زنجیر جبران آسانسور یا کابل توازن آسانسور چیست؟

 
تاریخ انتشار: دوشنبه, 1393/11/13 - 14:31 توسط طبسی

با رشد ساختمان سازی و بلند مرتبه سازی، وزن تجهیزاتی که به صورت آویزان به کابین و یا قاب وزنه تعادل آسانسور متصل هستند در آسمانخراش هایی که دارای تونل عمودی بسیار بلند می باشند، بیش از حد سنگین شده است.

مخصوصا" وقتی یکی از دو اجزای متحرک و دائم در حرکت آسانسور، کابین یا قاب وزنه تعادل، یکی در بالاترین و دیگری در پائین ترین قسمت چاه قرار داشت، لذا در این وضعیت جهت تامین تعادل مکانیکی و دینامیکی استفاده از زنجیر جبران متداول گردید.

در این مقاله به طور کامل به مطالب و دانستنی های مرتبط با ذنجیر جبران می پردازیم.

در ساختمانهای بلند، برای ایجاد تعادل مکانیکی و داینامیکی کابین آسانسور، یک سمت زنجیر جبران را به زیر کابین و قسمت دیگر آنرا به زیر کادر وزنه تعادل نصب کردند.

زنجیر جبران آسانسور از صدمه دیدن موتور و برخی تجهیزات آسانسور جلوگیری می کند www.parslift.com

برای جلوگیری از سر و صدای زنجیر جبران می توان از پوشش های خاص اینکار مانند شلنگ یا طناب کشی کنفی استفاده نمود

به طور معمول در آسانسورهایی که تعداد طبقات آن حدودا 10 طبقه یا به عبارتی از 27 الی 30 متر بیشتر است و کابین در بالاترین و قاب وزنه در پائین ترین طبقه (یا بالعکس) متوقف باشد، باید برای جبران وزن سیم بکسلهای آویزان شده و همچنین کابل آسانسور که آن هم آویزان است، از زنجیر جبران استفاده نمود.

در صورت استفاده نکردن از زنجیر جبران وزن این تجهیزات باعث به وجود آمدن مشکلاتی مانند موارد زیر می شود: 

  • سرخوردن سیم بکسل بر روی فلکه کششی     
  • سائیدگی شیارهای فلکه اصلی     
  • سائیدگی سیم بکسلها       
  • فشار زیاد به موتور آسانسور و گرم کردن آن   
  • کاهش عمر مفید موتور     
  • مصرف انرژی بیشتر

 

مشکلی که در استفاده از زنجیر جبران وجود دارد، قوس انتهایی آن می باشد، که گاهی باعث پیچش زنجیر جبران گردیده و خساراتی بوجود می آورد، مخصوصا"در آسانسورهایی که قاب وزنه تعادل از پشت کابین به کنار انتقال پیدا کرده این مشکل بیشتر دیده می شد.

 

            روش مقابله با قوس زیاد زنجیر جبران در انتهای چاه آسانسور www.parslift.com

برای جلوگیری از پیچش زنجیر جبران با مهار دو قسمت تهتانی آن در پائین چاه آسانسور در ارتفاع حدود یک متر از کف چاه باید بوسیله غلطکهای متحرک مهار گردد

 برای جلوگیری از سر و صدای حرکت زنجیر جبران، با استفاده از طناب کنفی یا شیلنگ پلاستکی که طناب را از درون حلقه عبور داده، یا زنجیر را از داخل شیلنگ  عبور داده و با این روش از ایجاد سر و صدا جلوگیری می گردد.

با تولید زنجیرهای جدید که با پوشش خاصی به صورت کابلی گرد در آمده، با مشکل جدیدی مواجه شده اند، چون قوس پائین این نوع زنجیر نسبت به زنجیر معمولی دارای قطر بیشتری است و زمان حرکت، بازگشت این قسمت به حالت اولیه و طبیعی در زنجیر مذکور مسئله ساز شده، در این وضعیت نیاز به فضایی به قطری حدود یک الی یک متر و بیست سانتیمتر می باشد.

(البته در آسانسورهای سرعت بالا به جهت مشکلاتی که در حرکت بوجود می آید استفاده از زنجیر جبران امکان پذیر نیست، به جای زنجیر از سیم بکسل استفاده می شود که جهت جلوگیری از پیچش سیم بکسلهای جبران مخصوصا" در زمان توقف آسانسور حتما" باید از وسیله ای برای ممانعت از پیچش سیم بکسل استفاده گردد، این وسیله را Tied-Dow’n می نامند.

ضمن اینکه در گذشته در آسانسورهای سرعت متوسط نیز از سیم بکسل استفاده می شد، اما با توجه به ارزان بودن زنجیر نسبت به سیم بکسل، زنجیر جایگزین سیم بکسل شد)

دستگاهی ساخته شده که از پیچش سیم بکسل در آسانسورهای سرعت بالا جلوگیری می کند parslift.com

چون در آسانسورهای سرعت بالا نمی شود از زنجیر جبران استفاده کرد، باید از سیم بکسل استفاده شود، و برای جلوگیری از پیچش سیم بکسل در این آسانسورها باید از دستگاه Tied-Dow'n استفاده کرد

در سالهای اخیر برای حل مشکل اثر زنجیر جبران بر حرکت کابین، توسط بعضی از شرکتهای نوآور طرحی اجراء می شود که آسانسور فاقد وزنه تعادل نام گرفته است.


اولین شرکتی که موفق به ساخت آسانسور بدون وزنه تعادل شد، شرکت کنه Kone بود که حدود سال 2005 موفق به تولید آسانسور  KONE Maxispace شد.

 

جدیدترین آسانسور - آسانسوربدون وزنه تعادل  در سال 2005 به بازار امد www.parslift.com آسانسور بدون وزنه تعادل KoneMaxispace توسط شرکت کنه تولید شد.


آسانسور بدون وزنه تعادل نیاز به وزنه ندارد، بنابراین در آسانسور Kone Maxispace با حذف وزنه تعادل می توان:

  • از تمامی فضای مفید چاه برای کابین آسانسور استفاده کرد.
  • در چاه آسانسور 4 نفره معمولی با حذف وزنه تعادل می توان آسانسوری با  کابین 6 نفره نصب کرد.

یعنی می توان ظرفیت کابین را تا بیش از 35% با توجه به ابعاد چاهک افزایش داد، این صورت به راحتی می توان در این آسانسور حمل نقل آسانتری انجام داد و  شاهد ورود ویلچر، کالسکه بچه و دیگر لوازم بزرگتر بود.

ضمن عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از مطالب مفیدتون

از جناب مهندس خواهش داریم به تشریح عملکرد داخلی Kone Maxispace و همچنین از نوآوریهایی که تو کارهای خودتون و یا همکارا انجام شده عکس هایی رو بزارین بنظر من بیشتر همکارا با محاسبات و نحوه نصب صحیح زنجیر جبران آشنایی کامل ندارند

با تشکر

با سلام و سپاس

 

اولین آسانسور بدون وزنه تعادل توسط شرکت کنه ساخته شد www.parslift.com

 

اطلاعات راجع به آسانسور KONE MaxiSpace® را در همین لینک پیگیری فرمائید.

در مورد نحوه محاسبه زنجیر جبران مطالعه مطلب زیر پیشنهاد می شود:

در رابطه با نوآوری های صنعت آسانسور و پله برقی مطالب متنوعی در سایت منتشر شده، به عنوان نمونه به چند مورد اشاره می شود:

با سلام

باز هم تشکر از سایت فوق العادتون

لطفا نحوه تراز کردن کابین در چاه اسانسور(زمان نصب)و نحوه تراز کردنه موتور اسانسور هم مطلب بزارین متشکرمم

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هزار و دویست و بیست را به عدد بنویسید.