یک تابلو فرمان ايده آل برای آسانسور

 
تاریخ انتشار: شنبه, 1389/02/25 - 16:47 توسط شکرانی

خوشبختانه ایران به علت پیشرفت در صنعت الكترونیك از تابلو فرمان های با كیفیت های اروپایی برخوردار است و این جای بسی خوشحالی است، هرچند که لوازم آن خارجی باشد.  تابلو فرمان آسانسور باید متناسب با نوع آسانسور انتخاب شود.

در زیر به مهمترین مواردی كه یك تابلو فرمان ایده آل باید داشته باشد، می پردازیم:

  1. قابلیت تنظیم تمام مشخصات یك آسانسور از طریق صفحه كلید
  2. مجهز به صفحه نمایشگر LCD برای نمایش پیام ها، خطاها، موقعیت كابین و مدت زمان حركت كابین
  3. نمایش و ثبت خطاها، قابلیت تشخیص عمل دقیق قطع شدن سری استپ
  4. قابلیت تنظیم جهت آسانسورهای تونلی (با دو درب داخلی)
  5. قابلیت سرویس دهی تا حداقل 24 طبقه
  6. تایمر جهت روشنایی در حركت

 نمونه یک تابلو فرمان آسانسور

تابلو فرمان های فراوانی با قابلیت های مختلفی در ایران تولید می شوند و هر كدام برای سیستم های مختلف، اسم های مختلفی می گذارند و دارای تجهیزات جانبی چون تابلو (بلك اوت) نجات اضطراری، سیستم SMS، سیستم ابریج (شیرجه)، آسانسورهای گروهی كه با یك كلید احضار می شوند و ... می باشند. از بهترین تابلو فرمان هایی كه در ایران مصرف بیشتری دارند می توان از آریان كنترل، پار كنترل، AFP، كنترل صنعت بارثاوا و كیهان كنترل را نام برد.

تابلو فرمان ها اگر 3VF باشند، دستگاهی به نام درایو وجود دارد كه كاملا خارجی است و با نام های تجاری و قدرت های مختلفی موجود می باشند. اما باید توجه داشت كه این درایو باید حتما جهت ایمنی توسط یك برد رله جداگانه با تابلو فرمان سازگار (Match) شود و مهمترین نكته در درایوها این است كه قدرت درایو باید حتما 2kw از قدرت موتور بیشتر باشد در غیر این صورت عمر درایو كم خواهد شد. درایوهایی كه مخصوصا جهت استفاده در آسانسور استفاده می شوند علامتی مربع با چند آدمك داخل آن می باشد.

همچنین شایان ذکر است که بهترین مارک درایوهای موجود در بازار ایران، OMRON ژاپن، ABB آلمان، VACON فنلاند، JEFRON ایتالیا، DANFOS دانمارك، LS كره، DELTA تایلند می باشند.

سلام با تشكر از شما من مكانيك اسانسور را تا حدودي ميدانم فقط در صورت امكان اگر ميشود در حد 1 صفحه خلاصه به زبان ساده چگونگي اجراي فرامين و حركتها درتابلو فرمان اسانسور را توضيح دهيد. مثلا برق از كجا وارد و به كجا ميرود و در سر راه خود چه اتفاقاتي ميفتد.

سلام 

لطفا اگ سواد نوشتن ندارین اخه چ اجباری ب انگلیسی بنویسن  gefron   اشتباه عزیزم اسم درستش gefran هستس لطفا درستش کنید ممنون.

شاید تاحالا اون درایو از نزدیک ندیدن و یا نمیدونید اصلا چی هستش پس لطفا نظر ندید در موردش.

 

سلام ببخشید میشه عکس از تابلو فرمان بفرستید برام که کنار هر قطعه نوشته شده باشه که مثلا 414_415پل کنیم در بسته میشود کنارش یک فلش زده باشه نوشته باشه مثلا جی اند در کنارش نوشته شده باشه برای چی هست ممنون میشه عکسشو بزارید خیلی متشکرم از اینکه جواب ما رو میدی دوست دار شما جواد هستم کوچیک شما هم هستم خیلی لطف میکنید اگه همین تابلو فرمانو قطعه هاشو برای تابلو فرمان اریان لطفا بگید ممنون

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا حاصل جمع دو عدد بیست و پانزده را به عدد بنویسید.