تکنولوژی آسانسور خورشیدی به روایت مهندس پار

 
تاریخ انتشار: شنبه, 1393/05/25 - 15:32 توسط پار

همانطوریکه در "گزارش جشنواره ششم بنیاد علمی تحقیقاتی روزبه" وعده داده بودم، سخنرانی کامل همکار گرامی جناب آقای مهندس مجید پار آماده و به شرح زیر تقدیم علاقمندان و دوستان گرامی می نمایم:
در بخش پایانی مراسم از جناب اقای مهندس مجید پار دعوت شد در رابطه با "آسانسور خورشیدی" توضیحاتی برای حاضرین ارائه نمایند.
البته آقای میر عبداله یانی قبل از سخنرانی اقای پار اظهار داشتند، آقای مهندس پار از اولین کسانی بودند که تابلوهای الکترونیک را در صنعت اسانسور ایران آوردند، آن موقع هم اسم شرکتشان "رایانه ران آذر" بود، بعدا" به "پار کنترل " تبدیل شد.

 


لازم است در مورد خصوصیات ایشان چند کلمه ای حرف بزنم:.
البته تابلو سازهای دیگر هم خیلی زحمت کشیدند و کارهای خیلی خوبی کردند اما آقای پار خصوصیتش این است که نوگرا و نوپرداز است و مرتبا" در حال تغییرات  و تحول در تابلوهاست، و یکی از علل موفقیتش نیز همین است، البته بعضی از آسانسوری ها از ایشان شکایت دارند که مهندس پار خیلی تند تند نوع تابلوهای تولیدی آسانسور را تعویض می کند، ولی همتنطوریکه استاد آقایی فرمودند، زمانه زمانه ایست که آنقدر رشد و سرعت در آن زیاد است که اگر ما بخواهیم در یک صنعتی را درجا بزنیم و بمانیم و دیگران از ما جلو بیافتند نتیجتا" ما فاصله امان زیاد خواهد شد
آقای مهندس پار (شرکت پار کنترل) برای اولین بار آسانسوری ارائه دادند که البته خودشان خصوصیات آنرا شرح خواهند داد، که با انرژی خورشیدی کار می کند آسانسور خورشیدی ایشان الان در این دانشگاه نصب و راه اندازی شده است و به شما معرفی می کنند. البته در اینجا چون مدعوین ما از گروههای مختلف هستند، ایشان توضیحات کوتاهی می دهند و حاضرین می توانند برای تغییر ذائقه به محوطه بیرونی مراجعه نمایند و افرادی که علاقمند کسب اطلاعات از آسانسور خورشیدی هستند و پرسش دارند می توانند در سالن باقی مانده و سئوالات خود رامطرح نمایند و در ادامه با مراجعه به محل نصب "آسانسور خورشیدی" آنرا از نزدیک مشاهده و سئوالات احتمالی را نیز در آنجا مطرح کننند. سپس از جناب آقای مهندس پار دعوت کردند تا پشت تریبون رفته و توضیحاتی در مورد "آسانسور خورشیدی" بدهند.
مشروح سخنان جناب آقای مهندس پار به شرح زیر می باشد.
سلام عرض می کنم خسته نباشید، میدانم این آخرین لحظات یک سمینار و یا یک مراسمی این شکلی، همه خسته هستند وقتتان را خیلی نمی گیرم و فقط یک معرفی کوتاهی خواهم داشت در مورد "آسانسور خورشیدی" بعد دوستانی که ضرورت می بینند پرسش و پاسخی داشته باشیم بعد از  توضیحات کوتاه من بیرون (در محوطه مقابل آسانسور خورشیدی) می توانیم صحبت را ادامه دهیم.
عرض کنم خدمت شما تامین انرژی آسانسور تا کنون در اروپا و کشورهای آسیایی با برق سه فاز 380 ولت بوده و جاهایی که برق سه فاز 380 ولت نداشتد طبیعتا" تا حالا نمی توانستند آسانسور داشته باشند..
در کشورهای آمریکای شمالی و خود آمریکا و آن منطقه ، از آنجایی که ولتاژ برق شهری انها 120 ولت است،  طبیعتا" از زمانی که  موتورهای  AC را شروع کردند به استفاده کردن از موتورهای سه فاز 220 استفاده کردند چیزی که در اینجا مرسوم نبوده.
تقریبا" سه سال پیش بود که ما با تکنولوژی لیپروکا که روی موتورهایEMF در آلمان اجراء شده بود موتورهای سه فاز 220 ولت را آوردیم که در جاهایی که برق سه فاز 380 ولت وجود ندارد بتوانیم آنجا آسانسور را نصب کنیم.
این منجر شد به ایجاد تکنولوژی Green Motion که یک سیستم بازیافتی بوده در آسانسور، میدانیم که آسانسور هم تولید انرژی دارد و هم مصرف انرژی دارد ما تولید را برگردانده ایم روی پک باطری، یک بانک باطری داریم و از آن برای مصرف استفاده کردیم و این امتیازاتی را ایجاد کرده از جمله حدود 27 تا 30 درصد صرفه جویی در مصرف انرژی، همچنین وقتی که برق شهر قطع می شود، بالای 200 بار می تواند این آسانسور به حرکت خودش می تواند ادامه دهد.

 


استفاده از موتورهای سه فاز 220 در اروپا و آسیا مرسوم نبوده همانطوریکه گفتم در آمریکا مرسوم است، هیچ مشکلی ندارد  با توجه باینکه من با خیلی از  شرکتهای آسانسوری و حتی شرکتهای برق آنجا صحبت می کنم، معمولا" یک شک و شبه ای وجود دارد که اگر ولتاژ یا احتمالا" قدرت موتور پائین باشد یا قدرت آسانسور پائین باشد، که مطلقا" این طور نیست، بلکه کیلو وات مصرفی است که می تواند ولتاژ یا آمپر در طرف مقابل پائین یا بالا شود.
بعد از ایجاد تکنولوژی Green Montion، این بحث پیش آمد که ما زمینه مساعدی داریم که می توانیم پانل های خورشیدی را وصل کنیم به سیستم آسانسور و آسانسور را بتوانیم با با انرژی خورشیدی راه اندازی کنیم.

در اینجا بحث هزینه و درآمد مطرح است، هزینه نصب سولار در آسانسور خورشیدی، با توجه باینکه ما در اینجا بانک باطری و اینورتر را در داخل سیستم داریم بسیار کاهش پیدا کرده است.
با توجه باینکه محاسبات این موضوع بحث فنی است، من خیلی توسعه نمی دهم، یک آسانسور در 24 ساعت ممکن است 23 ساعت یا 22 ساعت در حالت استندبای(توقف) باشد و فقط موتور ما 2 تا 3 ساعت کار کند، در یک اداره ممکن است آسانسور 3 تا و یا نهایتا" 4 ساعت کار کند ، حالا مصرف حالت استندبای(توقف) آسانسور را با میزان کیلووات محاسبه می کنیم، مصرف آسانسور را به نصف تعداد حرکت، چون نصف تعداد تولید انرژی دارد و نصف تعداد حرکت مصرف انرژی دارد، میزان مصرف انرژی را به کیلو وات مصرف انرژی محاسبه می کنیم . میگوئیم در 24 ساعت یک آسانسور چند کیلو وات انرژی مصرف کرده است.

 


از طرف دیگر محاسبه می کنیم اگر روزانه 8 ساعت آفتاب داشته باشیم، در این 8 ساعت با پنل هایی که می گذاریم چند کیلو وات  باید به تناسب آن آسانسور انرژی برای آسانسور از خورشید می توانیم جذب کنیم، شاید در ایران بخاطر قیمت پائین انرژی، چون ما زیر ساختهای لازم را برای تولید انرژی در کشور داریم، گاز رایگان داریم، نفت رایگان داریم مازوت داریم اینها را به نیروگاهها می دهیم و برق مجانی در نظر می گیریم و این برق را خیلی ارزان ارائه می دهیم.
ولی در کشورهای منطقه، مثل افغانستان، پاکستان، هند، بنگلادش، این طرف کشورهای آفریقایی مصر سوریه سودان، و تمام این کشورها از آنجایی که زیر ساخت تولید انرژی ندارند، هزینه تولید برقشان بسیار بالاست.
یا اینکه اصلا" نمی توانند برق تولید کنند، در کشورهایی مثل آنگولا، %25 از مصرف برق خود را می توانند تولید کنند.  در افغانستان همچنین، این کشور برق مورد نیاز خود را می خرد. و در اغلب این کشورها با خاموشی های متعدد و متوالی روبرو هستند. در کابل روزی نیست برق قطع نشود، 8 ساعت، 14 ساعت، جیره بندی، هند، بنگلادش و مصر همینطور، این کشورهای منطقه را نگاه کنیم، همه نیازمند آسانسوری هستند، که زمانی که برق ندارند آسانسور کارکند. چون که ساختمان بدون برق، بدون آسانسور غیر قابل سکونت می شود، وقتی که تعداد طبقات بالای 10  توقف باشد.
"تکنولوژی آسانسور خورشیدی" همزمان با ایران، که شرکت پار لیفت در ایران توسعه داده و در افغانستان هم نصب کرده ایم، در آمریکا توسط شرکت شیندلر آمریکا در سال 2014 طراحی و در هندوستان و اسپانیا نصب و اظهار کردند تا سال 2015 به تمام دنیا "آسانسور خورشیدی" را خواهند فروخت.
همانطوریکه عرض کردم این ضرورت ممکن است در ایران خیلی احساس نشود، یک کار شیک به حساب بیاید، البته اگر از نظر اقتصادی حساب کنیم، طبق معادلاتی که انجام داده ایم طی 6 سال سولار هزینه خودش را در می آورد و 22 سال سولار می تواند انرژی خورشیدی دهد و در واقع یک آسانسور حدود 16 سال می تواند انرژی رایگان داشته باشد.
کشور ما از نظر انرژی خورشیدی یکی از کشورهایی است که از متوسط جهانی بالاتر می تواند انرژی خورشیدی را جذب و تبدیل به الکتریسیته نمود یا به شکلهای متعدد دیگر از این انرژی استفاده کرد.

 


اگر در سطح دنیا متوسط جهانی 3.5 Kw در متر مربع باشد، در ایران در بعضی از شهر ها تا 8 Kw است، ولی متوسط کل کشورما 4.5Kw  می باشد و این یعنی که این کار صرفه اقتصادی می تواند داشته باشد.
من بیشتر از این وقت شما را نمی گیرم، میدانم خسته هستید، مسائل و توضیحات فنی بسیار زیاد می باشد فقط دوستانی که ضرورت می بینند پرسش و پاسخی در این رابطه داشته باشیم و من مسئله را بیشتر باز کنم می توانند در سالن بمانند و دوستان دیگر تشریف ببرند تا پذیرایی شوند.
پس از اتمام سخنرانی جناب آقای مهندس پار که با کف زدن حضار همراه بود، دوستان علاقمند به مبحث "آسانسور خورشیدی" در سالن باقی مانده و بقیه مدعوین به محوطه بیرونی سالن و فضای باز مقابل دانشگاه آسانسور رفته تا در این فضای دلچسب و صمیمی پذیرایی و نهایتا" شام را صرف نمایند.

سلام- با تشکر از همکاران خوب آقایان مهندس پار و طبسی که با انتشار اخبار علمی روز و سخنرانی بنیاد روزبه مارودرجریان این نشست قرار دادن- امیدوارم سخنان یکی دیگه از سخنرانان بنام آقای آقایی را ببرین بالا تا اگرچه در آنجا نبودیم اما عین مطالب را داشته باشیم و از مطالبی که اونجا مطرح شده باخبر باشیم- بازم ممنون

به خداوند جهان آفرين، جهان آفرين را هزار آفرين

حضور جناب آقاي مهندس طبسي، همكار دوگونه اي خودم در حوزه صنعت آسانسور و رسانه درود، و عرض ادب و احترام دارم .

خداوند را شاكرم كه توفيق دفيق گشت و سعادت مساعدت نمود تا ارادتي خدمت شما و تمام همكاران صنعت آسانسور ايران داشته باشم و يه خداقوت به محضر مبارك جناب طبسي عزيز به خاطر فعاليت رسانه اي در اين صنعت كه كاري بسيار دشوار و طاقت فرساست كه اين مورد در تخصص و سوابق شما مسبوق به سابقه است. جناب مهندس پار و مهندس عسكريان بابت رقابت سالم و دور از حاشيه موثر، از شما هم سپاس گزاريم .

آسانسور خورشيدي يكي از اتفاقات خوب صنعت و از تجارب ايرانيان است كه با حمايت مسئولين دولتي و سرمايه گذاران داخلي به واقع به موفقيت خود خواهد رسيد، كه اين آرزوي ماست .

با سپاس فراوان از كليه همكاران صنعت آسانسور ايران

بدرود/ بهمن صفري مديرعامل شركت و باشگاه كشتي پيشگامان آسانسور مازندران در ليگ برتر كشتي باشگاهاي ايران

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هفتصد و نود و پنج را به عدد بنویسید.

شرکت مرتبط