بلندترین ابر برج تست آسانسور با ارتفاع بیش از 270 متر

 
تاریخ انتشار: شنبه, 1395/09/06 - 10:55 توسط طبسی

بلندترین برج تست آسانسور جهان توسط شرکت Otis آسانسور با ارتفاع بیش از 270 متر ساخته می شود. ساخت برجهای تست آسانسور توسط غولهای صنعت آسانسور جهان طی دو دهه اخیر رشد شتابانی داشته، با نگاهی به ساخت برج های تست آسانسور شرکتهای مختلف از قبیل:

ساخت برجهای تست آسانسور در ابتدا با اختلاف کم و در حد چند متر نسبت به هم ساخته شده ولی در ادامه بمرور اختلاف متراژها بیشتر شده و در نهایت قرار است تا سال 1397 بلندترین برج تست آسانسور با ارتفاع بیش از  270 متر توسط شرکت اوتیس افتتاح گردد.

 

شرکت اوتیس در شانگهای، قدیمی ترین تولید کننده آسانسور در جهان از چند ماه پیش تائید ساخت یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی آزمایش و تست انواع آسانسورهای خاص و سرعت بالا با ارتفاع واقعا" بلند بیش از 270 متر را تصویب نموده است.

این ابرساختمان بلند صرفا برای انواع تستهای تنشی و استرسی آسانسور آسانسورهای خاص و سرعت بالا و در نهایت خط megatall آسمانخراش هایی شبیه برج خلیفه، که شرکت Otis در آن برج 57 آسانسور نصب کرده است، ساخته خواهد شد.

در این مقطع زمانی ساختمانهای بسیار بلند با طبقات بالای 100 با استفاده از انواع آسانسور و بالابر ساکنین را در طبقات جابجا می کنند. بنابراین به علت بلند قامتی ساختمانها در رابطه با آسانسور و شرایط ساخت و نصب آن از ساختاری پیچیده برخوردار هستند، برنامه ریزان باید با مراقبت های ویژه و آزمایشات گوناگون در این سازه های بلند مطمئن شوند آسانسوریها ایمن و کارآمدی برای استفاده ساکنان این ابر برجها تولید و نصب می کنند.

در برجها و ساختمان های بلند افراد بیشتری حضور دارند و به این به این معنی است که جمعیت زیادی از افراد نیازمند رفت و آمد به بخش های مختلف این ساختمانهای بسیار بلند هستند و سرعت جابجایی افراد در اینگونه برجها از اولویت خاصی برخوردار می باشد.

یکی از سخنگویان شرکت Otis اظهار داشته:

"دستیابی به تمامی فناوری های نوین خودی است. سیستم های انتقال و مقادیر زیادی از ترافیک و کاهش هوشمندانه آن مستلزم الگوریتم های پیچیده سطح بالایی بوده و اختصاص آسانسورها با تعاریف خاص در جهات مختلف با برنامه ریزی های دقیق شرایطی مهیا می کند تا آنها بدون فوت وقت به مقاصد خود برسند آنهم در نهایت ایمنی و سرعت بالا، لذا برای رسیدن به سرعتهای بالاتر، آسانسورها باید در شرایط بسیار امن سرویس دهی کنند. کمترین غفلت در محاسبات مهندسی می تواند برای آسانسور و ساکنان ساختمان نتایج فاجعه باری به دنبال داشته باشد. این جاست که برج آزمون آسانسور به کمک مهندسین و متخصصین می آید."

وی در ادامه اظهار داشته:

" ساتمان ها و سازه های بلند دارای نوسانات متفاوتی هستند، به خصوص در شرایطی که باد و طوفان شدید می وزد، ما باید در ساخت بلندترین ابر برج تست آسانسور با توجه به باریکی و بلندی سازه برای غلبه بر اثرات آیرودینامیکی با توجه به سرعت شدید باد و بوران در این منطقه تحقیقات جامع و برنامه ریزی های ویژه ای را انجام دهیم ، در این برج تمامی آزمایشات لازم از مبتدی تا عالی را میتوان شبیه سازی و آزمایش نمود.

همچنین مواردی شامل:

  • سر و صدا و ضربه و شوک در آسانسور    
  • جابجایی و فشار باد و مقاومت حاصله از حرکت سریع آسانسورها در چاه و روشهای مقابله با آن     
  • تست سیستم های ایمنی و ترمز اضطرار و کنترل عوارض آن      
  • چگونگی توقف آسانسور در زمان فعال شدن سیستم پاراشوت و واکنش های کابین که نیاز به بررسی و محاسبات و طراحی دارد مخصوصا در شرایط پاراشوت و حرکت آسانسور با سرعت های بالاتر از ده متر، که شامل فیزیک پیچیده ای از اصطکاک و سایش را در این برج انجام خواهیم داد."

ساختمان "بلندترین برج تست آسانسور" قرار است تا پایان سال 2018 و به عنوان:

  • ابر بلندترین برج های تست آسانسورجهان با ارتفاع بیش از 270 متر افتتاح گردد و برای خدمت به دانش آسانسور و بالابر در درجه اول در کشور چین و در مراتب بعد در خدمت صنعت آسانسور جهان باشد.

 

تصاویر مرتبط

با سلام

ایران نسبت به طراحی و ساخت برج تست آسانسور در آغاز راه است، امیدواریم همانطوریکه در تصویر آخر مطلب فوق برج تست آسانسور شرکت آریان آسانسور دیده می شود، برنامه ریزی و گامهای بلندتری برداشته شود.

این برج 16 طبقه با ارتفاع چهل متر از سطح زمین(برج تست آسانسور شرکت آریان آسانسور) در سال 1394 با حضور مهندس صادقي رياست سازمان صنعت، معدن و تجارت و مهندس بيات مدير كل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان تهران و مهندس سليمان پور فرماندار شهرستان رباط كريم و مهندس سجادي رياست صنعت، معدن و تجارت شهرستان رباط كريم و مهندس ولي پور مديريت شهرك صنعتي پرند و همچنين اصحاب رسانه در محل كارخانه شركت آريان آسانسور افتتاح گردیده است. همچنین قبل از شرکت آریان، در سال 1385 برج 10 طبقه تست آسانسور شرکت دماوند پس از سالها که از ساخت آن می گذشت با حضور جمعی از همکاران صنعت آسانسور و سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی، مقامات وزارت صنایع، اداره استاندارد و فرماندار دماوند و دکتر سربی نماينده شرکت توف اتريش و .... افتتاح گردید.

با سلام و پوزش در تاخیر طولانی پاسخ
در سالهای گذشته پورتال پارس لیفت مبادرت به معرفی بعضی از کتابهایی که در زمینه آسانسور و پله برقی تدوین و نگارش و شده، نموده است. لذا اگر مروری به مطالب مذکور داشته باشید می توانید برخی از این کتابها را در صورت تمایل تهیه فرمائید.

یکی از اولین کتابهایی که حدود 6 سال قبل در سایت معرفی شد "معرفی کتاب راهنمای جامع حمل و نقل عمودی" بود.

ضمنا" در انتهای همین مطلب تعداد دیگری از کتابهای چاپ شده در صنعت آسانسور و پله برقی معرفی شده است.

آیا پیرامون برج های تست آسانسور استاندارد خاصی وجودی داره ؟ اگه هست چه استانداردی ؟ چطور ساخته می شن ؟ کتابی در این مورد نوشته شده است ؟

 

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هزار و دویست و بیست را به عدد بنویسید.