ظهور تکنولوژی های جدید و صنعت آسانسور

 
تاریخ انتشار: یکشنبه, 1390/09/20 - 19:10 توسط طبسی

دانش تکنولوژی دائم در حال تغییر و دگرگونی می باشد و هر روز خبری از نو آوری جدیدی در صنعت آسانسور شنیده می شود:

 • برای نصب آسانسور دیگر نیازی به موتورخانه نیست (حذف موتورخانه آسانسور)
 • گیربکس از مجموعه ی سیستم محرک آسانسور حذف شد (حذف گیربکس آسانسور) سیم بگسل دیگر در آسانسور استفاده نمی شود (حذف سیم بگسل آسانسور)

نوآوری ها و تغییرات پی در پی در صنعت آسانسورجهان همچنان ادامه دارد. در ادامه به بررسی چند نمونه از نوآوری ها در صنعت آُسانسور می پردازیم.

Machine Room Less – (MRL) Elevator

بیش از یک دهه از عرضه آسانسوری جدید و جالب توسط یکی از بزرگترین تولید کنندگان آسانسور جهان می گذرد. این آسانسور جایگزین مناسبی بود برای آسانسورهای قدیمی و سنتی، این آسانسورهای تازه وارد آنقدر جالب و جذاب بود که در همان اوایل حضور، به آن "ارابه موسیقی" نام نهادند. این آسانسور به نام Machine Room Less یا اختصاری MRL نامیده شد.

با ظهور این آسانسور رقابت شدیدی بین شرکتهای بزرگ آسانسوری جهان بوجود آمد، و هر از چند گاهی نوآوری جدیدی وارد بازار آسانسور می شود.

آسانسور بدون موتورخانه (Machine Room Less) یا همان (ام – آر – ال) از موتوری بسیار کوچک اما قدرتمند استفاده می کند و بجای اینکه مانند موتورگیربکس های قدیم و سنتی با یک شاسی فولادی سنگین پر حجم در موتورخانه آسانسور بر روی دال بتونی سقف چاه قرار بگیرد، این موتور کم حجم و کوچک و سبک آسانسور MRL به داخل چاه آسانسور منتقل شده و با یک شاسی مختصر در بالاترین نقطه چاه بر روی ریلهای آسانسور مستقر می شود و حداقل فضای ممکنه را اشغال می کند، در حالیکه آسانسورهای سنتی معمولا یک اطاق ده الی دوازده متری، برای نصب موتورگیربکس و تابلو و گاورنر لازم داشت.

برای اینکه محل استقرار موتورگیربکس آماده شود، در این اطاق 3 4X باید در امتداد و بر روی چاه آسانسور سکویی به ارتفاع 70 الی 90 سانتیمتر ساخته می شد و بر فراز این سکو، پس از کفراژبندی و قالب گذاری به ارتفاع بیست سانتیمتر بتون ریخته می شد، تا شرایط استقرار موتورگیربکس فراهم شود.

موتورخانه آسانسور در آسانسور های کششی

این آسانسور های جدید مزایای بیشماری دارد که به مهمترین آنها اشاره می شود:

 • عدم نیاز به موتورخانه
 • فرایند نصب سریع آسانسور
 • سازگاری با محیط زیست
 • کم حجم بودن قطعات و لوازم
 • کاهش هزینه های ساخت و ساز ساختمان
 • انجام سرویس راحت
 • سترسی آسان نصاب به همه تجهیزات به دلیل در دسترس بودن همه در داخل چاه آسانسور.
  • (در صورتیکه در آسانسورهای قدیمی، نصاب باید به طور مداوم بین چاه آسانسور و موتورخانه در تردد باشد، و امان از ساختمانهایی که دسترسی به موتورخانه مثل گذشتن از هفت خوان رستم بود و هست. تصور کنید برای تنظیم لول کابین، اگر نصاب دست تنها باشد، چند بار این مسیر پر پیچ و خم را طی کند، البته این فقط یک نمونه از مشکلات آسانسورهای کششی می باشد)
 • حذف سیستم ترمز لنتی که عملا در بهبود حفظ محیط زیست موثر است.
 • کاهش هزینه تعویض پی درپی لنت ترمز آسانسور هم یکی دیگر از مزایای آسانسورهای جدید می باشد.

در آسانسور (MRL) به دلیل انتقال سیستم محرک آسانسور بر روی ریلها، از ریلهای قوی تری استفاده می شود. یک نوع جدید آسانسور (MRL) توسط شرکت آسانسور و پله برقی اوتیس به بازار عرضه شده با نام: (Gen2) که به جای استفاده از کابلهای سنتی(سیم بکسل) از تسمه های فولادی 3 میلیمتری با پوشش پلی اورتان بهره می برد، که این تسمه ها به مراتب قوی تر از سیم بکسل می باشد.

ضمن اینکه با وجود تسمه های فولادی پلی اورتان دیگر نیازی به روغنکاری های مداوم نمی باشد، و این موضوع جدای از صرفه اقتصادی، کمک بزرگی به سلامت و حفظ محیط زیست می کند.

این محصول هم جرئی از همان پروژه بسته سبز می باشد. با توجه به تکنولوژی این آسانسور، ضمن حرکت بسیار نرم و بی صدا، مصرف انرژی را نیز بسیار کاهش داده که در این وانفسای گرانی برق این پدیده بسیار مورد توجه قرار کرفته است.

همچنین با حذف موتورخانه آسانسور در بالای چاه آسانسور، دست مهندسان و معماران طراح ساختمان را در عرضه نقشه های مناسب ، و بدون موتورخانه مزاحم (به دلیل اینکه برآمدگی اطاق یا همان موتورخانه در بالای سقف آخرین توقف همیشه در طراحی ها این اطاق مشکل ساز بود.) باز گذاشته و دیگر نیازی نیست برای گم کردن این اطاقک در راس ساختمان چاره اندیشی کنند.

این آسانسور نسبت به آسانسور هیدرولیک هم مزایای قابل توجهی دارد، در آسانسورهای هیدرولیک برای استقرار سیستم محرک آن (Power Unit) نیاز به اطاقکی دارد که نباید فاصله چندانی با چاه آسانسور داشته باشد، و همچنین روغن مصرفی سیستم هیدرولیک، که بجز هزینه های مکرر تامین روغن، نشت تدریجی روغن و تخلیه روغن، باعث انتقال روغن به زمین کف چاه آسانسور شده و با آلوده کردن تدریجی خاک، آلودگی محیط زیست را همراه دارد. بی جهت نیست، آسانسور (MRL) در حال تبدیل شدن به یکی از محبوبترین آسانسورها در آمریکا می باشد. این استقبال به حدی است که این آسانسور در حال در یافت کد ملی است.

 The Magnetic Suspension Elevator

یکی دیکر از نوآوری های صنعت آسانسور، ظهور آسانسور مغناطیسی می باشد. در این اسانسور با حذف کامل موتور آسانسورهای سنتی پدیده ای جدید در حال شکل گیری است.

شرکت توشیبا (Toshiba Elevator and Building Systems Corp)با طراحی و استفاده ترکیبی از آهنربا های دائمی و الکترومگنت ها، تعلیق آسانسور بدون تماس با ریل به اجرا در خواهد آورد، این حرکت شبیه حرکت قطارهای مغناطیسی می باشد که بسیار نرم و بی صدا است، هرچند آسانسور معناطیسی در مرحله آزمایش و تست است. اما دیری نخواهد گذشت که این پدیده هم مانند دیگر موضوعات شگفتی ساز قدم به میدان گذاشته، و باعث حیرت و خوشحالی دوستداران و استفاده کنندگان آسانسور گردد.

The world's Tallest Building, Taipei 101

در گذشته هم آسانسورهای فوق العاده، تولید و نصب شده، مانند آسانسورهای برج تایپه 101 در تایوان، این آسانسورها با سرعتی معادل چهل مایل در ساعت (1010 متر بر دقیقه) حرکت می کنند و این سرعت به حدی بوده که در سال 2006 میلادی به عنوان رکورد در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شده است.

نمراتور آسانسورهای برج تایپه

نمراتور یکی از آسانسورهای برج تایپه 101 

در این مونیتور، (نمراتور داخل کابین) میزان سرعت و طول مسیر و  طبقه مورد نظر و زمان رسیدن به مقصد را نشان داده شده است.

در این آسانسورهای سریع السیر به جهت پیشگیری از آسیب و صدمه به گوش مسافرین به دلیل سرعت زیاد آنها و به منظور کاهش اغتشاش هوا در چاه آسانسور و کاهش میزان سوت زدن جریان هوا از فناوری های پیشرفته استفاده شده است. این آسانسورها مجهز به سیستم کنترل فشار آتمسفر در داخل کابین بوده، که با دمنده های مکش و تخلیه میزان فشار هوا را کنترل کرده و از صدمه به گوش جلوگیری می کند.

Pneumatic Vacuum Elevator (Cylindrical Elevator

اخیرا به صورت نمایشی آسانسورهای کابین استوانه ای مدور در چاهی با دیواره های پلاستیکی شفاف و به سبک شهر بازی، طراحی شده که در داخل این استوانه شیشه ای شکل، پمپ خلاء با جابجایی هوا نقش موتور محرک آسانسور را اجراء می کند، در این آسانسور وکیوم دیگر از سیم بگسل، چرخ و دنده و فلکه و پولی و موتورگیربکس خبری نیست، فشار هوا با جابجایی هوا همه ی کارها را انجام می دهد. در آسانسور وکیوم هیچوقت شاهد خرابی اجزاء و قطعات آسانسور نخواهیم بود، و حتی زمانی که برق قطع شود، آسانسور وکیوم به آرامی به سمت پائین حرکت کرده و در پائین ترین نقطه بر سطح زمین و بر روی تشک بادی (Cushioned by Air) فرو می نشیند.

Service Elevator – Manager Elevator

برای استفاده بهینه از آسانسور و صرفه جویی در وقت وکاهش انرژی برق مصرفی آسانسور، شرکت شیندلر (Sschindler) آسانسوری طراحی کرده موسوم به سیستم مدیریت آسانسور، در این آسانسورها به جهت کاستن زمان انتظار رسیدن کابین، و جلوگیری از تجمع پشت درب طبقه تا رسیدن آسانسور، سیستمی طراحی شده که قبل از رسیدن به منطقه درب آسانسور، از طریق پایانه های مستقر درلابی ها، ورودی ها (در ادارات این پایانه ها در اطاق پرسنل قراردارد) از طریق کارت ویژه به سیستم وصل شده و با توجه به شناسایی از طریق کارت، سیستم مدیریت آسانسور، مناسبترین آسانسور را معرفی میکند.

سیستم مدیریت آسانسور

شکل فوق: مسافر با نشان دادن کارت ویژه، این پیام را دریافت کرده است:

برو به آسانسور اختصاص داده شده فوق (آسانسور G سمت راست)

زمانیکه فرد به مقابل درب آسانسور می رسد بدون معطلی و اتلاف وقت وارد کابین آسانسوری می شود که پایانه به او معرفی کرده است. این سیستم با حذف حرکت های اضافی آسانسورها، ضمن اینکه وقت مسافرین در ترافیک پشت درب آسانسور هدر نمی رود. (چون ترافیکی وجود ندارد.) از بالا و پائین رفتن های مکرر و اضافی آسانسورها هم جلوگیری می کند.

یکی از مزایای این آسانسورها در ادارات و دوایر دولتی، سرعت کار و جابجایی کارمندانی است که دائما باید در طبقات در حال رفت و آمد باشند. چون این افراد را آسانسور از طریق کارت، شناسایی کرده، و چون اطلاعات لازم را دارد، وقتی کارمندی برای پیگیری پرونده می خواهد به طبقات دیگری برود، از داخل اطاق کار خود کارت را به پایانه مستقر در اطاق وارد کرده و از همانجا طبقه مورد نظر را ثبت می کند، سیستم مدیریت هوشمند آسانسور با توجه به اطلاعات وارده، آسانسور مناسب این سفر را تعیین و به کارمند اعلام می نماید و در نتیجه دقایقی بعد با رسیدن کارمند مقابل درب اسانسور، آسانسور هوشمند هم در انتظار اوست.

این آسانسورها برای خود شعاری دارند: انتظار کمتر، انتقال سریعتر مسافر، استهلاک کمتر، و کاهش مصرف انرژی

قطعه هنری

بعضی از آسانسورهای نوین، با توجه به نوع و شکل ظاهری مشهور می شوند و مانند موزه ها، نمایشگاهها، و بناهای تاریخی در یادها باقی می مانند. یکی از این آسانسورها، آسانسوری است به شکل یک کپسول فضایی،

آسانسور ساختمان موزه شرکت مرسدس بنز

این آسانسور در ساختمان موزه شرکت مرسدس بنز واقع در شهر اشتوتگارت آلمان در فضای بیرونی این ساختمان نصب شده است. این آسانسور توسط شرکت شیندلر برای پروژه موزه شرکت مرسدس بنز در شهر اشتوتگارت نصب شده است.

 

 • Slide Elevator
 • Slide Lift
 • Slippery Elevator
 •  Slippery Lift
 •  Slimy Elevator
 •  Slimy Lift

دیدن این اسامی کمی سئوال بر انگیز است، اما چون برای این نوع آسان سور یا آسان لیز نامی نیافتم، به دنبال نامی بودم که با این وسیله (آسان سور) یا (آسان لیز)هماهنگی داشته باشد، و این اسامی پیشنهاد من است.

آسان سور

این وسیله یاد آور دوران کودکی و نوجوانی است و سرسر خوردن یا لیز خوردن روی انبوهی برف، در روزهای برفی آن دوران، البته از آن برفهای پر برکت که معمولا از اولین بارش برف، بر روی زمین می نشست و برفهای بعدی به آن افزوده می شد و تا فروردین روی زمین باقی می ماند، دیگر خبری نیست، اما سرخوردن و لیز خوردن و شیطنت های آن ایام هنوز وجود دارد.

آسان لیز

این آسان سور یا آسان لیز از گذشته های دور برای خیلی از جابجایی ها مورد استفاده قرار می گرفت، و اگر دوستان در سالهای دور سری به دایره اجرائیات راهنمایی و رانندگی زده بودند، به خاطر دارند در آن سالها برای گرفتن برگ جرایم یا برگ عدم خلافی وقتی وارد سالن اصلی اجرائیات می شدیم، لوله ای به قطر حدود بیست سانتیمتر از طبقات بالا به گوشه این سالن کشیده شده بود و برگه های استعلام خلافی یا عدم خلافی از طریق این لوله به پائین فرستاده می شد.

اما الان این وسیله با تغییراتی، در بعضی از مکانها، با طراحی خاص و گردش های منحنی و چرخشی ، از طبقات بالا به پائین امتداد دارد و با تمهیداتی، مسافرین این آسان سور با فاصله زمانی اندک پی در پی از طبقات به پائین می آیند، البته بعضی از مسافرین خوش سلیقه در این سفر سرعتی برای خود زیراندازی هم دارند. این آسان سور (آسان لیز) یکی از کم هزینه ترین آسانسور، کم تجهیزات ترین آسانسور و ساده ترین آسانسوری است که تا کنون ساخته شده است. البته اشکال اساسی این آسان لیز یا آسان سور این است که در جهت بالا اصلا توانایی سرویس دهی ندارد.

استفاده از آسان لیز در ساختمان 3 طبقه

Paternoster Elevator

حال که یادی از دوران گذشته و گوشه ای از خاطرات آن زمان کردیم، یادی هم از آسانسورهای دائم حرکت کنیم که این آسانسورها نیز از نسل آسانسورهای گذشته باقی مانده است.. آسانسورPaternoster برای اولین بار در سال 1884 میلادی در لندن نصب شد، این آسانسور که حرکت دائم آن به جهت بالا و پائین شبیه پله برقی می باشد و هرگز در طبقات توقفی ندارد.

آسانسور با حرکت دائم

کابین این آسانسور فاقد درب است و لذا در طبقات هم دری به عنوان درب طبقه وجود ندارد، کابین این آسانسورها به طور معمول برای دو نفر طراحی شده و با توجه به حرکت دائم این آسانسور، مسافری که قصد سوار شدن به این آسانسور را داشته، باید با استفاده از دستگیره های تعبیه شده در دو طرف دیوارهای کابین در موقعیت مناسب خود را به داخل کابین آسانسور می کشیده و در زمان خروج هم به همین شیوه باید از کابین بیرون می آمده.

آسانسور حرکت دائم

هم اکنون در بعضی از کشورهای اروپایی این آسانسورها به عنوان نمادی از آسانسورهای قدیمی، در مکانهای خاص فعال است و مورد استفاده قرار می گیرد آسانسور ها با تاریخچه ی نسبتا طولانی طی یک قرن گذشته و مخصوصا چند دهه ی اخیر شاهد تحولات شگرفی بوده و این نوآوری ها و تکنولوژی های جدید همچنان با سرعت در حال ورود به عرصه صنعت آسانسور می باشد، با همه ی این اوصاف آسانسورها روز بروز فروتن تر می شوند.

با تشکر از اطلاعات جالب و نحوه نگارش زیبای شما،امیدوارم این سایت روز به روز پر بارتر و متنوع تر گردد.

با سلام
این پیام و پیامهایی از این جنس با توجه به انرژی مثبتی که دارد، بهترین چاشنی تلاش مضاعف است و سپاسگزارم ازهمه ی صاحبان این اندیشه های راهگشا.
امیدوارم دوستان و همکاران عزیز این صنعت نیز دراین هم اندیشی مشارکت نموده و از بذل اطلاعات، تجارب و خاطرات خود برای حفظ در "گنجینه مطالب ناگفته و نا نوشته آسانسور" دریغ نداشته باشند.

آسانسور خام، در دماغه مارمولک

A Crude life system

Kilcobben

کشورهایی که در محدوده جغرافیایی آبی قرار دارند، حمل و نقل و تجارت دریایی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد و توجه به مسائل و مشکلات حمل و نقل و دریا از سالهای دور در مدیریت و برنامه ریزی این کشورها از جایگاه خاصی برخوردار بوده است.

در دو سه سده اخیر، دریانوردان کشتی های تجاری و سرنشینان قایق ها که گرفتار طوفان و حوادث غیر مطرقبه میشدند، به جهت نبودن امکانات ارتباطی با ساحل و عدم امکان اعزام گروهای نجات، بسیاری در این حوادث جان خود را از دست می دادند.

در سالهای 1867 تا 1961 با استقرار قایق های (Lifeboats) نجات در Cadgwith در جنوب انگلستان، عده ی زیادی از این حوادث دیدگان با کمک قایق های نجات از مهلکه جان سالم بدر بردند.

محل استقرار این قایق ها در امتداد شرقی ساحل و در چند مایلی دماغه مارمولک بوده است.

                                       

           محل احداث تاسیسات در دماغه مارمولک(آسانسور دماغه مارمولک)

تا اینکه در سالهای 1959 تا 1961 تاسیسات جدیدی برای استقرار این گروه در منطقه ی (دماغه مارمولک) احداث نمودند و توسط شرکت Kilcobben یک خط خصوصی حمل و نقل مردان نجات قایق در قالب سیستم آسانسور خام (آسانسور دماغه مارمولک) از بالای صخره به عمق جداره سنگی ساحل خروشان برای امداد و نجات صدمه دیدگان حوادث دریایی راه اندازی شد.

 طراحی سیستم آسانسور خام توسط Austin و Mc'Clean برای نصب در دماغه مارمولک در منطقه(Bournemouth) انجام شده است.

ساخت تجهیزات آسانسور خام که از مهندسی انتقال انرژی با چرخ دنده بهره می برد، با استفاده از چرخهای دو قلو به قطر 52 سانتیمتر و استفاده از سیم بکسل قطر 13 با سرعت 0.54m/s می توانست فاصله پر شیب و خطرناک به عمق دماغه مارمولک را که از شیب تند با زاویه 38 درجه به سمت پائین را طی کند.

                                           

                                                  آسانسور دماغه مارمولک

ساخت این تجهیزات در شرایط بسیار سخت و دشوار انجام گردید.

و در 7 جولای 1961 ایستگاه نجات قایق در دماغه مارمولک و آسانسور خام توسط دوک ادینبورگ که در آن زمان عضو موسسه ملی سلطنتی بود، گشایش یافت.

البته سیستم آسانسور خام در سال 1995 باز ساری و به روز رسانی شده است.

                   

در مقاله فوق با آسانسور خام یا آسانسور دماغه مارمولک آشنا شدیم.

در ادامه با توجه به مشابهت های آسانسور تپه پیما (Hillside Elevator) با آسانسور خام، آسانسور تپه پیما  یا آسانسور شیب رو را مرور می کنیم.            

                                      

                                        آسانسور شیب رو - یا همان آسانسور تپه پیما

  آسانسور تپه پیما، مخصوص محیط هایی است که در سراشیبی قرارگرفته و تنها وسیله دسترسی به این نقاط پیاده روی در شیب تند یا استفاده از پله می باشد، گرچه در پاره ای موارد با صرف هزینه فراوان و تخریب محیط زیست، با اشغال مساحت زیادی زمین، جاده ی مارپیچ ساخته تا دسترسی به بالا امکان پذیر باشد.

با استفاده از آسانسور شیب رو یا همان آسانسور تپه پیما، می توان با حداقل تخریب محیط زیست و فضای سبز، در محیط های تجاری، فرهنگی، سیاحتی و مسکونی مشکل پله پیمایی راکه امروزه به عنوان یک عارضه گریبانگیر بسیاری از افراد می باشد، که از درد زانو رنج می برند و پله پیمایی برای آنها بسیار مشکل ساز می باشد، به سادگی حل کرده و با استفاده از این آسانسور همراه با تماشای محیط اطراف و زیبایی های که در حالت عادی کمتر به آنها توجه داریم، سفری دلچسب و آرام را تا بالای تپه طی خواهیم کرد.

                                          

                                          کابین اسانسور شیب رو( آسانسور تپه پیما)

 کابین آسانسور تپه پیمادر صورت سفارش توسط مشتری مجهز به صندلی برای مسافران اسانسور می شود، که این ویژگی برای افراد مسن مزیت بسیار مهمی است، این صندلی ها از جنس پلیمر می باشد.

کابین آسانسور شیب رو ترکیبی از آلمنیوم و فولاد گالوانیزه و مواد آکرلیک و سنگ است و در ظرفیت های 4 و 6 نفره توسط سازنده آن تولید می گردد.

کابین آسانسور تپه پیما به دو صورت نیمه باز یا کاملا بسته می باشد و دارای ترمز دیسکی و دوگانه مستقل بوده (CAM-LDC) و مجهز به سیستم ایمنی Over speed است.

22 دسامبر 2011 -

اول دی ماه 1390

آسانسورهای برج روشه باسل در سوئیس

شرکت شیندلر سوئیس یکی از بزرگترین شرکتهای آسانسور جهان به عنوان تامین کننده 14 دستگاه آسانسور7000 ( High - Rise Elevator)   مجهز به هنر و سیستم مدیریت ترافیک با سرعت 6m/sبرای برج روشه  در شهر باسل       (Roche Basel) انتخاب شد .

آسانسورهایی که در آسمانخراش روشه باسل نصب خواهد شد، مجهز به درایو ذخیره انرژی بوده، که بر اساس استاندارد VDI 4707 می باشد.

استاندارد VDI 4707 - استاندارد توسعه یافته توسط انجمن مهندسین آلمان می باشد.

همچنین این آسانسورها RFID بوده و قادر به شناسایی مسافرین آسانسور می باشد.

برج روشه بازل با ارتفاع 178 متر پیش بینی می شود تا سال 2015 تکمیل گردد و احتمال دارد پس از اتمام ساخت به عنوان بلندترین ساختمان سوئیس تبدیل گردد.

                                              

                                             برج 178 متری روشه باسل سوئیس

                                                  (بلندترین برج کشور سوئیس)

22 دسامبر 2011

اول دی ماه 1390

 

 آسانسور احساسات (Lift Emotion BV

یا آسانسور هیجان

نصب آسانسور قایق بادبانی- موتوری مهاجم 66M دلتای دریایی.

طراحی قایق بادبانی - موتوری توسط گروه دلتا- با طراحی داخلی توسط جانسون ون (johnson Wen) و  دایان جانسون (Diane Johnson) انجام می شود.

  قرار است دو دستگاه آسانسور این قایق که در آبهای کشور هلند پهلو گرفته  تا سال 2013 به همراه خود قایق نصب و مورد بهره برداری قرار گیرد.

                     

       Lift Emotion to build elevators for 66 metre superyacht Invader

آسانسورها با هزینه مظاعف بابت انجام روکش و دکوراسیون داخلی آسانسورها برای مطابقت با سیستم طراحی محیط و اطراف عرشه قرار است تزئین گردد.

واگن برقی نیز با درب لولاییA60 می باشد و کلیه سیستم محرک این اسانسورها در پائین ترین عرشه قرار خواهد داشت.

دو دستگاه آسانسور هیدرولیک  5 طبقه با درب سانترال برای استفاده سرنشینان این قایق بادبانی در نظر گرفته شده است.

ضمنا یک دستگاه واگن برقی نیز برای خدمه این قایق بادبانی- موتوری نصب می شود.

 

21 دسامبر 2011 -

30 آذر 1390

 شرکت اوتیس بمبئی

 شرکت اوتیس هشت دستگاه آسانسور پانوراما و شش دستگاه آسانسور مسافری به همراه دو دستگاه پله برقی برای ساختمان 11 طبقه پردیس در بمبئی هندوستان را نصب خواهد کرد.

ساختمان پردیس قراراست تا ابتدای سال 2013 تکمیل و راه اندازی شود.

 

20 دسامبر 2011 -

29 آذر 1390

شرکت کنه(Kone Elevator)

شرکت کنه قرارداد عرضه 49 دستگاه آسانسور، 79 دستگاه پله برقی و 4 پیاده رو متحرک را با شرکت متروی هنگ کنگ جهت خطوط شرقی این شرکت امضاء نمود.

                                   

                                                       متروی هنگ کنگ

این ایستگاهها قراراست تا سال 2015 تکمیل و مورد بهره برداری قرار گیرد.

 شرکت کنه باید آسانسورها و پله برقی ها و پیاده رو متحرک را طی سالهای 2012 الی 2014 نصب و راه اندازی و تحویل نماید.

 

20 دسامبر 2011 -

 29 آذر 1390

شرکت تیسن کروپ- آسمانخراش مرکز مالی جهانی شانگهای چین

شرکت تی سن کروپ چهار دستگاه آسانسور دو طبقه فوق مدرن را در مرکز مالی جهانی شانگهای چین مطابق با استاندارد VDI 1407 با رتبه A در کلاس مصرف انرژی و با سرعت 10m/s به بهره برداری رساند.

این آسانسور ها نیز از درایوهای ذخیره کننده انرژی بهره می برند و انرژی تولید شده از حرکت را ذخیره و در زمان توقف کابین انرژی را به شبکه تغذیه کرده و پس از حرکت از آن بهره می برند.

                 

                 آسانسورهای فوق مدرن برج مرکز مالی جهانی شانگهای- چین 

6 اکتبر 2011

                                    

شرکت آسانسور اوتیس در آحرین روزهای سال 2011 به عنوان پیشرو در محصولات کارآمد و دوستدار محیط زیست، یکی از بزرگترین قراردادهای خود را در تاریخ این شرکت، برای فروش و نصب 700 دستکاه آسانسور نسل جدید، "طرح سبز" که کلیه دستورالعمل های محیط زیست جهانی در تمامی مراحل فراوری تولید و نصب و بهره وری این آسانسورها رعایت شده است را برای پروژه پروژه بزرگ و عظیم بازسازی مسکن اجتماعی در جیانگ سو- چین منعقد نموده اند

 

بر اساس این قرارداد 700 دستگاه  آسانسورهای فاقد موتورخانه و سیستم مغناطیس دائم  با درایوهای ReGen™ بوده که با جذب انرژی و عودت آن در کاهش مصرف انرژی نقش چشمگیری دارد.

این پروژه بزرگ شامل 16000 دستگاه واحد مسکونی می باشد که در زمینی به مساحت  000/900/2 متر مربع قرار دارد.

مقامات چینی برای جلوگیری از ایجاد حباب کاذب رشد نرخ مسکن و برای مهار تورم و به منظور کنترل بازار مسکن و کنترل قیمت ها، و جلوگیری از آثار زیان بار سونامی اقتصادی که در حال جهانی شدن می باشد، اقدام به سرمایه گذاری در این پروژه عظیم نموده است.

               

                       تصویر ماکت پروژه عظیم ساخت مسکن با700 دستگاه آسانسور در چین

 

مدیر عامل شرکت اوتیس آقای دانیل (Michaud Daniel) اظهار داشته "برنده شدن شرکت اوتیس در مناقصات بین المللی در کشورهای گوناگون از قبیل: روسیه، آلمان، کره جنوبی، چین و برزیل و............نشان دهنده تعهد این شرکت به تولید و ارائه راه حل های موثر در جهت کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از آلودگی محیط زیست بوده، و ما به عنوان یکی از رهبران این حرکت نوین در صنعت آسانسور و پله برقی جهان این اطمینان را به مصرف کننده می دهیم که تمرکز ما به صورت دائم به نو آوری و تولید محصولات بهتر و قابل اعتماد در صنعت حمل و نقل عمودی جهان می باشد."

لازم به یاد آوری است که شرکت اوتیس از سال 2000 که این محصول جدد را رونمایی کرد، تا پایان سه ماهه سوم سال 2011 تعداد 000/230 دستگاه  اسانسور سیستم Geg2® را فروخته است.

 تعدادی از قراردادهای دیگر این شرکت عبارت است از:

 نصب تعداد 39 دستگاه آسانسور در آلمان

نصب تعداد 39 دستگاه اسانسور در دفتر مرکزی شرکت ودافون    D2 واقع در دوسلدورف آلمان، از این تعداد آسانسور تعداد 29 دستگاه آن از آسانسورهای سیستم Geg2®  می باشد که این سیستم با درایوهای احیاء کننده ReGen™ باعث کاهش مصرف انرژی آسانسور تا %75 نسبت به محصولات قدیمی می باشد.

 نصب تعداد 46 دستگاه آسانسور وپله برقی در کره جنوبی

- برج Lote در سئول کره جنوبی، دومین ساختمان بلند جهان که قرار است تا پایان سال 2015 به بهره برداری برسد، اوتیس در این برج تعداد 46 دستگاه آسانسور و پله برقی نصب خواهد کرد که 16 دستگاه پله برقی با سیستم کاهش مصرف انرژی Geg2®  می باشد.

 نصب 28 دستگاه آسانسور در مراکز فناوری پزشکی در کالینینگراد ، اسمولنسک ، Barnaul و نووسیبیرسک ، روسیه است که 25 دستگاه از این آسانسورها با انرژی کارآمد Gen2 خواهد شد.

آسانسوری در دل آکواریم

 Aqua Dom

بزرگترین آکواریم شیشه استوانه ای با آسانسور کابین شیشه ای

یکی از آسانسورهای عجیب، آسانسوری است، که در مرکز آکواریم استوانه ای شیشه مصنوعی، از جنس آکرلیک در هتل رادیسون (Radisson SAS Hotel) واقع در مرکز شهر برلین آلمان قرار گرفته است.

          

                            نمای آکواریم و کابین آسانسور آکواریم در تصاویر گوناگون

 

در این آکواریم نزدیک به 000/000/1 لیتر آب و بیش از 2600 گونه ماهی از گونه های مختلف وجود دارد.

 این آکواریم 25 متری با قطر 11 متر بر روی فونداسیونی به ارتفاع 9 متر قرار گرفته است.

هزینه ساخت آن 000/008/12 یورو بوده و در سال 2003 افتتاح شده است.

طراحی این آکواریم توسط معمار سرگئی (Sergei Tchoban) انجام شده و این هتل و

آکواریم مشهور آن در حال حاضر یکی از جاذبه های اصلی مرکز شهر برلین می باشد.

از نکات جالب این آکواریم، شیوه نظافت و پاکسازی دیوارهای شیشه ای و غذا رسانی به ماهی ها می باشد که روزانه توسط دونفر غواص انجام می شود.

                                

               یکی از غواصان در حال پاکسازی این آکواریم شیشه ای 9 طبقه می باشد

 

بازدید کنندگان از این آکواریم با سوارشدن در کابین آسانسور تمام شیشه ای می توانند از آکواریم 9 طبقه با نگاهی متفاوت و از زوایه ای دیگر به زندگی ماهی ها و فضای زندگی آنها نزدیک شده و دقیقا مثل یک غواص که به زیر آب رفته، این آکواریم را تماشا کند.

باردید کنندگان پس از بازدید این آکواریم زیبا و جذاب می توانند لحظاتی را در رستوران پانورامای هتل که مشرف به این آکواریم و آسانسور آکواریم می باشد، نشسته و با نگاهی از زاویه پائین به آکواریم از خود پذیرایی کنند.

                             

             چند تن از مسافرین  کابین آسانسور شیشه ای در مرکز آکواریم در حال

             تماشای آکواریم و چگونگی فعالیت یکی از غواص ها می باشند.

آگوست 2011

 شرکت شیندلر سوئیس که پس از یک دوره طولانی(از سال 1349 الی 1385) سرمایه گذاری در ایران، نتوانست از این سرمایه گذاری به اهداف خود که دسترسی به بازار خاور دور و خاورمیانه بود، برسد، ضعف مدیریت و سیاست های اعمال شده و ناکارآمدی بعضی از مدیران طرف ایرانی، آخرالامر این سرمایه گذاری را به ورطه نیستی کشاند، این سرمایه گذاری مشترک که برای هر دو طرف سرمایه گذار مخصوصا ایران، منافع بسیار گران بهایی داشت، متاسفانه با سهل انگاری و بی تفاوتی و با به تعطیلی کشاندن آن ضربه سهمگینی بر صنعت آسانسور ایران وارد کرد.

                                                 

لذا شرکت شیندلر سوئیس در تلاش برای بدست گرفتن بازار پر رونق آسانسور در این سوی جهان، قاره اسیا و کشورهای مشترک المنافع با بررسی های کارشناسانه و هدفمند، شریک جایگزین را در چین یافت.

 شریک جدید، شرکت Xuchabg Xiji Elevator Co می باشد.

 

                                        

شرکت شیندلر سوئیس با تصاحب %46 سهام شرکت Xuchabg Xiji Elevator Co و توافقاتی در رابطه با واگذاری مابقی سهام به این شرکت حضور خود را در قاره کهن پر رنگ می کند.

دفتر مرکزی شرکت جدید با نام Xj-Schindler (Xuchang) Co. Ltd  در استان هنان واقع در منطقه مرکزی کشور چین قرار دارد.

بر اساس توافقات به عمل آمده بین شیندلر سوئیس و شرکت جدید تولید سالانه 000/10 دستگاه اسانسور و 000/4 دستگاه پله برقی و استخدام 000/1 نفر پرسنل برای قسمتهای طراحی، تولید و ساخت، نصب، سرویس و نگهداری و تعمیرات از رئوس این قرارداد می باشد.

مسئول بخش آسیا- اقیانوسیه شیندلر آقای سیلویوناپولی اظهار داشته: با توجه به رشد نرخ شهر نشینی و رشد تولید مسکن و ساختمان که باعث رشد بازار آسانسور می باشد، این سرمایه گذاری مزایای فوق العاده ای برای طرفین قرارداد دارد.

10 دسامبر 2011

 29 آذر 1390

نصب پله برقی هایی با ارتفاع 17 متر

آسانسور کنه(Kone Corporation) جهت عرضه و نصب 156 دستگاه آسانسور، پله برقی و پیاده رو متحرک برای پروژه:

Lishui Wanddi Plaza- in Zhejiang Province, china در استان ژجیانگ چین انتخاب شد.

 این پروژه بزرگ در یک مجتمع 8 ساختمانی بزرگ قرار دارد و دارای یک هتل 5 ستاره، مراکز خرید، ساختمانهای اداری و 5 برج مسکونی می باشد که در مرکز منطقه تجاری ، در غرب این استان قرار دارد.

بر اساس این قرارداد 62 دستگاه آسانسور، 94 دستگاه پله برقی و پیاده رو برقی متحرک توسط شرکت آسانسور کنه باید در این مجتمع نصب گردد.

23 دستگاه از آسانسورها ، از نوع (Mono Space Kone) می باشد که این اسانسورها با بهره گیری از فن آوری های پیشرفته و سازگار با محیط زیست برحوردار است.

همچنین 82 دستگاه از پله برقی ها از نوع Kone Travel Master/TM 110 می باشند که مناسب و سازگار با محیط های تجاری بوده و مخصوص محیط های ارتفاع بلند می باشند.  علاوه بر موارد فوق  4 دستگاه از پله برقی ها ی این پروژه از نوع ویژه Kone Transit Master/TM 140 می باشد که این پله برقی ها برای نصب در ارتفاع بلند 17 متری می باشد که قرار است مسافرین را از لابی مجتمع مستقیما به طبقه چهارم منتقل کنند.

                                               

بر اساس برنامه زمانبندی، این پروژه قرار است تا پایان سال 2013 به پایان برسد. ویلیام .بی. جانسون (William.B.Johnson)مدیر عامل شرکت اسانسور کنه در چین اظهار داشته: از افتخارات ماست که خدمات ارزنده ای در سطح بین المللی انجام دهیم و از شرکتهای بزرگ و مطرح جهانی در این صنعب باشیم.

شرکت اسانسور کنه در سال 2010 فروش خالص سالیانه اش بالغ بر رقمی حدود 000/000/000/5 یورو بوده و این شرکت در جهان دارای 800/33 نفر پرسنل می باشد.

شرکت اسانسور کنه قبلا آسانسورها و پله برقی های متروی شهر شانگهای چین را هم تامین کرده است.

ضمنا این شرکت در سال 2007 به عنوان تامین کننده 29 دستگاه آسانسور و 5 دستگاه پله برقی برای ساختمان Leadenhall در لندن برگزیده شده است که این پروژه به دلیل رکود اقتصادی غرب به تعویق افتاده و در پایان سال 2010 مجددا مطرح شده است.

شرکت آسانسور کنه در بین شرکتهای پذیرفته شده در بورس هلسینکی فنلاند دارای رتبه B می باشد. NASDAQ OMX Helsinki Ltd in Finland.

درایوهای(S- Ramp Inveitek (Aptidrive 

شرکت آلمانی Welsh  در ابتدای سال جدید میلادی و در ژانویه 2012 طیف وسیعی از محصولات خود را به تولید اینورترهای کنترل آسانسور اختصاص داده است. درایوهای آسانسور Optidrive (شکل زیر)  که در سال جدید میلادی به بازار عرضه شده است،می تواند پس از تنظیم در روند (گشتاور) سرعت آسانسور از صفر تا %200 کمک کند.

                                           

 

اینورتر ها در هفت تیپ و از 0.75kw الی 250kw می باشد.

این درایوها دارای صفحه نمایش چند زبانه بوده و با توجه به برنامه نرم افزاری مدیریت توسعه ماژول های ارتباطی، بدون کمک خارجی، می توان از طریق شبکه بی سیم (بلوتوث) با آن ارتباط بر قرار کرد.

در حالی که برای تنظیم پارامترهای اینورتر از طریق صفحه کلید نیز می توان با دسترسی به حافظه، 5 گزینه مختلف برای سوار شدن در آسانسور را در وضعیتی آرام و با آسایش قرار داد.

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال 2011، شرکت فنلاندی وکن (اینورتر های Vacon) تولید کننده اینورترهای وکن آسانسور مذاکرات با کارمندان یقه سفید خود را برای کاهش کارکنان، در اواخر ماه دسامبر آغاز کرد.

                 

این شرکت در حال اجرای برنامه های کاهش هزینه، به دنبال بروز بحران مالی فراگیر در اروپا می باشد.

با توجه به کاهش سفارشات محصولات کنترل موتور،اینورتر وکن، این شرکت ناچار به حذف 60 فرصت شغلی شده، که در نتیجه مواجه با اخراج موقت حداقل 400 کارگر شاغل در شرکت مادر خود در فنلاند می باشد.

این شرکت امیدوار است، در طول سالهای 2012- 2013 برای دستیابی به صرفه جویی و کاهش هزینه ها، سالانه در دفتر مرکزی و دیگر شعبات 70 نفر تعدیل نیرو داشته باشد.

هدف از این روش، جهت دستیابی به سیاستی است؛ که اجازه دهد این شرکت امیدوار به ادامه راه و توسعه و راه اندازی محصولات جدید باشد.

هدف شرکت وکن (اینورتر های Vacon) به دنبال پیدا کردن گزینه مناسب جهت صرفه جویی و کاهش هزینه ها می باشد که با این شیوه این شرکت قادر باشد در کورس رقابت حضور داشته و همچنین  بتواند به ادامه راه و توسعه و راه اندازی محصولات جدید امیدوار و در بازار رقابت حضور داشته باشد.

شرکت وکن جهت کاهش هزینه ها بجز مورد تعلیل نیرو، کاهش مدت حضور پرسنل دفتر ثابت، پینشهاد کار نیمه وقت، تبادل تعطیلات و بر قراری دورکاری و روزهای آف را داده است.

شرکت وکن (اینورتر های Vacon) اعلام کرده تقاضای محصولات از ژوئن و سه ماهه پایانی سال 2011 شروع به کاهش نموده است.

آقای Laisi VESA مدیر عامل شرکت وکن اضهار داشته "با توجه به اینکه وضعیت بحران مالی موجود در اروپا را نمی شود پیش بینی کرد، بحرانی که گریبانگیر اروپا شده در بازار فروش شرکت وکن تاثیر منفی داشته است، و در حال حاضر باید چاره اندیشی کرد که در صورت وخیم تر شدن بحران شرایط دشواری در پیش داریم و باید تا رسیدن به آرامش بسیار سنچیده عمل کرد" شرکت وکن در بخش تولید و عملیات R & D در فنلاند، آمریکا، ایتالیا و چین فعال بوده و دفاتر فروش این شرکت در 27 کشور جهان قرار دارد که در این مراکز حدود 1300 نفر پرسنل مشغول به کار می باشند.

 سلام ببخشیدمیخاستم بدونم علت صداافتادن در بلبرنگهای موتوراسانسورGen 2چیه؟وآیا راه حلی برای رفع عیب هست؟ُ

سلام

کاربر گرامی طبق مشخصات فنی آسانسور Gen2 در سیستم محرک این آسانسور  هیچگونه بلبرینگی به کار نرفته و بجای آن از یاطاقان های اصطلاحا مهرموم شده استفاده شده است که اصلا نیازی به تعویض ندارد.

                           

اما به طور کلی اگر موتورگیربکس آسانسور در زمان نصب و استقرار بر روی شاسی و یا روی بتون سقف چاه ، با استفاده از دستگاه تراز موتور که بسیار حساس و دقیق می باشد و ویژه این کار است (متاسفانه کمتر از تراز ویژه و حساس برای این کار استفاده می شود) ، به دلیل حساسیت بسیار زیاد آن استفاده شود، آسانسور در آینده با مواردی از قبیل به صدا در آمدن گیربکس، ایجاد لرزش در حرکت آسانسور و..........کمتر مواجه خواهد شد.

در زمان تراز موتورگیربکس اکثرا از ترازهای معمولی استفاده می شود، که این ترازها مناسب این کار نمی باشد و دقت لازم را برای این کار ندارد(البته بعضی از استادکاران قدیمی با استفاده از نخ شاغول، با کنترل تراز عمودی فلکه گیربکس و حتی سیم بگسل ها علی رغم نداشتن تراز ویژه عملیات تراز را با دقت بسیار بالا انجام می دادند) و لذا به همین دلیل بعضی در آسانسورها در دراز مدت شاهد به صدا افتادن بلبرینگ های دو طرف شفت به دلیل  فشار نامتقارن بوده و البته موارد دیگری از قبیل نقص در سیستم روغن رسانی یا گریس کاری و امثالهم نیز در این موضوع نقش دارد.

ساخت بلندترین برج جهان در سواحل دریای خزر

یک شرکت ساختمانی در جمهوری آذربایجان قصد دارد در پروژه ای ضمن ایجاد چند جزیره مصنوعی در دریای خزر بلندترین برج جهان را نیز در سواحل خزر بنا کند.

یک خبرگزاری غربی از برنامه ریزی جمهوری آذربایجان برای ساخت بلندترین برج جهان در سواحل دریای خزر خبر داد.

این برج 27 درصد بلندتر از برج خلیفه دبی خواهد بود.

برج خلیفه دبی با 828 متر ارتفاع هم اکنون بلندترین برج جهان است.

بر اساس این گزارش برج آذربایجان هزار و 50 متر ارتفاع خواهد داشت و این در حالی است که در طرح ابتدایی 560 متر ارتفاع برای آن در نظر گرفته شده بود.

این پروژه شامل 41 جزیره مصنوعی به وسعت 25 کیلومتر خواهد بود که در جنوب شهر باکو، پایتخت آذربایجان، ساخته می شود.

این پروژه همچنان شامل مرکز خرید، چند هتل و واحدهای مسکونی نیز خواهد بود. نام این پروژه "جزایر خزر" است و ساخت آن از اواخر سال 2013 آغاز می شود. ساخت این پروژه بزرگ درحالی در دستور کار آذربایجان قرار گرفته که چندی پیش انتشار خبری مشابهی در مورد ساخت جزیره مصنوعی در سواحل دریای خزر در کشور ترکمنستان اعتراض دوستداران محیط زیست را به دنبال داشت.

نکته جالب توجه درباره این پروژه آنکه نام آن نیز جزیره خزر است. بر اساس این گزارش، ساخت جزیره مصنوعی توسط ترکمنستان در دریای خزر کارشناسان محیط زیست را نگران کرده است. به عقیده آنها ساخت این جزیره ها می تواند صدمات جبران ناپذیری به اکوسیستم دریایی این منطقه وارد کند. بر هم خوردن رسوبات چندهزار ساله بستر دریا و فاضلاب این جزیره فقط بخشی از این نگرانی‌ها است. جزیره‌ مصنوعی خزر بخشی از طرح گردشگری ۵ میلیارد دلاری "آوازه" در ترکمنستان است. این کشور قصد دارد با این طرح جهانگردان را به سواحل خود جذب کند. فعالان زیست محیطی می‌ گویند که ساخت این جزیره دریا را آلوده خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

 

1390/11/11 برابر با 31 ژانویه 2012

                               

شرکت آسانسور کنه (KONE  Elevator) در بیمارستان جدید دانشگاه تگزاس آسانسور نصب می کند.

بر اساس گزارش شرکت آسانسور کنه، این شرکت تعداد 22 دستگاه آسانسور نسل جدید و با تکنولوژی پیشرفته از نوع MRL در بیمارستان جدید مرکز پزشکی جنوب غربی دالاس متعلق به دانشگاه تگزاس را نصب می کند.

انتظار می رود این بیمارستان و نصب آسانسورهای آن تا سال 2015 به بهره برداری برسد.

 

شرکت otis درایو احیا کننده ویژه محصولات خود را در سال 2005 به این صنعت معرفی کرد.

 

اما حدود یکصد سال پیش این تفکر توسط ''Schuyler Wheeler'' در مبحث جذب انرژی فرود اجسام برای تامین الکتریکی در سیستمها و مدارات، چیزی شبیه عملکرد ترمز ماشین هیبریدی را مطرح کرد.

از اولین اختراعات وی باطری الکتریکی و پنکه تیغه ای (فن الکتریکی)  در سال 1882 می باشد. این مخترع در سال 1923 درگذشت.

 سلام ، از اطلاعات بسيار خوب متشكرم . لطفا شركتهايي كه آسانسور هاي سبز مثل MRL در ايران به فروش ميرسانند را إرسال فرماييد.  

                با تشكر : علوي 

 Schindler 6400 NA
در گذشته ساختمانهای قدیمی که نیاز به نوسازی یا تعویض آسانسور داشتند، به دلیل مشکلات فراوانی که این مسئله به دنبال داشت، همیشه مسئولین ساختمان دچار یک فرایند پر دردسر و دردناک می شدند، چرا که حمل و نقل و جابجایی تجهیزات آسانسور بسیار ناخوشایند و موجب نارضایتی ساکنین ساختمان می شد.
شرکت شیندلر با تولید محصول جدید خود، شرایط بهسازی و نوسازی در ساختمانهای قدیمی را سهل و راحت کرده است.
آسانسور ویژه اینگونه ساختمانها با مشخصه Schindler 6400-NA، کاملا" یکپارچه و سازگار با محیط زیست و جمع و جور، با ارتقاء فن آوری عملکرد و حداقل خرابی که اجزای آن در بسته بندی تخصصی و انعطاف پذیر برای هر نوع ساختمان قابل ارسال است.

 • سیستم کنترل آسانسور شیندلر 6400-NA از نوع Miconic TX مجهز به برنامه کنترل ترافیک
 • دارای فن آوری اختیاری PORT که قادر است با ارائه خدمات شخصی و کاهش زمان رسیدن به مقصد را به همراه ویژگی دسترسی به انواع کنترل
 • با موتور گیرلس FMM 200 که با طراحی جمع و جور و حداقلی، امکان حمل و نقل و جابجایی آن از هر مسیر و دربی میسر است.
 • مجهز به سیستم درایو احیا کننده با ضریب توان یک، (حدود %99) بالاترین قدرت در صنعت، که طراحی شده برای بازگشت انرژی به شبکه برق ساختمان، بجای هدر رفتن آن به صورت گرما که خود عاملی است برای کاهش مصرف انرژی و استفاده از انرژی تولیدی در سیستم روشنایی ساختمان و کاهش هزینه برق ساحتمان
 • دارای سیستم تعلیق STM-( Suspension Traction Media) که با حذف سیم بکسل های فولادی متداول، این سیتم عمری حدود سه برابر سیم بکسل داشته و این اجازه را به طراح داده تا با کاهش قطر فلکه حداکثر استفاده از فضا را داشته باشد
 • مجهز به درب Varidor 50A. ایمن و نرم و آرام با قابلیت بالا درعملیات باز و بسته کردن درب
 • سیستم مانیتورینگ از راه دورSRM (Schindler Remote Monitoring) که یک قابلیت و ابزار پیشگیرانه در تعمیر و نگهداری آسانسور و نظارت بر عملکرد آسانسور از راه دور بوده و نسبت به عیب یابی سنتی آسانسور حداقل %22 سریع تر و در هر لحظه به محض خرابی سرویسکار از نوع و دلیل توقف آسانسور آگاه و بیدرنگ نسبت به رفع عیب اقدام می کند.

باید این نکته را هم اضافه کرد که شرکت شیندلر  برای این اسانسورها ریلهای 2/5 متری در نظر گرفته که در ساختمانهای قدیمی ساده تر جابجا شوند.

در حال حاضر در حال نصب یکی از این اسانسورها هستم. تنها نارضایتی من به عنوان یک نصاب این است که دربها از نوع سماتیک با تعداد زیادی قطعات مکانیکی است که کار تنظیم دربهای طبقه را سخت میکنه.

سرویس و نگهداری و تعمیرات آسانسور از طریق مونیتورینگ از راه دور
شرکت آسانسور سازی شیندلر و شبکه وایرلس Verizon در حال توافق و بررسی مجدد و رفع ایجاد اطمینان و اتصال مونیتورینگ از راه دور
در تاریخ 6 ماه می سال 2014 طی توافقی که به امضاء شرکت شیندلر رسید، مقرر شد شرکت ورایزون با ارائه پوشش مناسب شبکه 4G LTE برای ارائه خدمات:

سرویس و نگهداری آسانسور و مونیتورینگ از راه دور موسوم به (     Schindler,s Remote Monitoring service -(SRM  اقدامات مقتضی را انجام دهد.

 

در حال حاضر با توجه به تنوع و ویژگی های تعمیر و نگهداری پیشرفته شیندلر، بخش مهمی از برنامه ارائه خدمات سرویس و نگهداری و همچنین تعمیرات آسانسور و پله برقی و پیاده رو متحرک این شرکت، از طریق سیستم مونیتورینگ SRM انجام می گردد.
هنگامی که به هر دلیلی آسانسور یا پله برقی و پیاده رو متحرک، دچار اختلال و نقص فنی گردد، رله هوشمند تشخیص، حتی قبل از اینکه کارفرما و مشتری و مصرف کننده از نقص آسانسور و پله برقی آگاه شود، از طریق همین شبکه هوشمند موضوع را به یک تکنسین اطلاع داده و تکنسین مربوطه در حداقل زمان ممکن جهت رفع نقص، عازم پروژه می گردد.
این تکنیک، باعث شده اطلاع رسانی خرابی و رفع نقص آسانسور و پله برقی خیلی سریعتر از روشهای سنتی انجام گردد.
آقای کریستوفر اسمیت (Christopher Smith) مدیر بازاریابی و ارتباطات شیندلر اعلام داشته:
ما برای اولین بار در این صنعت توانستیم به طور کامل نسبت به ادغام ابزار تکنولوژی و خدمات در یک برنامه و با همکاری شبکه خصوصی بی سیم ورایزون  آنرا بکار گیریم، البته همکاران متخصص ما بزرگترین کلید برای خدمات سرویس و نگهداری آسانسور و پله برقی هستند که با شناسایی مشکلات از طریق سیستم تشخیص پیشرفته شیندلر که تجزیه و تحلیل آن بر روی دستگاه خودکار گیرنده ای که نزد سرویسکار و تعمیرکار می باشد، نسبت به رفع نقص اقدام نماید.

 

 

دستگاه FieldLink  که از طریق شبکه بیسیم 4G LTE خدمات سرویس مونیتورینگ از راه دور را در اختیار پرسنل فنی قرار می دهد، باعث کاهش هزینه ها و همچنین سرعت بیشتر انجام خدمات نسبت به روشهای پیشین و سنتی (حدود %22) گردیده است.

 

باسلام خدمت همکارای محترم یکی از سرویسای بنده تابلوش ایراد داشته و تعداد خرابیاش زیاد بوده که تصمیم ب تعویض تابلو گرفته شد یکی از خرابیا باز شدن درب در هنگام حرکت بوده که هنوزم هست یعنی با توجه ب تعویض تابلو (درایو سر درب و سنسورای ان هم تعویض شده ) و حتی سیم های تراول هم جابجا کردیم باز این مشکل برطرف نشده و درب اسانسور بین طبقات باز میشه بنظر شما مشکل از چی میتونه باشه

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا حاصل جمع دو عدد بیست و پانزده را به عدد بنویسید.