برگزاری اولین مجمع عمومی شیندلری ها

 
تاریخ انتشار: سه شنبه, 1391/08/16 - 19:14 توسط طبسی

اولین مجمع عمومی "انجمن شیندلری ها" برگزار گردید. خلاصه بعد از مدتها انتظار، ساعت پنج بعد از ظهر روز چهاردهم آبان 1391 فرارسید، دوستان و همکاران شیندلری پس از سالها دوری در محیطی پر از صفا و مهربانی گرد هم آمدند.


دیدار ها آنقدر پر شور و سرشار از احساس خوش دوستی بین رفقا بود که حدود یک ساعت اولیه صرف حال و احوال پرسی گپ های شیرین شد. حدود ساعت شش آقای مهدی میرعبداله یانی، یکی از بانیان  "تاسیس انجمن شیندلری ها"، مقدماتی در مورد انگیزه تشکیل انجمن بیان کردند و نکته مهمی که به آن اشاره شد موفقیت مردان بزرگ عرصه صنایع گوناگون جهان بود که اکثر این بزرگان با سختی و تهی دستی و مشقت گام به میدان کار و تولید گذاشتند و با پشتکار و اراده ی پولادین بر سختی ها فائق آمده و شهد موفقیت و پیروزی در کار را چشیدند.

( یکی از این مردان سخت کوش: "چونگ جوـ یونگ " Chung Ju- Yung بنیان گذار "شرکت هیوندایی کره" )

می باشد، وی یکی از بزرگانی است که در فقر و تهی دستی و فلاکت روزگار نوجوانی را طی کرد، با وجود تمامی سختی ها و مشقاتی که در دوران نوجوانی داشت، موفق شد نقش تعیین کننده ای در صنایع گوناگون کشورش ایفا نموده و امروز ما شاهد انواع اتومبیلها و اسانسور هایی باشیم که تحت نام وی در بازار ایران در حرکت افقی و عمودی جولان می دهند.

با نگاهی گذرا به رندگی این مرد سخت کوش می توان دید چگونه از صفر شروع کرد و صاحب بزرگترین کمپانی خودروسازی جهان شد؟

بنیانگذار بزرگ ترین خانواده تجاری کره جنوبی در دوران بچگی می خواست معلم شود اما فقر شدید خانواده وی که کشاورز بودند، اجازه نداد وی به دانشگاه برود. ادامه داستان زندگی این تلاشگر خستگی ناپذیر را در انتهای مطلب پیگیری فرمائید.)

و اما ادامه بحث در مورد انجمن شیندلری ها، پس از اتمام سخنان آقای میرعبداله یانی، آقای مسلم عمادین نیز مطالب جامعی در رابطه با ارزش جماعت متحد بیان کرد و سپس جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد. فرازهایی از مطالب مطرح شده در این نشست به شرح زیر می باشد:

 • اهداف کوتاه
 • اهداف میان مدت
 • اهداف بلند مدت می باشد.

در مرحله نخست تمرکز روی اهداف کوتاه مدت می باشد که در مرحله نخست برای شروع کار و سر وسامان دادن به اهداف مورد نظر

 • انتخابات موقت هیئت مدیره (سه ماهه)انجام شود
 • ایجاد صندوق سرمایه گذاری با پرداخت محدود و کم در آغاز 
 • افزایش سرمایه گذاری در ادامه
 • پذیرش ورود سرمایه گذاران با مبالغ بالا
 • مشارکت و همکاری با فروشگاههای لوازم آسانسور در سطح ایران( با توجه باینکه تعدادی از شیندلری ها در این بخش مشغول بکار می باشند)
 • ساخت موتورگیربکس آسانسور که پتانسیل آنرا این انجمن دارا می باشد و برای این کار می توان گام به گام و پله به پله به هدف نزدیک شد
 • تولید قطعات پر مصرف با کیفیت خوب( مثلا" لقمه ریل فورج، چون در حال حاضر اکثر لقمه ریلهایی که در بازار وجود دارد ریخته گری و  چدنی می باشد)
 • در مراحل میان مدت و بلند مدت ابتدا کمک به تولید لوازم آسانسور در ایران گام اساسی به سمت تولید آسانسور ملی برداشته شود.
 • تکمیل پکیج کامل آسانسور تحت برند کمپانی مادر

 

در رابطه با استفاده از نام برند کمپانی مادر با توجه به ارتباطات بسیاری از شیندلری ها با این کمپانی و تجارب بسیار ارزشمندی که شیندلری ها در امر نصب آسانسور سرویس و تعمیرات آسانسور و نگهداری آسانسور دارند همه این موارد و بازار بزرگ آسانسور ایران و در گام بعدی بازار آسانسور منطقه برای جذب ارتباط با این شرکت بسیار موثر می باشد

باتوجه به خلاصه موارد مطروحه، از حاضرین دعوت شد که اگرتمایل به شرکت در انتخابات را دارند، اعلام نمایند، که آقایان:

 1. محمد احمدی
 2. غلامرضا اقرلو
 3. محمد بناگر
 4. منصور دخیلی
 5. سیدمحمدامین طبسی
 6. مسلم عمادین
 7. مهدی میر عبداله یانی
 8. عمران مددی
 9. منصور مرادی فرد
 10. داور مرادی

آمادگی خود را برای عضویت در هیئت مدیره اعلام کردند. قرار شد فعلا" پس ار انتخاب پنج نفره، اعضای اصلی برای مدت سه ماه سکان هدایت تشکیلات را به عهده گرفته و مقدمات کار را فراهم کرده و و در جلسه بعدی گزارش کاملی جهت ارائه به اعضاء تهیه شود.

مراسم اولین انتخابات انجمن شیندلری ها با رای مخفی انجام و اسامی زیر به ترتیب حائز اکثریت آراء شدند آقایان:

 • سیدمهدی میر عبداله یانی
 • سیدمحمدامین طبسی
 • عمران مددی
 • مسلم عمادین
 • منصور دخیلی

ضمنا" آقایان:

 • محمد احمدی
 • غلامرضا اقرلو به عنوان اعضای علی البدل در این لیست قرار گرفتند.

حال بازگردیم به ادامه زندگی موسس کمپانی هیوندایی:

هوش تجاری "چونگ" اولین بار زمانی خود را نشان داد که در شهر چوب می فروخت. در 16 سالگی با یکی از رفقایش به امید رهایی از سختی زندگی دهقانی به شهر چونگ جین مهاجرت کرد. اما در نیمه راه در شهر کوون (Kowon) به عنوان کارگر ساختمانی کاری پیدا کردند و دو ماهی کارگر ساختمانی بودند و کار کردند تا اینکه پدر چونگ پیدایشان کرد و آن ها را به خانه برگرداند. چونگ دست از تلاش برنداشت و باز هم از خانه فرار کرد. در یکی از این تلاش ها، یکی از گاوهای پدرش را فروخت تا پول تهیه  بلیط قطار را جور کند.

در نهایت او درسال 1933 در سن 18 سالگی راهی سئول شد. در سئول دست به هر کاری زد از کارگری در کارهای گوناگون و بسیار سخت. در نهایت در مغازه ای مشغول به کار شد که کارش فروش برنج بود. چونگ چنان لیاقتی از خود نشان داد که بعد از 6 ماه همه کاره مغازه شد.

در سال 1937، صاحب مغازه بیمار شد و از آنجایی که دادن مسئولیت مغازه به چونگ را به نفع خود می دید، مغازه اش را به چونگ 22 ساله داد تا آن را اداره کند.

نهایتا" چونگ صاحب این مغازه شد و حتی نام آن را هم تغییر داد. اما کسب و کار چونگ تا دو سال بعد یعنی تا 1939 که کره جنوبی توسط ژاپن اشغال شده بود به حالت تعطیل درآمد و وی برای مدتی به روستای زادگاهش بازگشت.

اما در سال 1940 دوباره به دنیای کسب و کار بازگشت.

این بار با اندوخته ای که داشت، گاراژی را خرید و به تعمیر ماشین مشغول شد.

بعد از سه سال فعالیت در این کارگاه، تعداد کارمندان گاراژ از 20 نفر به 70 نفر رسید. وقتی در سال 1943، ژاپنی ها چونگ را مجبور کردند گاراژش را در یک کارخانه فولاد ادغام کند، برای دومین بار مجبور به شد به روستای محل تولد برگردد، اما این بار با دست پر، با حدود 50 هزار وون (وون واحد پول کره می باشد) به روستایش برگشت.

با پایان اشغال کره توسط ژاپنی ها، چونگ که می دانست عصر بازسازی بعد از جنگ شروع خواهد شد، در سال 1947 اقدام به
•تاسیس شرکت هیوندای
•شرکت صنایع غیرنظامی هیوندای (Hyundai Civil Industries) کرد، دو شرکتی که نقش مهمی در بازسازی کره ی بعد از جنگ داشتند.

جونگ در قالب این دو شرکت قردادهای مهمی با دولت کره امضا کرد و  نقش مهمی در تعمیر زیرساخت های کره ـ و بعدا کره جنوبی ـ بازی کرد. در این مسیر آسیاب چونگ همه چیز را خرد کرد:
•از ساختن سد در سال 1967
•ساخت مسیر قطار سریع السیر در 1970،
•ساخت بزرگ ترین کارگاه کشتی سازی جهان در اولسانِ کره و
•ساخت نیروگاه هسته ای کوری (Kori).

چونگ قراردادهایی هم با آمریکایی ها بست. اما حضور آمریکایی ها در بدو امر برای او و کسب وکارش سودمند نبود. حضور آمریکایی ها در آسیای شرقی که جنگ کره و بعد از آن جنگ ویتنام را رقم زد، منطقه را ناامن کرد. چونگ و برادرش مجبور شدند پروژه های عمرانی شان را رها کنند و برای جان به در بردن به بوسان فرار کنند.

اما وقتی سئول زیر نظر سازمان ملل قرار گرفت، چونگ کار را دوباره شروع کرد، این بار هدف او گرفتن قرارداد از آمریکایی ها، سازمان ملل، و وزارت راهِ کره بود. دهه های 60، 70، و 80 دهه های رشد فوق العاده کسب وکار چونگ بود

هیوندایی در بدو تاسیس خود یک شرکت تولیدی کوچک بود. اما به سرعت فضای کسب و کار خود را توسعه داد. کمتر از دو دهه بعد از تاسیس یعنی در سال 1965، هیوندای وارد بازار کشورهای همسایه کره جنوبی مانند تایلند و ویتنام شد.
•در سال 1967، گروه هیوندای موتور Hyundai Motor Group
•در سال 1973 کمپانی صنایع سنگین هیوندایی ـ از زیر مجموعه های هیوندای ـ تاسیس شدند. شرکت صنایع سنگین هیوندای فعالیت خود را معطوف به ساخت وسائط نقلیه بزرگ کرد و در اولین سال فعالیت خود

 • اولین کشتی ساخت هیوندایی را وارد بازار کرد.
 • در سال 1983، هیوندای وارد بازار ساخت نیمه رساناها شد و
 • هیوندایی الکترونیکس را تاسیس کرد که در سال 2001 به هینکس (Hynix) تغییر نام داد.

در نیمه دهه 90، هیوندایی بیش از 60 شرکت تابعه داشت و در زمینه های مختلف :

 • تجاری و صنعتی
 • ساخت ماشین
 • فعالیت های عمرانی
 • صنایع شیمیایی و الکترونیکی
 • صنایع سنگین
 • بانک
 • بیمه، فعالیت داشت. در این دوران متوسط گردش مالی این کمپانی 90 میلیارد دلار بود و 200 هزار کارگر و کارمند را تحت پوشش خود داشت. با وقوع بحران اقتصادی در کشورهای توسعه یافته شرق آسیا ـ معروف به ببرهای آسیا ـ هیوندایی هم تغییرات زیادی را شاهد بود. از جمله در سال 1995، دست به تعدیل نیروی گسترده ای زد که طی آن 404 مدیر اجرایی اش اخراج شدند. چهار سال بعد هنوز هیوندایی درگیر تعدیل و بحران بود. به طوری که دو سوم واحدهای تجاری اش را تعطیل کرد.

کمپانی هیوندایی بزرگ ترین کارخانه ساخت اتومبیل در جهان را داراست و سالانه می تواند یک میلیون و ششصد هزار اتومبیل تولید کند. این کمپانی که در سال 2003 به 5 گروه صنعتی مستقل تجزیه شد، حدود 75 هزار کارگر دارد که در سراسر جهان پراکنده اند و ماشین هایی را تولید می کنند که در 193 کشور جهان از طریق حدود 6 هزار نمایندگی به فروش می رسند.

در 21 مارس سال 2001 بعد از هشتاد و شش سال این مرد پر تلاش چشم از جهان فرو بست.

مراسم تشیع جنازه  Chung Ju Yung با اتومبیلهای تولید خود

در سال 2010، هیوندای بیش از یک میلیون و هفتصد هزار اتومبیل به فروش رساند.

نگاهی کاووشگر به زندگی این مرد پر تلاش عرضه صنعت، که بخشی از آن با صنعت آسانسور و پله برقی گره خورده بهترین راهنما برای جوانانی است که در مواجهه با کوچکترین مشکلات سریعا مایوس می شوند، و همچنین برای انجمن تازه تاسیس شده است که اگر اراده ای قوی و پشتکاری مستمر وجود داشته باشد به هر چه خواهی توانی رسید.)

سلام خدمت دوستان قدیمی از همتون به خاطر اینکه نتونستم خودمو به جلسه برسونم عذرخواهی دارم آخه میدونید راه خیلی دوره اما من پول را به حساب واریز کردم دلم میخاد شاهد رشد شما باشم

آقاي رامين سپاسگذار مي شوم اگر دوستاني هم داري و ميشناسي كه شيندلري هستند براي اينكه در ليست اعضا باشند با شماره اختصاصي شيندلري ها 09198880765 تماس بگيرند با احترام خدمتگزار شما عمادين

ره آورد اولین جلسه هیئت مدیره شرکت تعاونی شیندلری ها

با توجه به تصمیمات متخذه در (انجمن شیندلری ها)
اولین مجمع عمومی شرکت تعاونی شیندلری ها در تاریخ 14 آبان ماه سال 1391 که در محل دبیرستان آسانسور دماوند برگزار شد،

اولین جلسه هیئت مدیره انجمن شیندلری ها، با حضور اکثریت اعضاء در تاریخ 27/8/1391 در محل کنسرسیوم تسلا- دماوند برگزار گردید.
در این جلسه مطالب مختلفی مورد بررسی و تحلیل و مذاکره قرار گرفت و هر یک از اعضای هیئت مدیره نقطه نظرات خود را اعلام کردند و در پایان جمع بندی مطالب، به شرح زیر مورد تصویب قرار گرفت:

 1. مقرر شد بابت حق عضویت اعضاء در شرکت تعاونی شیندلری ها، مبلغ پانصد هزارریال (500.000) به حساب شرکت تعاونی با مشخصات زیر واریز نمایند:

شماره حساب متمرکز بانک ملت 94 /43978442 شعبه سرخه حصار – کد 68486 به نام آقایان :
• مهدی میرعبداله یانی
• عمران مددی
• سیدمحمدامین طبسی

 1. بر اساس تصمیم اعضاء قرار شد به عنوان آغاز کار اجرایی و عملیاتی، در این مرحله نسبت به خرید ریل آسانسور اقدام نمایند. ضمنا" فروش و واگذاری کالا و در این مرحله "ریل آسانسور" به اعضاء تعاونی شیندلری ها با تخفیف ویژه و قیمت مناسب انجام شود.
 2. جهت تامین سرمایه و شکل گیری شرکت تعاونی شیندلری ها، مقرر شد به صورت سهام این موضوع پیگیری شود، و بر همین اساس شرایط واگذاری سهام به شرح زیر می باشد:
 3.  الف: حداقل خرید سهام برای هر عضو 10 سهم پنجاه هزار ریالی معادل 500.000 می باشد.
 4. ب: در صورت تمایل هر یک از اعضاء، خرید سهام بیشتر بلا مانع می باشد و محدودیتی ندارد و با خرید سهام بیشتر در واقع به همان نسبت از سود بیشتری برخوردار می شوند. (برگ های سهام توسط اعضای هیئت مدیره امضاء و تضمین می شود)

در پایان جلسه مقرر شد، مطالب توسط اعضای هیئت مدیره اطلاع رسانی شود (از طریق شبکه اینترنت، پیامک، تلفن، فاکس یا تماس حضوری) و از دیگر دوستان و همکاران شیندلری که تا کنون از موضوع تشکیل شرکت تعاونی شیندلری ها بی اطلاع هستند، دعوت شود تا انشاءاله با عضویت نفرات بیشتر تعاونی شیندلری ها با توان مظاعف حضور خود را در این صنعت تثبیت نماید.
بر این اساس طی مهلتی 30 روزه ( تا اول دیماه 1391) کلیه همکاران علاقمند به عضویت در شرکت تعاونی شیندلریها می توانند با واریز حق عضویت به این انجمن بپیوندند، همچنین متقاضیان خرید شهام، تعداد سهام مورد نظر را برای برنامه ریزی آینده، به:

شماره تلفن 765 8880 0919  اعلام فرمایند.
این صورتجلسه به امضاء اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی شیندلری ها آقایان:
• مهدی میرعبداله یانی
• عمران مددی
• منصور دخیلی
• مسلم عمادین
• سیدمحمدامین طبسی رسیده است.

برای مطلع شدن از مطالب قبلی در همین رابطه "" اینجا "" کلیک فرمائید.

با سلام خدمت جناب آقاي طبسي سيد عزيز درگاه خدا و تشكر خدمت شما بزرگوار بخاطر:

 1.   دعوت از اينجانب ، بعنوان كوچكترين عضو خانواده شيندلر در ايران
 2.  سپاس از همت شما در نزديكي افراد و همنوعان و همكاران در اين صنف ( با هر دليل و بهانه )

و همچنین عذرخواهي اينجانب به جهت عدم توفيق در عرض ادب خدمت تمام عزيزان در اين جلسه پذيرا باشيد . جا دارد

 • از آقاي علی اصغر مرادي طراح آسانسورهاي شيندلر در سال 80 كه افتخار شاگردي ايشان را دارم ، يادي نمايم.
 • در پايان يادي هم از مرحوم ناصر جم نژاد همكار عزيزمان در شركت ايران شیندلر مينمايم . نهايت سپاس و تشكر به همت پسنديده شما بزرگوار در پناه خداوند باشيد

با سلام.

ضمن تشکر بابت تمامی زحمات گرانقدر شما
درخواست یک آسانسور پانوراما،هیدرولیک با جک غیرمستقیم، کابین گرد (البته با برش مقطعی از سطح مقطع دایره ای جهت قرار گرفتن جک و فلکه هرزه گرد) با درب تمام اتوماتیک گرد سنترال
پنج نوقف، قطر دایره فضای مفید 130سانتیمتر

را دارم که برای اجرای نکات فنی از قبیل اندازه ها و ضخامت ها و طراحی پلان کار و در نهایت تهیه درب اتوماتیک گرد به کمکتان نیازمندم.

با تشکر

رضا جدیدی

جناب آقاي جديدي

سلام

جهت ارتباط و تبادل اطلاعات اگر تماس داشته باشيد می توانیم در مورد جزئيات كار با هم مذاکره كنيم .

برای دیدن اطلاعات تماس، می توانید از صفحه شرکت کائن آسانبر بازدید فرمائید.

با سپاسhttp://parslift.com/%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA/%D9%83%D8%A7%D8%A6%D9%86-%…

 

جناب آقای طبسی...میخواستم از حضرتعالی سوال کنم که آیا شما مجوز دارید که از نام و آرم شیندلر استفاده میکنید...ممنون میشوم اگه توضیح بفرمایید....

 

سلام با كسب اجازه از جناب مهندس طبسي

 شركت شيندلر بايد افتخار كند كه پرچم شيندلر همچنان توسط طرفداراني چون شيندلري ها بالا مي باشد

در ثاني اگر شما نماينده شركت شيندلر هستيد، خود را معرفی فرمائید تا پاسخ دقيقي ارائه دهيم

با سلام به دوست محترمی که نه نام خود را اعلام کرده، ونه آغاز کلام را با زیباترین پیام محبت، و با تشکر از جناب آقای عمادین، اما در رابطه با پرسشی که شده، توجه جنابعالی را به این مطلب جلب می کنم که امروزه در اکثر کشورهای جهان و حتی در یکی از قانونمندترین کشورها، اعضای بازنشسته و پر سابقه هر برندی با تشکیل جماعتی با همان نام، ضمن تقویت اتحاد و همدلی، از فرصتهای گوناگون اقتصادی و تفریحی و رفاهی بهره مند می شوند، و مدیران برند مذکور نیز با قدردانی و احترام به این گروهها از هیچگونه مساعدت و یاری به آنان کوتاهی نمی کند.

لذا می بینیم که کارمندان قدیمی بزرگ ترین شرکت دنیای مجازی و اینترنت "گوگل" نام "گوگلرها" را برای خود انتخاب کرده اند. در واقع این مسئله نشانگر آن است که این افراد زمانی تشکیل دهنده اصلی واقعی آن شرکت بوده اند.

انجمن شیندلری ها نیز اینچنین است، و اگر شما اطلاع ندارید، یاد آوری میکنم که در این انجمن کسانی حضور دارند، که پدرانشان بیش از 50 سال پیش با تلاش و کوشش باعث رشد و تعالی نام "شیندلر" به عنوان یکی از شرکتهای مطرح آسانسور در ایران شده اند و اگر این نام اعتباری در ایران داشته و دارد به برکت وجود چنین بزرگان و جانشینان آنان می باشد.

بسیاری از این افراد از اولین سالهای تشکیل شرکت ایران شیندلر به عنوان اولین نماینده رسمی شیندلر سوئیس در ایران با لیسانس رسمی بوده و حتی شرکت شیندلر سوئیس در این شرکت دارای سهام و در واقع شریک رسمی ایران شیندلر بود و در گذشته دورتر، در شرکت ابوالحسن دیبا، کار را در این شرکتها آغاز کردند و سالها در این شرکتها حضور داشته و در واقع اینان نمایندگان و نماد واقعی و از اعضای اصلی شیندلر در ایران می باشند و بی جهت نبود که در جلسه ای مدیر بخش آسیا و خاور میانه شیندلر با اشاره به بعضی از همین افراد گفت: "اینان و افرادی مشابه آنان سرمایه های واقعی شیندلر در ایران هستند"
در خاتمه یادآوری این نکته نیز خالی از لطف نمی باشد، که شیندلر اخیرا" آرم خود را تغییر داده و تقریبا" به آرم قدیمی بازگشته، و مطلب آخر، چرا با نام واقعی در این بحث وارد نشدید ؟

ضمن اینکه اگر کمی توجه می کردید متوجه می شدید که عنوان "شیندلری ها" دقیقا" مثل "گوگلرها" دارای "ی" نسبت می باشد و با شیندلر تفاوت دارد.

با سلام خدمت تمامی شیندلریهای عزیز


با توجه به هماهنگی های انجام شده، اوراق سهام تعاونی شیندلرها چاپ و آماده توزیع گردید، به همین جهت مقرر شد در فرخنده روز میلاد حضرت رسول(ص) پیامبر محبت و دوستی و فرزند گرامیش امام جعفر صادق(ع) کلیه دوستان و اعضایی که در تعاونی شیندلریها ثبت نام کرده اند، جهت دریافت برگ سهام در گردهمایی

روز سه شنبه مورخ 10/11/1391

در محل دبیرستان آسانسور واقع در خیابان اتحاد- خیابان 19 – پلاک 33 راس ساعت 10 صبح حضور به هم رسانند.

باسلام خدمت شما آقای طبسی

پیشنهاد و درخواستی دارم

باتوجه به اینکه اینجانب و احیانا برخی از دوستان حاضر از دانشجویان تسلا هستیم و در این صنعت نیز فعالیت داریم علاقه مندیم و یا بهتر بگویم علاقه مندم از اعضای این انجمن باشم و از تجربیات و نشستهای آن گروه استفاده نمایم.

از افتخارات بنده است که خود را از خانواده تسلا علی الخصوص آقای عبداله یانی میدانم.

مستدعی است درصورت امکان اقدامات لازم را مبذول فرمایید.

باتشکر

دوست گرامی جناب آقای گلریز
با سلام
در باره این موضوع قبلا" در هیئت مدیره بحث شده و اکثریت با عضویت دیگر عزیزانی که به نوعی با خانواده شیندلر ارتباط داشته یا دارند، موافق بوده، اما قرار شد این مسئله در مجمع عمومی به رای گذارده شود. امیدوارم نتیجه مثبت باشد. ضمنا"شما می توانید روز سه شنبه میهمان شیندلری ها باشید، امیدوارم که شرایط برای عضویت اینگونه اعضا هم فراهم شود.

سلام

 همانطور كه اقاي مهندس طبسي فرمودند براي همه شرایط عضویت وجود دارد حتي از ابتدا تصميم بر اين بود كه از همه اسانسوري ها دعوت شود.

  دليل اينكه این تعاونی در ابتدا با شيندلري ها شروع شد، اين است كه همه شيندلري ها سالهای متمادی هر بامداد به همديگر صبح بخير مي گفتند و پس از یک روز پر نشاط از کار و تلاش، برای هم شامگاه خوبی داشته باشی آرزو می کردند.

در واقع براي شروع يك كار گروهي اعتماد اولين گزينه اي است كه در آن بايد وجود داشته باشد و با توجه به نزديكي اين افراد به هم اين مسئله كاملا ملموس بود.

و لذا وارد شدن دیگر اعضایی که به نوعی به شیندلری ها منتسب می باشند،به جمع شيندلري ها مانعي ندارد. اما براي اينكه كار جمعي مي باشد حتما باید اکثریت موافق باشند، امیدوارم در اينده با راي گيري و نظر موافق اعضاء دوستان عزیزی مثل شما را در جمع خود پذیرا باشیم. 

سلام آقای طبسی
خواهشا نصاب ها را هم عضو این انجمن کنید شیندلری نیستیم ولی دانشجوی کارشناسی این رشته هستم و کارم هم آسانسوراست.
به نظر من اگر این انجمن رو پا قرار گرفته باید یه انجمن قوی و تاثیرگذار در این صنعت تبدیل بشه با اعضای بیشتر، الان بازار آسانسور طوری شده همه فروشنده شدن حتی نصاب هم آسانسور می فروشند.  افرادی که علاقه به کاری تو این صنعت دارند این انجمن برای اینها خوبه چرا هم بازار خراب نمی کنند هم تعداد افراد تو این زمینه باید بیاید پایین تا بازار را تو دست بگیرید

سلام آقای طبسی
اگر برای شما مقدور هست میشه اعلام کنید این انجمن تا به امروز چند عضو دارد؟
به نظر شما آیا اکثریت موافق هستند دوستان غیر شیندلری هم عضو این انجمن باشند؟
به هر حالا دوستانی که عضو هستند از قدیمی های شیندلر هستند و از نظر مالی در وضعیت خوبی هستند پس باید به فکر جوان ها و ضعیف تر های این صنعت هم باشند شاید با خرید سهام کم در منافع آن سهیم و به جایی برسند
ممنون میشم تو جلسه اعلام کنید

با سلام
برای آگاهی از تعداد اعضاء و دیگر مطالب مورد نظر و شماره تماس با مطالعه:((اطلاعیه مهم انجمن شیندلریها))

می توانید اطلاعات خود را کامل فرمائید، ضمنا" همانطوریکه برای دیگر دوستان توضیح داده شده، اکثریت با حضور اعضای دیگر موافق می باشند اما تصویب آن منوط به موافقت مجمع عمومی است.

 البته در این برهه و شرایط خاص اقتصادی، شاید شرایط خوب مالی برای بسیاری از عزیزان وجود نداشته باشد، اما با توکل به خدا و همت و تلاش، با همکاری و تعاون جمع  شرایط بهتری برای اعضاء فراهم شود.

مطمئن باشید خواسته شما که خواسته بسیاری از همکاران غیر شیندلری می باشد، حتما" در روز سه شنبه آینده(1371/11/10) مطرح و در صورت توافق مجمع به اطلاع دوستان علاقمند خواهد رسید.

با سلام خدمت جناب مهندس طبسی .  می خواستم از حضورتان سوال کنم، آیا ما شهرستانیها هم می توانیم عضو شویم ؟ از شهر تبریز هستم . و اینکه امکان حضور در تهران را ندارم همه کارها را   می شود بصورت غیر حضوری انجام داد . لطف کنید در صورت امکان شرایط عضویت را بفرمایید تا برای ما هم افتخاری باشد حضور در جمع شیندلریها.

با تشکر

 سلام حضور استاد طبسی(یادش بخیر جناب آقای مهندس بیژن نیکبخش همیشه شما را "استاد طبسی" صدا میکرد) 

من پنجاه هزارتومن عضویت را واریز کردم حالا میخوام بدونم برای خرید سهام همانطوریکه همکار عزیز جناب آقای مهربان که در نقطه مقابل شهر مسکونی من می باشد گفته، میتونیم بدون حضور در محل تشکیل جلسه سهام خرید؟ پولشو چه جوری میشه پرداخت؟  بعدش حداقل و حداکثری برای سهام تعین شده؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

با عرض سلام

اگر تایید شود اعضای غیر شیندلری می تونند سهام خریداری کنن

آیا هر سهم سهام معادل 500000ریال می باشد؟

آیا هر چقدر این انجمن اعضای بیشتری داشته باشه بهتر هست؟

با سلام به همکاران گرامی آقایان مهربان و رامین
مطمئنا"با نگاه مثبت اکثریت شیندلریها، همکاران صنعت آسانسور در شهرهای مختلف ایران، پس از تعین تکلیف چگونگی عضویت اعضای غیر شیندلری توسط مجمع عمومی در نشست آینده، می توانند با پرداخت مبلغ پنجاه هزارتومان حق عضویت به حساب بانک ملت که در "اطلاعیه قبلی شیندلریها"اعلام شده، به این تشکل بپیوندند.
در رابطه باخرید غیر حضوری سهام نیز بعد از تصویب عضویت اعضای جدید، شرایط و چگونگی آن اطلاع رسانی خواهد شد.


در مورد حداقل خرید سهام، قبلا" توضیح داده شده، اما برای یادآوری باستحضار می رساند، هر عضو حداقل می تواند معادل پنجاه هزارتومان و به عبارتی (10 سهم) خریداری نماید.

در ارتباط با حداکثر نیز سقفی ندارد و هر کس می تواند در حد توان و استطاعت مالی مقدار سهام مورد نظر خود را تهیه نماید.

 

سلام

یک سوال آقای طبسی: اگر بعضی از اعضاء فعلا توانایی خرید 20 سهم یا کمتر رو داشته باشند آیا میشه سود سهام که در پایان سال بهش تعلق می گیره رو دریافت نکنه و معادل آن سهم بیشتری تهیه کنه؟

بعدش برای عضو گیری در این انجمن تعداد خاصی تعین شده و محدودیت دارد یا افزایش تعداد مانعی ندارد؟

 

با سلام
همکار گرامی طی مذاکرات هیئت موسس، به صورت تلویحی تبدیل سود به سهام مورد بحث قرار گرفت و اکثرا" موافق بودند، ولی باید به صورت رسمی بررسی و تصویب شود، اما به احتمال زیاد مورد تائید قرار خواهد گرفت.
در مورد تعداد اعضاء نیز محدودیتی نداشته و هرچه تعداد اعضاء بیشتر باشد، مطمئنا" در عرصه کار تلاش پرقدرت تر و با صلابتتر می تواند تاثیرگذار باشد.

با تشکر از پاسخ شما

پس خواهشا در تاریخ گفته شده 91/11/10 موضوع عضویت اعضای غیر شیندلر هم مطرح بشه

ما همچنان منتظر خبرهای خوب شما هستیم

 

با سلام
سئوال کلید آگاهی است، پرسش بیشتر آگاهی بیشتر، پس همیشه برای رسیدن به آگاهی باید پرسید.
اما در مورد سئوال، عضویت در تعاونی شیندلریها شرایط سنی ندارد، حتی همکاران و دوستان گرامی بنام فرزندان دلبد خود نیز می توانند، سهام تعاونی شیندلریها داشته باشند.

با سلام
کاربر گرامی، یکی از اهداف تعاونی شیندلریها واردات لوازم آسانسور می باشد، تا به صورت دست اول و بدون واسطه با حداقل سود در اختیار اعضاء قرار گیرد، معمولا" وقتی نقدینگی لازم تامین شود، با بررسی شرایط بازار برای هر کار اقتصادی میتوان اقدام نمود.
خرید ریل آسانسور نیز یکی از اقدامات تعاونی شیندلریهاست . اما این مهم وقتی مقدور است که نقدینگی لازم تامین باشد.
واگذاری سهام نیز در همین راستاست، تا با جمع آوری مبالغ سهام برای اقدامات اینچنینی برنامه ریزی شود. مطمئنا" وقتی اولین محموله کالا قابل عرضه شود، اولویت واگذاری و فروش آن مخصوص اعضای تعاونی شیندلریها می باشد.

با سلام

نابرده رنج گنج میسر نمی شود

یادش بخیر ایام مدرسه، و موضوع انشائ آن سالها.

  از آن دوران تا به حال حرف معلم در ذهن من هست و تا زمانی که آموخته های معلمان را در گوش داریم، مطمئنا" در کارمان موفق خواهیم بود.

 

با سلام

همکار گرامی جناب آقای عمادین به نکته ظریفی اشاره کردند، باید زحمت کشید تا به نتیجه رسید. در همان دوران مفیاهیم دیگری را نیز داشتیم:

دست در دست هم نهیم به مهر    تا میهن خویش کنیم آباد

یا خواستن توانستن است

در اولین مجمع عمومی که در تاریخ چهاردهم آبان گذشته برگزار شد، اشاره ای به موفقیت مردان بزرگ که در عین فقر و تهی دستی، در صنایع گوناگون با پشتکار و اراده پولادین به موقعیتهای چشمگیری نایل شده اند، گردید. و در همان جلسه اهداف تعاونی شیندلریها با با زمانبندی:

 • اهداف کوتاه مدت
 • اهداف کوتاه مدت
 • اهداف بلند مدت

ترسیم شد. اگر نگاهی به مطالب این جلسه داشته باشید متوجه چشم انداز و آینده تعاونی خواهید شد.

گرچه به طور معمول پیش بینی معمولا" بر اساس تجربه می باشد و تضمینی برای درست بودن پیش نمی باشد، اما به هر حال پیش بینی امری مهم در برنامه ریزی است.

به امید موافقت مجمع با حضور همه آسانسوریها در تعاونی شیندلریها

در این رابطه پروفسور هاوارد استیونسون (Howard H Stevenson) یکی از اساتید معروف دانشگاه هاروارد گفته: در پیش بینی باید مواردی را مد نظر داشت:

 • پریودپیش بینی
 • افق پیش بینی
 • فاصله پیش بینی

ضمنا نکته ظریفی را یاد آوری کرده، که پیش بینی دو ویژگی دارد: مهم - دشوار

امیدوارم با تثبیت تعاونی شیندلریها و همفکری و مساعدت اعضاء ضمن دسترسی به چشم انداز پیش بینی شده، تعاونی بتواند گامهای بزرگی در این صنعت بردارد.

به امید آنروز

 

سلام

اگر مجمع محترم شیندلرها موافقت و تصویب نمایند که افراد دیگری غیر شیندلریها عضو بشن

آیا سهام تا زمان مشخصی قابل خریده؟

اگر فردی در ابتدا سهام محدود خریده  باشه،  بعد از شش ماه دوباره خواسته باشه به سهام اش اضافه کنه آیا همچین کاری میشه؟

آیا تعرفه خرید مجدد سهام به نرخ قبلی محاسبه میشه؟

با سلام

قبلا" در پاسخ به دیگر عزیزان اعلام شده، امیدواریم مجمع با حضور دیگر همکاران موافقت نمایند، لذا نظر باینکه قرار است، با جمع آوری وجوه فروش سهام شیندلریها، اولین گام تجاری/ اقتصادی برداشته شود، احتمالا" عرضه های بعدی باید متفاوت باشد. لذا باید اولین دوره واگذاری شرایط مناسبتری برای اعضاء مهیا می کند.

خرید سهام در نوبتهای بعدی امکان پذیر است، اما نرخ سهام بر اساس محاسبات دوره ای و سود حاصله، تعین می گردد و احتمال اینکه نرخ آن نسبت به اول دوره بیشتر شود محتمل می باشد.

سلام

مهندس طبسی: از طرف جمعی از همکاران و دوستان علاقه مند به این انجمن از شما در خواست میشه ما را هم از خانواده شیندلرها بدانید

خواهشا از طرف ما رای به عضویت غیر شیندلرها در تعاونی شیندلریها را بگیرید و انشاا... که رای مورد تصویب همه ی اعضا قرار بگیره

سلام

انشاا... فردا موضوع توسط اقای طبسی مطرح بشه و مورد تصویب قرار بگیره و حاوی خبر خوبی باشه.

سلام مهندس طبسی

دیشب اینقدر منتظر بودم که سریع صبح بشه تا مراسم شما برگزاری بشه تا مشخص بشه در مورد غیر شیندلری ها از صبح روز دهم خیلی به سایت شما سر زدم تا جوابی یا خبری از شما بگیریم تا یه کم آرم بشیم ولی هنوز جواب دریافت نکردیم از شما

ما همچنان منتظر هستیم

با سلام

نظر باینکه ادامه جلسه و صدور اسناد سهام تا نزدیک اذان مغرب ادامه داشت، به استحضار عزیزان غیر شیندلری که تمایل داشتند در تعاونی شیندلریها عضویت داشته باشند، می رساند:
طبق نظر مجمع عمومی بنا به دلایلی، در شرایط فعلی امکان عضویت غیر شیندلریها مقدور نمی باشد.

جریان مفصل نشست مجمع عمومی تعاونی شیندلریها، که در اولین روز واگذاری سهام بیش از یک میلیارد ریال سهام خریداری گردید، متعاقبا" باطلاع عموم و مخصوصا"دوستان و همکاران شیندلری خواهد رسید.

سلام

ای بابا به این شانس، شما که گفتید اعضا موافق هستند که....

لااقل برای چند نفر که علاقه دارند عضو و سهام دار بشن موافقت می شد. کی می خواد دست ما جوان تر ها را هم بگیرید خواهشا"

آخی  عجب شانسی داریم هااا !! فقط دلمون به این خوش بود که یکی پیدا شده دست ما جوونا را هم می گیره و طردمون نمی کنه !!! اخه تقصیر ما چیه که تازه کاریم  سنمون تا اون حد نیست که یکی از اعضای شیندلر بوده باشیم .......؟

سلام

خب دیگه از اول مشخص بود، صبر کنید عجله نکنید وقتی بودجه شون کم شد اون موقع غیر شیندلرها را هم می گیرن ولی این رسمش نبود

مطمئنا" هر کدام از اعضا برای برادر و دیگر دوستان خودشان هم سهام گرفته اند.

سهام اونا چطوریه؟ شیندلری بودن آقا طبسی؟

با سلام

آقایان کلانتری، Mehraban، و همه دوستانی که علاقمند به عضویت در تعاونی شیندلریها بودند، ماهم واقعا" متاسف شدیم، اما دوستان دلایلی داشتند که تا حدودی منطقی بود، همانطوریکه قبلا" اظهار شده، اکثریت هیئت مدیره موقت تعاونی شیندلریها با این موضوع موافق بودند، اما اگر به مطالب گذشته رجوع کنید، در آنجا گفته شده که حرف آخر را اکثریت یا همان مجمع عمومی شیندلریها می زند.
اما نباید ناامید شد، این وضعیت فعلا اجراء می شود، اما وقتی تعاونی به صورت رسمی تثبیت و اساسنامه آن تصویب شود، شاید موضوع عضویت دیگران در آن شرایط قابل بررسی باشد.

اگر یه زمانی عضو گیری غیر شیندلری انجام بشه شرایط مثل الان نیست

اون موقع کسانی عضو میشن که سرمایه زیاد داشته باشن دیگه جایی برای ما نیست

اگر هم باشه سهام به قدری گرون میشه که ما توانایی خرید آنرا نداریم

سلام چرا دوستان کم حوصله شدن؟از اول  آقای طبسی یکی از موافقین حضور همه آسانسوری هابودن  ولی اینطوری نشد

آقای کلانتری با شناختی که من از این جماعت خصوصا" اون تعدادتاثیرگذارشون دارم اگه بشه یکاری کرد مطمئنم اانجام میدن و فرقی بین پولدار دار و کمپول نمیذارن تازه شاید با طبقه ضعیف بیشتر راه میان البته اگر قرار باشه بشه

 قیمت سهامم تو مراحل اولیه نباید فرق داشته باشه که گرونتر بخرید

سلام آقا رامین:

زمانی که تعاونی تشکیل بشه و اولین محموله خریداری بشه و به سود برسه خب مطمئن باشید قیمت خرید سهام در این مرحله با مرحله اول قیمت اش یکی نخواهد بود یه جورایی فرق می کنه

حالا اگر تضمینی باشه که هر سهام همون 50 تومان قیمت پایه باشه بحثش جدا هست

 

سلام آقای طبسی

ما انتظار این رو نداریم که درب به روی همه غیر شیندلرها فعلا باز بشه

اگر بخواهیم نگاه ویژه به این قضیه داشته باشیم خب سایت پارس لیفت مدیرش جناب آقای طبسی هست که یکی از اعضای شیندلر بوده کاربران این سایت هم به عنوان شاگرد در کنار استاد طبسی هستند پس ما هم یه جورای شیندلری هستیم دیگه

تو این سایت فقط فکر کنم 3 تا 4 نفری هستند که علاقه دارن که عضو و سهامدار بشن خب من که علاقه شدیدی دارم

از آقای طبسی تقاضا میشود که لااقل مجوز جذب 5 نفر غیر شیندلری را از اعضاء بگیرند (این 5 نفر هم از کاربران سایت پارس لیفت باشند) و اگر هم خواستید شرایط خرید سهام براشون بذارین مثلا X تا حق خرید دارید.

آقای طبسی شما یکی اعضاء هیئت مدیره هستید اگر خواسته باشید برای کاربران تون می تونید این کار رو انجام دهید.

با تشکر کلانتری

 

سلام آقای مهربان

توکلت به خدا باشه انشاا... درست میشه.

فکر می کنم بیشتر من و آقای مهربان تمایل شدیدی برای عضویت داریم. آقای گلریز هم که علاقمند بودند، آقای طبسی دعوت شون کرد که احتمالل" اون هم سهام دار شده تا الان و آقا رامین هم که جزو شیندلری ها هستش

دیگه کی هست؟یعنی جایی برای ما دو نفر وجود نداره؟

باسلام خدمت همه دوستان.

زمانی که این پیشنهاد از جانب بنده داده شد به همه جوانب این قضیه فکر میکردم بجز جنبه مالی و سهامدار شدن !

برای من فقط در کنار برخی از پیشکسوتان این صنعت بودن ملاک بود که آن هم بنا به دلایلی فعلا میسر نمیباشد .

البته این پیشنهاد کم کم کشیده شد به سمت قیمت گذاری سهام شیندلریها و خرید و فروش و افزایش قیمت سهام و .. حالا رسیده به اینجا که من دعوت شدم و سهامدار شدم .... !!!

از من به شما نصیحت : همیشه به دنبال ابزار و راهکاری باشید که بتوانید بوسیله آن کسب درآمد یا تولید درآمد کنید . و اینکه همیشه افق دور دست را ببینید .

شما عزیزان اگر سرمایه ای دارید که بخواهید با آن مثلا سهام بخرید، خوب میتوانید قطعات ریز و درشت آسانسور خریداری کرده و بفروشید . این هم سودآوری دارد. مثل همان سهام.

درضمن بنده نه در آن جلسه شرکت کردم و نه سهام خریدم و نه غیره.

بنده درگیر امتحانات بودم . همچنین به دنبال دفتری با سند اداری هستم جهت اخذ گواهی !

باتشکر از آقای طبسی و دیگر دوستان

سلام

حالا چرا ناراحت شدی آقای گلریز پیش میاد دیگه شما هم خیلی کم پیدا بودی گفتیم سهام رو خریده و...

یه پیشنهاد ما هم یه تعاونی تاسیس کنیم بنام تعاونی غیر شیندلرها اون وقت ما هم شیندلرها رو عضو نکنیمD:

 

 

با سلام به خدمت همه دوستان و همکاران  و با تشکر از آقای کلانتری .

می خواستم به عرض همکار گرامی آقای گلریز برسانم که نخیر ما سرمایه دار نیستیم و سرمایه ای هم در اون حد نداریم که بتوانیم در خرید فروش لوازم اسانسور حرفی برای گفتن داشته باشیم فقط می خواستیم که با سرمایه اندک ( دانشجویی )مثلا 50 یا 100 یا حداکثر 200 هزار تومان عضو و سهام دار باشیم و همچنین بتوانیم از تعاونی شیندلر با تخفیف قطعات مورد استفاده خودمان را تهیه کنیم . این نقطه پروازی برای ما می شد که اونم فعلا نشد و حالا منتظریم که آقای طبسی چکاری برای ما می تواند بکند .

اگه اینطوری بشه ما هم ( به قول کلانتری عزیز )تعاونی غیر شیندلریها را تاسیس می کنیم  !!

 

با سلام به دوستان و آقای طبسی

فکر می کنم آقای طبسی به این موضوع و پیشنهاد آقای کلانتری برای دریافت مجوز چند تا از اعضای پارس لیفت توجهی ندارند که هنوز پاسخ این عزیزان رو نداده اند.

به نظر من هم سه نفر غیر شیندلری چیزی نیست اینقدر موضوع رو سخت نگیرید

همین کار ها رو می کنید فردا جوان های ما سرخورده شده و دچار پریشانی میشن

آقای طبسی من به شما قول میدهم افراد غیر شیندلری هم عضو و یا سهام دار شده اند، ولی افرادی که با اعضای شیندلری آشنا هستند. حالا گناه این بنده خدا چی هست؟

با سلام

در پاسخ به کاربر عزیزی که اظهار داشته به نظر دیگران بی توجه می باشیم؟
باید باطلاع برسانم، پاسخ همکار گرامی آقای کلانتری، از طریق ایمیل به طور مفصل داده شده است، پاره ای مشکلات و مسائل گوناگون وجود دارد که عنوان کردن آن در فضای مجازی برای این صنعت زیبنده نیستد، لذا جهت حفظ اتحاد و همدلی باید حتی الامکان از موارد اختلاف انگیز پرهیز نمود.

 اما در رابطه با مخالفت بعضی از دوستان با این موضوع، همیشه باید به موازین قانونی پایبند بود،  لذا وقتی یک گروه با هم فعالیتی را آغاز میکنند، برای حفظ و ثبات تشکیلات، قوانینی مصوب و لحاظ می شود، شاید بعضی از موارد آن مورد تائید همه نباشد، اما وقتی اکثریت به آن رای می دهد، باید به نظر اکثریت احترام گذاشت، حتی اگر با بعضی از تصمیمات اکثریت موافق نباشی.

وقتی گفته می شود فقط شیندلریها، حتما"دلایلی برای این بند وجود دارد.(البته در ایمیل توضیحاتی داده شده است)

 اینکه اظهار داشته اید، افراد غیر شیندلری با توصیه یا واسطه پذیرفته شده اند، تصور و برداشت شماست و واقعیت ندارد.

البته امیدوارم در آینده شرایطی فراهم شود که انتظار دوستان علاقمند برآورده شود.

 

باسلام

همکار گرامی آقای کلانتری در برخورد با این مسایل بسیار خونسرد بود.

چیزهایی و اتفاقاتی بروز می کند که این مسایل پیش پا افتاده در مقابل اتفاقات اصلا قابل طرح نیست.

وقتی بعضی از  اعضا و روئسای یک اتحادیه بر خلاف تمام موازین قابل قبول دنیا خود در آن صنف به طرز پیچیده ای ذینفع هستند و از جایگاه خود خیلی راحت در جهت پیشبرد منافع شخصی در سطوح گوناگون استفاده میکنند دیگر حرفی برای گفتن نمی ماند !

این مشکل البته تنها مربوط به این صنف نیست بلکه در اکثر صنوف دیده میشود.

وقتی آقایی که در تشکیلات دارای پست و مقامی است، از آنطرف خودش نیز شرکت آسانسوری دارد ؟ جای تاسف است که نه به خلاقیت، نه به استعداد و نه به هیچ چیز دیگر بها داده نمی شو، یاد این ضرب المثل می افتم که خانه از پای بست ویران است!!.

اگر پول و پست و پر.....داشته باشی، همه جا حرفی برای گفتن خواهی داشت .

هر صحبت و بحث دیگری به جز این گفته فقط شعار است.

با سلام به دوستان گرامی و آقای طبسی

دوستان گرامی با آقای طبسی خیلی مذاکره کردیم در این رابطه و فعلا مقدور نیست رای تمام اعضای شیندلریها هست و اقای طبسی هم به تنها نمی تونه کاری انجام بده

بحث های که گفته شد رو نمی تونم عرض کنم چون باعث تشدید اختلافات بین همکارهای گرامی میشه.

فقط این رو می تونم بگم که خود آقای طبسی هنوز سهام دار تعاونی شیندلریها نشده

فقط در کنار دوستان قدیمی شون هستند.

 

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا حاصل جمع دو عدد بیست و پانزده را به عدد بنویسید.

شرکت مرتبط