکی سراغ همه میاد ، توجه شما رو به متني که مهندس ابریشمی در مورد مالیات گذاشته بودن جلب میکنم، پس چه بهتر با دست پر آماده دارایی باشيم
 • آقای احد صابری: ممنون جناب اقاى يوسفي عزيز از تاييد جنابعالى
 • آقای مجید رمضانی: جناب علیمردانی قرارداد سرویس رو هم اگه امکان داره آپلود کنید
 • آقای علیمردانی: الان دم دستم نیست متاسفانه

 • آقای علیمحمدی: فعلا دست مهر فروشها و...کوتاه بشه سرویس انشاءالله بعدا
 • حانم رویا موذن: حداقل از سازنده ميگيريم به دارايى پرداخت ميكنيم
 • آقای شیرینزاده: وقتی شما در این طرح مالیات و ارزش افزوده وبیمه را دیده اید دیگه از چی می‌ترسید؟
 • آقای سیامک طهماسب:دقیقا ،هرچند برای سرویس همه جایگاهی در طرح سامانه دیده شده
 • آقای مجید رمضانی: سرکار خانم موذن عزیز، اگه شما امکانش رو دارید شما بفرستید برای همکاران
 • خانم رویا موذن: چشم
 • آقای علیمردانی: حتی ساماندهی نصابان که دغدغه آنرا دارید.
 • آقای مجید رمضانی: ممنون از محبت شما
 • آقای ابوذر مومنی: ممنون از لطفتون

 • خانم رویا موذن:قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور:

این قرارداد با استناد به ماده 10 قانون مدنی و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، پس از توافق طرف های ذکر شده ذیل، تنظیم و طرفین ضمن اقرار به وجود عناصر و ارکان عقد ( ایجاب و قبول و قصد و رضا ) در حضور شهود آنرا تایید و امضاء نموده اند .

ماده یک ) طرفین قرارداد :

الف/ طرف اول : ساکنین / هیئت مدیره / مجتمع اداری / مسکونی / تجاری واقع در : .......................................................................................................................................................................................................................................................     با نمایندگی تام الاختیار آقای / خانم : .......................................................... به عنوان مالک / مجری / وکیل / قائم مقام قانونی / مدیر ساختمان / رییس هیئت مدیره  با شماره تماس : ............................................................... که منبعد کارفرما نامیده می شود .

ب/ طرف دوم : شرکت ................................................ به شماره ثبت ........................................ به شناسه ملی ........................................................          به ش پروانه طراحی و مونتاژ .................................... به نشانی : ...............................................................................................................................................

تلفن : ................................................ با مدیریت عاملی آقای / خانم : ......................................... نماینده تام الاختیار .................................................... فرزند : ..................................... که در این قرارداد پیمانکار نامیده می شود .

ماده دو ) موضوع قرارداد :

عبارتست از انجام سرویس و نگهداری ماهیانه ......................... دستگاه آسانسور متعلق به کارفرما با مشخصات فنی ذیل :

تعداد توقف : ............................ توقف، ظرفیت : ........................... نفره، نوع درب : .......................... اتوماتیک، نوع آسانسور : .......................................

دارای سیستم محرکه : موتور ..................................................... / پاوریونیت : ....................................... ، تابلوی فرمان : ..................................................

ماده سه ) مبلغ قرارداد :

مبلغ قرارداد عبارتست از ماهیانه مبلغ : ........................................................ ریال وجه رایج کشور که این مبلغ در کل مدت قرارداد به میزان : ........................................................................... ریال می باشد که مطابق با آیین نامه سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران و خدمات وابسته به صورت یکجا از سوی کارفرما به نماینده شرکت پرداخت خواهد شد .

ماده چهار ) مدت قرارداد :

مدت قرارداد یکسال شمسی از تاریخ : .......................................... تا تاریخ : .............................................. .

تبصره یک ) : با انقضای مدت یاد شده و در صورت عدم اطلاع کتبی طرفین مبنی بر عدم تمایل به تمدید، قرداد ( صرفا با تنظیم الحاقیه از سوی شرکت : ................................................................................... ) به مدت یکسال دیگر از تاریخ انقضای این قرارداد                             ( ..................................... لغایت ..................................) تمدید شده و نافد و قانونی خواهد بود . ضمنا مبلغ موضوع قرارداد ماده 3 برای سال دوم بر اساس نرخ اعلامی سندیکا برای سال ............، از سوی پیمانکار اعلام و اعمال میگردد .

تبصره دو ) : با استناد به بند 8 نرخ نامه مصوب و اعلامی سندیکای آسانسور و پله برقی ایران و خدمات وابسته ، ساعات کار موظفی ارائه سرویس موضوع ماده 2 در ساعات اداری و از ساعت 9 صبح لغایت 16 عصر و روزهای پنجشنبه تا ساعت 12 ظهر بوده و درخواست کارفرما برای رفع خرابی از ساعت 16 تا 20 و یا روزهای جمعه و ایام تعطیل مشمول ماده 3 نشده و با تراضی طرفین مبلغی به ازای هر بار مراجعه در ساعات کار غیرموظفی مبلغ ................................................................ ریال محاسبه و قابل پرداخت از سوی کارفرما می باشد .

ماده پنج ) تعهدات طرفین :

الف ) تعهدات پیمانکار

( 5-1) پیمانکار مکلف است هر ماه یکبار با اعزام پرسنل فنی شرکت به سرویس کلی آسانسور اقدام نماید .

( 5-2 ) متعهد میگردد با بروز خرابی در ساعات موظفی و در صورت اطلاع کارفرما نسبت به رفع خرابی با اعزان پرسنل متخصص و فنی، در کوتاهترین زمان ممکن اقدام و تمام تلاش خود را در راستای راه اندازی مجدد آسانسور به کار گیرد .

( 5-3 ) مقرر گردید پیمانکار سالیانه یکبار نسبت به انجام سرویس کلی و کامل آسانسور اعم از سرویس سیستم الکتریکال و مکانیکال آسانسور ( جنرال سرویس ) با هزینه مجزا از مبلغ ماده 3 و در صورت نیاز به تعویض قطعه یا قطعاتی با هزینه کارفرما نسبت به انجام آن اقدام نماید .

( 5-4 ) پیمانکار فقط مسوولیت رفع خرابی در حد عرف صنعت را داشته و هرگونه حادثه و حوادث غیرمترقبه اعم از اعتصاب، حریق، خرابی اتصالی ناشی از نوسانات برق، آتش سوزی، سیل، زلزله، رعد و برق و... که خارج از توان پیمانکار می باشد هیچگونه مسوولیتی ندارد .

ب) تعهدات کارفرما

( 5-5 ) کارفرما بدوا مکلف است هماهنگی لازم در راستای انجام سرویس ماهیانه را فراهم نماید .

( 5-6 ) متعهد میگردد در صورت عقد سرویس و توافق پرداخت حق سرویس به صورت ماهیانه مبالغ مورد توافق را هر ماه بعد از انجام سرویس به نماینده شرکت پرداخت نماید . بدیهی است درصورتیکه تعویق پرداختی فوق از دو ماه متوالی و یا متناوب بیشتر باشد ؛ در اینصورت موافقت گردید ، قرارداد بدون اعلام کتبی و یا شفاهی قبلی فسخ تلقی شده و بنابراین پیمانکار از شروع ماه سوم هیچگونه مسوولیتی در قبال آسانسور مورد پیمان نخواهد داشت .

( 6-7 ) کارفرما حق واگذاری موضوع ماده 2 را جزعا و یا کلا تا پایان مدت ماده 4 و تبصره ذیل آن، به شرکت دیگر نداشته و در صورت نیاز به قطعات و نیز هزینه های جنرال سرویس یکساله ، هزینه های اعلام شده را حداکثر ظرف 10 روز از تاریخ اعلام پرداخت نماید .

( 6-8) از آنجاییکه آسانسور ساختمان صرفا تحت مالکیت و تصرف طرف اول می باشد، لذا مسوولیت حفظ و استفاده صحیح از آن به عهده ی ایشان بوده، بدیهی است در صورت بروز هرگونه حادثه و ایراد فنی ناشی از عدم استفاده ی صحیح و نگهداری نادرست از آسانسور، مسوولیت آن را عهده دار می باشد .

(6-9) کارفرما موظف است تحت هر شرایطی فقط از متخصصین شرکت طرف قرارداد در قبال ارائه کارت شناسایی معتبر شرکت استفاده نماید و در صورت دخالت و هرگونه دستکاری افراد غیر و یا اجازه ورود این افراد و بروز حادثه ، کلیه مسوولیتها و پیامدهای بعدی ناشی از آن به عهده کارفرما می باشد .

( 6-10 ) کارفرما ضمن داشتن نمایندگی از دیگر مالکین ، اقرار می نماید ؛ در خصوص موضوع ماده 2 با هیچ فرد یا افراد حقیقی یا حقوقی طرف قرارداد نمی باشد و در صورت ادعای هر شخص حقیقی یا حقوقی مبنی بر داشتن قرارداد با کارفرما ، مسوولیت آن به عهده ی ایشان بوده و در این خصوص مسوولیتی متوجه شرکت طرف این قرارداد نمی باشد .

( 6-11 ) کارفرما مکلف و متعهد میگردد در صورت انصراف ، عزل یا واگذاری مالکیت به فرد دیگر و یا انتخاب به عنوان مدیر ساختمان و یا هیئت مدیره و ... مراتب داشتن قرارداد و تعهد ساختمان و ... را به مدیر و نماینده ی بعد از خود اطلاع و موارد را به صورت کتبی به شرکت پیمانکار نیز اطلاع داده و بنابراین مسوولیت عدم ایفاء تعهد از سوی مدیر و نماینده بعد از خود را پذیرا می باشد .

ماده هفت ) :

این قرارداد نسبت به طرف دوم عقد جایز و نسبت به طرف اول عقد خارج لازم بوده و کارفرما ضمن عقد خارج لازم که به اقرار صیغه آن جاری شده است و ضمن اسقاط کافه خیارات ولو غبن به اعلی درجه و با قبول کلیه مواد و تبصره های ذیل آن، همه ی بند های قرارداد را شرط نموده است .

ماده هشت ) :

در صورت بروز هرگونه اختلاف در خصوص موضوعات و مواد قرارداد فی مابین مراتب ابتدا از طریق مذاکره  نمایندگان معرفی شده از سوی کارفرما و پیمانکار و شخص ثالث مرضی الطرفین حل و فصل و در صورت عدم توافق، موضوع به سندیکای آسانسور و پله برقی ایران ارجاع و نظر اعلامی هیات حل اختلاف سندیکا برای طرفین قابل قبول و لازم الاجرا می باشد .

ماده نه ) :

این قرارداد در نه ماده و دو تبصره و پنج بند و در دو نسخه که هر کدام به تنهایی حکم واحد را داشته و منفردا نیز نافذ و قابل استفاده میباشد، تنظیم و به طرفین تحویل شده و طرفین در حضور شهود ضمن تایید آنرا امضاء نموده اند .

آقای / خانم : ..................................                                                                         شرکت : ..................................

امضاء و مهر کارفرما                                                                                               مهر و امضاء پیمانکار

    

 • آقای علیمردانی: مزیت معرفی نامه شرکت مجری به دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری، چون  معرفی  شرکت به دفاتر خدمات  الکترونیک شهرداری از طریق معرفی نامه ای  دارای  بارکد و کد رهگیری صورت می گیرد کارفرما دیگر قادر به عقد قرارداد با شرکت ها و قطعه  فروشانی که عضو  سامانه نیستند نخواهد بود.  ماهیت  وجودی خود  معرفی نامه و سامانه ، ذهنیت کارفرما ، ارگان ها و دستگاه های ذی ربط را نسبت به صنعت آسانسورعوض خواهد نمود.
 • آقای سعید روزبهانی: بازرسی ادواری چطور؟
 • آقای سیامک طهماسب: جناب مهندس مومني لطفا کمی هم در مورد مسائل فنی دیده شده در طرح توضیح بدهید
 • آقای علیمردانی: بله بازرسی ادواری در فاز 4 دیده شده

 • آقای نورانی سوادکوهی: درود بر اساتید بنده و بزرگان صنعت.شب همگی قشنگ
 • آقای علیمحمدی: طلا فروشها رو دیدید اوایل اعتراض کردن بعد متوجه شدن که خیلی راحت ميشه از من و شما گرفت حتی تو فاکتور جلوی چشم خودمان ارزش افزوده را میگیرن
 • آقای سیامک طهماسب: جا داره از دکتر نورانی بجهت مشاوره های حقوقيشون در رابطه با قراردادها تشکر کنيم
 • آقای نورانی سوادکوهی: بنده سعی کردم شاگرد خوبی برای دوستان کارگروه باشم.ان شاا... توانسته باشم مشق خوبی از درسهایی که از دوستان آموخته ام نوشته باشم.کاری انجام ندادم اگر هم بوده جز وظیفه اخلاقی و صنفی چیز دیگه ای نبود.از محبت دوستان هم مزید تشکر و امتنان حاصل است... متشکرم..
 • آقای علیمحمدی: تشکر ویژه از مهندس یوسفی که همیشه دربحث ها حضوری فعال دارند
 • آقای مجید رمضانی: جناب آقای دکتر نورانی عزیز، کارگروه آسانه در خصوص تنظیم قراردادها و زحمات بی شایبه شما همیشه سپاسگزار و قدردان است.  خداوند به عمر شما برکت و عزت عطا فرماید...
 • آقای سیامک طهماسب: جناب مهندس نیازی و جناب مهندس یوسفی همیشه در تمام طول این مدت کار گروه رو یاری کرده و تلاش خستگی ناپذیری داشتند و دارند تا انشاالله بزودی موافقت شهرداریها رو هم اخذ کنند

   

 • آقای علیمرادی: مزیت شناسنامه آسانسور: با توجه به وجود تاریخ اخذ گواهی استاندارد و بیمه و پایان اعتبار آنها با رایزنی با اداره ثبت  املاک  از نقل و انتقال ملک تا دریافت گواهی استاندارد جدید و بازرسی ادواری و صدور شناسنامه جدید و دریافت  بیمه معتبر جلوگیری نمود. در صورت محقق شدن بند فوق درآمد قابل توجهی نصیب شرکت های طراحی و مونتاژ خواهد شد.
 • آقای مجید رمضانی: همینطور تمام عزیزانی که در مراحل تکمیل این طرح یاری رسان ما بوده اند کمال تشکر و امتنان را داریم.
 • آقای سیامک طهماسب: جناب مهندس مومني لطفا در مورد مسائل فنی دیده شده در طرح توضیحاتی بفرماييد.از چه تاریخی طرح اجرا میشه ؟؟؟
 • آقای ابوذر مومنی: دوستان عزيز و بزرگوار با توجه به اينكه ما شركتهاي طراح و مجري هستيم در اين سامانه ديده شده كه قبل از طراحي ساختمان ،نسبت به اطلاعاتي كه مالك در اختيار شركت قرار ميدهد با فرمولي كه جهت  محاسبه ترافيك تعريف شده است نوع آسانسور ،نوع چيدمان،ابعاد آسانسور مورد نياز  ساختمان را محاسبه كرده و در اختيار ما قرار ميدهد .با فعال شدن اين سامانه إندازه چاهك آسانسور در اختيار شركت آسانسور ميباشد.
 • آقای مجید رمضانی: خانم پازوکی عزیز، این سوال پاسخ داده شد. لطفاً به اولین جواب امشب مراجعه کنید
 • خانم پازوکی: اگر ممکنه مجدد جواب بدید پیدا کردنش خیلی سخته دوست عزیز
 • آقای مجید رمضانی: برنامه نویسی این طرح برای ران شدن و بالا آمدن به اتمام رسیده. برای اجرا نیاز به مصوب هیئت مدیره داره، تعاملات نهایی با استاندارد به انجام رسیده و تعامل با شهرداری در مراحل آخره...
 • خانم پازوکی: ممنون دوست عزیز
 • آقای شیرینزاده: واقعا نام شرکت ها طراحی و مونتاژ خواهد شد
 • آقای ابوذر مومنی: با توجه به مشكلات إيجاد شده در طَي چندين سال با اداره استاندارد در  اين طرح مشخصات فني و تائيديه اجزاء و همچنين رفع إشكالات و نوبت بازرسي و گرفتن چك ليست و فرم يافته ها و همچنين كسري مدارك براي شركتها ديده شده است.
 • آقای شیرینزاده: دوستان هیئت مدیره کار به این بزرگی را مصوب کرده و دوستان وهمکاران باز سئوال میکنند
 • آقای علیمحمدی: بله آن موقع مشخص میشه کی این کارس
 • آقای ابوذر مومنی: دوستان در اين طرح نيازي به رفت و آمد به شركتهاي بازرسي نيست.بازرس بعد از چك كردن پرونده در پروفايل شركت كسري و ايرادات پرونده را به اطلاع شركت ميرساند.
 • آقای محمد گزلی: دوستان تا الان که خوب بوده پس مشکل کجاست؟
 • آقای علیمردانی: ولیکن با برنامه نوشته شده کارگروه مشکل دارد و آنرا تائید نمی کند
 • آقای سعید هیبتی: واقعا عالی است. طناب دار رو نفهميدم کجا؟
 • آقای ابودر مومنی: شركت نيز بعد از رفع اشكالها و تائيديه نهائي توسط بازرس پرينت گرفته و به شركت بازرسي جهت صدور گواهي مراجعه ميگردد.
 • آقای سیامک طهماسب: به اونجا هم ميرسيم
 • آقای علیمردانی: برنامه نوشته شده
 • خانم پازوکی: جالبه که خیلی از دوستان در جریان کامل این طرح قرار داشتن و فقط با ذهن و فکر ما بازی کردن
 • آقای میلاد جوادی: واقعا طرحی خوبی است امیدوارم هرچه زودتر اجراشود.
 • آقای سیامک طهماسب: یعنی طرح مشکل داره؟
 • آقای شیرینزاده: تا همین الان هم با این طرح مخالفت میشود اگر می‌گفتیم که اصلا اجازه. نمی‌دادند تا همین جا هم پیشرفت داشته باشیم
 • آقای سیامک طهماسب: لان دلیل بیخبری هم گفته ميشه
 • آقای مجید رمضانی: خدا نکنه سرکار خانم پازوکی، اگر افشای بی موقع این طرح سبب خفه شدن در نطفه ی آن میشد،  خود شما نمیگفتید چرا اینقدر بی صبری به خرج دادید!!؟
 • خانم رویا موذن: براى اجرا به پشتيبانى همه شما اعضاء نياز داريم
 • خانم پازوکی: اقای طهماسبی عزیز طرح مشکلی نداره ولی شما که در جریان کامل این طرح قرار داشتی چطور اینقد با ذهن و فکر ماها بازی کردی
 • آقای شیرینزاده: دقیقا این طرح باید مو به مو اجرا بشه
 • آقای مجید رمشانی: ای بابا
 • آقای علیمردانی: هرگونه کم و کاست در احرای طرح معادل طناب دار خواهد بود.
 • آقای سیامک طهماسب: جواب فرمايشتون رو مهندس رمضانی دادند ، و البته بیشتر هم خواهیم گفت
 • خانم پازوکی: و همین طور خانم موذن عزیز
 • آقای شیرینزاده: دقیقا
 • خانم پازوکی: میتونستید اعلام بی طرفی و بی اطلاعی کنید جو ندید
 • خانم رویا موذن: انشاالله اجرا بشه از خجالتتون در مي آئيم
 • آقای سعید هیبتی: این طور که مشخص است ، نفوذی دارید.
 • خانم پازوکی: چند شب ما با حضور شما دوستان درین مورد به بحث پرداختیم ..حداقل موضع نمیگرفتیدو می دانستید که طرح انجام شده ونهایتا" به تائید میرسه؟
 • خانم رویا موذن: نبايد طرح قبل از آماده شدن فاش ميشد
 • خانم پازوکی: فاش نمیکردید ولی در بحث ها هم موضع نمیگرفتید
 • خانم رویا موذن: اجراى اين طرح اقتدار رو به شركتها بر ميگردونه
 • رهسازان آسانبر: تشکر میکنیم از طراحان و اعلام حمایت از شروع طرح
 • آقای علیمحمدی: دقیقا مثل بیست سی سال پیش
 • آقای محمد گزلی: دوستان چه کسانی در این کارگروه زحمت این طرح را کشیدند ؟
 • خانم پازوکی: طرح بسیار عالیه ..از تمامی همکاران و زحماتشون ممنونیم .. ولی اینکه احتمالا در جریان بحث ها در گروه به همکاران بی اطلاعی مثل بنده و بقیه پوزخند میزدید
 • آقای سعید روزبهانی: به امید موفقیت طرح
 • خانم رویا موذن: شما در جريان نيستيد همين حالا هم براى اجرا مخالف داريم
 • خانم پازوکی: بخند اقای میرزایی ، تو بحثها نبودی که الان نقره داغ بشی
 • آقای شیرینزاده: دقیقا
 • آقای سعید روزبهانی: مهندس مومنی .طهماسب علیمردانی .رمضانی
 • خانم رویا موذن: نه اين طور نيست دقيقا در همان زمان مشغول مبارزه بوديم واز اينكه به دليل حساسيت موضوع نميتوانستيم از شما دوستان كمك بگيريم شرايط سختى رو گدرونديم
 • آقای میلاد جوادی: واقعا زیبا بود
 • خانم پازوکی: خدا قوت همکار عزیز انشاله زحماتتون به بار بنشیند. اجرای هر طرحی هر چند که با زحمت و زمان و افراد  زیاد طراحی شده باشه اگر از جانب اعضا حمایت نشه شکست محسوب میشه.
 • خانم رویا موذن: اين طرح منافع همه اعضاء رو در بر ميگيره پس بايد از منافع خودتون  حمايت كنيد
 • آقای مهدی میرزایی: براي زحمت كشان اين طرح ارزوي توفيق  و سلامتي و انشالله هرحه زود تر اجرايي بشه
 • آقای سیامک طهماسب: و البته در ادامه و تکمیل جناب ناهيدي ،خانم موذن ،جناب نورانی ، جناب عظیمی و انشاالله در آینده همه شما همکاران که در هر چه سریعتر انجام شدن آن به سندیکا و این کار گروه یاری ميرسانيد
 • آقای رضا زادمهدی: سلام و عرض ادب خدمت كليه دوستان و همكاران عزيز
 • آقای مجید رمضانی: خداوند را شاکریم اگر ماهها از وقت و عمر و کار خود را برای تدوین و طراحی این طرح گذاشتیم امروز حمایت جمعی شما همکاران عزیر پاداش شیرینی برایمان بود. عذرخواهی و پوزش اگر ناخواسته کلمات نامناسب و یا نام افرادی مطرح شد که نبایستی میشد.
 • خانم پازوکی: جناب شیرینزاده عزیز جریان طناب دار چی بود ؟
 • آقای شیرینزاده: اندکی صبر داشته باشید
 • آقای علیمردانی: حالا این موضوع رو بهتره بزرگ نکنیم خوشبختانه تمامی اعضا هیئت مدیره با هوشیاری کامل حافظ منافع اعضا بوده و هست

 • خانم پازوکی: منتظر مختصر توضیحی از جانب شما هستیم. طناب دار ؟
 • آقای مجید رمضانی: جناب آقای دکتر زهره وندی و هیئت مدیره محترم سندیکا، کارگروه تحول به عنوان طراحان سامانه آسانه از شما بزرگواران استدعا مینماید با توجه به نفع صنفی صنعتی شرکتها و نظر مساعد حداکثری نسبت به اجرای کامل طرح مطابق با اهداف و موارد تعیین شده که خود شما عزیزان بدون حتی یک رای مخالف بر آن صحه گذاشته و آنرا تایید نمودید، اجرا نمایید. این کارگروه نگرانی خود را در مرحله نهایی اجرا و نحوه ی برنامه نویسی طرح خدمتتان اظهار مینماید. شاید پرچم استاندارد چتر زیبنده ای برای صنعت متحد و همیشه در صحنه آسانسوریها نباشد...لطفاً بیشتر تامل بفرمایید.
 • آقای علیمردانی: جا داره از مدیر گروه تشکر ویژه ای بشود که همواره حامی طرح و در کنار ما بودند
 • خانم پازوکی: بله ، واقعا نیاز به تشکر ویژه دارند، البته اگر مختصر توضیحی در رابطه با طناب دار بدهند کلا ما را از نگرانی نجات میدهند
 • آقای سعید روزبهانی: انشاالله طناب دار نیست ریسمان نجات
 • آقای میلاد جوادی: ماشالله امشب چقدر رونمایی داریم
 • آقای سیامک طهماسب: طناب دار ،یعنی زمان بر شدن اجرای طرح و شانه خالی کردن ارگانها ،که اون زمان همین تک امید را هم از دست بدهيم
 • آقای میلاد جوادی: یه یادی هم بکنیم از دوستان مهر فروش
 • خانم پازوکی: مردي از خدا يک گل و يک پروانه خواست...اما چيزي که بدست آورد يک کاکتوس بود و يک کرم!!!غمگين شد ،با خود گفت شايد خدا مرا دوست ندارد و به من توجهي نميکند؟؟!!چند روزي گذشت،...از آن کاکتوس يک گل زيبا روييده شد و  آن کرم تبديل به يک پروانه شد...اگر از خدا چيزي خواستي و چيز ديگري دريافت کردي به او اعتماد کن....خارهاي امروز گلهاي فردايند...

آخرین متن ارسالی حدود ساعت نیم بامداد روز دوشنبه 25 ابان ماه 1394 ارسال شد.

تصاویر مرتبط

ضمن عرض سلام به کلیه همکاران

در خصوص طرح یاد شده فوق به اطلاع میرساند این طرح از جنبه حقوقی فاقد وجاهت قانونی بوده و به دلایل ذیل لازم الاجرا نمی تواند باشد.

1- وجاهت و مشروعیت سندیکا ناشی از بند ک ماده 5 اساسنامه اتاق ایران می باشدو در هر صورت این تشکل علیرغم موضوعات مندرج در اساسنامه خود باید مطیع و مقید به رعایت شرایط و وظایف قید شده در اساسنامه اتاق ایران باشد، که با توجه به مفاد و مفاهیم و وظایف مندرج در اساسنامه اتاق و همچنین آئین نامه طرح حمایت از تشکلهای بوجود آمده بر مبنای بند ک ماده 5 نیز این تشکل در امور قراردادها حق دخالت نداشته و نخواهد داشت.

2- قانون مدني جلد اول از ماده 11 الي 824 و مشخصاً مواد 10 – 183 –190در باب معاملات به اثرات حقوقی آن پرداخته و قا نون اجرای سیاستهای اصل 44 قانون اساسی

مواد 43 الی 48 در باب عدم دخالت یا مواردی که می تواند اعتبار اینگونه معاملات را فاقد وجاهت قانونی نماید ،پرداخته اما در ماده 50 همین قانون نظام صنفی (اتحادیه)را از شمول این مواد مستثنی می نماید.

3- ماده 43 قانون اساسی سلب آزادی در کار را ممنوع نموده ولی اذعان می نماید پرداختن به هر حرفه ای مستلزم رعایت و احراز شرایط آن صنف می باشد.

و نتیجتا اقداماتی که از طریق یک INGOکه صرفا باید در امور متقابل بازرگانان نقش مشاوره وپیشنهاد دهنده را داشته باشد نه مجری قابل اجرا نمی باشد.

سلام  . سوال بنده  این بود که چرا باید برای گرفتن طراحی و مونتاژ ملاک باید داشتن سابقه بیمه در شرکتهای دارای طراحی و مونتاژ باشه . خیلی از عزیزان هستند که سابقه بیمه دارند در صنعت اسانسور اما شرکتی که درش کار میکردند طراحی و مونتاژ نداشته . داشتن طراحی یک امتیاز برای شرکت  تلقی میشه و ربطی به کارکرد نصاب یا سرویسکار نداره . من خودم 15 سال هست که فعالیت دارم در صنعت اسانسور ولی به دلیل کار زیاد کشیدن و حقوق پایین مجبور شدم از شرکت بیرون بیام و به صورت انفرادی کار کنم . اخیران هم اقدام کردم برای گرفتن طراحی ولی میگن باید سابقه بیمه از شرکت دارای طراحی باشه . خب این یعنی سنگ انداختن و مافیا بازی از نظر من . به جای اینکه شرایط رو محیا کنیم که همه بیان تحت پوشش باشن و کنار هم کار کنن خود شما امثال من رو وادار به کار انفرادی میکنید . لطفا قوانین  رو دوباره مرور کنید .به خدا درست نیست  قوانین شما ..

سلام خدمت دوستان و سروران گرامی و بزرگان آسانسور اگر لطف کنید نرم افزاری در رابطه با طراحی کابین آسانسور به من معرفی بفرمایید 

 

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هزار و دویست و بیست را به عدد بنویسید.