برترین شرکت ایرانی سازنده تابلو کنترل آسانسور کدام است؟

 
تاریخ انتشار: یکشنبه, 1393/09/16 - 01:02 توسط طبسی

تابلو فرمان آسانسور به عنوان یکی از اجزای مهم آسانسور و به عنوان مغز آسانسور از جایگاه ویژه ای برخوردار است. هرقدر تابلو کنترل آسانسور مهم است، خدمات پس از فروش و پشتیبانی و سرویس دهی شرکتهای سازنده تابلو فرمان به مراتب مهمتر می باشد.

با توجه به اینکه درصد زیادی از اعضاء سایت پارس لیفت از نصابان آسانسور، مصرف کنندگان و دست اندرکاران این صنعت می باشند، در یک نظر سنجی نظر آنها را در رابطه با بهترین و برترین سازنده ایرانی تابلو فرمان آسانسور ایرانی جویا شدیم.

 • به نظر شما تولید و خدمات و پشتیبانی کدام شرکت بهتر است؟
 • آیا با مشکل متداولی در ارتباط با هر یک از تابلو ها مواجه شده اید؟
 • زمان اعزام کارشناس و یا پشتیانی شرکت سازنده برای رفع اشکالات چقدر بوده؟
 • با توجه به قیمت تابلو، امکانات و سهولت تنظیم کدامیک بهتر می باشد؟
 • در مصرف مداوم، کدام یک احتیاج به سرویس کمتری دارند؟
 • و در کل اگر قرار باشد که با در نظر گرفتن تمامی مسائل به یکی از این شرکتهای تولید کننده تابلو فرمان رای دهید، به کدام یک از آنها می باشد؟

برای شرکت در این نظر سنجی پس از ورود به سایت به لینک نظر سنجی برترین تولید کننده تابلو فرمان رفته و رای و نظرات تفضیلی خودتان را اعلام نمائید.

تاریخچه تولید تابلو برمان آسانسور www.parslift.com

سیر تحول تابلوکنترل آسانسور


تابلو فرمان آسانسور نیز در سالهای دور مثل آسانسور، وارداتی بود، تابلوهای فرمان آسانسور قدیمی را که از نزدیک ندیده ام ، اما تابلوهای دهه 50 دارای چندین ردیف رله بوبین دار تیغه ای، ترانس 3 فاز و .. بودند.

وقتی آسانسور حرکت می کرد در طبقات بالا صدای باز و بسته شدن رله ها و تیغه ها، مخصوصا" کنتاکتورهای دور تند و کند به راحتی شنیده می شد. وظیفه لولینگ آسانسور در طبقات نیز به عهده سلکتور بود که بر روی پایه تابلو کنترل نصب می شد.

در آن سالها تابلو فرمان یک آسانسور معمولی بسیار بزرگ و سنگین بود که دو نفر به سختی آنرا حمل می کردند. اگر آسانسور دارای طبقات زیاد بود تابلو کنترل بقدری سنگین بود که بعضی آنرا با جرثقیل جابجا می کردند.

بعدها رله های تلفنی جای خود را به رله های بوبینی و تیغه ای دادند و مگنت یو جایگزین سلکتور شد و چندی بعد میکروکنتاکتهای رید سوئیچ جایگزین مگنت یو و .... ونهایتا" تا امروز که شرایط تابلوها تغییرات زیادی نموده و تابلوها از نظر ابعاد و وزن بسیار کوچک شده اند. گرچه ساخت و تولید بعضی دیگر از لوازم آسانسور مثل درب آسانسور، کابین آسانسور، قطعات کوچک و  ... سابقه طولانی تری تا حدود بیش از نیم قرن دارد، اما تولید داخلی تابلو فرمان آسانسور از سابقه ای حدود ربع قرن برخوردار است.

صدای چلک چلک رله های بوبینی و کنتاکتورها در طبقه می پیچید www.parslift.com

در تابلوهای قدیمی صدای رله ها و کنتاکتورها در زبقات بالایی شنیده می شد


با تاسیس شرکتهای آسانسوری در آن سالها که اکثرا" نمایندگی کمپانی های مطرح صنعت آسانسور جهان، مانند شیندلر سوئیس، اوتیس آمریکا، هاوس هان آلمان، وستینگهاوس و ایمباربا اسپانیا بودند. تولید اولین تابلو فرمان ها در ایران از حدود سالهای 1352 در بعضی از این نمایندگی ها آغاز می شود.

پس از انقلاب بسیاری از شرکتهای آسانسوری با قطع رابطه با کمپانی مادر، مجبور به انحلال شدند. با توجه به تحریمها از اوایل دهه 60 بعضی از قطعات تابلو کنترل مثل: رله های بوبینی(طرح شیندلری)، انواع کنتاکت ca و .. در داخل کپی برداری و تولید می شود.

از اواخر دهه 60  بررسی و فعالیت  در زمینه تولید "تابلو کنترل آسانسور" آغاز می شود. با ورود لوازم الکترونیک به مرور از حجم و وزن تابلوها کاسته و تابلوهای فرمان آسانسور بسیار سبک و کوچک شدند.

بعضی از شرکتهایی که در آن سالها و سالهای بعد تاسیس شد در ابتدا با مشکلات عدیده ای مواجه بودند، اما با جسارت و پشتکار بر مشکلات فائق آمده و با نوآوری و همگام شدن با پیشرفت های جهانی این صنعت روز به روز بر تنوع محصولات خود افزودند تا جایی که هم اکنون "تابلوهای کنترل آسانسور" تولید شده در داخل کشور رقابتی تنگاتنگ با محصولات جهانی این صنعت داشته و جایگاهی مناسب برای صادرات تابلو کنترل آسانسور و لوازم جانبی آن نیز بدست آورده است.

آقای عمران مددی در سال 1354 در کنار تابلو کنترل آسانسور شیندلر

تصویر همکار گرامی آقای عمران مددی درسال 1354- تابلو کنترل آسانسور شیندلر

از اواسط دهه 70 تعداد شرکتهایی تولید کننده آسانسور رو به فزونی گذاشت و در سالهای اخیر نیز شرکتهای زیادی تاسیس شد. گرچه شرکتهای تولید کننده تابلو فرمان در آغاز جهت کسب اعتماد مصرف کنندگان خدمات پشتیبانی مناسبی ارائه می کردند، اما با مرور زمان بعضی از این شرکتها با کاستی هایی باعث نارضایتی مصرف کنندگان شدند.

سایت پارس لیفت با قدردانی از شرکتهایی که با احساس مسئولیت و احترام به مشتری موجبات رضایت خریداران را فراهم کرده اند، امیدوار است دیگر شرکتها نیز با اهمیت دادن به خدمات پشتیبانی، ضمن جلب رضایت شرکتهای آسانسوری و همچنین مصرف کننده نهایی که ساکنین ساختمانها می باشند، شرایطی فراهم کنند تا گروههای نصاب آسانسور بدون هیچ مشکلی در بخش الکترونیک و تابلو کنترل، راه اندازی آسانسور را به اتمام برسانند و این آسانسورها از خدمات و پشتیبانی خوبی توسط شرکتهای تولید کننده تابلو آسانسور برخوردار باشند.

شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی دارای قابلیتهای انکار ناپذیری است که جوانان این صنعت با بهر گیری از این قابلیتها و اشتراک گذاری مطالب متنوعی در قالب پرسش و پاسخ و یا خاطره می توان با مطالعه آن اطلاعات وسیعی را کسب نمود.

با توجه به حضور پر رنگ بسیاری همکاران جوان و پر انرژی صنعت آسانسور در فضای مجازی و مطرح کردن مشکلات فنی در این فضا و پاسخ های منتوع توسط همکاران، دیگر افراد هم از آن بهره برده و مثل دانشجویی که در کلاس درس حضور دارد برای بالا بردن دانش فنی و تخصصی خود بهترین استفاده را از فضای مجازی خواهند برد.

متاسفانه به دلیل عدم حضور پر رنگ روابط عمومی یا مسئولین شرکتهای تولید کننده تابلو کنترل در فضای مجازی و عدم پیگیری و پاسخگویی مشکلات و نواقص و انتقادات مطرح شده در بحث "تابلو کنترل آسانسور مناسب باید چه خصوصیاتی داشته باشد" در سایتهای مرتبط با صنعت آسانسور و پله برقی و مخصوصا" تالار گفتگوی سایت پارس لیفت"، بسیاری از پرسشها همچنان بلا جواب مانده است، گرچه گروهی از همکاران آگاه و متخصص با مشارکت گاه بگاه خود در این مباحث به بعضی از پرسشها پاسخ داده اند اما همکاری این عزیزان نتوانسته پرسشهای مختلف و انتظارات کاربران را به طور کامل برآورده نماید.

در این بحث از دوستان عزیز نصاب و تعمیرکار و سرویسکار تقاضا داریم با ارائه مشکلات فنی، ضعف ها، ایده و پیشنهاد یا انتقادی از تولیدات شرکتهای تولید کننده تابلو فرمان آسانسور در محیطی دوستانه و بی غرض و بدون استفاده از الفاظ نامناسب، با هدف همکاری و تکامل و رسیدن به تولید محصول بهتر، شرایطی را مهیا نمائیم تا با حضور نمایندگان شرکتهای تولید کننده تابلو کنترل آسانسور و مشارکت آنها شاهد پیشرفت روز افزون صنعت آسانسور و پله برقی، مخصوصا" بخش الکترونیک و تابلو کنترل باشیم.

لگوی بعضی از شرکتهای تولید کننده تابلو کنترل آسانسور www.parslift.com


طی این ربع قرن شرکتهای تولید کننده تابلو فرمان آسانسور بسیاری در تهران و دیگر مراکز استانها و شهرستانها تاسیس شده که در اینجا به تعدادی از این شرکتها اشاره شده، امیدواریم همکاران اگر انتقادی به مطلب و یا اطلاعاتی در اختیار دارند که به تکمیل مطلب کمک می کند از ارائه آن دریغ نفرمایند و دیگر شرکتهای تولید کننده تابلو فرمان آسانسور نیز با حضور در این بحث به غنای آن بیفزایند.

لیست شرکتهای مطرح تولید کننده تابلو فرمان آسانسور در ایران:

 1.  شرکت پار کنترل که ابتدا در زمان تاسیس در سال 1370 بنام رایانه آذر بود، اما در سال 1387 به " گروه پار کنترل" تغییر نام پیدا کرد.    
 2. شرکت آریان آسانسور تاسیس در سال 1371
 3. شرکت آریانیک آسانسور  تاسیس در سال 1373
 4. شرکت آرمان فراز پیمان 1377
 5. شرکت صنایع آسانسور فرمند آسانبر تاسیس در سال 1378
 6. گروه فنی ارگ تاسیس در سال 1378
 7. شرکت کارآمد
 8. شرکت آسان بهبر
 9. شرکت آرمان فراز
 10. گروه مهندسی MP

12. گروه فنی ارک تاسیس در سال 1378
13. شرکت پالار الکترونیک تبریز تاسیس در سال 1380   (شرکت صنایع صبح پالار آسیا)
14. شرکت فنی مهندسی کنترل صنعت ماموت تاسیس در سال 1381
15. شرکت استقرار الکترونیک ساختمان (السا)1383-1384
16. شرکت آسانور تاسیس در سال 1386
17. شرکت ایمن تابلو صنعت سینا

18. شرکت کاسپین آسانبر پارس "کاسپین" تاسیس در سال 1386
19. شرکت داتیس صنعت پایا تاسیس 1386
20. شرکت صدرا الکترونیک
21. گروه فنی و مهندسی آذرمهر
22. شرکت فنی مهندسی مگا سیستم
23. شرکت عصر نوین
24. شرکت تکسان کنترل
25. شرکت کنترل صنعت بارثاوا
26. آسانسور آران
27. شرکت پارسیان رسا کنترل
28. کنترل صنعت
29. آسان بهبر
30. عصر نوین کیهان
31. شرکت صوفیان برج بران
32. شرکت عصر توسعه ارتباط
33. شرکت یوسف صنعت
34. شرکت سیگما تاسیس در سال 1390
35. شرکت آسانسور زیگنال تاسیس در سال 1390

36. شرکت آرین سیستم تابلو

37. شرکت تاپ کنترل

38. شرکت آراد آسانرو.

39.شرکت آریان سیستم رو (آذین کابین)

لطفا برای اعلام نظر و رای به شرکت مورد نظرتان و همچنین معرفی شرکتهای دیگری که در زمینه تولید تابلو فرمان فعال هستند و نامشان در لیست نیست به لینک نظر سنجی مراجعه نمائید.

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا حاصل جمع دو عدد بیست و پانزده را به عدد بنویسید.