استفاده از تسمه فولادی با پوشش پلی اورتان به جای سیم بگسل در آسانسور Gen2®

 
تاریخ انتشار: سه شنبه, 1390/10/20 - 11:26 توسط طبسی

در مقالات متعددی صحبت از تکنولوژی های نوین در صنعت آسانسور جهان شده است. یکی از این نوآوری ها "آسانسور Gen2®" می باشد که نمونه اولیه ی آن در سال 2000 توسط شرکت آسانسور اوتیس تولید شد و به مرور زمان نوآوری های جدیدی به آن افزوده گردید. مزیت آسانسور Gen2® دستیابی به "طبیعت پاک و آینده سبز" از مرحله فناوری تولید تا زمان بهره براری از آسانسور می باشد.

بر اساس "مهندسی صرفه جویی در مصرف انرژی آسانسور"، سازگاری با محیط زیست، کارایی و راحتی سیستم، عدم نیاز به روانکاری مداوم با استفاده از انواع روغن و گریس، و جلوگیری از آلودگی مصرف مداوم این مواد نفتی و کاهش مصرف انرژی به میزان %50 در مقایسه با نوع مرسوم قدیمی این آسانسورها می باشد.

این آسانسورها با استفاده از "درایوهای ReGen™" که "درایوهای احیاء کننده آسانسور" نام گرفته است، ضمن حرکت آسانسور با تولید انرژی و ذخیره آن می توان به طور همزمان از این انرژی در بخش های دیگر ساختمان استفاده کرد و از این ره آورد طی سال صرفه جویی زیادی در مصرف انرژی داشت.

از دیگر مزایای آسانسور Gen2®  - "حذف سیستم سیم بگسل" و جایگرین شدن "تسمه فولادی با پوشش پلی اورتان" بجای "سیم بگسل" می باشد.

"تسمه تخت فولادی پوشیده شده از پلی اورتان"، توسط واحد فناوری های نوین شرکت اوتیس اختراع و ثبت اختراع شده است و جایگرین سیم بگسل گردیده است. این تسمه ها حدود 3mm ضخامت دارد و در عین ظرافت بسیار قوی تر از سیم بگسل ها می باشد.

"تسمه فولادی با پوشش پلی اورتان"

با استفاده از این "تسمه های تخت فولادی با پوشش پلی اورتان" ضمن اینکه دیگر نگران "سائیدگی فلکه و سیم بگسل" به خاطر اسطکاک دائم سیم بگسل و فلکه" آنها نبوده و نیازی به روغنکاری ویژه مثل سیم بگسل ندارد که این هم یکی از نکات خاص تسمه فولادی در رابطه با حفظ محیط ریست می باشد، آسانسور از حرکت فوق العاده آرام و نرمتری برخوردار می باشد.

این تکنولوژی منحصر به فرد، عملکردی آرام و صاف و بدون لرزش داشته و "تسمه های قولادی پوشیده از پلی اورتان،" سواری راحت و بی صدایی را برای مسافر آسانسور به همراه دارد.

استفاده از "تسمه های فولادی با پوشش پلی اورتان"  ضمن کاهش لوارم و قطعات فراوان مربوط به نصب سیم بگسلها، فضای کمتری را مخصوصا در داخل "چاه آسانسور" اشغال می کند و محیط داخل "چاه آسانسور" برای فعالیت نصاب و بعدها سرویس کار و تعمیرکار از ایمنی و فضای بیشتری برخوردار می شود.

"موتور گیرلس آسانسور Gen2® با مغناطیس دائم"، و کار آمدی بالا و کاهش مصرف انرژی به میزان %50 (سنکرون موتور تا %50 مصرف برق را کاهش می دهد) و تماس حداقل قطعات متحرک در آن به طور چشمگیری افزایش بهره وری را بالابرده و ضمن دوام بیشتر، قابلیت اطمینان و ایمنی را به وجود می آورد.

با "سیستم کنترل دقیق نظارت بر عملکرد تسمه فولادی" توسط "Pulse™ System" برخلاف کنترل سایش سیم بگسل که معمولا توسط افراد و توسط چشم به صورت معمولی انجام می شود، در این سیستم کار بازرسی را با نهایت دقت و به طور دائم انجام داده و در صورت هرگونه تغییر غیرعادی در عملکرد "تسمه فولادی با پوشش پلی اورتان" واکنش نشان داده و بموقع و سریع پرسنل سرویس و نگهداری آسانسور را مطلع می کند.

ممکن است چگونگی تولید انرژی قابل استفاده در مصارف دیگر را درآسانسور های جدید

توضیح دهید؟

باتشکر

با سلام

نیروگاهی کوچک در درون سیستم ReGen2

                                               

سیستم فراوری انرژی ReGen2، دارای تجهیزاتی از قبیل درایو احیاء کننده می باشد.

تا حدودی شبیه ،سیستم هیبریدی  PV MODULES   و WIND TURBINE مي باشد كه انرژي خورشيدي و انرژي باد را پس از عبور از    REGULATION & CONVERION به منبع ذخيره ي باطري ها ارسال و مورد مصرف قرار می گیرد.)

 

 

 

                                   

 وقتی آسانسور در حال حرکت است، مخصوصا در جهت حرکت به سمت پائین، زمان توقف آسانسور که سیستم ترمز آسانسور فعال می شود، قدرت زیادی بابت توقف آسانسور لازم است.

در گذشته برای این قسمت مجبور به افزایش قدرت موتور بودند، تاقدرت لازم را داشته باشد، در حال حاضر با استفاده از درایوهای احیاء کننده قدرت، این انرژی را که معمولا پراکنده و يا به صورت حرارتی از بین می رود را فراوری و پس از تبدیل به انرژی الکتریکی، آنرا شبيه سيستم هيبريدي ذخیره  و به طور همزمان می شود آنرا به شبکه برق ساختمان ارسال کرد.

 

عملکرد سیستم احیاء کننده درایوهای( ReGen (Elevonce Control and ReGen Drive دقیقا شبیه ژنراتور می باشد.

                                          

 

 

اوتیس در هند چه می کند؟

شرکت آسانسور اوتیس و محصول Gen2 با کاهش %75 درصد مصرف انرژی و بازار رو به رشد هندوستان و سرمایه گذاری این شرکت برای حضور 100 ساله در هندوستان تا سال  2112

آقای لارنت برایر (Laurent Bruyere) مدیر عامل شرکت آسانسور اوتیس هندوستان می گوید:

هندوستان، دومین بازار بزرگ آسانسور جهان است.

 واحد هوا فضا و فناوری شرکت اوتیس اخیرا اعلام کرده، این شرکت بخشی از سرمایه گذاری 54 میلیارد دلاری خود را برای سه سال آینده، به این بازار در شهر بنگلور هند اختصاص داده است.

                          

                                     دفتر مرکزی آسانسور اوتیس در بنگلور هندوستان

با توجه باینکه سهم شرکت اوتیس در بازار آسانسور این کشور طی سه سال گذشته حدود %15 بوده، رشد ساخت و ساز در این کشور نسبت به سالهای گذشته روند صعودی پیش گرفته، .و ما امیدواریم با این سرمایه گذاری بتوانیم سهم بیشتری از این بازار را به خود اختصاص دهیم.

به عنوان مثال، نیاز بازار آسانسور هندوستان در سال گذشته (2010) حدود 000/40 دستگاه آسانسور جدید بوده است.

ما امیدواریم با روند صعودی و شتابان ساخت و ساز در هندوستان طی سه سال آینده، نیاز این بازار به 000/70 دستگاه آسانسور افزایش یابد.

در صورتیکه میزان تقاصای جهانی اسانسور امروز حدود 000/500 دستگاه اسانسور می باشدو

با نگاهی به این آمارها، متوجه می شویم که این کشور که دومین بازار بزرگ آسانسور درجهان است، ضمن اینکه پتانسیل زیادی برای رشد بیشتر را دارا می باشد.

این کشور طی چندسال گذشته رشد دو رقمی را تجربه کرده، و ما با توجه به این رشد شتابان، بهای زیادی به این بازار داده، و با برنامه ریزی دقیق و سنجیده، پیش بینی های لازم  برای 100 سال آینده در بازار رو به رشد هندوستان را در نظر گرفته  ایم، و سعی داریم رشد فروش آسانسور را طی سه سال اینده از رقم  000/000/500 دلار به رقم 000/000/200/5 تا سال 2015 افزایش دهیم.

با توجه به رشد جمعیت و به تبع آن رشد شهرنشینی در این کشور و افزایش تقاضای زیاد محصولات ساختمانی و سیاست گذاری و تاکید به استفاده از محصولات و خدمات کارآمد و با مصرف کم انرژی، و محصولات جدید شرکت اوتیس که متناسب با نیاز بازار هندوستان و مطابق با دستورالعملهای مسئولین، استاندار، آتش نشانی، و شرکتهای تجاری و سرمایه گذاری صنعت ساختمان (UTC)می باشد و تولیدات این شرکت جایگاه ویژه ای در اعمال پیروی از سیاست های ساختمان سبز که مورد نظر مقامات هندی، دارد.

شرکت اوتیس برای حفظ موقعیت کنونی و استحکام و افزایش آن در بازار ساختمان کشور هندوستان، و برآورده کردن خواسته های بازار، و ایجاد مشارکت در طرح های محلی و ملی با توجه به سیاست مشتری مداری شرکت اوتیس، به تازگی کارخانه ای با مساحت 500/27 متر مربع با گسترش کارخانه و خرید زمینی در بنگلور، و با توجه به بازار تقاضای آسانسور سعی دارد در پاسخ به این رشد قزاینده،  تولید آسانسورهای سرعت بالا و همچنین آسانسور و پله برقی با انرژی کارآمد (مخصوصا آسانسور Gen2 که این قابلیت را دارد تا با سرعت بیش از 2.5m.s) پاسخگوی بازار باشد.

                       

                                        خط تولید آسانسور اوتیس در بنگلور هندوستان

همچنین برای گسترش فعالیت کسب و کار خود، با سرمایه گذاری در شهرها

*- Ahhmadabad 

*- Aganda 

*- Supriya واقع در جنوب هندوستان فعالیت خود را در نقاط دیگر هندوستان افزایش دهد.

شرکت اوتیس محصولات کارآمدی در دنیای اسانسور عرضه کرده که سرآمد این محصولات آسانسور Gen2 می باشد.

این آسانسور در سال 2000 به تولید رسید، با توجه به ویژگی های این آسانسور در کاهش مصرف انرژی تا حدود %75 نسبت به اسانسورهای مرسوم با درایو غیر احیاء کننده و صرفه جویی در هزینه ها، پس از عرضه به بازار، شرکت اوتیس شاهد سریعترین رشد فروش آسانسور تا کنون  بوده است.

همچنین تولید آسانسور جمع و جور بدون گیربکس با سیستم مغناطیس دائم، و حذف سیم بگسل و جایگزین کردن تسمه های انعاف پذیر با پوشش پلی اورتان به جای آن، که حدود %70 در اشغال فضا صرفه جویی شده و به میزان %50 در مصرف انرژی، نسبت به آسانسورهای معمولی می باشد. نیز طالب بسیاری دارد.

شرکت اوتیس به تازگی با ارائه این آسانسورهای کم مصرف و سازگار با محیط زیست، به پروژه بزرگ بیمارستان کوه نور (Kohinoor) در بمبئی، فعالیت جدید خود را سرعت بخشیده، زیرا این بیمارستان در قاره آسیا اولین بیمارستانی است، که در طراحی انرژی و محیط زیست، دارای گواهینامه طراحی طلا (LEED) می باشد و دومین بیمارستان با این ویژگی درجهان است.

شرکت اوتیس با در اختیار داشتن بیش از 000/100/7 دستگاه اسانسور و پله برقی در سراسر جهان %60 درآمد خود را در بخش خدمات و سرویس و نگهداری، از این محل کسب می کند.

سهم کشور هندو ستان در بخش سرویس و نگهداری آسانسور حدود 000/50 دستگاه آسانسور و پله برقی است.

شرکت اوتیس جهت بخش خدمات و سرویس و نگهداری آسانسور در هند، اخیرا طرحی در دست اجراء  دارد که با نوسازی و به روز رسانی اسانسورهای قدیمی در هندوستان، در این طرح راه حل های جدیدی در بهبود کیفیت و ایمنی و زیبایی آسانسورهای قدیمی بتواند در این بخش هم سهم بیشتری داشته باشد.

با اجرای این طرح سهم قابل توجهی از اینگونه اسانسور ها به اوتیس تعلق می گیرد و در رسیدن به اهداف دراز مدت اوتیس کمک موثری خواهد داشت.

وقتی طرح گسترش شرکت اوتیس در بنگلور هند در بهار سال 2012 به اتمام برسد، طرح این شرکت (CAPEX) با دستیابی به اهداف سه گانه محقق خواهد شد:

*- راه اندازی برج تست آسانسور

*- تولید 000/10 دستگاه آسانسور و پله برقی در سال

*- اجرای تسهیلان

ازنکات جالب این کارخانه:

*- سقف کارخانه مخهز به پانلهای جذب انرژی خورشیدی است و این پانلها حدود %60 انرژی مورد نیاز کارخانه را تامین می کند.

*- سیستم جمع آوری آب باران در این کارخانه نصب شده و با توجه به میزان بارندگی بخش مهمی از آب مورد نیاز کارخانه از محل جمع آوری آب باران تامین می شود.

- سیدمحمدامین طبسی22/10/1390

 وقتی مقاله فوق خوانده می شود ، می بینیم که نانو تکنولوژی هر روز در حال پیشرفت است و نانو تکنولوژی به صنعت آسانسور نیز رسیده است ولی  به علت بی توجهی و بی اطلاعی بعضی از مسئولین صاحبنظر در سازمان استاندارد می بینیم که سیم بکسلی که قطرش کمتر از 8 میلی متر باشد را تایید نمی کنند، که نتیجه تعطیلی نماینده شرکت اوتیس در ایران شد، ای کاش در کمیته فنی استاندارد از افراد بیطرف و با دانش که وظیفه آنان در جلسات فنی و کارشناسی فقط خوردن میوه و شیرینی نباشد استفاده شود که شاهد عقب ماندگی صنعت آسانسور کشور نباشیم.

 29/3/2012 برابر با 10/1/1390

شرکت آسانسور اوتیس اعلام کرد: آقای سبی جوزف (Sebi Joseph) به عنوان مدیر عامل جدید شرکت آسانسور اوتیس در بمبئی هندوستان برگزیده شد.

شرکت اوتیس هندوستان دارای حدود 2400 نفر پرسنل می باشد.

سبی جورف (Sebi Joseph) تا قبل از این انتخاب، در سمت های گوناگون در کشورهای مختلف جنوب آسیا، فیلیپین، اقیانوسیه و منطقه خلیج فارس با شرکت اوتیس همکاری داشته و از سال 1987 به عنوان کارآموز مهندسی به شرکت آسانسور اوتیس پیوسته و به پاس جدیت و تلاش و زحمات خود به این سمت انتخاب شده است.

  • وی از سال 2003 2007 در سمت مدیرکل اوتیس در فیلیپین
  • از سال 2008 با مدیریت بازاریابی و فروش وارتباطات اوتیس در منطقه آسیا، اقیانوس آرام جنوبی و منطقه خلیج فارس
  • از سال 2009 مدیرکل اوتیس در امارات متحده عربی
  • از سال 2011 مدیر منطقه خلیج فارس بوده است.

آقای سبی جوزف (Sebi Joseph) دارای مدرک

  • کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک از موسسه ملی فناوری Calicut در کرالا
  • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه ملی ایندیریا گاندی دهلی نو می باشد.

وی در سخنان کوتاهی اعلام کرده امیدوار است با کمک همکاران هندی بتواند با ارتقاء خدمات کارآمد و نوآوری محصولات، نسبت به جذب مشتری موفق و در سال آینده شاهد شکوفایی شرکت اوتیس هندوستان در این صنعت باشد.

 

انتخاب مدیریت جدید شرکت اوتیس در پیاده سازی امور راهبردی و نظارت بر سازمانهای گوناگون شرکت اوتیس در سراسرجهان
با توجه به بازنشسته شدن Lou Bialy در تاریخ 31 دسامبر سال 2013 آقای

 Dr. Gero Gschwendtner به عنوان جانشین وی انتخاب شد.


وی دارای 17 سال تجربه در کمسیون استاندارد اروپا (CEN EN115) بوده و دارای دکترای رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه وین می باشد.
آقای Dr. Gero Gschwendtner در سال 2011 یکی از 10 نفر اعضای کمیته انتخاب مدیریت دانشگاه فناوری وین بوده است.

با سلام

خواهشمند است مراحل تولید و تزریق پلی اورتان که در این سیستم بکار رفته را تبیین نمایید.

با تشکر.

سلام جناب طبیبی
ما داریم روی موتور های گیرلس کار می کنیم که انشاالله تولید کنیم
تا الان هم به جاهای خوبی رسیدیم

 

هماهنگی بین تولید موتور گیرلس و تسمه فولادی  تخت www.parslift.com

اگه شما هم تسمه فولادی تولید کنین میشه انشاالله در آینده این مجموعه رو باهم با قیمت خیلی مناسب تر از نمونه خارجی به فروش برسونیم

اگر مایل هستید شما هم برنامه تولید تسمه فولادی رو برسی کنید و شرایط و قیمتش رو به ما اعلام کنید

ضمنا اگر برای محاسبات طراحی تسمه و تهیه ی سیم بکسل های آن کمک لازم داشتید ما در خدمتیم

سلام
کسی فروشگاهی سراغ داره که سیم بکسل جدید یعنی همان تسمه فولادی یا steel belt داشته باشه ؟

 

فروشنده کابل های جدید سیم بکسل آسانسور www.parslift.com

ما به آن نیاز داریم
فروشگاه خارجی هم باشه میتونیم خرید کنیم
قیمتش چقدره؟
لطفا راهنمایی بفرمایید
باتشکر

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هزار و دویست و بیست را به عدد بنویسید.