بازگشت "ساعت ریل" به صحنه نصب آسانسور

 
تاریخ انتشار: سه شنبه, 1391/07/04 - 21:47 توسط طبسی

بازگشت دوباره "ساعت ریل آسانسور" به کارگاههای نصب ریل و درب آسانسور. همه قدیمی های صنعت آسانسور ایران مخصوصا همکاران ایران شیندلر با "ساعت ریل آسانسور" آشنا هستند و از این دستگاه سبک و جمع و جور و البته بسیار دقیق و حساس خاطرات زیادی دارند.

ساعت ریل آسانسور

ساعت ریل آسانسور

یادمه تو سالهای 1356 – 1355 دفترمرکزی ایران شیندلر واقع در چهار راه کالج، کوچه مدرسه البرز بود، قسمت نصب هم در همین ساختمان قرار داشت.

 • آقای مهندس بهرام افلاک مدیر قسمت نصب بودند و آقایان
 • مهندس فرخ
 • مهندس صلصالی
 • مهندس بدیع اله هوشمند نیز با ایشان همکاری داشتند، ضمن اینکه دو نفر تکنیسین با سابقه و با تجربه سوئیسی مقیم ایران بنام های
 • ارنست داهلر
 • اوگن زیدلر مسئول بازرسی و کنترل کارهای اجرایی نصب آسانسور  از قبیل:
 • کنترل درب و ریل
 • کنترل مرحله مکانیکال
 • کنترل مرحله الکتریکا
 • تست نهایی آسانسور در مرحله پایانی بودند.

در کنار این دو نفر تکنسین خارجی متخصص، چند نفر از همکاران ماهر و با تجربه با عنوان فورمن، کار نظارت بر نصب آسانسورها را انجام می دادند، آقایان:

 • محسن عزیز قدسی پور
 • پرویز جم نژاد
 • جواد ایپکچی
 • بهروز فیروزفر و بعدها
 • سعید ثقفی خادم و.......از جمله این متخصصین بودند.

در آن سالها سرگروههای نصاب آسانسور ملزم به استفاده از "ساعت ریل آسانسور" بودند. در زمان کنترل نیز فرد ناظر ، با استفاده از "ساعت ریل آسانسور"، کنترل نصب ریلها را انجام می دادند.

چون استفاده از این دستگاه دقیقا" هم راستا بودن تیفه ریلها را نسبت به هم و همچنین انحراف ریلها را با دقت بالا نشان می دهد. البته "ساعت ریلهای آسانسور" بسیار معدود بودند و به همین جهت این ابزار را بیشتر در اختیار سرگروهها قرار می داند و استفاده از این وسیله جالب و دقیق سالها ادامه داشت تا زمانیکه اوضاع شرکت ایران شیندلر به دلیل ضعف و سوء مدیریتها رو به ناسامانی گذاشت و در اولین تعدیل نیروی این شرکت در سال 1362 عده زیادی از پرسنل بازخرید شدند و در همین سال "ساعت ریلهای آسانسور" که نزد بعضی از همکاران بود، به انبار بازنگشتند و هر کدام در جعبه ابزاری و نزد تکنسینی جا خوش کردند.


از آن سال کم کم از تعداد این ابزار دقیق به مرور کاسته شد و در این اواخر فقط چند نفر از استادکاران درجه یک هنوز هم این وسیله قدیمی را همچو دفینه ای با ارزش حفاظت و نگهداری و از آن نیز استفاده می کنند.


خیلی از نصابهای آسانسور طی سالهای متمادی به دنبال تهیه این دستگاه بودند، اما به دلیل تعداد اندک و عدم واگذاری آن توسط آنانی که این وسیله در اختیار داشتند، موفق به تهیه آن نشدند.


چندی پیش طی نشستی که با دوست و همکار گرامی آقای میرعبداله یانی داشتم، ایشان در رابطه با کار تحقیقاتی و بررسی های جامع جهت تولید "ساعت ریل آسانسور" توضیحاتی دادند و اظهار داشتند که چون جنس اصلی "ساعت ریل آسانسور" از آلمنیوم ویژه ای می باشد که در ساخت هواپیما از آن استفاده می شود، تهیه مواد اصلی "ساعت ریل آسانسور"با سختی و بسیار گران قیمت می باشد. اما مصممند که حتما"نسبت به کپی و ساخت مشابه نوع سوئیسی آن اقدام خواهند نمایند.


کیت کامل ساعت ریل آسانسور

کیت کامل ساعت ریل آسانسور که توسط شرکت تسلا- ایران تولید شده

در اولین روزهای مهر ماه، ماه آموزش، ماه یادگیری و آموزش، خبر"تولید انبوه "ساعت ریل آسانسور" را شنیده و بسیار خوشحال شده و ضمن تبریک به این همکار ساعی و پر تلاش بخاطر تولید این دستگاه کارگشا، خرسندم که  این ابزار بسیار جالب و دقیق پس از سالها دور بودن از کارگاههای نصب ریل و درب، مجددا" به آغوش این صنعت بازگشته، این خبر خوش برای گروههای نصاب، مخصوصا" آنانی که در کار نصب ریل و درب فعال هستند، بسیار  شنیدنی می باشد، چون با استفاده از "ساعت ریل آسانسور" می توانند ریل و دربی دقیق را در کوتاهترین زمان با بهترین دقت نصب نمایند.

سلام اقای طبسی از اطلاعرسانی های خوبتان ممنونم اگه امکان داره قیمت دستگاه ساعت ریل را اعلام کنین بازهم ممنون

باسلام

آقای طبسی یک سوال !

قدیمیهای آسانسور مثلا رؤسا و یا نصابان . علم و یا تجربه این صنعت را چگونه کسب میکردند ؟

از گذشته ها و ادوار دور، آموزش مشاغل و حرفه های گوناگون از طریق حضور شاگرد، کارآموز یا پادو در کنار استاد کار بوده و این سیستم سنتی آموزش از نسلی به نسل دیگر منتقل و به همین صورت ادامه داشته است.
شاگرد یا کارآموز آنقدر در کنار استادکار ممارست می کرد تا به مرور نکات اساسی و ظریف را یاد بگیرد و بتواند به تنهایی از پس کاری که استاد انجام می داد بر آید.

نظام استاد شاگردی (Apprenticeship)
در اکثر مشاغل تا پایان دوره قاجار ادامه داشت، اما با راه اندازی و افتتاح مدرسه دارالفنون که یادگار گرانقدر یکی از بزرگترین مفاخر کشور، صدراعظم آزاده و آگاه امیرکبیر این بزرگمرد تاریخ ایران بود، و بعدها با ایجاد مدارس و بخصوص هنرستانهای صنعتی، بخشی از آموزش، از آموزش سنتی استاد و شاگردی منفک شد.
در صنعت آسانسور ایران، که یکی از صنایع جوان کشور می باشد، با ورود اولین آسانسورها و نصب آن توسط متخصصین اروپایی و...... جوانان مستعد ایرانی با شاگردی در کنار آنان به مرور با اصول و فنون این صنعت آشنا و به مرور در این امر پیشرفت نمودند، و یکی از اولین نصابان ایرانی که با تحصیلات آکادمیک توانست دوره های آموزشی و تخصصی نصب آسانسور را در کشورهای صاحب صنعت با مدارج عالی طی کند جناب آقای امیر یزدانی بود و پس از ایشان افراد دیگری نیز به ایشان پیوستند تا اینکه در دهه پنجاه شرکت ایران شیندلر اولین دوره های تخصصی آموزش آسانسور را در ایران راه اندازی نمود و چندین دوره فارغ التحصیلان این شرکت وارد بازار آسانسور ایران شدند.
البته در آموزش سنتی شاگرد و استادی یک نکته ظریف همیشه وجود داشت که به صورت ضرب المثلی مشهور می باشد:
"فوت کوزه گری" که معمولا" استاد کار یک نکته مهم و اساسی را همیشه برای خود حفظ کرده و سعی می کرد آن را از شاگرد پنهان نگه دارد.
و شاگردان باهوش زیرکی هم بودند که "فوت کوزه گری" را با ذکاوت خود پیدا کرده و بقول معروف استاد را انگشت به دهان نگاه می داشتند، اما نکته جالب توجه و مهم در این سیستم، هرگز شاگرد به خود اجازه کوچکترین بی حرمتی و بی احترامی به استاد را به خود نمی داد وهمیشه احترام استاد از جایگاه مهمی برخوردار بود. چیزی که در این ایام کم کم دارد کیمیا می شود

بنده سی وسه سال سن دارم.دارای سابقه آسانسور نیستم.به دنبال راهنمایی موثر ومفید برای وارد شدن به دنیای آسانسور هستم.ازکجا باید شروع کنم. باتشکر

بهترین راه برای وارد شدن به دنیای آسانسور اول باید شاگردی کنی تا نکات ریز رو بلد بشه این کلاس های آموزشی را هم توصیه نمی کنم تو این کلاس ها فقط با آشنا قطعات آسانسور آشنا میشی و... ولی در این رشته مهم فعالیت عملی و تجربه هست.

افراد نا بالغ زیادی وارد این صنف شدن و شرکت زدن و کارشون هم خراب کردن صنف آسانسور شده

 

سلام خیلی متشکرم از پاسخ هاتون اما چندتا سئوال دارم  غیر از ساعت ریل از چه ابزاری میشه استفاده کرد لطفا آدرس و تلفن سازنده ساعت ریل اعلام کنین با تشکرفراوان

با سلام
غیر از ساعت ریل که در ایران شیندلر از نوع سوئیسی آن استفاده می شد، بعدها گروهی از نصاب های با تجربه، وسیله ای درست کردند به نام: شابلن ریل،

که این وسیله از نبشی نمره 5 و 6 ساخته می شد

 هر شابلنی باید بر اساس ابعاد دهانه ریل ساخته می شد. کار نصب ریلها با آن پیشرفت و دقت خوبی داشت، اما این وسیله سنگین و خسته کننده بود.

آدرس فروشنده ساعت ریل:

تهران جاده آبعلی خیابان اتحاد خیابان نوزدهم غربی پلاک 35 تلفن -77339190-021

سلام

با توجه به اینکه یکی ازتولیدات شرکت سیما تکسان ساعت ریل میباشد ومورد استفاده نصابان ما قرار گرفته است آیا ساعت ریلها تولید شده درشرکت تسلا که کپی شده شرکت شیندلر است  واز نظر قیمتی نسبت به ساعت ریلهای دیگرتقریبا شش برابر بیشتر است وبا عنایت به اینکه تازه وارد بازارشده آیا تضمینی نسبت به دقت واستحکام آن میباشد .

با سلام
خیلی علاقنمندم، حداقل تصویر و اطلاعاتی از نوع ساعت ریل تولیدی شرکت شما و چگونگی شکل و فرم آن داشته باشم و به اطلاع دیگر همکاران نیز برسانم،
(سپاسگزار می شوم اگر در این مورد اطلاع رسانی فرمائید)
اما با توجه باینکه در گذشته، با ساعت ریل اصلی و سوئیسی کار کرده ام، وقتی ساعت ریل تولیدی جناب آقای میرعبداله یانی را از نزدیک دیدم، بسیار شبیه و دقیقا" مشابه ساعت ریل اصلی بود و با دقت و توجه ایشان در امر تولید که شاخصه مهم نامبرده بوده، تفاوت قیمت آن نیز با توجه نرخ انواع کالای تولیدی شرکت تسلا ایران که نسبت به دیگر اقلام مشابه به دلیل مراحل کنترل کیفیت از قیمت بالاتری برخوردار می باشد، توجیه پذیر است، ضمن اینکه انتخاب نوع مواد آن که از قیمت نسبتا" گرانی برخوردار و در برابر فشار و ضربه و شرایط آب و هوایی بسیار مقاوم است، نیز در افزایش قیمت تاثیرگذار می باشد و ساعت ریل تولیدی حتما" باید از استحکام قابل توجهی برخوردار و مطمئنا" چنین محصولی حتما" باید دارای گارانتی و ضمانت نامه باشد.

با سلام

آقای طبسی: لطفا روش کار با ساعت ریل هم آموزش دهید؟

برای یادگیری تو زمینه نصب درب و ریل چقدر زمان نیاز هست با این دستگاه؟

من فقط تو زمینه نصب آسانسور فعالیت دارم تو این زمینه کار نکردم

با سلام

کار کردن با ساعت ریل بسیار ساده و راحت می باشد، فقط باید با تمرکز و با دقت کار کرد.
معمولا" دو دستگاه ساعت ریل با قراردادن کش قیطونی در محل های مربوطه به هم متصل می شوند، طول کش بر اساس فاصله ریل (دهانه ریل) باید انتخاب شود، تا در زمان استفاده کشش و سفتی لازم را داشته باشد.

                  ابتدا کش قیطونی را در محل مربوطه قرار می دهیم

گیره (انبر) ویژه اتصال ساعت ریل به ریل را که قابلیت تنظیم شدن برای انواع:

 • ریل نازک (ریل وزنه)
 • و ریلهای ضخیم (ریلهای کابین) را دارد، طبق ریل موجود در کارگاه تنظیم نموده

 

   گیره یا انبر اتصال ساعت ریل بر اساس ضخامت ریل تنظیم می شود

و ساعت ریلها را پس از عبور دادن از شیار ویژه سیم شاقول به صورتیکه سیم شاقول دقیقا" در تقاطع خطوط موجود در چهار جهت شیار  قرار بگیرد و سپس بوسیله گیره انبر قفلی شکل ساعت ریل، به ریل وصل می کنیم.

در زمان نصب به ریل باید سیم ابتدا سیم شاقول را در شیار قرار داد

در این مرحله باید اتصال ساعت ریل به ریلها بادقت و صحیح انجام شود. یعنی نقاط اتصال به صورت گونیا و بدون هیچگونه انحرافی بین دو قطعه انجام گیرد.

وقتی دو دستگاه ساعت ریل دقیقا" هم راستا و در مقابل هم بر روی ریلها وصل شدند، باید کش قیطونی کشش مناسب داشته و محکم و سفت باشد

اگر ریلها انحراف نداشته باشند کش با خطوط وسط همسو است
در این وضعیت اگر ریلها درست نصب شده باشد و در حالت عمودی با سیم شاقول موازی و نسبت ریلها به هم متقابل باشد، و هیچ انحرافی نداشته باشند، کش قیطونی دقیقا" از روی خطوط وسط ساعت ریلها عبور وی کند و نشان می دهد که انحرافی ندارد.

اگر انحرافی در ریلها باشد، کش میزان انحراف و جهت انحراف را نشان می دهد
اما اگر کوچکترین انحرافی در نصب ریلها وجود داشته باشد، با نگاه به شرایط قرار گرفتن کش قیطونی بر روی خطوط طرفین ساعت ریل، می توانیم نسبت به اصلاح و تنظیم دقیق آن تا همسان شدن کش با خطوط، جابجایی و حرکت ریلها را ادامه دهیم

سلام ابتدا لازمه از زحمت کشان سایت پارس لیفت تشکر و قدردانی ویژه بجا آورم.

از شرکت اوجالار صنعت درخدمتتون هستم می خواستم بدونم از کجا می تونم یک جفت ساعت ریل آسانسور تهیه کنم .

با سلام و سپاس از ابراز لطف همکار گرامی
سازندگان "دستگاه ساعت ریل آسانسور" متعدد می باشد، اما می توانید این "ابزار کار آمد" را از یکی از دو سازنده زیر تامین فرمائید:

 1. شرکت تسلا ایران
 2. شرکت پار مکانیک

لازم به یادآوری است که قیمت یک جفت ساعت ریل آسانسور

 • شرکت ردیف اول سال گذشته حدود 4.500.000 ریال و
 • شرکت دوم حدود 1.800.000 ریال بود

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت بزرگواران صنعت آسانسور
من نیاز به اطلاعاتی با دقت نسبتا خوب در مورد نیرو های موجود در ریل هایی که نگه دارنده بدنه آسانسور میباشد و همچنین نیروی مربوط به شافت های تامیین کننده حرکت دورانی و قرقره های عبور دهنده حرکت دارم.
خیلی ممنون میشم اگر بتونید مرجعی را بهم معرفی کنید که محاسبات فرمولی و عددی دارد و یا اطلاعاتی را اگر دارید در اختیارم بگذارید .
با تشکر سعید رجائی انارکی

جناب آقای رجایی عزیز .... کتاب راهنمای جامع  آسانسور وپله برقی(دوجلدی)مهندس فصیحی ......وکتاب طراحی آسانسور لامبیر جانوسکی .مراجع مناسبی هستند  توفیق یارتان

سلام آقای طبسی

 

مدت زیادی نیست که وارد این صنعت شدم

حدود یکسال

اخیرا در یکی از پروژه ها متوجه شدم که ریل های کابین دقیقا مقابل هم نسیتند.

همچین چیزی امکان دارد؟

از نصابم پرسیدم گفت مشکلی نیست.

نظر شما چیه؟

سلام- امروز میخاستم یه سوال از استاد داشته باشم به سوال شما برخوردم دوست من اگه ریل آسانسور درست نصب نشده باشه پدر سرویسکار و مصرف کننده آسانسور درمیاد اون نصابی که گفته مشکلی نیست یا نصاب نیست یا به کارش اهمیت نمیده اساس نصب درست حسابی آسانسور نصب درست درب و ریله اگه درب و ریلتو درست کار بذاری 70 درصد مشکلات بعدی آسانسور برطرف برطرف میشه

وقتی ریلها درست روبروی همدیگه نباشن بعدن که کابین رو نصب کردی آسانسور سخت بالاوپایین میشه- کفشکها سفت میشه- هی تندتند باید لنت کفشک عوض کنی  تازه اگه هی کفشک نشکنه- به موتور فشارمیاد و آمپر میکشه و هم دچار خسارت میشه و هم مصرف برق ساختمون زیاد میشه- فولی و سیم بکسلها خورده میشه و خیلی چیزای دیگه

پس لطفا به حرف اون نصاب توجه نکن و سعی کن درست کار کنی

با عرض سلام و تشکر فراوان ، امیری از شرکت آسانسور آرمان فراز تالش هستم . حدود 11سال است که با استفاده از شابلون ریل آسانسور نصب میکنم و رضایت کامل از این روش دارم . تهیه شابلون در این روش برای هر دستگاه آسانسور با امکانات موجود در محل پروژه تا کنون بدون هزینه بوده است.با تشکر.

سلام -ببخشید استاد طبسی یه سوال دارم ما وقتی میخوایم سیم بکسل اندازه گیری کنیم به همون سبک و سیاق زمانی که تو پروژه نواب خدمت شما و استادان دیگه از جمله  آقاعمران عزیز شاگردی میکردم کار میکنیم میخاستم ببینم ابزاری برای متر کردن سیم بکسل هستش- اگه هست از کجا میشه تهیه کرد. ممنون میشم راهنمایی کنین بهترین روش چیه

  اندازه گیری سیم بکسل آسانسور

دوست و همکار عزیزم سلام، در گذشته ها که ارز، ارزان و جنس فراوان بود و شرکت ایران شیندلر تحت لیسانس شیندلر سوئیس فعالیت می کرد، مسئول اندازه گیری و متراژ سیم بکسل ها و کابلها و بقیه اجناس مشابه، دفتر فنی بود.

متخصصین دفتر فنی با اندازه گیری دقیق مسیرها و ارائه آن به واحد فروش، و ارجای این واحد به دفتر برنامه ریزی و آنالیز کارخانه، وظیفه خود را به خوبی انجام میدادند و معمولا"چند درصدی متراژ را برای اطمینان خاطر، بیشتر در نظر می گرفتند.
دفتر برنامه ریزی و آنالیز بر اساس تعداد سیم بکسلی که قرار بود روی فلکه انداخته شود

 • چهار نفره و شش نفره 3 کلاف
 • هشت نفره 4 کلاف
 • 15 نفره و باری 5 و 6 کلاف

متراژ و تعداد کلافها را به همراه دیگر تجهیزات آسانسور طی پارت لیست کاملی به انبار اعلام می کردند.

در این مرحله با ابزاری که در اختیار انبار بود، سیم بکسلها طبق اندازه های تعین شده برش خورده و سیم بکسلها، بوسیله دستگاه، ابتدا کلاف و بسته بندی می شد. ضمن اینکه پلاکی به آن الصاق می گردید که متراژ هر کلاف روی آن درج شده بود.
سپس واحد صدور کالا، اجناس را طبق پارت لیست از انبار تحویل گرفته و و به واحد بسته بندی تحویل می داد، پس از بسته بندی کلیه لوازم آسانسور با نظارت واحدصدور کالا، و بارگیری آنها در کامیون به کارگاه مورد نظر ارسال می شد.

             بارگیری آسانسور در کارخانه جهت ارسال به کارگاه
با این شکل ارسال، نصاب هم نیازی به اندازه گیری و مشکلات پهن کردن سیم بکسل در محیط پر گرد و خاک کارگاه نداشت، ضمن اینکه به طور معمول در هر رشته از کلافهای سیم بکسل ارسالی حداقل 4 الی 7 متر و گاهی بیشتر سیم بکسل اضافه می آمد که نصاب باید پس از سیم بکسل اندازی و فیکس شدن اندازه مورد نیاز سیم بکسل اضافی را می برید و به طور مثال در یک کارگاه هشت نفره به طور متوسط چهارتکه و مجموعا" 20 الی 30 متر سیم بکسل اضافه بود و معموالا" همیشه نصابهای ایران شیندلر تکه سیم بکسل های فراوانی در اختیار داشتند .
اما زمانیکه به جمع ما در پروژه نواب پیوستید، شرایط فرق کرده بود، اوضاع ارز و گرانی و کمبود و تحریم دست بدست هم داده و شرایط راسخت کرده بود، لذا برای جلوگیری از اصراف و صرفه جویی در مصرف اجناس، با کارخانه هماهنگ کرده بودیم که سیم بکسلهای پروژه را یکجا ارسال کند، تا با اندازه گیری دقیق میدانی نهایت دقت را نموده و از ازدیاد ضایعات سیم بکسل جلوگیری نمائیم.

به همین دلیل نصابها پس از اندازه گیری دقیق با ریسمان و مشخص شدن طول سیم بکسل، ابتدا یک رشته بریده می شد و به محل کارگاه می بردند و پس از تست، در صورت اندازه بودن، مابقی کلافها را می بریدند که با این شیوه، نهایتا" کمتر از یک متر ضایعات داشتیم. البته کمی سخت و زمانبر بود، اما نتیجه قابل توجه و بسیار مثبت بود، چرا مثبت؟ چون ارسال سیم بکسل طبق محاسبات دفتر فنی اما بدون برش زدن و کلاف کردن، به صورت یکجا در قرقره های بزرگ ارسال شد، و با همکاری گروههای نصاب در کارگاه با اندازه گیری دقیق برش خورد، و مازاد سیم بکسل باقی مانده از 54 دستگاه آسانسورهای پروژه نواب بیش از 2500 متر شد و مسئولین شرکت نیز بسیار خرسند از این مدیریت پروژه!
اما در مورد ابزار ویژه اندازه گیری سیم بکسل

ابزار گوناگونی در بازار حسن آباد وجود دارد که ازهر کدام به نوعی برای این کار می شود استفاده کرد، اما دقیقترین شیوه ، همان استفاده از ریسمان مناسب که کش نیاید می باشد با اضافه کردن گردشهای سیم بکسل به دور فلکه و بازگشتها، که نصاب با تجربه خود اعداد آنرا بدست می آورد و با جمع زدن با متراز طناب، اندازه واقعی را بدست می آورد.
دستگاهها و ابزار های گوناگونی برای متر کردن سیم بکسل وجود دارد،مثل مترهای لیزری، که خیلی از همکاران دارند اما کمتر از آن استفاده می کنند، یا انواع جدید دیگر، اما آیا این ابزار جدید به بازار ما رسیده؟ من بی اطلاعم، به عنوان نمونه مثل Rope Measuring Meter که ویژه متر کردن دقیق سیم بکسل می باشد و تولید آمریکاست و در کشور مبداء با مبلغ 206 دلار بفروش می رسد.

دستگاه دیگری نیز وجود دارد که هم می توان با آن سیم بکسل را اندازه گیری نمود و هم برای تست سرعت و دور می توان از آن بهره برد، این وسیله با تعویض اتصالات مختلف به یک ابزار چندکاره مبدل می شود. نام این وسیله Length Meter می باشد.

باسلام به استاد بزرگوار

بنده نه سال هست نصاب هستم در اردبیل همیشه با سیم شاغل فولادی مشکل داریم اینجا سیم شاغل نمی فروشن قبلا از تبریز می گرفتیم الان تبریز کم پیدا میشه بنده چند بار هم از تهران سفارش دادم مبلغ هم به حساب واریز کردم متاسفانه خبری نشد لطفا راهنمایی می خواستم از کجا سفارش بدیم اگه راهنمایی کنی ممنون میشم.

دوست عزیز

سیم شاغول را فنر سازی ها دارند یعنی سیم نمره نیم یا هفت دهم را میتوانید از هر فنر فروشی هایی که تولید فنر انجام میدهند  خرید کنید به هر حال اگر موفق نشدید بنده حاظرم به شما کمک کنم برایتان خریداری کرده و برایتان ارسال کنم بالاخره همکار ما هستید

سلام خدمت استاد عزیز جناب   طبسی عزیز،میخاستم بدونم برای نصب ریل توی اهنکشی هایی که بیش از 15 سانت اختلاف دارند با چه روشی میتوان تشخیص داد که ناشاقولی از کدوم سمت و ضلع است  از سمت در خور یا از سمت ریل  وزنه  یعنی عمق چاله ایا با گرفتن ضربدری نبشی ها میتونیم تشخیص بدین

 

سلام

میخواستم از زحمت کشان سایت پارس لیفت تشکر و قدردانی کنم.مطالب بسیار عالی ومفید هستن.

موفق باشید!

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هزار و دویست و بیست را به عدد بنویسید.