پل عبور هواپیمای غول پیکرایرباس A380 ساخت شرکت تی سن کروپ

تاریخ انتشار: س., 2012/01/17 - 04:05 توسط طبسی

شرکت تی سن کروپ (Thyssen krupp)  که در طراحی و ساخت انواع آسانسور، پله بقی، پیاده رو متحرک سابقه ی طولانی دارد، با طراحی و تولید بالابر هیدرولیک تونل عبور مسافر، دسترسی آسان و مطمئنی را به بزرگترین هواپیمای مسافربری غول پیکر جهان مهیا کرد.

برنامه ریزی و تولید دقیق و کامل در صنعت هوا فضا بسیار حیاتی و مهم می باشد. مخصوصا وقتی این برنامه ریزی . طراحی برای یکی از بزرگترین و غول پیکرترین هواپیمای مسافربری جهان باشد.

هواپیمای غول پیکرایرباس A380

ورود مسافرین قبل از ساخت تونل ویژه سه درب فقط از یک درب امکان پذیر بود.

شرکت تی سن کروپ، از شرکتهای بزرگ و مطرح صنعت آسانسور جهان با قابلیت های خود در بخش هوا فضا و عملیات فرودگاهی کمک می کند تا 853 نفر سرنشینان انبوه این هواپیمای پهن پیکر دو طبقه (دو طبقه کامل با بسیاری امکانات از قبیل اطاق خواب، حمام اختصاصی و.....) که فقط مساحت طبقه اول آن 478 متر مربع می باشد با طول 73 متر با ارتفاع 24 متر از سطح زمین بتوانند به طور همزمان از سه درب هواپیما در سه تراز مختلف با راحتی و آرامش طی مسیر نموده و داخل هواپیما شوند.

شرکت تی سن کروپ حدود 40 سال (ز سال 1971) فعالیت در این عرصه را آغاز کرده و طی این سالهای طولانی با طراحی و تولید انواع تونل و پیاده رو های ارتباطی عبور مسافر هواپیما توان و تخصص خود را به جهانیان نشان داده است.

سالن استراحت طبقه دوم هواپیمای ایرباس

سالن استراحت طبقه دوم هواپیمای ایرباس آ380(Airbus A380)

حمام و دستشویی ویژه در طبقه دوم ایرباس آ380

حمام و دستشویی ویژه در طبقه دوم ایرباس آ380

اما طراحی و تولید بالابر هیدرولیک پل و تونل متحرک جدید که به طور همزمان شرایط را برای ورود مسافرین هواپیما از سه درب با ارتفاع بیش از 13 متر و اختلاف براز سه متر با هم فراهم می کتد، ویژگی های خاص خود را دارد.

خانم مونز ردریگزRodriguez) (Munuz یکی از همکاران فعال در بخش طراحی و تولید تونل متحرک ورودی به هواپیما در شرکت تی سن کروپ در(Asturias) می باشد که از سال 2000 همکاری خود را با شرکت تی سن کروپ آغاز کرده است.

وی می گوید: موضوع ورود و سوار شدن مسافرین هواپیمای ایر باس آ 380     (Airbus A380 )یک چالش و موضوع مهم بود.

چون درب فوقانی این هواپیما در ارتفاعی قرار دارد که نسبت به هواپیماهای بزرگ قبلی حدود سه متر بالاتر قرار گرفته و اختلاف سطح 3 متر ارتفاع بیشتر دربهای این هواپیما، در فرودگاهها برای ورود به این هواپیما معضلی شده بود.

لدا همکاران من در بخش هوا فضای شرکت تی سن کروپ، برای حل این معضل چاره اندیشی کرده و پس از بررسی های همه جانبه، با ارائه طرح نهایی این معضل راحل کردند.

بالابر هیدرولیک پل و تونل ورود به هواپیما از بخش های متعددی تشکیل شده است، ساختمان مدور و ستونهای افقی این سازه باید از یک طرف قابلیت ارتباط با خروجی ساختمان فرودگاه را داشته باشد، و از طرف دیگر در انتهای آن (CAB) اتصال به درب های هواپیما، ضمن اینکه با توجه به ارتفاع بلند آن، و بادهای شدیدی که معمولا در اکثر فرودگاها شاهد آن هستیم، موضوعی بود که باید به آن توجه خاصی داشته باشیم. بنابراین با استقرار تثبیت کننده های طرفین پل به ثبات آن افزودیم و در طراحی جدید برای هر سه درب هواپیمای ایر باس آ380 ( Airbus A380) تونل های مشترک با اختلاف 3 سطح را اجرا کردیم که با فاصله کم از یکدیگر انتقال مسافرین را فراهم می کند.

بالابر هیدرولیکی پل متحرک و تونل ارتباطی توسط راننده و با استفاده از تجهیزات هیدرولیکی، قابلیت مانور مناسب جهت تنظیم و استقرار دهانه ی ورودی به هواپیما را در هر شرایط دارد.

در این طراحی به نوع بلیط مسافر نیز توجه داشته ایم، همانطوریکه می دانید،  هواپیمای ایر باس آ380  (Airbus A380) با امکانات و تجهیزاتی که در درون خود جای داده بیشتر به یک هتل 7 ستاره شباهت دارد با  مسافران ویژه ی فرست کلاس، لذا در تونلهای این پل متحرک به این موضوع دقت داشته ایم که مسیر تونلهای متحرک بر اساس نوع بلیط مسافر طراحی شده است.

بالابر هیدرولیکی پل متحرک و تونل ارتباطی

با طراحی ورودی سه گانه به ایر باس A380 استفاده مسافرین از این هواپیمای غول پیکر بسیار سهل و آسان شد.

اولین تونل متحرک فرودگاهی که توسط واحد هوا فضای شرکت تی سن کروپ برای هواپیماهای بزرگ ایر باس ساخته شد، مربوط به سال 2003 می باشد که برای *- فرودگاههای هیترو (Heathrow Airport)

*- فرودگاه زوریخ (Zurich Airport)

*- فرودگاه فرانکفورت آلمان (Frankfurt Airport) که برای این فرودگاه چهار سیستم از این محصول را تامین کرد.

سباستین گودل (Sebastian Gudel) مدیر طرح و توسعه بخش اروپایی شرکت تی سن کروپ می گوید: همکاران خانم (Muouz Rodriguez) در بخش هوا فضا در شرکت تی سن کروپ مشغول تولید انواع پیاده رو مخصوص هواپیما می باشند.

                سال گذشته برای بهبود تولیدات و تضمین ساخت محصولات ویژه هواپیماهای بزرگ، مخصوصا انواع هواپیماهای ایر باس، به ویژه هواپیماهای ایر باس آ 380 (Airbus A380) شرکت تی سن کروپ طی یک برنامه ده ساله مبادرت به تهیه یک قطعه زمین به مساحت 000/40 متر مربع نموده و با راه اندازی خط تولید قطعات آلمنیومی و تیتانیومی، خط تولید بالابر هیدرولیکی و تونل متحرک ویژه هواپیمای بزرگ ایر باس آ380 (Airbua A380)را آغاز کرده است.

تونل هیدرولیک سه گانه

تونل هیدرولیک سه گانه آماده است، با توقف ایر باس A380  جهت استفاده مسافرین خود را با هواپیما تنظیم کند.

برای بخش تولید در هوا فضا، شرکت تی سن کروپ با استخدام 100 نفر پرسنل متخصص حساسیت خود را نشان داده و لذا بی جهت نیست، این شرکت به عنوان یکی از شرکتهای مطرح در این بخش باشد که قادر است در ساخت قطعات ظریف و حساس آلومینیومی و تیتانیومی هواپیما با دقت میکرومتری تبحر داشته باشد.

در عصر جدید که همراه با پیشرفت های تکنولوژیکی، و آگاهی از محیط زیست و تفکر آسایش برای مسافرهای هواپیما می باشد، شعار شرکت تی سن کروپ این است: در تولیدات مرتبط با صنعت هوا فضا(هواپیما) حتی یک گرم باید دیده و محاسبه شود.

راه اندازی سیستم فرود اضطراری برای مواقعی که آسانسور و راه پله غیر قابل استفاده می شود

سیستم نجات اضطراری پرسنل برج های کنترل فرودگاهها
با توجه به اینکه مسئله نجات جان پرسنل برج های کنترل فرودگاه در مواقع اضطراری و بروز حوادث غیر مترقبه از قبیل:

  • آتش سوزی
  • زلزله
  • دیگر حوادث غیر مترقبه و ناگهانی

از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. در زمان بروز حادثه به دلیل عدم امکان استفاده از آسانسور و راه پله ها پرسنل برجهای مراقبت پرواز گرفتار خواهند شد، اواخر سال گذشته فرودگاه بین المللی سردار جنگل استان گیلان در رشت به سامانه سیستم نجات اضطراری پرسنل برج کنترل مجهز گردید.
زمانی که به هر دلیلی با وقوع حادثه پرسنل برجهای مراقبت در صورت احتمال خطر استفاده از آسانسور و راه پله، می توانند با استفاده از این سامانه به صورت فرود اضطراری از برج خارج و به سطح زمین باز گردند.
پس از فرودگاه رشت طی روزهای گذشته(اوایل خرداد ماه جاری) قرودگاه بین المللی تبریز نیز به این سامانه مجهز گردید.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هفتصد و نود و پنج را به عدد بنویسید.