اتحادیه کشوری صنعت آسانسور و پله برقی ایران و مناظره موافقین و مخالفین

 
تاریخ انتشار: پ., 2018/10/11 - 22:42 توسط طبسی

پس از سالها تلاش همکاران که درخواستشان تشکیل اتحادیه ای مستقل ویژه صنف وصنعت آسانسور، با عضویت فقط اهالی صنعت آسانسور است. این مباحث جدای فضای واقعی در فضای مجازی نیز یکی از موضوعات داغ و پرطرفدار می باشد.

چندسال قبل پورتال پارس لیفت در تاریخ 1394/4/15 با انتشار متن کامل گفتگوی همکاران در گروه هم اندیشی آسانسوریها تحت عنوان:

متن کامل آنرا جهت مطالعه همکاران و عزیزانی که دسترسی به کانال مربوطه نداشتند را منتشر کرد.

این مباحث ادامه داشت و گروه هم اندیشی آسانسوریها با برگزاری صندلی داغ مشکلات، معضلات، درخواستها، بایدها و نبایدهای این صنف و صنعت را بصورت عمومی با حضور همکاران و اساتید ارجمند برگزار نمود.

طی سالها و ماههای اخیر با پیگیری همکاران موضوع "اتحادیه کشوری آسانسور و پله برقی" دوباره یکی از مباحث داغ صنعت آسانسور شد و قرار بود در تاریخ دوم مهرماه 1397 انتخابات هیات مدیره و بازرس اتحادیه کشوری تکلیف علاقمندان به تشکیل اتحادیه کشوری آسانسور را روشن کند.

اما پس از اتمام زمان رای گیری به دلیل عدم حضور بسیاری از همکاران واجد شرایط و به حد نصاب نرسیدن آرا، نتیجه دلخواه بدست نیامد و قرار شد مجددا در تاریخ 1397/7/24 راس ساعت 10 بامداد انتخابات نوبت دوم هیات مدیره و بازرس اتحادیه کشوری صنف آسانسور، پله برقی و خدمات وابسته برگزار گردد.

در رابطه با موضوع "اتحادیه کشوری آسانسور و پله برقی" نظرات مختلفی وجود دارد و بالطبع موافقین و مخالفینی، لذا در همین راستا طی هفته اخیر گروه مدیران اطلاعیه ای با این شرح منتشر نموده است:
مناظره مجازی بین موافقین و محالفین اتحادیه کشوری در گروه مدیران
موافق اتحادیه: مهندس حریری از سندیکای ایران

مخالف: مهندس طباطبایی از اتحادیه تهران

زمان مناظره امروز چهارشنبه موزخ 18 مهر ساعت 8 الی 9 شب

پورتال پارس لیفت با عنایت به درخواستها و پیگیریهای علاقمندان صنف و صنعت آسانسور به این موضوع تلاش می کند متن کامل این مناظره را پس از استخراج و تکمیل عینا" منعکس نماید.

آنچه در زیر مشاهده می فرمائید متن کامل مناظره بین:

 • آقای مهندس فرید حریری از سندیکای صنعت آسانسور و پله برقی و
 • آقای مهندس سیدمهدی طباطبایی از اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسائل الکترومکانیکی تهران است:

قبل از ورود به مناظره قسم یاد کنند که جز به منافع صنعت و صنف و رشد وتعالی آن سخنی نگویند و به هیچ عنوان منافع شخصی را دخیل نکنند و به من کاراموز در این مناظره یاد بدهند

که گفتگوی دو مدیر ارشد صنعت آسانسور و پله برقی در چه سطحی از گفتمان عادلانه دلسوزانه واقع گرایانه و بدور از فرافکنی و مودبانه است

ابتدا جناب حریری به رسم پیشکسوتی اقای حریری بسم الله

Hariri Farid:

با عرض معذرت از تا خیر

FARHAD.. saki:

قسم یاد کن لطفا

Hariri Farid:

من گردنم را به آنچه میگویم گرو میگذارم.

FARHAD.. saki:

و بخدا قسم میخوری جناب طباطبایی شما نیز قسم یاد کن لطفا

Hariri Farid:

ذمتی بما اقول رهینه و انا به زعیم، بله قسم یاد میکنم

FARHAD.. saki:

یا علی شروع کنید

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

ضمن عرض سلام خدمت جناب آقای مهندس حریری و دیگر همکاران ناظر بنده از خدا می خواهم ، که کمک کند در این مدت از دایره حق و حقیقت خارج نشوم و قسم می خورم

FARHAD.. saki:

درود بر شما شروع میکنیم جناب طباطبایی بفرما شما خیلیم منتظر موندید

Hariri Farid:

اجازه دهید ابتدا سلام عرض کنم سلام خدمت همه دوستان عزیزان سروران و همکاران و همچنین آقای طباطبایی که در خدمتشان هستیم. در ابتدا از خداوند متعال شرح صدر،  گشایش در کار و روان شدن بیانم رو خواستارم.

 ای خدای پاک و بی انباز و یار

 دست گیر و جرم ما را درگذار

 گر خطا گفتیم اصلاحش تو کن

 مصلحی تو ای تو سلطان سخن

 کیمیا داری که تبدیلش کنی

 گرچه جوی خون بود نیلش کنی

اینچنین میناگری ها کار توست

وینچنین اکسیرها ز اسرار تست

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

آقای حریری بنده چند بار با شما درباره اتحادیه کشوری صحبت کردم و شما فرمودید، به اتحادیه کشوری اعتقاد ندارید! می تونم بپرسم چی شد؟ که تغییر عقیده دادید ؟

Hariri Farid:

بنده برخلاف آنچه در گروه توسط برخی از دوستان گفتگوی امشب به مبارزه یا دوئل و از این قبیل تشبیه شد،  در ابتدا تلاش می کنم بیشتر فصل مشترک ها و منافع و مصالح مشترک رو پیدا کنم تا از انجا شروع کنیم و بتوانیم سریعتر به نتیجه برسیم.

لذا فکر می کنم اگر نام ان را بجای مناظره، همفکری هم اندیشی بگذاریم بسیار بهتر باشد. خواهشم انست که صحبتها در محدوده اتحادیه و منافع جمعی باشد و به مسایل شخصی کشیده نشود.

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

احسنت

FARHAD.. saki:

جناب حریری سوال را پاسخ بدهید

Hariri Farid:

جناب طباطبایی اجازه دهید ابتدا فصل مشترکها را پیدا کنیم و از یک نقطه مشترک شروع کنیم

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

به من اجازه دادند که  سوال رو شروع کنم

FARHAD.. saki:

گروه در ید شما دو بزرگواره من هم فعلا تایپی نمیکنم

Hariri Farid:

جناب طباطبایی در بین مطالبتون دیدم که نوشته بودید صددرصد با اتحادیه مستقل آسانسور و پله برقی موافق هستید، خوب این جای خوشوقتی و خوشحالی است و میتونه پایه همفکری ما قرار بگیرد و نیازی نیست ما درباره لزوم و ضرورت داشتن اتحادیه تخصصی و مستقل با شما صحبتی بکنیم.  آیا به تازگی به این نتیجه رسیدید یا از گذشته به این مطلب ایمان و اعتقاد داشتید؟ .

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

مگر این را شما نمی دانستید؟

Hariri Farid:

خیر زمان تغییر را نمیدانم

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

در تمام نوشته هایم به داشتن اتحادیه آسانسور در شهر و استانها، اشاره کرده ام

و به نظرم شما هم تحت تاثیر تبلیغات کذب قرار گرفتید این مسئله را چندین بار در دفترتان گفتم، در حضور آقای رجایی و مرحوم حاج اکبر بیات رحمت الله علیه

Hariri Farid:

درست خاطرم هست که  پیشنهاد تشکیل اتحادیه مستقل رو به شما دادم و شما گفتید که بیایید در انتخابات هیئت مدیره اتحادیه موجود شرکت کنید و این اتحادیه را به دست بگیریم. در آن موقع تا جایی که یادم هست فقط در شهر تهران ۳۰۰ نفر عضو دارای پروانه کسب در رسته آسانسور رو داشتیم.  در اون موقع اتحادیه مکانیک با با استناد به مصوبه دولت مبنی بر کاهش تعداد  اتحادیه ها و ادغام اتحادیه های همگن با این کار مخالفت می‌کردند و ان را غیر قانونی میدانستند و حتی به صراحت میگفتند که شما می‌خواهید گوشت لخم را از ما بکنید.

 بنابراین شواهد و قرائن و عملکرد شما در دوره‌ای که در مصدر دبیری اتحادیه الکترومکانیک بودید و همچنین نامه نگاریها و سنگ اندازیهای دوستان دیگر در اتحادیه های همگن برای عدم تشکیل اتحادیه مستقل و تخصصی خلاف این مطلب رو نشان می دهد.

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

شما به من فرمودید بخاطر اینکه بزرگترهای این صنعت با نظرم موافق نبودند سکوت کردم این نوع قضاوت ! با قسمی که در ابتدا خوردید! در تناقض است برادر

Hariri Farid:

فکر می‌کنم چندین سال هست که استان تهران به حد نصاب ۳۰۰  عضو برای تشکیل اتحادیه مستقل استانی رسیده ولی در این مدت هیچ تلاشی برای استقلال از طرف شما و همکاران دیگری که در اتحادیه های همگن هستند دیده نشده است.

 ولی اگر اکنون هم شما واقعاً به این نتیجه رسیده باشید که نیاز مبرم به تشکیل اتحادیه مستقل  برای آسانسور هست،  باز هم جای شکرش باقیست. من فکر میکنم بابت این تاخیر و خسارات و ندانم کاری های این اتحادیه های همگن در این موارد باید جبران کرد

Hariri Farid:

پس تمام این مدت که در مصدر دبیری اتحادیه همگن بودید با کاری که میکردید خودتان هم مخالف بودید؟

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

بنده به شما و جناب قیصری و تعدادی از دوستان دیگر گفتم بنده بخاطر معذوریتها این کار را نمی کنم اما این حق آسانسوریهای تهران است و شما پیش قدم  شوید بنده نمی توانم بر روی وجدانم پا گذاشته و در حالیکه حاج آقا ایلخانی به بنده اعتماد کرده، و تمام امورات رسته آسانسور را به بنده واگذاشته، سردمدار تفکیک اتحادیه باشم این پیشنهاد رو به آقای ابریشمی هم دادم

Hariri Farid:

جناب طباطبایی برای اینکه از یک نقطه مشترک‌ شروع کنیم به صراحت اکنون بفرمایید با اتحادیه مستقل نه همگن موافق هستید؟

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

بله، حتما

Hariri Farid:

بنده چنین پیشنهادی را بیادم نیست ولی اکنون بفرمایید

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

اما با اتحادیه کشوری آسانسور قبل از تشکیل چندین اتحادیه شهری یا استانی صد در صد مخالفم شما مخالفت قبلی تان با اتحادیه کشوری را هم فراموش کردید ؟؟!!

Hariri Farid:

بسیار خوب قبول تا بحال در معذوریت آقای ایلخانی بودید حال میرسیم به استانی یا کشوری

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

استانی

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

در شهر بزرگ تهران با اتحادیه شهر تهران، یعنی شمیران، تهران و شهر ری موافقم و اگر اجازه ندادن بقیه استان مانند ورامین، فیروزکوه و ... را هم اضافه کنیم چون در استان تهران بیش از 30 درصد آسانسورهای کشور نصب می شود و کنترل آن خیلی سخت است با پیگیری های این چند سال تعداد اعضا از مرز 500 نفر هم گذشت و این نتیجه زحمت دوستانی است که علیرغم بی مهری ها، انگ ها و تهمت ها در اتحادیه تهران زحمت کشیدند و این نصاب رو بدست آوردند

 که از خداوند برای همه این بزرگواران، جزای خیر و اجر کریم، مسئلت می نمایم

Hariri Farid:

خیر اجازه دهید، بنده در اولین جلسه ای که در سندیکا برای اتحادیه کشوری با حضور بزرگان صنعت تشکیل شد بعنوان  تنها مخالف انتقاد کردم و پیشنهاد اتحادیه استانی را دادم و در همین گروه هم بعد از آن نظراتم را شفاف گفتم، ولی بر خلاف شما که میفرمایید تقیه کردید، به صراحت با اتحادیه مستقل موافقت کردم.

دلیل بنده برای انتقاد از اتحادیه کشوری در آن جلسه تمرکز قدرت و عدم امکان خدمات رسانی در کل کشور فقط نوسط 7 نفر در مرکز بود، و هنوز هم این مساله باقی است و با تشکیل دفاتر اتحادیه در استانها و انتخاب مدیران ان توسط اعضای همان استان ان نقیصه قابل رفع است.

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

در سال 91  در اتحادیه تهران 60 نفر عضو آسانسوری وجود داشت اما اکنون رسته اصلی اتحادیه، رسته آسانسور است احسنت به شما

Hariri Farid:

در مقابل دوستان هم نظراتشان را درباره  مزایا اتحادیه کشگری گفتند بنده هم قانع شدم که در حال حاضر تنها راه سریع برای تشکیل اتحادیه مستقل همین مجوزی است که برای اتحادیه کشوری صادر شده است.

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

بنده به عنوان یک عضو هیات مدیره اتحادیه تهران، مسئول بودم که تا حد توانم به همکارانم خدمت کنم چون فرصت 4 ساله، به سرعت تمام می شود هم اکنون سه سال و چهار ماه گذشته و 8 ماه دیگر انتخابات مجدد اتحادیه است پس خواهش می کنم منصف باشید و زحمت دیگران را بی اجر نکنید می تونم بپرسم مسئول دفاتر استانی، چگونه انتخاب می شود

Hariri Farid:

در مقابل این تنها نقیصه اتحادیه کشوری،  اتحادیه کشوری مقابل اتحادیه های همگن و حتی استانی مزایای بسیاری دارد اول انکه دست به نقد است در صورتی که اتحادیه های استانی بر اساس مصوبه هیات عالی نظارت مبنی بر کاهش تعداد اتحادیه ها و ادغام انها بسیار تشکیل انها بعید است گ در بسیاری از استانها هم حد نصاب لازم را ندارد بله با انتخابات داخل هر استان مدیرانشان مشخص میشود مانند اتحادیه گازهای طبی پس از انتخابات غير رسمي در هر استان و معرفي افراد مورد قبول خودشان هيات مديره به اون افراد حكم قانوني ميدهد،

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

آقای حریری بزرگواربر اساس تجربه این چند سال، تعدادي از فرمول‌هاي بكار گرفته شده !

 برای دستکاری کردن نگرش و رفتار صنفي همکاران اسانسوري را که در این چند سال مشاهده كرده ام را خدمتتان عرض می کنم فرمول اول فرمول  «راه بنداز، جا بنداز» به نقل از آقای ابریشمی طبق این فرمول، برای اجرای کاری که از طرق ‌رسمی و قانوني قابل تحقق نیست و بيم ناكامي ان مي رود! و ممکن است به بن‌بست بینجامد از اين فرمول استفاده مي شود

طبق اين فرمول ابتدا باید آن كار را بي سر و صدا و بصورت چراغ خاموش و بدون اطلاع بقيه مسئولين و اعضاء انجام  دهند و بعد از ثبت همگان را در برابر کار انجام‌شده قرار گیرند و با آن کنار آیند مانند؛ تاسیس سندیکا تهران تأسيس تعاوني!!! انتخابات اتحادیه کشوری و ...در این حالت ‌‌اگر فرد دارای پست و مقام باشد به نیت او شک نمی‌کنند و حتی برغم ناراحتی اولیه، ‌بانی طرح مؤاخذه نمی‌شد و طرح تحقق می‌یابد و چنانکه بعینه دیده‌ام، ممکن است بعداً مورد تقدیر نیز قرار گیرند. این فرمول برای «خواص» قابل تحقق است؛ و هر چه مقام فرد بالاتر باشد،

 اجرای موفق این فرمول برایش سهل‌تر است.

Hariri Farid:

این مطلب جزو مطالبات بنده بوده و هست

Abrishami Abbas:

لطفاً از من نقل قول نفرمایید

Hariri Farid:

اجازه دهید وارد این مقوله نشویم چون ربطی به اتحادیه ندارد و فرافکنی است، تشکیل تعاونی جزو وضایف و اهداف سندیکاست

FARHAD.. saki:

دوستان دوستان اسم فرد,دیگر اینگونه نباید بکار برود حقوق قانونی افراد حفظ شود والا اونم میخواد جواب بده بعد مناظره اصلا خراب میشه اون پست را پاک میکنم  جسارته ببخشید

ادامه مطلب... بفرمایید

Hariri Farid:

پس اگر شما هم با اتحادیه مستقل موافق هستید، همانگونه که خود شما هم کاندید اتحاذیه کشوری شدید، اجازه دهید این اتحادیه مستقل که دوستان برای گرفتن مجوز ان سالها زحمت کشیده اند، شکل گرفته سپس در استانها انتخابات داخلی برگزار و اخنیارات مربوطه به ایشان تفویض شود. برای این کار میتوان ضمانت های لازم را نیز اخذ کرد. انتخابات اتحادیه کشوری چراغ خاموش نبوده وگرنه شما کاندید نمیشدید و اتحادیه های همگن مقصر اصلی در اطلاع رسانی غیرشفاشان در این موضوع هستند

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

شما این حرف را باور کردید؟ الان 8 سال است که با لطایف الحیل سعی می کنند که اعضا پروانه کسب نگیرند و حق رای نداشته باشند!! به همه همکارا می گویند ما صنعت هستیم و صنف نیستیم و لازم نیست عضو اتحادیه شوید و برای همه در همه شهرستانها گرفتاری ایجاد کرده اند

 ولی خودشان، خیلی سریع در سال 89 و 90 عضو اتحادیه شدند با این بهانه که در حال تشکیل اتحادیه کشوری هستیم

جلوی تشکیل 5 اتحادیه استانی را گرفته اند آقای امانت گفتند: چون مجوز کشوری را دادیم، دیگر نمی توانیم مجوز استانی دهیم در صورتی می توانیم اجازه تشکیل اتحادیه استانی را بدهیم که اتحادیه کشوری کنسل شود تو رو خدا صحت این حرف من رو از اعضای شهرستانی بپرسید

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

اصلا همچین قانونی نداریم روسای دفاتر استانی توسط هیات مدیره اتحادیه کشوری انتخاب می شوند اگر شما دستورالعمل نحوه انتخاب مسئول دفاتر شهرستانها را برای اعضای محترم گروه بفرمایید، ممنون می شوم

J-Alimohamadi:

جناب آقاي ساكي بعضي از دوستان در پي وي بنده اصرار به  پرسش سوال خود دارند

لطفاً زماني هم براي پاسخ به اين سوالات در نظر گرفته شود

FARHAD.. saki:

چشم انتهای مناظره

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

اگر انتخابات غیر رسمی انجام نشد؟؟ و یک عضو نامعتبر را به عنوان مسئول دفتر مشهد معرفی کردند شما چطور بصورت قانونی هیات مدیره اتحادیه کشوری را از این کار ناشایست، منع می کنید؟؟؟

Hariri Farid:

اگر در طول این چند سال که در مصدر بودید و حداقل استان تهران را میدانستید به حد نصاب لازم برای مستقل شدن رسیده اقدام میکردید، از شما قابل پذیرش بود، در حالی که اتحادیه های همگن منجمله اتحادیه الکترومکانیک تهران بارها به بهانه اای مختلف منجمله نظر هیات نظارت بر ادغام اتحادیه ها این مستقل شدن را غیر قانونی دانسته اند.

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

شما چرا اقدام نکردید؟؟؟ سندیکا چرا برای اتحادیه تهران  اقدام نکرد ؟؟؟چرا آقای ایکس که پاشنه هیات عالی نظارت را در آورد تا مجوز کشوری را بگیرد!!!

 اقدام نکرد؟؟چرا اینقدر بی انصافید؟؟

Hariri Farid:

خوب حالا شد. این سوال در مَسیر درست است، باید از کاندیداها تعهد کتبی و ضمانت لازم  گرفته شود که پس از انتخاب حتما اقدام به برگزاری اتخابات در استانهایی که مثلا حداقل 20 نفر  عضو دارند انجام و هر انکه انتخاب کردند را بعنوان مدیران ان دفتر پذیرفته و موارد مربوط به خودشان را تفویض میکنند.

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

در این مدت سه سال و چهار ماهی که در اتحادیه انجام وظیفه کردم کارهای زیادی انجام داده ام

که در طی ده سال مبارزه فرسایشی سندیکا با اتحادیه تهران، هیچگاه انجام نشده بود ضمانت اجرایی این تعهد چیست ؟؟

Hariri Farid:

برای اینکه اکثر بزرگان در سندیکا معتقد به ان هستند که اتحادیه کشوری جامعیت و کاربرد بیشتر دارد و لذا تلاششان ان بوده است که نه فقط برای تهران بلکه برای کل کشور اعضا را از دست اتحادیه های همگن و غیر تخصصی رها کنند. فقط بفکر خودشان نبودند.

چندین ضمانت حداقل کاندیداهای گروه مدیران همگی استعفا نامه خودشان را در صورت عدم  اچرای این بند از تعهدنامه به معتمدین صنف داده اند که در صورت عدم اجرا مستعفی شناخته شوند دوم ضمانت مالی هم اماده هستند بدهند سوم همانگونه که در ابتدا عرض کردم من هم گردنم را برای گفتارم گرو میگذارم و خدا را بر این مطلب شاهد میگیرم.

Ghenaatjoo Hamid:

مجری محترم جناب ساکی حواستون به تایم هست؟

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

این حالت قیم مابانه 20 سال است که در سندیکا وجود دارد یک عده انگشت شمار !! که بعضا در دوران بازنشستگی هستند برای همه نقشه می کشند و برای همه نسخه می پیچند!! تو رو خدا دست از سر استانهای دیگر بر دارید شما صنعت آسانسور تهران را آباد کنید بذارید همکاران شهرستانی ، از کار شما الگو برداری کنند و خودشان، مشکلات خودشان را حل کنند

Hariri Farid:

جناب طباطبایی بهت. است درباره موضوع صحبت کنیم. شعارها و فرافکنی شروع شد

FARHAD.. saki:

فقط 10 دقیق وقت باقیست و در پایان اعضا میتوانند از این دو بزرگوار سوال کنند اخر کار نفرمایید وقت و نمیدانستیماعلام کردم 10 دقیقه

Hariri Farid:

ولی چون گفنید، ناچار هستم خدمتتان عرض کنم، شما هرگاه دست از سر این اعضا در تهران برداشتید میتوانید سنگ استانها را به سینه بزنید.

FARHAD.. saki:

اقا صبر کنید بعد از 10 دقیقه سوال کنید

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

آقای حریری این شعار نیست واقعیت است همکاران ما در خرج زندگیشان مانده اند! سه، چهار سال است که اتحادیه تهران فعال شده! سندیکای تهران در 15 سال قبل آن که هیچ مزاحمی در هیچ کجای ایران نداشت؟؟

چکار کرد؟؟ شما فکر می کنید اگر همکاران آسانسوری از سندیکا و هیات مدیره آن در ادوار گذشته راضی بودند!!! شما با عدم حضور اعضاء در اولین مجمع، مواجه می شدید،

Ghenaatjoo Hamid:

تا ساعت ۲۱:۳۵ زمان گفتمان ادامه خواهد داشت

FARHAD.. saki:

در واقع سخن پایانی را بفرمایید یا هر مطلب در حول همین مناظره

Hariri Farid:

شما درباره عملکرد سندیکا کاملا بی انصاف هستید در صورتی که هنوز بنده هیچ انتفادی از عملکردتان در اتحادیه نکرده ام. سندیکا معتقد به اتحادیه کشوری بوده و هست این شما هستید که بعد از مجوزی کشوری بانگ استانی را براورده اید و هیچ وقت هم هیچ قدمی در این راه برنداشته اید

FARHAD.. saki:

10 دقیقه به زمان اضافه گردید 21:45

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

آقای حریری شما یک بازرگان هستی از شما یک سوال دارم آیا اگر به خواهید یک کار جدید شروع کنید یا یک کالای جدید را وارد کارتان کنید؟؟ از کم شروع می کنید؟ یا تمام سرمایه تان را یکجا در آن کار مبهم و نا شناخته حتما از کم شروع می کنید مگر اینکه سرمایه از خودتان نباشد و ریسک تصمیم شما را دیگران بپذیرند توصیه بنده اینست که از اتحادیه های استانی شروع کنیم و انشالله بعد از مدتی، برای هماهنگی های بیشتر، از بین منتخبین شهرهای دیگر، اتحادیه کشوری را تشکیل دهیم

Hariri Farid:

اگر هم به فرض محال، فرض کنیم که حرف شما صحیح است و سندیکا هیچ کاری در این 15 سال نکرده و تمام این استانداردها خود بخود خلق و اجرا شده اند، حداقل مانند انحادیه ی همگن سیم پیچ این مقدار اذیت و ازار به اعضا و این همه ندانم کاری نکرده اند. اختلاط بالابر و آسانسور

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

آقای محترم من نگفتم هیچ کاری نکرده ؟؟ گفتم آن وقت که همه کاره بود چه کار کرده که اکنون جایگاه خود را از دست داده؟؟؟

FARHAD.. saki:

الان صحبت سندیکا نیست به اصل بپردازیم

Hariri Farid:

ما در کارمان هر دو روش از بالابه پایین و از پایین به بالا داریم، برای مسایل قانونی، نظارتی و حکومتی مثل اتحادیه که یک نهاد قانونی است از بالا به پایین برذی ذیجاد وحدت رویه، به شرط انکه تا سطوح پایین ادامه یابد بسیار بهتر است. اگر اتحادیه کشوری بهمراه دفاتر استانی تشکیل شو. بسیار صنف ما میتوتاند بهتر از منافع اعضا در تمام کشور دفاع کند.

FARHAD.. saki

فقط مهندس حریری اقای طباطبایی تایپ کنند,لطفا فقط 5 دقیقه پایانی

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

اتحادیه تهران به لطف خداوند و یاری همه همکاران از جمله جناب مهندس حریری «خانه مهارت‌ آسانسور» را از ابتدای سال 1395 با تجهیزات کامل آموزشی و تدوین 18 استاندارد با مجوز اداره کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان تهران راه‌اندازی کرده و تاکنون به بیش از 700 نفر از نصابان و سرویسکاران صنف آسانسور مدرک بین الملی مهارت آسانسور داده است. خانه مهارت، مجهزترين آموزشگاه در صنعت آسانسور و پله برقی به شمار مي‌آید. داوطلبان پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و قبولی در آزمون، مدرک معتبر فنی‌و‌حرفه‌ای دریافت کنند. این مدرک مهارتی قابل ترجمه در دارالترجمه رسمی است و در تمام دنیا معتبر است اگر تنها خدمت رئیس اتحادیه تهران جناب حاج آقا ایلخانی حمایت بی دریغ از این خدمت آموزشی باشد و پرداخت مبالغ زیاد در جهت ادامه فعالیت این کار حسنه باشد کافیست و خدا می داند در این مدت، چقدر این پیرمرد اهل عمل ، برای اینکار زحمت کشید

امیدوارم خداوند به ایشان و همه زحمت کشان این صنف، اجر عطا فرماید

FARHAD.. saki:

فقط 5 دقیقه پایانی

Hariri Farid:

بخصوص برای صنف ما که معمولا شرکتهای طراحی و مونتاژ در چند نقطه از تهران و یا حتی در شهرستان فعالیت کند، حال فکر کنید در شمیرانات باید عضو یک اتحادیه همگن باشد و در شهر ری از یک اتحادیه دیگر، در قم یک رویه در مشهد چیز دیگر، چنانچه تا کنون بوده است

 

FARHAD.. saki:

جناب حریری جناب طباطبایی سخن پایانی

Nasiri Hosein:

جناب مهندس حریری وطبا طبایی یک سوال از محضر هردو بزرگوار دارم آیا حاضرید مقبولیت هردو نفر شمارا در گروه مدیران به نظر سنجی بگذاریم فکرکنم همه عزیزان میدانند که بنده از گروه دوستان در این گروه حضور دارم وبا افتخار از گروه دوستان وبی طرف هستم از جناب قیصری عزیز میخواهم در صورت اجازه این عزیزان مقبولیتشان را به نظر سنجی بگذارند

Hariri Farid:

بنابر این من پیشنهاد میکنم شما هم با قوت در این انتخابات بعنوان کاندید شرکت کنید و اجازه دهید پس از سالها تلاش، این ارزوی چندین ساله همکاران تحقق یابد و سپس در استانها دفاتر اختصاصی با اختیارات کافی

FARHAD.. saki:

بزرگواران ساعت تمدید شود؟؟ جناب حریری,جناب طباطبایی بله,یا خیر؟؟ سوال از اون دو بزرگواره بله یا خیر والا تایم تمام است

Hariri Farid:

خانه مهارت چه ربطی به بحث ما دارد آقای طباطبایی شما خانه مهارت را با پول و سرمایه اعضای آسانسوری راه اندازی کردید ولی پز ان را اتحادیه اکترومکانیک داد و در نهایت بجای آموزش مشغول امتحان گرفتن و مدرک فروشی، کارت طلایی و نقره ای

FARHAD.. saki:

تا ساعت21:55 تمدید و اخرین تمدید ان شاالله

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

اگر جای شما بودم به عنوان عضو هیات مدیره سندیکا یکبار حقیقت را به همه دوستداران سندیکا می گفتم که؛ تمام اختیارات در حوزه صدور گواهی های صلاحیت فنی و تخصصی آسانسور به عهده اتحادیه های صنفی ه و دیگر تشکلها از جمله سندیکا به موجب قانون هیچگونه اختیاری در خصوص  صدور پروانه کسب  ندارند !!!! به موجب قانون نظام صنفی ،اتحادیه ها در برخی موارد به نیابت از دولت وظایفی دارند تنها مرجع صدور پروانه کسب در حوره آسانسور و پله برقی در تهران، اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترو مکانیکی ه و مراجعه فروشندگان و نصابان و تعمیرکاران این حوزه به این اتحادیه برای کسب پروانه فعالیت الزامی است و سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی دیگر نمی تواند از عدم آگاهی همکاران استفاده کند و آنان را مجبور به عضویت در اتاق بازرگانی نماید چرا که 95 درصد از اعضای سندیکا ، اصلا بازرگاند نیستند! اما باید باج خود را به اتاق بازرگانی بدهند سندیکا تنها می تواند از فعالین این صنف  در بخش تولیدات صنعتی  حمایت های عمومی نماید همین !!!!

FARHAD.. saki:

بزرگوارن فقط حول اتحادیه با سندیکا و الباقی فعلا کاری نداریم انتخابات موضوع مناظره اتحادیه کشوری است

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

آیا به قسمی که در ابتدا خوردید؟؟؟ هنوز پایبند هستید؟؟ و یا با توجیه اینکه زمان تمدید شده و قسم من برای گذشته بود؟؟ کذب می گویید؟؟ شما می توانید ثابت کنید ؟؟؟ که در خانه مهارت مدرک فروشی انجام شده ؟؟؟ حاشا و کلا از این نوع سخن واقعا برای خودم متاسفم

FARHAD.. saki:

قسم تا پایان مناظره پا برجاست و نباید از قسم هیچ بزرگواری خارج شود,یا فراموش کند

Hariri Farid  :

آسانسور تا زمان دریافت استاندارد بعنوان تولید و کالای در حال ساخت محسوب میشود و جزو صنعت است و درست است، زمان خدمات تعمیر و نگهداری در حیطه اصناف قرار کیگیرد و به همین‌ دلیل و حساسیتش نیاز به یک اتحادیه تخصصی دارد.

FARHAD.. saki:

4 دقیقه پایانی و دیگر تمدید نمیشود

Gheysari گروه یک دوست:

از طرفین مناظره خواهشمندم به موضوع اتحادیه کشوری بپردازند

FARHAD.. saki:

در پایان هر دو بزرگوار موظف هستند با احترام به اعضا ک نشستن و مناظره را دنبال کردن بمانند و سوال اعضا را پاسخ بدهند و احترام را به اعضا اینگونه نشان بدهند اعضا هم باید با رعایت شان مدیران گفتگو و سوال کنند

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

چرا به اعضایی که سالهای سال پول به سندیکا دادند و به گفته یکی از اعضای هیات مدیره در سال 96 ، بیش از یک میلیارد تومان خرج داشته چه دخلی به اعضاء داشته ؟؟ چرا نمی گویید که سندیکاها در حوزه های صنفی چه اختیاراتی دارند؟ به موجب قانون ،وزارت صنعت، معدن و تجارت وظیفه صدور  پروانه کسب  به  عهده اتحادیه‌ها ست. سندیکاها، انجمن‌ها و فراکسیون‌ها و  تشکل‌های عدیده دیگری که به‌وجود می‌آیند و مرجع ثبت‌شان مثل سندیکاها ممکن است در اتاق بازرگانی یا در وزارت کار باشد. آنها نمی‌توانند مجوز فعالیت  صادر کنند!!!!!! آنها نمی توانند جلوی کسب کسی را بگیرند آنها به‌نوعی دور هم جمع شدند تا سخنگوی حمایت از اعضایشان باشند یعنی انتظارات صنفی و تخصصی خودشان را به مراجع ذی‌ربط برسانند یا کارهای علمی انجام دهند. پس آنها هیچ مرجع قانونی به عنوان صادرکننده هیچ گونه فعالیتی نیستند. مکاتبات، نامه‌ها و حرف‌های آنها صرفا جنبه پیشنهادی و مشورتی دارد، ولی به موجب قانون، اتحادیه صنفی جایگاه رسمی دارد. این تفاوت ماهوی بین فعالیت اتحادیه‌های اصناف با سندیکاها یا همه نوع تشکل‌های دیگر است.

 آیا این مطلب را به اعضای سندیکا گفته اید؟؟؟

FARHAD.. saki:

پایان مناظره وقت تمام است اعضا بفرمایید

Nasiri Hosein:

جناب طباطبایی حاضرید درگروه مدیران مقبولیت شما به نظر سنجی گذاشته شود همه عزیزان میدانند من با افتخار از گروه دوستان در این گروه حضور دارم وبی طرف این سوال را پرسیدم از مدیر گروه درصورت اجازه شما میخواهم این نظر سنجی رو انجام دهند

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

ممنونم که حقیقت را بیان کردید

Hariri Farid:

این کارت زرد و طلایی از نظر بنده نوعی مدرک فروشی است.

FARHAD.. saki:

مهندس حریری مهندس طباطبایی ب سوالات اعضا پاسخ بدهید لطفا

Emadin. moslem انجمن شیندلریها:

این شعار ها و بگم بگم ها قبلا هم گفته شده متاسفانه افکار پوپولیستی هنوز وجود دارو

Nasiri Hosein:

جناب طباطبایی حاضرید درگروه مدیران مقبولیت شما به نظر سنجی گذاشته شود همه عزیزان میدانند من با افتخار از گروه دوستان در این گروه حضور دارم وبی طرف این سوال را پرسیدم از مدیر گروه درصورت اجازه شما میخواهم این نظر سنجی رو انجام دهند

Abbas:

یه سوال از دو بزرگ وار دارم شما هر دو کاندید بودید یا هستید چرا این امکان برای ما نبوده وبرای رای گیری دعوت شدیم ایا شرایط خاصی بوده؟

FARHAD.. saki:

مهندس حریری مهندس طباطبایی ب سوالات اعضا پاسخ بدهید لطفا

Ghenaatjoo Hamid:

همکاران محترم سوالات خود را در پی وی جناب قیصری و ساکی ارسال فرمایید و از ارسال در گروه مدیران جدا خودداری نمایید چون با عرض پوزش پاک خواهد شد

Ali Mansouri:

از مدیریت محترم گروه تشکر میکنم ضمنا اگر هر کدام از همکاران که مناظره داشتند به سوالات اعضاء محترم پاسخگو نباشند بسیار سوال برانگیز خواهد بود چون احترام به این بزگواران از هم واجبات است

Hariri Farid:

خیر بنده کاندید نیستم، این ثبت نام برای کاندیداتوری سال قبل انجام شده

Heibati Said:

جناب طباطبايي ، امكانش هست بفرماييد شما از طريقي وارد صنعت آسانسور شديد ؟ و از كجا به اتحاديه تهران راه پيدا كرديد ؟ و حالا سنديكا رو قبول نداريد ؟ آيا شما جهت حفظ منافع اعضا وارد اتحاديه  نشديد ؟ واقعا كه و احسنت به شما ....

tabatabaeiسندیکا یکدوست بلاک:

ممنونم از شما جناب ساکی و از جناب آقای مهندس حریری و همه همکاران بزرگواری که زحمت کشیدند و وقت گذاشتند در ضمن تقاضای دعا برای پدرم که در بیمارستان هستند دارم شب همه همکاران عزیز خوش در پایان اعلام می کنم اگر اکثر همکاران بزرگوارم، در انتخابات تصمیمی غیر از نظر و پیشنهاد بنده بگیرند هیچ ناراحتی و گلایه ای نخواهد بود من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم خواه از سخنم پند گیر، خواه ملال

شهرام مردمی:

سلام

جناب طباطبایی من خاطرم هست از شما هم جهت دفاع از حق و حقوق شرکتهای عضو و پیگیری اتحادیه مستقل اکثریت اعضا در روز رای گیری با چه ذوق و شوقی آمدند و حضرتعالی عضو هیئت مدیره اتحادیه شدید و شما میبایست حامی منافغ شرکتهای آسانسور می بودید و نسبت به ماها تعهد داشتید چطور شد که بعدا حامی منافع جناب ایلخانی شدید این کارو اسمشو چی بگذاریم؟

FARHAD.. saki:

ادمین ها پست ها را دقت کنید. در شان مدیران باشند

Abbas:

چه جوری اطلاع رسانی شده که ما که عضو اتحادیه هستیم بی خبریم

Mohammad.heydarzadeh:

ممنون و خسته نباشید

Ghenaatjoo Hamid:

Razaji:

یه سوال از دو بزرگ وار دارم شما هر دو کاندید بودید یا هستید چرا این امکان برای ما نبوده وبرای رای گیری دعوت شدیم ایا شرایط خاصی بوده؟

علیرضا علیمحمدی:

جناب طباطبایی شما فرمودید آقای زهره وندی را که بهش رای دادیم و وارد اتاق شدند قرار بوده گزارش به اعضا بدهند . ولی خود شما رو کی بهت رای داد و وارد اتحادیه شدی نکنه سیم پیچها میشناختنند و بهت رای دادن شما که با رای و حمایت ما آسانسورچی ها رفتی اتحادیه چه کاری جز پلمپ دفاتر و عضو کردن زورکی اعضا و گرفتن ۳ میلیون تومان از هر عضو آیا کار مثبتی برای اعضا انجام داده اید

Ghenaatjoo Hamid:

Nasiri Hosein:

جناب طباطبایی حاضرید درگروه مدیران مقبولیت شما به نظر سنجی گذاشته شود همه عزیزان میدانند من با افتخار از گروه دوستان در این گروه حضور دارم وبی طرف این سوال را پرسیدم از مدیر گروه درصورت اجازه شما میخواهم این نظر سنجی رو انجام دهند

علی ابراهیمی .:

سلام

کارت زرد و نقره ای با هماهنگی سازمان صنایع صادر میگردد.

Nasiri Hosein:

ممکن جواب نگرفتم جناب ساکی

طهماسب زارعى:

شما وكيل وصى استانهاى ديگريد يا پدر همكاران ديگر استانها ؟!

FARHAD.. saki:

خواهش میکنم اقای طباطبایی ان شاالله ک پدر بزرگوارتان سلامتی بدست بیاورند و دل شما شاد گردد لطفا سوالهای اعضا را هم پاسخ بدهید ک اعضا خیلی منتظر ماندن مرسی

خاوری:

درواقع وظیفه اتحادیه الکترو ومکانیک بود ولی آنها چون نمیخواستند انجام بشه به کسی نگفتن

Mohammad.heydarzadeh:

به نظر بنده اتحادیه کشوری و در نهایت اتحادیه استانی خیلی می ارزه به اینکه زیر یوق اتحادیه نامربوط باشیم

ق . بهرنگ:

با عرض سلام و خسته نباشید به دو بزرگوار . بنده سوالم این است . استانهایی که به حدونصاب تشکیل  اتحادیه استانی نمی رسند ایا باید همیشه زیر یوخ افراد غیر متخصص جون بکنند ؟ ولی حداقلش اینه که اگر اتحادیه کشوری تشکیل شود از جنس خود همه اعضا در کشور میباشد اگر دوستان هئیت مدیره اتحادیه کشوری برای پیش برد اهداف صنف قدمی بر دارند به نفع تمام اعضا در جا جای ایران خواهد بود

Abrishami Abbas:

خداوند پدرتان را شفا دهد - آقای طباطبایی آیا به تخلفاتی که در اتحادیه تحت مدیریت شما اتفاق می افتد هم همین جا پاسخ می دهید

Gheysari گروه یک دوست:

دوستان عزیز خواهشمندم سوالات شائبه توهین نداشته باشند

Arash Ghanbari:

سلام وشب بخير

اينجانب بنوبع خودم ازهردو بزرگواربراي اين مناظره و وقتي كه گذاشتن كمال تشكررادارم

آسانسورآريانا قنبري اصفهان

Hariri Farid:

دوست عزیز بنده مسوول ثبت نام نبوده ام و نیستم ولی در روزنامه انهم طبق تشریفاتی که در قانون اصناف دیده شده اطلاع رسانی شده است.

FARHAD.. saki:

چرا از اقای حریری سوال نمیکنید؟؟؟

Hadi Ahmadi:

ادمین های محترم گروه ، مگر قرار نیست سوالها فقط در خصوصی برای شما ارسال بشه ؟؟!!

FARHAD.. saki:

خیر

سوال همین جا

خاوری:

شما کاری کردید دم در اتحادیه خرید وفروش کارت نقره‌ای وطلایی صورت بگیرد اگر می‌خواهید ثابت کنم

شیرین زاده:

اتحادیه های همگن تازه از اتحادیه ها تماس میگیرند به اعضا میگن انتخابات اتحادیه کشوری کنسل شده چقدر دروغ برای چی ؟

Ghenaatjoo Hamid:

درود و سپاس از لطف شما برای پدر بزرگوارتان آرزوی سلامتی از درگاه پروردگار متعال مسالت دارم

طهماسب زارعى:

مگر قرار است آسانسور ها را اتحاديه كنترل كند  اتحاديه وظيفه اش كنترل شركتهاى آسانسورى است

FARHAD.. saki:

من گفتن و گفتم

نمیتونم کسی را اجبار کنم

علی ابراهیمی .:

من کاری کردم شما من را میشناسید .؟؟

FARHAD.. saki:

ادمین ها کنترل لطفا

شیرین زاده:

خدا پدر شما و همه بیماران را شفا دهد

شهرام مردمی:

انشالله که هر چه زودتر بهبودی پدر تان را شاهد باشیم

Gheysari گروه یک دوست:

برای سلامتی و شفای عاجل ابوی گرامی دعاگوییم

طهماسب زارعى:

جز هزينه تراشى براى اين ٥٠٠ نفرى كه گفتيد سودى هم داشت مثال بزنيد كه چه قدم مثبتى در راستاى بهبود راهبرد هاى صنعت آسانسور  داشتيد؟

Gheysari گروه یک دوست:

ادمیتهای گرامی لطفا کنترل شود

Emadin. moslem انجمن شیندلریها:

چرا مطلب منو پاک میکنید

FARHAD.. saki:

من بی تقصیرم من ک نباید پاسخ بدهم مطلبت اشکال داشت

Ali Mansouri:

ضمن تشکر از دو همکار که برای روشنگری اذهان همکاران عزیز وقت گذاشتند آروزوی سلامتی برای پدر آقای طباطبائی را ا ز خداوند متعال دارم

Emadin. moslem انجمن شیندلریها:

دیگه تموم شد

Gheysari گروه یک دوست:

آقایان طباطبایی و حریری لطفا پاسخگوی سوالات اعضا باشند

Emadin. moslem انجمن شیندلریها:

من حقیقت گو هستم

شهرام مردمی:

جناب بهرنگ متاسفانه اکثر استانها نصاب لازم را برای تشکیل اتحادیه استانی ندارند.

شهرام مردمی:

جناب بهرنگ متاسفانه اکثر استانها نصاب لازم را برای تشکیل اتحادیه استانی ندارند.

FARHAD.. saki:

در پایان هر دو بزرگوار موظف هستند با احترام به اعضا ک نشستن و مناظره را دنبال کردن بمانند و سوال اعضا را پاسخ بدهند و احترام را به اعضا اینگونه نشان بدهند اعضا هم باید با رعایت "شان "مدیران گفتگو سوال کنند

Mohammad.heydarzadeh:

دوستان دقت کنند که تمام اتحادیه ها از جایی شروع و درنهایت بزرگ و استانی شدند و ریشه دار.و اینک نوبت اتحادیه اسانسوره که مطرح بشه و ریشه دار اجازه بدید که تثبیت بشه

J-Alimohamadi:

درود بر شما جناب آقاي طباطبايي با آرزوي بهبودي و شفا براي پدر بزرگوارتان پرسش همكاران چنانچه پاسخ دهيد باعث خوسندي اينجانب و همكاران خواهد بود،

 آقاي طباطبايي همكاران پرسيدند شما هم با راي همكاران آسانسوري و به ماموريت ايجاد حد انصاب و تشكيل اتحاديه مستقل تعهد داده ايد و به انتخاب همكاران وارد اتحاديه شده ايد، در خصوص ابرازتان كه فرموديت معذوريت داشتيد ، مگر قبل از اينكه به حاج آقا ايلخاني قول بدهيد به همكاران قول و تعهد نداده بوديد و چرا اينجا منافع اعضا را در نظر نگرفته ايد؟ سوال دوم پرسش  شده شما قسم ياد كردي كه حقيقت را بگويي، صادقانه بفرمائيد با چه اهدافي وارد اتحاديه شديد و براي ايجاد استقلال و عملي شدن آن اهداف دقيقاً چه كارهايي انجام داده ايد؟

Abbas:

سلام جناب حریری باشناختی که از شما دارم نیتتان خیر است هم چون مهندس عباس حقیقی که از پیسکسوتان سندیکا بود ولی بعداز ایشان راه به جای دیگری برد چه تظمینی وجود دارد که اتحادیه اسانسور هم این چنین نشود باوجود اشخاصی که کاندید شدن

Emadin. moslem انجمن شیندلریها:

جناب مهندس حریری از اینکه به صورت شفاف سخن گفتید بسیار سپاسگزاریم جناب مهندس طباطبایی از شما هم ممنونیم بعد از گذشت شش سال پس از اولین  انتخابات اتحادیه کشوری تا  امروز که به سوی استقلال میرویم تا نهایت آخر سعی بر جلوگیری نمودید

 و حال میکنم از کاندیداتوری استعفا نمیدی

Mohammad.heydarzadeh:

اتحادیه ها رو هر استان کنترل میکنه و ضررش تو چشم اعضاء همون استان

Gheysari گروه یک دوست:

دوستان عزیز همانطور که آقای مهندس حریری اعلام کردند کاندیداهای مدیران استعفانامه خود را تقدیم هییت حکمیتی کرده اند و متعهد شده اند در صورت انتخاب بعنوان هیئت مدیره اتحادیه کشوری شعبات استانی را با اختیارات کافی و با انتخاب اعضای هر استان راه اندازی نمایند و در غیر اینصورت مستعفی به حساب خواهند آمد .

Hamidi Abedin کلاس بازرسی:

این عالیه آقای طباطبایی آقای حریری سلام مجدد لطفا به سوالات دوستان پاسخ دهید

Gheysari گروه یک دوست:

دوستان اگر انتقادی دارند لطفا رعایت کلام شود

Hamidi Abedin کلاس بازرسی:

دوستان موافق اتحادیه اخطار می دیم گر سوالاتتون از آقای طباطبایی حاوی اهانت باشه حتما پاک میشه

Mohammad.heydarzadeh:

برای دوستان و همکاران من داشتن اتحادیه و اون هم اسانسور و کنترل توسط یکی از خود اقایون باعث افتخاره

FARHAD.. saki:

من هستم و دارم رصد میکنم

Emadin. moslem انجمن شیندلریها:

لطفا این سوگند نامه یا تعهد نامه یا هر چیز دیگر را در گروه قرار دهید

Hariri Farid:

بنده هم از جناب ساکی و آقای طباطبایی که در این همفکری شرکت کردند تشکر میکنم و برای پدر بزرگوار ایشان از خداوند متعال شفای عاجل را خواستارم. بنده از همه دوستان مجدد بابت یک ربع تاخیر اول پوزش می طلبم و همچنین اگر نتوانستم حق مطلب را بخوبی ادا کنم. برای بنده ضرورت داشتن اتحادیه مستقل و تخصصی در این کشور محرز است و از دوستان میخواهم تلاش خود را انجام دهند و به وسوسه برخی سست نشوند ولی بر هر انچه دوستان انتخاب کنند و خداوند متعال مقدر کند راضی و خوشنود هستیم. دست خدا با جماعت

ارزانش . آسانسور آرام:

احسنت...

خاوری:

آیا شما وجدان دارید آیا شما برای همکارانتان ارزش قائل شدید واقعا متاسفم

طهماسب زارعى:

خدا قوت مهندس

Mohammad.heydarzadeh:

بسیار از زحمات شما ممنونیم و امید که ادامه دار بوده و قدردان مسببین این مهم باشند

Gheysari گروه یک دوست:

از آقایان مهندس حریری و مهندس طباطبایی کمال تشکر را داریم . دوستان همگی شاهد مناظره بودید امیدوارم همگی با خردورزی و تدبیر صلاح این صنف را تشخیص دهید

FARHAD.. saki:

خواهش میکنم انجام وظیفه بود امیدوارم ک عدالت را بین شما و اقای طباطبایی رعایت کرده باشم

Hamidi Abedin کلاس بازرسی:

آقای قیصری لطفا با آقای طباطبایی تماس بگیرید و بگید جواب سوالات دوستان رو بدهند چند نفر اومدن  پی وی و بشدت اعتراض کردن که چرا جواب نمی دن

خاوری:

ممنون جناب ساکی

Emadin. moslem انجمن شیندلریها:

مهندس به عنوان شیرینی چقدر تخفیف میدید روی دربها اگر اتحادیه کشوری شکل بگیره

Hamidi Abedin کلاس بازرسی:

لطفا ویرایش کنید

FARHAD.. saki:

شیرینی خوردنی است نه درب

خاوری:

چرا اهانت نکردم دنبال وجدان بودم

Gheysari گروه یک دوست:

ایشون اعلام کردن پدرشون کسالت دارتد و در بینارستان هستن بعید میدونم بتونن پاسخگو باشن

Mohammad.heydarzadeh:

کیفیت دربها خودش شیرینیی

Emadin. moslem انجمن شیندلریها:

ما دلیل مخالفتی که باعث شود صنف ما دچار تزلزل شود یا اینکه همکاران شهرستانی دچار چالش شوند را ندیدیم ولی دیدیم تو اتحادیه الکترو مکانیک چه کارهایی انجام شد

Hariri Farid:

جناب طباطبایی احتمالا بعلت کسالت پدرشان مشغول هستند ولی بنده در ح. توان در خدمت دوستان هستم.

شهرام مردمی:

درود بر شما از حضرتعالی بابت شفاف سازی تقدیر و تشکر مینمایم

Emadin. moslem انجمن شیندلریها:

اون که صد البته ولی بزار تو این هاگیر واگیر یه سنگی تو تاریکی برای اعضا بندازیم

Mohammad.heydarzadeh:

فقط جنابتان قول بدهید که اتحادیه استانی فراموش نشه

Hariri Farid:

جناب عمادین، شیرینی را باید از کاندیداهایی که انتخاب میسوند بگیرید.

FARHAD.. saki:

اقای حریری این سوال را پاسخ بدهید اگر هنوز تشریف دارید

Hamidi Abedin کلاس بازرسی:

نمی شه به جای ایشان هم پاسخ بدید؟

Emadin. moslem انجمن شیندلریها:

اتحادیه کشوری شکل بگیره شبیه شعبه هایی که سندیکا در استانها داشت و آنها کاملا مستقل عمل میکنند همینگونه اتفاق خواهد افتاد

S N:

اقاى طباطبايى سلام شما فرموديد كه ؛ من نميتونم پا روى وجدانم بگذارم و بايد به اقاى ايلخانى وفادار باشم .

١. آيا نبايد به اعضاى سنديكا كه شما را معروف كردند ، وفادار باشيد ؟

٢. يك شخص مهمتر است يا يك صنف ؟

٣ . مگر سكوى پرتاب شما ، همين سنديكا نبوده است ؟

٤. مگر نبايد به قسم نامه سنديكا ، وفادار باشيد ؟

٥. اگر وجدان چيز خوبى است ، چرا زمانى كه پشت به همه اعضا كرديد و رفتيد دبير سنديكا شديد ، به یاران دیرین خودتان کم لطفی کردید ؟

٦.  ....... و صدها سئوال ديگر  ؟؟؟؟؟؟؟ التماس وجدان التماس انصاف

Abbas:

سلام جناب ساکی با تشکر از زحمات شما ولی زمان کم بود وچون اقایون حضور نداشتن نشد سوالات فنی پرسید ولی بازم خسته نباشدسوال ما که بی جواب موند

S.A.Alizade Tabatabai:

لطف کنید متن این سوگندنامه را برای تنویر افکار در گروه قرار بدید .

FARHAD.. saki:

ارادت والله زمان 2 ساعت بود و من گفتم ب سوالات جواب بدهند شاید شرایط وقت بیشتر نداشتن

طهماسب زارعى:

تنها دليل مخالفت با اتحاديه كشورى آقاى طباطبايى فقط طريقه انتخاب مديران اتحاديه استانها بود لاقل بنده اينچنين متوجه شدم

Mohammad.heydarzadeh:

فقط بابت ارامش اعضا در استانها

Hariri Farid:

حتما پس از امضا توسط حکم ها تقدیم میشود.

S.A.Alizade Tabatabai:

ببخشید متوجه نشدم

Hariri Farid:

بله چون در ابتدای بحث ایشان موافقت خود را با تشکیل اتحادیه مستقل و تخصصی اعلام کردند، و در مورد کشوری تنها نحوه انتخاب مدیران دفاتر سوال بود که بنظر من بسادگی قابل حل است. در مقابل احتمال تشکیل اتحادیه های استانی در بسیاری استانها وجود ندارد و باید سالها همچنان‌ درگیر اتحادیه های همگن بمانند، حتی در تهران و شهرهای بزرگ دیگر هم به همان بهانه مصوبه هیات عالی نظارت احتمال عدم تشکیل ان زیاد است

Ghenaatjoo Hamid:

Razaji:

یه سوال از دو بزرگ وار دارم شما هر دو کاندید بودید یا هستید چرا این امکان برای ما نبوده وبرای رای گیری دعوت شدیم ایا شرایط خاصی بوده؟

محمدرضا مظفرپور:

سلام و درود و شب بخیر مجدد خدمت همه اعضا از جنابان آقایان حریری و طباطبایی و ساکی به جهت انجام این جلسه گفت‌و گوی مجازی در فضایی دوستانه و آرام کمال تشکر را دارم همچنین از همه عزیزانی که به سعه صدر در تمام زمان این گفتگو از اظهار نظر و ارسال پیام خودداری نمودند صمیمانه متشکرم. با آرزوی حل بنیادین معضلات صنفی و صنعتی موجود ما_باور_داریم_که_میتوانیم

طهماسب زارعى:

دقيقا همينطور است استانى كه  بايد سالها منتظر شود حداقل  ٢٠ نفر عضو داشته باشد تكليفش چه است؟

FARHAD.. saki:

جناب حریری پاسخ بدهد؟؟

S.A.Alizade Tabatabai:

متن این سوگند نامه در ایجاد انگیزه اعضا نقطه عطفی خواهد بود

تصاویر مرتبط

 با سلام حضور همکاران گرامی
با توجه باینکه مقرر شده بود در حین مناظره دوستان و همکاران عزیز  فقط ناظر و خواننده متن باشند، پس از اتمام مناظره شب گذشته سیل نظرات و پرسشهای گوناگون در قالب کلمات سرازیر شد که بخشی از آن در مقاله فوق آمده و ادامه آن در این بخش (بخش نخست) برای آگاهی همکاران محترم عینا" در زیر منعکس می گردد:

S.A.Alizade Tabatabai:

متن این سوگند نامه در ایجاد انگیزه اعضا نقطه عطفی خواهد بود

Hamidi Abedin کلاس بازرسی:

 خب چیکار کنیم وقتی آقای طباطبایی جواب نمی ده

Ghenaatjoo Hamid:

از دو طرف مناظره پرسیده شده، در صورت امکان

Mohammad gozal:

جناب عابدین مثل اینکه شما باور ندارید پدرشون بیمار هستند و به این موضوع شک دارید

FARHAD.. saki:

برادر سوال از بزرگوار دیگر است چرا یک عزیز دیگر پاسخ بدهد این دیگه چ تعادلی است

Ghenaatjoo Hamid:

Razaji:

یه سوال از دو بزرگ وار دارم شما هر دو کاندید بودید یا هستید چرا این امکان برای ما نبوده وبرای رای گیری دعوت شدیم ایا شرایط خاصی بوده؟

Emadin. moslem انجمن شیندلریها:

من حاظرم جواب بدم من مخالف اتحادیه کشوری هستم سوال کنید

Ghenaatjoo Hamid:

جناب ساکی از دو نفر پرسش شده

Hamidi Abedin کلاس بازرسی:

آقا من چرا باور نداشته باشم انشالله خدا شفاشون بده ولی قبول کنیم که همه ما مشکلات شخصی داریم بنده همین امشب وسط مراسمی داشتم با گوشی ور می رفتم که بارها مورد شماتت جمع قرار گرفتم ولی گفتم کار دارم معذرت

FARHAD.. saki:

بهتر است سخت گیر نباشیم و قبول کنیم بعضی مشکلات با سختی های عام متفاوت است منصف باشیم قدری

Hamidi Abedin کلاس بازرسی:

من مادرم امشب باهام قهر کرد از بس بهم اخطار داد که پسر جان گوشیت رو بردار

خیلی برام سخت بود بخدا

FARHAD.. saki:

عزیزم من تو جاده بودم زدم کنار خانوادم را 3 ساعت کنار جاده نگه داشتم ک بتونم کمکی بکنم اما گاهی خدا نکنه بعضی مشکلات داستانش خیلی بد و سخته بگذریم

Emadin. moslem انجمن شیندلریها:

اتحادیه کشوری سه دفعه فراخوان داد دفعه  اصطلاح چراغ خاموش ک دلیلش این بود که پول اعضا به جای اینکه بره تو یک اتحادیه دیگه بیاد تو اتحادیه آسانسور دفعه اول  با مخالفت گروه دوستان به سرکردگی جناب طباطبایی به دفعه دوم رفت دفعه دوم  که فکر کنم این دفعه بود شایدم سه  یا  چهار بار خلاصه در این مدت زمان فقط سمگ اندازی بود و خیلی هایی که دفعه اول یا دوم ثبت نام کرده بودند از ثبت نام هر دفعه خسته شده بودند برای همین متغیبر  است

Ghenaatjoo Hamid:

همکاران محترم

نیمه شب وقت نیایش و استعانت از درگاه پروردگار متعال است. یادمان نرود

اول برای شفاف بیماران دعا کنیم و از پروردگار برای همه عزیزان سلامتی آرزو نماییم.

برای همه عزیزان آرزوی موفقیت و توفیق در خدمت دارم

Ghenaatjoo Hamid:

همکاران محترم

نیمه شب وقت نیایش و استعانت از درگاه پروردگار متعال است. یادمان نرود اول برای شفاف بیماران دعا کنیم و از پروردگار برای همه عزیزان سلامتی آرزو نماییم. برای همه عزیزان آرزوی موفقیت و توفیق در خدمت دارم

Abrishami Abbas:

سلام

امشب شاهد بودیم که آقای طباطبایی به جای بحث در خصوص اتحادیه کشوری و اتحادیه های همگن موجود به گفتن نقایص سندیکا پرداختند ، سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران در مدت 20 سال گذشته توانسته است آنچه از نظر ساماندهی در توان داشته را با فراز و نشیبهایی به انجام برساند- سوال اینست که دوست عزیز در صورتیکه سندیکا عملکرد مثبتی نداشته چرا در هر ارگانی که سندیکا به عنوان متولی صنعت حضور داشته سعی داشته اید نفوذ کنید و بگویید کارهایی را که سندیکا انجام می دهد را واگذار کنید اتحادیه انجام دهد ، دوست عزیز اگر کارهای سندیکا خوب نیست شما چرا فقط دنبال این موضوع هستید که کارهای سندیکا را کپی نمایید، تاکنون چند موضوع را در راستای وظایف اتحادیه انجام داده اید که از عملکرد سندیکا کپی برداری نکرده باشید ، انصاف داشته باشید و به حق بنویسید کدام یک از مواردی که در اتحادیه انجام دادید در راستای وظایف اتحادیه بود ، طبق قانون یکی از وظایف اتحادیه شناسایی واحدهای غیر مجاز است ولی شما فقط به سراغ واحدهایی رفتید که به موجب داشتن پروانه طراحی و مونتاژ مجاز بودند و اسم و آدرس آنها در سایت سندیکا موجود بود - همکار محترم دوبار در متون از اینجانب نام بردید و مرا شاهد گرفتید که شما متقاضی اتحادیه استانی بوده اید و بعد در سخنان بعدی خودتان را نقض کردید که بدلیل ارتباط دوستانه با رییس اتحادیه به همه افراد این صنعت پشت پا زده اید صادق باشیم

Mohammad gozal:

اونم امشب که شب اول ماه صفر هست

FARHAD.. saki:

اقای حریری پست شما را اشتباه پاک کردم

محمدرضا مظفرپور:

پیام استاد حریری عزیز:

دوستان من خواهش میکنم با توجه به اینکه احتمالا آقای طباطبایی نیستند و نمیتوانند پاسخ بدهند همانگونه ما ا. ایشان میخواستیم دربارا اشخاص دیگر صحبت نشود، درباره ایشان بدون حضورشان مطلبی گفته نشود. ولی بیان دیدگاهها درباره اتحادیه اشکالی ندارد.

Hariri Farid:

من درخواستم این بود پشت سر حرف نزنیم

FARHAD.. saki:

Ok

Ali Mansouri:

سلام جناب مهندس حریری خسته نباشید .

از اینکه از طرف سندیکا وبعنوان نماینده شرکتهای دارای طراحی ومونتاژ و تولید کننده  قبول زحمت کردید به نوبه خودم تشکر میکنم

با توجه به اینکه جنابعالی کاندید هیات مدیره اتحادیه کشوری آسانسور نبودید و تنها جهت شفاف سازی وقت گذاشتید امیدوارم  مورد توجه همکاران گرامی قرار گرفته باشد

ارادتمند منصوری

FARHAD.. saki:

دوستان اجازه میدهید بریم شام بخوریم

طهماسب زارعى:

متن نامه موافقت اتحاديه الكترونيك مشهد با استقلال رسته آسانسور و پله برقي، مورخ ١٨ مهر ٩٧

Gheysari گروه یک دوست:

آمدی جانم بقربانت ولی حالا چرا

Hariri Farid:

چند سوال از طرف دوستان رسیده که اگر اجازه و رخصت دهند یک به یک در اینده در حد بضاعت خود، جواب خواهم داد.

FARHAD.. saki:

مهندس جان شما لطفا بزارید برای یک شب دیگه

باسلام

آنچه در زیر مشاهده می فرمائید  نظر آقای سیدمهدی طباطبایی است و پورتال پارس لیفت بر اساس رسالت خود جهت آگاهی همکاران گرامی عینا منعکس می نماید؛

آيا معماي اتحاديه كشوري !!!
با شام دادن، حل مي شود؟

پس از اينكه انتخابات اتحاديه كشوري اسانسور با عدم اقبال عمومي همكاران اسانسوري در تهران و استانهاي مختلف روبرو شد!
و تعداد راي دهندگان حاضر در پاي صندوق ها به نصاب نرسيد!

روز سه شنبه ٢٤ مهر، براي برگزاري نوبت دوم انتخابات اتحاديه كشوري اسانسور، مشخص گرديد!

از آنجا كه؛ به احتمال بسيار زياد!
مشاركت حداقلي، باعث به نصاب نرسيدن اين دور  نيز خواهد شد

انجام اقداماتي غیر معمول،
از سوی برخی از کاندیداها،
جهت جلوگيري از به هدر رفتن سرمايه گذاري انجام شده!
و مجاب کردن همکاران به شرکت در این دور !

دقت بيشتر همکاران را طلب می کند

گويا ، ديشب یکی از نامزدهاي اصفهاني، مبادرت به دادن شام در هتل كرده و این دو روز باقیمانده
در تهران و مشهد و ... از اين نوع ضيافت ها برقرار است!

مشاهده این حد از احساس تکلیف و شوق خدمت به هم صنفي ها و پرداخت مخارج شام‌!
در اين شرايط اقتصادي!
حس تعجب و كنجكاوي هر عاقلي را بر مي انگيزد!

مگر در اتحاديه كشوري آسانسور چه خبر است؟

اين گونه خاصه خرجي،
توسط كانديداهاي محترم كه ؛
(بصورت خيلي اتفاقي! عضو هيات مديره سنديكا نيز هستند)
و در ماههاي اخير در برابر افزايش غیرمنطقی قيمت ها
که گاهی 40% بیشتر از جهش قیمت دلار نیز بود
هيچ كوششي نكرده بودند!

مؤيد اين واقعيت تلخ است كه؛
دغدغه انها ، تنها تشکیل اتحاديه كشوري است
و با دغدغه اعضاء (که عدم درآمد و افزايش بیش از حد قيمت اجناس می باشد)  بسيار فاصله دارد !
و این باعث تاسف بسیار است!!

همکارانی که تبلیغات اغواگر نوچه های مجازی این طرفداران سینه چاک اتحادیه کشوری آسانسور، را در یکماه اخیر دیده اند!
تصدیق می فرمایند که
بارها و بارها با القاء این مطلب مواجه شده اند که؛
اگر كانديداهاي هماهنگ با اين جریان رأی آورده و به هيات مديره اتحاديه كشوري راه یابند!
ديگر نورٌ علي نور مي شود
و ديگر مشكلي نيست كه باقي بماند!
و گل و بلبل! سرتاسر صنف آسانسور را فرا خواهد گرفت!

بگذریم !!

واقعا در اتحاديه كشوري چه خبر است که برای رسیدن به آن حاضرند این همه پول خرج كنند؟!
و بعدها چطور این هزینه ها ، تبدیل به فایده خواهد شد؟؟!

مگر در اتحاديه كشوري اسانسور چه خدمتي ارائه خواهد شد که اين همه سرمايه گذاري را ، توجیه پذیر می نماید؟

همه اين هزينه ها در حالی انجام مي شود كه تعدادي از همكاران ما،
در اين مدت و بخاطر افزايش قيمت ها، محتاج شده اند!؟؟

از شرکت کنندگان در میهمانی های این چند روز،بايد پرسيد:
آیا این که با حضور خود در اینگونه مجالس و قرار گرفتن در حالت رودربایستی!
باعث شویم افرادی رأی بیاورند که خود در ایجاد این وضعیت نامطلوب نقش داشته اند؟
صحیح است ؟؟؟

آیا اشخاصی که برای رسیدن به كرسي هيات مديره اتحاديه كشوري،
میلیونها تومان هزینه می کنند
صرفا برای  کسب رضای الهی است !؟

آیا تنها کرسی برای خدمت صادقانه به همكاران در اتحاديه كشوري نصب شده ؟!

اگر عدالت‌ واقعی‌ و ملموس‌، آرزو و آرمان‌ و هدف‌ ماست‌؟
پس‌ باید هر پدیده‌ی‌ ضدعدالت‌ در صنفمان را مورد سؤال‌ قرار دهيم.

اگر این افراد زرنگ را نهی از منکر نمی کنیم
حداقل با حضور خود در مراسمشان آنها را تشویق ننماییم!
باید به سوابق و رفتار گذشته کاندیداها نگاه کنیم
و به نیت سور دهنده ها مشکوک باشیم!؟

آیا باز هم فریب شعارها و جلسات و شام ها و وعده ها را خواهیم خورد؟

@mahdi_tabatabaie

با سلام

امروز ۲۴ مهرماه ۱۳۹۷ با همه فراز و فرودهای چند هفته اخیر از ساعت ۱۰ صبح درب های محل رای گیری اولین دوره اتحادیه کشوری آسانسورو پله برقی  بر روی مشتاقان و دلسوزان صنعت و صنف آسانسور و پله برقی باز شد قراربود تا ساعت ۱۲ ادامه داشته باشد، اما به دلیل استقبال گسترده زمان رای گیری یکساعت تمدید شد و نهایتا طبق آخرین اخباری که بدست ما رسیده نتیجه شمارش آرا به شرح زیر می باشد:

اعضاي هيات مديره به ترتيب آقايان

*- عباس ابريشمي با ٣٣٠ راي رييس اتحاديه
* - عليرضا سخاوت با ٢٨٦ راي نايب رييس اول
* - علي محمد منصوري با ٢٧١ راي نايب رييس دوم
* - رحمت الله قيصري با ٢٤٨ راي دبير

*- حسن عبادت با ٢٢٨ راي خزانه دار
 
*- شهرام مردمي با ٢٢١ راي عضو

* - نعمت الله نوري زاده ١٦٤ راي عضو

*- قاسم رحماني علي البدل اول ١٦٢ راي

* - اكبر بستاني با ١٢١راي علي البدل دوم

* - محمد رضا زهره وندي با ١١٥ راي علي البدل سوم
و
* - سيد سعيد هيبتي با ٣٣٠ راي بازرس اصلي
* - هادي رادبد با ٧٢ راي بازرس علي البدل
@Elevators

 

با سلام

با انتخاب اولین هیات مدیره اتحادیه کشوری آسانسور و پله برقی، جناب آقای قیصری یکی از منتخبین هیات مدیره در گروه "مدیران" پرسشی را از همکاران محترم با عنوان زیر مطرح نمودند:

از اتحادیه چه انتظاری دارید؟

با توجه باینکه خیلی از علاقمندان به این بحث امکان دسترسی به کانال "مدیران" را ندارند، پورتال پارس لیفت متن کامل نظرات را عینا" در زیر منعکس می نماید. ضمنا عزیزانی که در این رابطه نظر یا مطلبی دارند می توانند در انتهای همین صفحه درج کنند تا نظرات توسط پورتال پارس لیفت به گروه "مدیران" منعکس گردد.

در اینجا ابتدا بعضی از موارد از دیدگاه پورتال پارس لیفت به استحضار منتخبین محترم اتحادیه کشوری آسانسور و پله برقی می رساند:

 •  ایمنی و چگونگی رعایت آن توسط شرکتهای نصاب و کارکنان آنها، ایمنی عمومی محیط کار و مواردی که باید کارفرما به آن توجه داشته باشد و الزامات آنها
 • آموزش و روشهای آشناکردن تکنسین ها و نصاب آسانسور و پله برقی با تکنولوژی های جدید و جایگزین نمودن روشهای جدید علمی با روشهای سنتی
 • توجه به خدمات پس از فروش آسانسور و پله برقی و الزام شرکتها به پایبندی تعهدات و همچنین پایبندی کارفرما به تعهدات مالی، چون اکثریت استفاده کنندگان از خدمات و رفع عیب گلایه دارند.
 • توجه به "چرخه عمر آسانسور" وتمهیدات لازم جهت پیشگیری حوادث آسانسورهایی با عمر طولانی
 • رفع مشکل برخورد سلیقه ای در بازرسی آسانسورها، که البته موضوع پیچیده است اما می توان با استفاده از نظرات کارشناسان و اهل فن تا حدود زیادی از اعمال سلایق شخصی جلوگیری نمود.
 • برای جلوگیری از هزینه های اضافی و خرج های چندباره و تخریب و ...... پیشنهاد می شود طرحی تصویب گردد تا مالکین و سازندگان ساختمان همزمان با طراحی پروژه یا ساختمان خود ملزم شوند حتما از مشاوره و همراهی یک شرکت معتبر آسانسوری استفاده کند تا ساخت سازه و محل نصب آسانسور (یا آسانسورها) از ابتدا طبق نقشه و نظر کارشناسان و متخصصین آسانسور انجام شود تا در آینده نیاز به تغییرات چه در تجهیزات و چه در سازه نباشد و ابعاد مورد نیاز از همان ابتدا تامین شود و شاهد دوباره کاری و هزینه های مظاعف و تاخیرات در زمان بهربرداری آسانسور نباشیم.

 

 در اینجا نظرات همکاران در گروه مدیران را ادامه می دهیم:

Gheysari گروه مدیران:

آماده‏ ایم تا برای تعالی صنعت‏مان پیشقدم شویم ما برای پیشرفت همه استانها تلاش می کنیم با اتحادیه کشوری آسانسور پیش بسوی آینده روشن صنعت آسانسور و پله برقی در تمام شهرهای ایران

Gheysari گروه مدیران:

دوستان عزیزم در گروه مدیران سلام روزتون بخیر

دوستان یک سوال از اتحادیه کشوری آسانسور چه انتظاری دارید؟ لطفا پاسخها حتی الامکان کوتاه و مختصر باشد

zarei Sahand faraz:

با سلام و احترام، یک کلمه حفظ ارزش و هیبت صنعت.

Gheysari گروه مدیران:

دوستان انتظاراتشون رو مطرح کنند قصد چالش نیست فقط میخواهیم نظرات عزیزان مطرح و در آینده بررسی شود

Nasiri Hosein:

باسلام انتظار داریم که صنعت را به روزهای اوجش برسونه

Gheysari گروه مدیران:

آقای علیمحمدی عزیز لطفا موارد رو جمع اوری و ذخیره کنند

Gheysari گروه مدیران:

دوستان یک سوال:

از اتحادیه کشوری آسانسور چه انتظاری دارید؟ لطفا پاسخها حتی الامکان کوتاه و مختصر باشد

J-Alimohamadi:

درود بر همه همكاران گرانقدر يكي از توقعاتمان اين است اتحاديه كشوري به سرعت وارد عمل شده و در خصوص تمامي قطعات آسانسور موجود در بازار ، ابتدا با كارشناسان و توليد كنندگان و وارد كنندگان قيمت گذاري كارشناسانه انجام شود و قيمتها بطور رسمي اعلام، تا هرج و مرج و تخلفاتي كه در گذشته شاهد بوديم تكرار نشود و هرزمان كه متغير هاي قيمتي باعث افزايش يا كاهش قيمتها شد با هماهنگي اتحاديه ومنصفانه قيمتها افزايش يا كاهش يابند

zahedi:

اولین در خواست.. سطح  شعور افراد مهر فروش رو یه کم بالا ببره ...

zarei Sahand faraz:

بالا بردن دانش فنی صنعت آسانسور

شیرین زاده:

آنها اگر شعور داشتند که مهر نمیفروختند

zahedi:

با چوب تر فکر کنم مشکل حل بشه

Gheysari گروه مدیران:

سایر دوستان لطفا مشارکت کنند دوستان یک سوال:

از اتحادیه کشوری آسانسور چه انتظاری دارید؟ لطفا پاسخها حتی الامکان کوتاه و مختصر باشد موارد درخواستی حتما مورد بررسی هیئت مدیره منتخب اتحادیه کشوری قرار خواهد گرفت

zarei Sahand faraz:

تصویب سختی وزیان آور صنعت آسانسور

تشکیل فروشگاه های تعاونی آسانسور

خویی:

تدوین و ابلاغ قراردادهای یکسان برای فروش و نصب و سرویس و نگهداری

zahedi:

بیمه تکمیلی

zarei Sahand faraz:

تشکیل صندوق حمایت از اعضا در مواقع فرس ماژور

Gheysari گروه مدیران:

بسیار عالی سایر دوستان هم مشارکت کنند

Hooman Tofighi:

سلام و عرض ارادت خدمت شما بنده نمیدونم مواردی که میخوام عرض کنم مربوط به اتحایه میشه یا سندیکا به هر حال عرض میکنم

 1. برخورد جدی و بدون تعارف با مهرفروشی
 2. الزام درج نام شرکت آسانسوری در پروانه ساختمان ها
 3. پیگیری طرح هایی نظیر آسانه
 4. گزارش مدون عملکرد اتحادیه
 5. تعامل با اداره استاندارد و ایجاد گزینه انتخاب شرکت بازرسی هنگام ثبت نام استاندارد
 6. تعیین و تکلیف کمیته ارزشیابی جهت تمدید یا صدور پروانه طراحی و مونتاژ و برخورد با شرکت هایی که مدیر فنی و تکنسین سوری دارن
 7. تشکیل کمیته حل اختلاف در راستای حقوق مصرف کننده که عمدا برخی شرکت های تولید کننده داخلی گارانتی و خدمات مناسبی ندارن

طهماسب زارعى:

سلام به همه على الخصوص طراح سئوال جناب آقاى مهندس قيصرى منتخب شايسته  صنعتگران عزيز از دل، ضمن تشكر از سئوال  به موقع   لازم است بگويم  مشكلات ريز و درشت در صنعت زياد داريم   دليل بر اينكه خود حضرتعالى جزو فعالان اين صنعت هستيد بلاشك حتما به اكثريت اين مشكلات واقف و درگير هستيد.

 1. عدم انسجام و اتحاد واحد
 2. عدم احترام كافى بين همكاران
 3. عدم كنترل به نصابان
 4. عدم هماهنگى هاى  لازم فى ما بين اعضا آسانسورى در شأن يك صنعت مادر  بعد از خودروسازى در مجامع اجتماعى و بين المللى
 5. عدم حمايت دولت چه از  لحاظ توليد ، صادرات ، واردات قطعه ، واردات فناورى ، واردات ابزار آلات  و ماشين آلات بروز دنيا  و مالى از قبيل وامهاى كم بهره طولانى مدت  و عدم حمايت دولت در مجامع بين المللى
 6. مشكلات عديده اى ماليات كه كلا در صنعت آسانسور غير عادلانه و سليقه اى بصورت متغيير در استانها
 7. عدم شناخت از قشر ضعيف صنعت چه از نظر فنى و چه از نظر مالى كه بيشترشان الان واقعا در مشكل هستند
 8. عدم وجود حمايت كافى بيمه تامين اجتماعى  و مسئوليت مدنى و على الخصوص  سختى زيان آور كار
 9. عدم وجود كارشناسان متخصص آسانسور در كانون كارشناسان داد گسترى
 10. عدم وجود آموزشگاههاى حرفه اى در حد بين المللى
 11. عدم وجود واحد نرخ گذارى براى فروش و هم براى خدمات
 12. عملكرد سليقه اى استاندارد در استانها
 13. عدم وجود تعاونيهاى حمايتى از كليه اعضا خدماتى و توليدى و بازرگانى ومسكن و مشكلات ديگر كه از حوصله اين گفتمان خارج است. مى خواهيم اتحاديه نسبت به مسايل فوق رسيدگى جدى داشته باشد

ارادتمند همه

طهماسب زارعى

Gheysari گروه مدیران:

بسیار عالی ممنونم درود بر همکاران عزیزم در آذربایجان شرقی مردمی که از دوران مشروطه تا کنون پرچم مبارزه و عدالتخواهی را همواره برافراشته اند

Hooman Tofighi:

البته فراموش کردم یه نکته رو خدمتتون عرض بکنم

بنده تقریبا برای اولین بار هست که مشاهده میکنم فردی منتخب انتخاباتی بوده و پس از رای آوردن نظر رای دهندگان رو جویا شده. درود بر شما

Gheysari گروه مدیران:

درود بر شما دوست عزیزم جناب آقای توفیقی یقین داشته باشید همواره نظرات سروران عزیزم که این مسئولیت را بر دوش این حقیر گذاشته اند  چراغ راهم خواهد بود.

دوستان یک سوال:
از اتحادیه کشوری آسانسور چه انتظاری دارید؟ لطفا پاسخها حتی الامکان کوتاه و مختصر باشد موارد درخواستی حتما مورد بررسی هیئت مدیره منتخب اتحادیه کشوری قرار خواهد گرفت.

A. Zareei:

سلام عرض ادب خدمت همكاران  ،

جناب مهندس قيصري عزيز  :

 1. تشكيل كانون با نماينده تمامي استانها و بررسي و آسيب شناسي مشكلات توسط  اين كانون و ارائه پيشنهاد براي هيت مديره محترم اتحاديه كشوري
 2. بررسي مشكل امور مالياتي شركتها
 3. شناسنامه دار كردن آسانسور ها
 4. هماهنگي هاي لازم با شهرداري و نظام مهندسي، جهت درج نام شركت ها در  پروانه ساختماني.اجراي دقيق مبحث ١٥نظام مهندسي
 5. راهكار قانوني براي اجباري كردن بازرسي ادواري  ها كه هم از لحاظ ايمني به نفع  شهروندان و استفاده كنندگان خواهد بود. و هم بازار كاري در اين شرايط بد اقتصادي براي بازسازي و ايجاد اشتغال همكاران خواهد شد .

Gheysari گروه مدیران:

دوستان یک سوال از اتحادیه کشوری آسانسور چه انتظاری دارید؟ لطفا پاسخها حتی الامکان کوتاه و مختصر باشد

 

سالها سندیکای آسانسور با نفوذ و اعتبار لازم وجود داشت و در طی این سالها نه تنها وضعیت اعضای صنف آسانسور بهتر نشد که روز به روز بدتر شد! (حداقل در شهرستانها و مراکز استانها که اینطور بوده)

در یک آسانسور حتی نمیشه به اندازه سود فروش ی پفک نکی سود گرفت! همکاران محترم آسانسوری ( تولید کننده، فروشنده، شرکتهای طراحی و مونتاژ و نصابان سیار ) همه بر سر و کول هم میزنند و در نهایت، به قیمت مفت آسانسور رو در اختیار ساختمون سازا قرار میدن! و در این میان برنده کیه؟!!! البته که سازندگان ساختمان و نه حتی مصرف کنندگان نهایی.

الان هم در حقیقت سندیکا اسمش عوض شده و شده اتحادیه، حالا اینکه قراره این تغییر اسم حرکت موثری به نفع اعضای این صنف داشته باشه یا خیر ...؟!

 

باسلام

موضوع "آسانسور و مشاغل سخت و زیان آور و بیمه تامین اجتماعی" یکی از مهمترین موارد مهم و اساسی افراد شاغل در صنعت آسانسور و پله برقی ایران می باشد و شاهدیم که هرساله تنی چند از زحمتکشان این صنعت به دلایل گوناگون که اکثر آنها حین کار نصب یا سرویس و نگهداری آسانسور رخ میدهد دچار صدمات و آسیبهای جدی شده و متاسفانه گاهی شاهد مرگ عزیزی در اثر سقوط از ارتفاع یا بقگرفتگی و......... هستیم و لذا این موارد میتواند نشان و دلیلی  بر سختی و خطرناک بودن این شغل باشد، همانطوریکه در مباحث بالا در رابطه با تشکیل اتحادیه کشوری آسانسور و پله برقی بعضی از همکاران بر این نکته تاکید داشتند که:

پیگیری

تصویب سختی و زیان آور بودن صنعت آسانسور و پله برقی یکی از اولویتهای جدی اعضای محترم اولین هیات مدیره اتحادیه کشوری باشد.

در همین رابطه جناب آقای رحمت اله قیصری یکی از اعضای محترم اولین هیات مدیره اتحادیه کشوری متنی به شرح زیر را در گروه مدیران منتشر نموده:

 

گروه مدیرانGheysari

دوستان عزیز در رابطه با موضوع سختی کار در حرفه آسانسور و نحوه پوشش آن در تامین اجتماعی  اگر نظری دارید بفرمائید

پس از درج مطلب مذکور،همکاران محترم نکاتی را بیان نمودند که در ادامه مشاهده می فرمائید:

احمد قدیری:

سلام مهندس روز بخیر این موضوع آرزوی همه مشاغل هست و شغل ما هم مطمنا" دوست داریم که به این مهم برسیم

ولیکن برخی از دوستان اون رو محال میدونند و برخی هم مشابه بنده آشنایی خاصی ندارند برای پیشنهاد راهکار، برای اینکه اعضای گروه یک دست شوند به نظرم ترتیبی داده شود ابتدا اعضا با شرایط و مزیت های ان اشنا شوند سپس افرادی گلچین شوند و پای کار را بگیرند و نتیجه را اعلام کنند بسیار متشکرم

J-Alimohamadi:

درود و عرض ارادت جناب آقاي قيصري ضمن تسليت اربعين حسيني به همه آزاده خواهان جهان و طرفدارانش، بهر حال سختي كار شايد مختصري براي كار فرما يا ذي نفع هزينه داشته باشد ،اما محاسن زيادي هم خواهد داشت، به عقيده اينجانب بايد اتحاديه با بهره  جستن از تجربيات همكاران و كارشناسان، بسيار دقيق رسته هاي مختلف شغلي در صنعت و صنف آسانسور را مورد ارزيابي قرار دهد و رسته ها و گروه هايي را كه  مي توانند مشمول اين قانون شوند را مفروز و براي تصويب و قانوني كردن آن و همچنين پرداخت كمتر حق بيمه همه رسته ها، تلاش نمايد.

Gheysari گروه مدیران:

نحوه محاسبه مقدار مبلغ و یا درصدی که باید برای سالهای کاری سخت و زیان آور را پرداخت کنیم

 1.  اگر کارگر در این مشاغل مشغول به کار باشد ولی نه به صورت پیوسته بلکه به صورت متناوب باید 25 سال سابقه داشته باشد .
 2. اگر کارگر هم در مشاغل سخت و زیان آور و هم در مشاغل عادی مشغول به کار باشد هر سال مشاغل سخت و زیان آور 1 سال و نیم محاسبه می شود .
 3. مرجع تائید مشاغل سخت و زیان آور کمیته تائید این مشاغل در اداره کار است که اعضای آن، نماینده اداره کار، نماینده تامین اجتماعی، کارشناس بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان، نماینده کارگران و نماینده کارفرمایان است که رای موافق و یا مخالف و درجه الف یا ب را مشخص می نمایند .
 4. در صورت تائید کمیته فوق، کارفرما موظف است تا 4 درصد حق بیمه اضافی این مشاغل را برای افراد فوق پرداخت کند .
 5. محاسبه حق بیمه اضافه مشاغل سخت و زیان آور به صورت زیر است :

(4درصد حق بیمه آخرین دستمزد مشمول حق بیمه * تعداد ماهها) + (4درصد مستمری محاسبه شده * مدت سابقه مشاغل سخت و زیان آور

Hamid Atashkari:

اقای قیصری، لطفا مورد سختی کار در الویت برای گروه نصاب اسانسور و احیانا پله برقی را بطور جد در کانال مدیران پیگیر ی کنید تا با استعانت از برپایی اتحادیه مستقل اسانسور این حرفه پر مخاطره و دشوار بتواند انگیزه لازم را در کنار موارد ترغیبی رفاهی از قبیل بیمه های خاص و مزایای شغلی، افراد با صلاحیت بیشتری را پشتوانه سازی بنماید. و در این راستا باید همواره یاور اتحادیه نوپا در امر صیانت و استمرار تامین معیشت بهتر برای اعضا این حرفه باشیم. به امید روزهای بهتر

Gheysari گروه مدیران:

سلام بر استاد بزرگوارم جناب مهندس آتشکاری، بله قطعا پیگیری مسائل و معضلات مرتبط به ادارات کار و تامین اجتماعی یکی از اولویتهای مهم اتحادیه کشوری خواهد بود.

 • کاهش شنوایی
 • ضعف بینایی
 • آسیب های جسمی و حرکتی
 • ایجاد مشکلات تنفسی، قلبی و عروقی
 • فشارهای روانی و عصبی
 • و مسائلی از این دست از جمله پیامدها و آسیب های جسمی و روحی است که ممکن است حتی با گذشت چند سال پس از بازنشستگی در افراد بروز کند، از آن گذشته سر و کار داشتن افراد با مواد خطرناک شیمیایی، مواد رادیو اکتیو و مشاغل دارای سر و صدا و آلایندگی زیاد نیز آنان را در ردیف مشاغل سخت و زیان آور قرار می‌دهد. منظور از مشاغل سخت و زیان آور آن دسته کارهایی است که در آن عوامل فیزیکی، ‌شیمیایی، ‌مکانیکی و ‌بیولوژیکی محیط کار غیر استاندارد بوده و در اثر اشتغال بیمه شده، تنش ها و صدمات جسمی و روانی به مراتب بالاتر از ظرفیت‌های طبیعی در فرد ایجاد می شود که نتیجه آن بروز بیماری های شغلی و عوارض ناشی از چنین کارهایی است. مشاغل سخت و زیان‌آور به دو دسته تقسیم می‌شوند:
 1. نخست مشاغلی که ذاتاً جزو مشاغل سخت و زیان آور نیستند به عبارتی مشاغلی که صفت سخت و زیان‌آوری با ماهیت آن شغل وابستگی دارد اما با به کارگیری تمهیدات بهداشتی، ایمنی و تدابیر مناسب از سوی کارفرما می‌توان سختی و زیان‌آوری آنها را حذف کرد مثل تراشکاری و، جوشکاری و….در این گروه کارفرمایان کارگاه‌های دایرمکلفند ظرف دو سال از تاریخ ابلاغ تصمیم قطعی کمیته یا شورا حسب مورد نسبت به سالم سازی، کاهش آلاینده‌ها، ایمن‌سازی عوامل و شرایط محیط کار مطابق حد مجاز و استاندارد‌های مشخص شده در قانون کار و آیین‌نامه‌های مربوط (مصوب شورای عالی حفاظت فنی) و سایر قوانین موضوعه در این زمینه اقدام کنند.
 2. مشاغلی که ماهیتاً سخت و زیان آورند و با به کارگیری تمهیدات بهداشتی، ایمنی و تدابیر فنی از سوی کارفرما، صفت سخت و زیان‌آوری کاهش یافته اما همچنان سخت و زیان‌آوری آنها حفظ می‌شود مثل غواصی و کار در معادن. در تطبیق و تشخیص این مشاغل گروه توسط کمیته‌های استانی ماهیت شغل و عدم امکان رفع صفت سخت و زیان‌آوری ملاک عمل است. یعنی تماس و یا کار مستمر در گروه های مورد نظر ملاک بوده لذا مشاغل مدیریتی، سرپرستی، پشتیبانی، خدماتی، اداری، کارشناسی، نظارتی و نظایر آنها که استمرار فعالیت فرد در خارج از محل فعالیت است، از شمول گروه مذکور خارج است. به طور مثال کار در معادن صرفاً کارکنانی که مستقیماً در معادن مشغول فعالیت هستند مشمول این گروه خواهند بود و اشخاصی که به دلیل ماهیت شغل به طور محدود و یا به دلیل سرکشی به طور موقت یا ساعتی به این مکان ها مراجعه می کنند مشمول این ضوابط نخواهند بود.

این مشاغل در جدول زیر آورده شده است:

شغل توضیحات:

 • معادن، کار در اعم از تحت‌الارضی یا سطح‌الارضی که ایجاب می‌کند کارگر در تونل‌ها و راهروهای سرپوشیده به استخراج بپردازد.
 • کار استخراج شامل جداکردن یا منفجر ساختن مواد از سطح کار، حمل مواد عملیات مربوط به انفجار، اداره تأسیسات آب و برق در داخل معدن و به طور کلی هرگونه مباشرت و نظارتی که ایجاب نماید کارگر در تونل‌ها، راهروها یا میله‌های معدن انجام وظیفه کند.
 • مشاغل شن‌پاشی، پخت آسفالت دستی، قیرپاشی و مالچ‌ پاشی
 • کار در حفرقنوات، چاه‌ها، فاضلاب‌ها، تونل‌های زیرزمینی و مخازن سربسته
 • تخلیه و حمل مواد مذاب از کوره‌ها تخلیه و حمل مواد مذاب از کوره‌های مشغول به کار و کار مستمر در مجاورت کوره‌های ذوب به نحوی که کارگر در معرض مستقیم حرارت یا بخارات زیان‌آور متصاعد از کوره باشد.
 • بازیافت زباله کارگری که مستقیماً و مستمراً در امر تولید در کارگاه‌های دباغی، سالامبورسازی و روده پاک کنی اشتغال دارد و کار مستمر در گندآبروها
 • جمع‌آوری، حمل و دفن و بازیافت زباله به صورت غیر مکانیزه
 • اشتغال در واحدهای دامداری و مزرعه– کارگری که مستمراً به امر جمع‌آوری و انتقال، انبار کردن کود (نظافت مستمر طویله، اصطبل، سالن‌های پرورش طیور) در واحدهای دامداری و طیور اشتغال دارد.
 • کار در امور سمپاشی باغ‌ها و اشجار و مزارع و ضدعفونی اماکن و طویله‌ها و آشیانه‌های مرغداری در زمان سمپاشی
 • کارگری که مستقیماً در امر تولید و ترکیب سموم و حشره‌کش‌ها در زمان انجام کار اشتغال دارد.
 • کار مستمر و مداوم در فضای باز و در ارتفاع– کار مستمر و مداوم در فضای باز و در ارتفاع بیش از 5 متر از سطح مبنا روی دکل‌ها، اتاقک‌های متحرک، داربست‌ها و اسکلت‌ها
 • کار در محل‌های با فشار محیط غیرمعمول از قبیل غواصی
 • کار مداوم روی خطوط و پست‌های انتقال برق– کار مداوم روی خطوط و پست‌های انتقال برق با فشار شصت و سه کیلوولت و بالاتر.
 • کار مستمر در محیط‌هایی با فشار صوتی بسیار بالا که امکان کنترل یا حذف آن در محیط با حفاظت از دستگاه شنوایی با وسایل حفاظت فردی امکان پذیر نیست
 • کار با وسایل دارای ارتعاش که با وجود رعایت مقررات حفاظت فنی و ایمنی در حد غیرمعمول باشد و برای سلامتی کارگر زیان‌آور باشد.

 

شرایط بیمه برای مشاغل سخت و زیانبار:

 • سابقه پرداخت حق بیمه در کارهای سخت و زیان‌آور به هر میزان، قبل یا بعد از اشتغال در مشاغل عادی به ازای هر سال سابقه یک و نیم (۱/۵) سال محاسبه خواهد شد. بیمه‌شدگانی که در مشاغل سخت و زیان‌آور اشتغال به کار داشته‌اند، به یکی از حالات زیر می‌توانند از مزایای بازنشستگی وفق قانون مذکور بهره‌مند شوند.
 • الف – افرادی که حداقل 20 سال متوالی یا 25 سال متناوب در کارهای سخت و زیان‌آور (مخل سلامت) اشتغال داشته باشند و حق بیمه مدت مزبور را به صندوق پرداخته باشند، می‌توانند تقاضای بازنشستگی کنند.
 • ب – کسانی که فاقد شرط سابقه مقرر در بند الف بوده، لیکن متقاضی استفاده از سایر بازنشستگی مقرر در ماده 76 قانون تأمین اجتماعی و تبصره‌های ذیل آن بوده و حداقل یک سال در کارهای سخت و زیان‌آور اشتغال به کار داشته باشند، هر سال سابقه پرداخت حق بیمه آنان در کارهای سخت و زیان‌آور یک سال و نیم محاسبه خواهد شد.

 

نحوه محاسبه مبلغی و یا درصدی که باید برای سالهای کاری سخت و زیان آور را پرداخت کنیم چگونه است ؟

 1. اگر کارگر در این مشاغل مشغول به کار باشد ولی نه به صورت پیوسته بلکه به صورت متناوب باید 25 سال سابقه داشته باشد .
 2. اگر کارگر هم در مشاغل سخت و زیان آور و هم در مشاغل عادی مشغول به کار باشد هر سال مشاغل سخت و زیان آور 11 سال و نیم محاسبه می شود .
 3. مرجع تائید مشاغل سخت و زیان آور کمیته تائید این مشاغل در اداره کار است که اعضای آن تماینده اداره کار ، نماینده تامین اجتماعی ، کارشناس بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان ، نماینده کارگران و نماینده کارفرمایان است که رای موافق و یا مخالف و درجه الف یا ب را مشخص می نمایند .
 4. در صورت تائید کمیته فوق ، کارفرما موظف است تا 4 درصد حق بیمه اضافی این مشاغل را برای افراد فوق پرداخت کند .

 محاسبه حق بیمه اضافه مشاغل سخت و زیان آور به صورت زیر است :

(4درصد حق بیمه آخرین دستمزد مشمول حق بیمه * تعداد ماهها) + (4درصد مستمری محاسبه شده * مدت سابقه مشاغل سخت و زیان آور

آقای محمد حسن زدا معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی درباره قانون مشاغل سخت و زیان‌آور اظهار داشت:

افرادی که 20 سال متوالی و یا 25 سال متناوب در مشاغل سخت و زیان‌آور که براساس قانون تعریف و مشاغل آن مشخص شده است حضور داشته باشند می‌توانند بازنشسته شوند.

وی افزود: از افرادی که برای بازنشستگی بیش از موعد براساس قانون سخت و زیان‌آور مراجعه می‌کنند درخواست می‌شود به حد نصاب سابقه لازم رسیده باشند بعد درخواست مشاغل سخت و زیان‌آور و بازنشستگی را بدهند.

آقای زدا افزود: چند شغل از جمله:

 • کارکردن با برق فشار قوی
 • بیمارستان روانی
 • ارتفاعات
 • معادن و همینطور شغل خبرنگاری به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور مطرح شده است که برای احراز این نوع اشتغال  کمیته‌ای تحت عنوان سخت و زیان‌آور در ادارات کار مستقر شده است که افراد می‌توانند درخواست‌های خود را به این کمیته بدهند تا پس از بررسی نتایج آن اعلام شود.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی افزود: برای بررسی شغل سخت و زیان‌آور کمیته‌ مربوطه مدارک لازم را به سازمان تامین اجتماعی ارسال می‌کند و هنگامی که سوابق بیمه‌ای افراد که درخواست سخت و زیان‌آور داده‌اند مورد بررسی قرار می‌گیرد با مشکلاتی مواجه می‌شوند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال بعضی از افراد از 20 سال سابقه خبرنگاری در لیست‌های ارسال حق بیمه 5 سال آن در شغل خبرنگاری نبوده است و به عناوین دیگر رد شده است. اگر در لیست حق بیمه اشتباهی رد شده باشد قابل بررسی و اصلاح است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا دبیران،‌ مدیران، تایپیست‌ها و یا عکاسان نیز جزو مشاغل سخت و زیان‌آور محسوب می‌شوند، گفت:

این موضوع به تایید کمیته سخت و زیان‌آور بستگی دارد و اگر این کمیته قانع شود که مشاغل مطرح شده زیرمجموعه خبرنگاری است می‌توانند برای سخت و زیان‌آور بودن شغل خود اقدام کنند.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی افزود: در حال حاضر تامین اجتماعی 130 هزار شغل را برای نخستین‌بار کددار کرده است تا برای همیشه مشکل شغل‌هایی که در یک رتبه قرار دارند حل شود. پس از چندین سال  از گذشت قانون سخت و زیان‌آور ، پایگاه داده متمرکز سخت و زیان‌آور  ایجادشد، تا دسترسی  به مشاغل سخت و زیا‌ن‌آور راحت شود.

وی بیان داشت: باید به سمتی حرکت کنیم که با بهسازی کارگاه‌ها افراد در محیط‌های سخت و زیان‌آور مشغول نباشند.

موارد فوق از سیر تا پیاز مشاغل سخت و زیان اور است دوستان لطفا مطالعه نمایند .

FARHAD۰۰saki:

سلام و عرض ادب حضور جناب مهندس آتشکاری گرامی امیداوریم بیشتر از اینها در مباحث اصلی گروه شاهد حضور گرم شما باشیم

Beshkooh Hamid:

یکی از اولویتهای مهم و چه بسا اولویت اول این شغل بسیار سخت و پر از فشارهای روحی و جسمی و مالی که شامل:

 •   کار در ارتفاع ! و احتمال خطر سقوط و قطع نخاع شدن یا مرگ حتمی یا آسیبهای پس از سقوط ...
 • کار با برق سه فاز و آمپر بالا که در صورت اتصالی و انفجار ! و پاشیدن مذاب مس کابل برق ! به صورت و چشمهای عوامل فنی سرویسکار و نصاب ...
 • کار جوشکاری و ماهیت مضر ! نوری برای چشمها و پوست و گازهای سمی آن و خصوصا ترکیبات مذاب با گچ و مصالح ساختمانی برای ریه ها ! و جوشکاری ! و انجام این کار در ارتفاع !
 • کار با سنگ های فرز معمولی و بزرگ و خطر پرتاب پلیسه در چشم ! و احتمال نابینایی و بریدگی و قطع شدن سایر اعضای بدن و مرگ ! برای عوامل فنی سروبسکار و نصاب
 • دریل کاری های معمولی و خاص و احتمال ورود پلیسه های ریز و درشت به چشم یا پوست
 • کار در کارگاهها و ساختمانهای پر سر و صدا و استفاده از ابزارآلات دارای دسی بل های صوتی فراتر از آستانه ی شنوایی که باعث کاهش شنوایی و آسیبهای دائم اعصاب مربوطه میشود
 • کار در محیطهای سخت ساختمانی که در اثر کوچکترین غفلت ! احتمال له شدن توسط کابین یا بار سنگین یا الکتروموتور یا گیر کردن دست و پا لای درب و دیوار و مسائل مشابه !
 • کار در محیطی  با     پله ... !!! های فراوان !!! که وقتی آسانسور خراب است این سرویسکار است که مفاصل و استخوانهایش را در این راه عذاب آور ! خرج میکند و آیا بهای حقیقی اش را دریافت میکند یا نه ؟؟ و وقتی هم که آسانسور در حال نصب میباشد نصاب، بازهم  از پله ها  باید آنقدر بالا و پایین برود تا بالاخره مراحل نصب و استاندارد به پایان برسد ... به راستی  عمر مفید !!! یک جفت زانو !!! چند بار باز و بسته شدن و بالا و پایین رفتن از پله های ساختمانها، برای سرویسکاران و نصابان، و چند بار برداشتن الکتروموتور ها و کابینهای سنگین و انجام کارهای یدی !!! و تحمل چند کیلو ! و برای چه مدت زمان عمری !!! برای مهره ها و دیسک های کمر یک  سرویسکار و نصاب ،و چه اعصاب و تمرکز و قدرت مناسب جسمی و روحی برای یک سرویسکار و نصاب، در نظر گرفته شده است ؟ و .... در قسمت فنی این شغل بسیار سنگین ! و خطرناک ! ایجاد قوانین بهداشتی و آموزشی و حمایتی و برخورداری از نکات مالی مناسب، و صندوقها و تامینهای مربوطه و بازنشستگی زودتر از معمول و برخورداری از امتیازات بیمه ای و درمانی و تسهیلات و نکات مالی مربوطه و ... ازمسائل اولیه ! این شغل  محسوب میشود ...

Hamid Atashkari:

بسیار عالی، بیایید با تشکیل کارگروه حاذق دست بهم بسپاریم و ابن مهم را به سرانجام برسانیم، اطمینان راسخ دارم که شدنی است. از همکاران انتظار جامع متصور است.

Beshkooh Hamid:

صادقانه، مثل همیشه، در خدمتم ...

Hamid Atashkari:

لطفا ادمین های محترم اطلاع رسانی کنند تا در این امر مهم بتوان به اتحادیه یاری رساند. قدم اول را محکم برداریم.

شیرین زاده:

سلام لطفا از کارشناسان خبره وزارت کار در این مورد مشاوره بگیرید و برنامه کامل و جامعی بنفع کل صنف و صنعت نوشته و اجرایی گردد آنها هزار قدم جلوتر از ما هستند

 

سلام 

ضمن عرض تشکر و قدر دانی از جناب مهندس طبسی مدیر پورتال خبری پارس لیفت به خاطر حمایت بی دریغ از صنعت بزرگ آسانسور و همچنین هیئت مدیره منتخب اتحادیه کشوری آسانسور و پله برقی ایران 

صنعت آسانسور در قست های نصب آن به دلیل کار در ارتفاع میتواند جزو مشاغل سخت قرار  گیرد ، موضوعی هست که باید مد نظر قرار داد 

 اگر این صنعت در مشاغل سخت قرار گیرد منافعی که به اعضا میرسد بیشتر از ضرر آن میباشد یا اینکه ضرر آن بیشتر از منافع چرا که چه هیئت مدیره محترم سندیکا و چه هیئت مدیره محترم اتحادیه کشوری یکی از رسالت آنها ین است که منافع اعضای خود را در نظر داشته باشد .

به نظر بنده به دلیل افزایش حق بیمه  منافعی برای اعضا نخواهد داشت 

 

 سلام 

ضمن تشکر از همه ی خوبان که زحمات ارزشمند را در مسیر مناسبی هدایت مینمایند . 

از اینکه نظرها و پیامهای همکاران در زمان و جای مناسب و به نام خودشان ، ثبت و پخش میشود باعث امیدواری به این گروه و این امور و در نهایت باعث امیدواری به سامان دهی مشکلات صنف و صنعت آسانسور و پله برقی میباشد . 

با تشکر 

حمید بشکوه 

با سلام

امشب جناب آقای قیصری دبیر محترم اتحادیه کشوری آسانسور و پله برقی، گزارش نخستین جلسه هیات مدیره اتحادیه کشوری آسانسور و پله برقی را در گروه مدیران منتشر کرد، ضمنا جناب آقای زارعی (سهند فراز) تقاضایی به شرح زیر نمود:

آقای مهندس قیصری

در صورت امکان از اساسنامه اتحادیه هم خلاصه ای به اعضا محترم به اشتراک بگذارید.

جناب آقای قیصری در پاسخ به ایشان یادآور شدند:

جناب زارعی عزیز اساسنامه اتحادیه های صنفی بصورت یک اساسنامه تیپ می باشد که هر اتحادیه ای از آن تبعیت می کند. (البته در ادامه متن کامل اساسنامه اتحادیه های صنفی را در گروه مدیران منتشر نمودند)

پورتال پارس لیفت مشروح مطالب فوق را جهت آگاهی همکاران محترم بشرح ریر ارائه می نماید:

نخستین جلسه هیات مدیره اتحادیه کشوری آسانسور  و آیینامه اتحادیه

Gheysari گروه مدیران:

بسم الله الرحمن الرحیم

 

نخستین جلسه رسمی هیئت مدیره اتحادیه کشوری آسانسور امروز یک شنبه مورخ ۹۷/۸/۲۰ با حضور کلیه اعضا هیئت مدیره و بازرس اتحادیه تشکیل گردید.

در این جلسه ابتدا دبیر اتحادیه خواسته های مختلف اعضای صنف را به اعضای هیئت مدیره متذکر گردید و خواهان تسریع در بسترسازی مربوط به زیرساختهای اتحادیه گردید.

یدر ادامه ریاست اتحادیه ضمن تبریک تشکیل نخستین جلسه رسمی اتحادیه کشوری گزارشی از پیگیریها و پیشرفت امور انجام شده طی این مدت را به اعضا ارایه دادند . در جلسه امروز وظایف تدوین شده کمیسیونهای مختلف اتحادیه توسط دبیر اتحادیه قرائت گردید و اعضای هیئت مدیره نظرات خود را در رابطه با نحوه تشکیل کمیسیونها مطرح نمودند و مصوب گردید پنج کمیسیون اصلی

 1. کمیسیون فنی 
 2. کمیسیون بازرسی 
 3. کمیسیون رسیدگی به شکایات
 4. کمیسیون حل اختلاف 
 5. کمیسیون آموزش

هر کدام با پنج عضو

 • رئیس کمیسیون 
 • نایب رئیس منشی
 • و دو نفر عضو کمیسیون) تشکیل گردد .

و همچنین مقرر گردید اعضای هر کمیسیون طی جلسات آتی مشخص گردند . موضوع کدهای آیسیک و اینکه بتوان تعداد این کدها را بنحوی ساماندهی و کاهش داد در ادامه جلسه مطرح گردید که اکثریت اعضا با کاهش تعداد کدها به ۴ الی ۵ کد موافقت نمودند و مقرر گردید موضوع کدها در جلسات اتی مورد بررسی دقیقتر قرار گیرد.

موضوع دیگری که در جلسه امروز مطرح و پیگیری گردید لوگوی اتحادیه کشوری آسانسور و پله برقی بود و تعدادی از طرحهای ارائه شده توسط اعضای هیئت مدیره بررسی گردید که در نهایت قرار شد تصمیم گیری در فرصت مناسبتر و با دریافت تعداد بیشتری از طرحها صورت پذیرد .

موضوع طراحی سایت اتحادیه کشوری نیز در جلسه امروز مطرح و مقرر گردید دبیر اتحادیه موضوع را پیگیری و گزارش را در جلسات اتی به اطلاع هییت مدیره برساند.

نهایتا جلسه ساعت ۱۳:۳۰ با ذکر صلوات به پایان رسید .

 

اساسنامه الگوي اتحاديه‏ هاي صنفي (موضوع تبصره يک ماده ۲۱ قانون نظام صنفي)

 

ماده ۱- نام اتحاديه، اتحاديه صنف ………………………………………………………………….. مي‏باشد که در اين اساسنامه به اختصاراتحاديه ناميده مي‏شود .

ماده ۲- اتحاديه داراي شخصيت حقوقي، غير انتفاعي و غير تجاري است که به موجب مقررات قانون نظام صنفي تشکيل و پس از ثبت در وزارت صنعت، معدن و تجارت رسميت مي‏يابد. ثبت اتحاديه در مناطق آزاد تجاري – صنعتي مطابق آيين نامه اجرايي ماده (۸۸) قانون نظام صنفي مي باشد.

ماده ۳- مدت فعاليت اتحاديه از تاريخ ثبت با رعايت قانون نظام صنفي نامحدود مي‏باشد.

ماده ۴- محدوده فعاليت اتحاديه در…………………… مي‏باشد مرکز اصلي اتحاديه به نشاني: استان ……………………… شهرستان ………………………… خيابان ………………………… کوچه ………………. پلاک ……… کدپستي ……………………….. شماره تلفن …………………..کدپستي………………………….. شماره نمابر ……………………… مي‏باشد. اتحاديه مجاز است درصورت داشتن بيش از دو هزار عضو و بازارهاي گسترده صنفي در نقاط مختلف محدوده فعاليت خود دفتر نمايندگي تشکيل دهد. اهداف اتحاديه

ماده ۵- اهداف اتحاديه به شرح زير است: انجام وظايف در حدود قانون و مقررات نظام صنفي، حمايت و حفظ حقوق صنفي اعضا، ايجاد و تحکيم اصول همکاري بين افراد صنفي، تلاش براي بهبود محيط کسب و کار، تعامل با دستگاه¬ هاي دولتي، نهادهاي عمومي غير دولتي و بخش خصوصي در راستاي وظايف و اختيارات خود همچنين تلاش در راستاي ارتقا کيفي خدمات رساني اعضا به مردم و اطلاع رساني مناسب رسيدگي به شکايات دريافتي. عضويت در اتحاديه

ماده۶- کليه اشخاص حقيقي و حقوقي داراي پروانه کسب با فعاليت‏ هاي مشابه يا همگن با پرداخت حق عضويت سالانه طبق مقررات به عضويت اتحاديه در مي‏آيند. براي هريك از اعضا مطابق الگوي دبيرخانه هيات عالي نظارت كارت عضويت صادر ميگردد. در صورت ابطال پروانه کسب مطابق مقررات، عضويت افراد در اتحاديه لغو مي‏گردد.

ارکان اتحاديه هيات مديره:

ماده ۷- اعضاي اتحاديه مطابق قانون و مقررات نظام صنفي،از بين خود و با راي مخفي و مستقيم، هيات مديره را براي مدت چهار سال انتخاب مي‏نمايند. اعضاي مذکور نمي‏توانند بيش از دو دوره متوالي و يا چهار دوره متناوب در هيات مديره اتحاديه عضويت داشته باشند.

ماده ۸- تعداد اعضاي هيات مديره در اتحاديه‏ هاي کمتر از هزار واحد صنفي عضو پنج نفر اصلي و دو نفر علي ‏البدل و در اتحاديه‏ هاي داراي بيشتر از هزار واحد صنفي عضو هفت نفر اصلي و سه نفر علي‏البدل خواهد بود. سمت افراد منتخب هيات مديره براساس ماده (۲۳) قانون نظام صنفي و تبصره‏ هاي آن شامل يک نفر رييس، دو نفر نائب رييس ( اول و دوم)، يک نفر دبير و يک نفر خزانه‏ دار مي‏باشد. عزل اعضاي هيات مديره وفق دستورالعمل بند (ه) ماده (۵۵) قانون نظام صنفي خواهد بود.

ماده ۹- وظائف و اختيارات اتحاديه مطابق ماده (۳۰) قانون نظام صنفي مي‏باشد.

ماده ۱۰- وظايف هر يک از اعضاي هيات مديره: رييس: الف) انجام كليه امور اجرائي اتحاديه و اداره جلسات هيات مديره. ب) شركت در اجلاس اتاق اصناف. ج) امضاي كليه اسناد و مكاتبات اتحاديه. د) ارائه گزارش فعاليت و عملکرد اتحاديه به اتاق هر سه ماه يك بار. هـ) گزارش فعاليت و عملکرد اتحاديه براي اعضاي اتحاديه بصورت سالانه. و) موافقت با مرخصي و ماموريت اعضاي هيات مديره‏. ز) کسب موافقت رييس اتاق اصناف براي مرخصي و ماموريت خود. ح) پيگيري فعاليت‏ هاي توسعه ‏اي اتحاديه از جمله آموزش، پژوهش، ارتقا و بهره ‏وري و بهبود کسب و کار. ط) پيگيري برنامه‏ هاي مدون اتحاديه. ي) انتصاب کارکنان و استفاده از خدمات مشاوره‏اي و تخصصي برابر آيين ‏نامه موضوع بند ب ماده (۳۷) قانون نظام صنفي. نایب رييس: الف) در غياب رييس اتحاديه (هنگام مرخصي يا ماموريت)، نواب رييس (به ترتيب سمت) وظايف ويرا برعهده دارند. ب) شركت در جلسات با هماهنگي رييس اتحاديه. ج) پيگيري و انجام وظايف محوله از سوي رييس اتحاديه. دبير: الف) تنظيم دستور جلسه و ¬موضوعات قابل طرح در جلسات هيات مديره با هماهنگي رئيس اتحاديه. ب) هماهنگي امور كميسيون‏ها تحت نظارت رييس اتحاديه. خزانه‏ دار: الف) مسئوليت نظارت بر عملکرد مالي اتحاديه. ب) اظهار نظر درخصوص پيش نويس بودجه، ترازنامه و صورت¬ هاي مالي سالانه اتحاديه. ج) پيگيري جذب منابع مالي و درآمدهاي اتحاديه در چارچوب‏ آيين نامه تبصره يک ماده (۳۱) قانون نظام صنفي. د) ارائه گزارش عملکرد مالي اتحاديه به هيات مديره به صورت ماهانه.

ماده ۱۱- هريک ازاعضاي هيات مديره، درصورت استعفا مي‏بايست مراتب را کتبي به هيات مديره ارايه نمايند. هيات مديره مكلف است ظرف مدت يك هفته به موضوع رسيدگي و پس از پذيرش استعفا، نتيجـه را به اتاق اصناف اعلام کند تا طبق ترتيبات تبصره (۴) ماده (۲۲) قانون نظام صنفي اقدام گردد.اتاق اصناف موظف است استعفاي رييس اتحاديه راپس از پذيرش در هيات مديره در اولين اجلاس اتاق با ح

 

ضور وي مطرح نمايد. در صورت عدم ترتيب اثر از سوي هيات مديره و يا اتاق اصناف رييس کميسيون نظارت و در اتحاديه کشوري دبيرخانه هيات عالي نظارت به موضوع رسيدگي و برابر مقررات اقدام مي‏نمايد. بازرس:

ماده ۱۲- همزمان با برگزاري انتخابات اعضاي هيات مديره اتحاديه، اعضاي اتحاديه طبق آيين نامه اجرايي تبصره (۳) ماده (۲۲) قانون نظام صنفي، از بين خود و با راي مخفي و مستقيم، دو نفر بازرس (اصلي و علي‏ البدل) را انتخاب مي‏نمايند. شرح وظايف و نحوه پذيرش استعفا بازرس مطابق آيين نامه اجرايي ماده (۲۳) قانون نظام صنفي مي‏باشد. انتخاب افراد مذکور به عنوان بازرس در ادوار بعد بلامانع است. عزل بازرس وفق دستورالعمل بند (هـ) ماده (۵۵) قانون نظام صنفي خواهد بود. مدير اجرايي: هيات مديره مکلف است از خدمات يک نفر( مطابق ضوابط ماده ۲۴ قانون نظام صنفي) به صورت تمام وقت بعنوان مدير اجرايي استفاده کند. کميسيون ‏هاي اتحاديه:

ماده ۱۳-کميسيون‏ هاي اتحاديه مطابق آيين نامه بند (ط) ماده (۳۰) قانون نظام صنفي، به شرح زير تشکيل مي‏گردد. شرح وظايف، طرز تشکيل جلسات، عزل، استعفا و رسيدگي به غيبت اعضاي کميسيون‏ ها براساس آيين نامه مذکور مي‏باشد. الف) رسيدگي به شکايات. ب) حل اختلاف. ج) بازرسي واحدهاي صنفي. د) فني. هـ) آموزشي. و) سايرکميسيون‏ها در صورت تصويب هيات عالي نظارت. طرز تشکيل جلسات اتحاديه

ماده ۱۴- طرز تشکيل جلسات هيات مديره: الف) جلسات هيات مديره حداقل هر دو هفته يكبار، در روز و ساعت معين در محل اتحاديه تشكيل ميگردد و درصورت تعطيلي رسمي، در روز بعد از آن برگزار مي‏شود. جلسات را رييس و در غياب وي نايب رييس اداره مي‏نمايد. تنظيم صورتجلسات و ثبت تصميمات به عهده دبير است. در غياب وي، يكي از اعضا هيات مديره و يا مدير اجرايي به تشخيص رييس جلسه، عهده دار اين مسئوليت خواهد بود. جلسات با حضور حداقل نصف بعلاوه يك اعضا رسميت مي‏يابد. مصوبات در اتحاديه داراي تعداد پنج نفر هيات مديره با حداقل سه راي موافق و در اتحاديه داراي تعداد هفت نفر هيات مديره با حداقل چهار راي موافق معتبر لازم الاجرا مي شود. ب) بازرس اتحاديه مي‏تواند در جلسات هيات مديره بدون داشتن حق راي شرکت نمايد. ج) با پيشنهاد رييس اتحاديه و يا اكثريت نسبي اعضا و با دعوت كتبي، جلسه فوق العاده تشكيل مي‏گردد. د) چنانچه هريك از اعضا نظم جلسات را بر هم بزند، رييس جلسه به او اخطار مي‏دهد. و در صورت تكرار موضوع ضمن درج در صورتجلسه هيات مديره برابر مقررات دستورالعمل بند(هـ) ماده ۵۵ قانون نظام صنفي اقدام خواهد شد. هـ) در مواردي كه هريك از اعضا هيات مديره بدون عذر موجه سه جلسه متوالي و يا پنج جلسه متناوب، ظرف مدت يك سال از حضور در جلسات هيات مديره غيبت نمايد، مراتب بايد از طرف هيات مديره به اتاق اصناف اعلام شود. هيات رييسه اتاق مكلف است، ظرف يك ماه به موضوع رسيدگي نمايد و درصورت احراز غير موجه بودن غيبت، موضوع را به كميسيون نظارت و براي اتحاديه کشوري به دبيرخانه هيات عالي نظارت اعلام نمايد تا مطابق دستورالعمل بند (ه) ماده (۵۵) قانون نظام صنفي اقدام لازم بعمل آيد. و) شرح تصميمات متخذه، تاريخ و اسامي اعضاي حاضر و غايب بايستي در دفتر صورتجلسه درج و به اعضاي هيات مديره ابلاغ گردد. امور مالي

ماده ۱۵- ابتداي سال مالي اتحاديه اول فروردين ماه و پايان سال مالي اتحاديه آخر اسفند ماه همان سال مي باشد. اولين سال مالي اتحاديه از تاريخ تشکيل اتحاديه شروع و در پايان اسفندماه همان سال خاتمه مي‏ پذيرد.

ماده ۱۶- بودجه اتحاديه از طريق منابع مالي مندرج در ماده ۳۱ قانون نظام صنفي تامين و پيشنهاد بودجه تا آخر دي ماه هر سال جهت رسيدگي و تصويب به اتاق اصناف ارائه مي‏گردد. همچنين ترازنامه سالانه و صورت‏ هاي مالي نيز مي‏بايست تا پايان خردادماه هر سال جهت تصويب به اتاق اصناف ارائه گردد.

ماده ۱۷- درآمد و هزينه هاي اتحاديه در دفاتر قانوني که توسط سازمان يا اداره صنعت، معدن و تجارت پلمب شده، ثبت و شرح بيلان آن جهت رسيدگي و تصويب به اتاق اصناف ارائه مي گردد.

ماده ۱۸- اسناد و اوراق مالي اتحاديه مانند چک‏ها، بروات، سفته‏ ها، اسناد تعهدآور مالي با امضا رييس و خزانه ‏دار و در غياب هر يک نايب رييس اول و ممهور به مهر اتحاديه معتبر مي‏باشد. كليه اسناد و مدارك اداري و مالي مي‏بايست در محل اتحاديه نگهداري گردد.

ماده ۱۹- آيين نامه‏ هاي مالي، استخدامي، اداري، آموزشي و تشكيلاتي اتحاديه ‏ها و تغييرات آنها توسط اتاق اصناف ذي ربط تصويب مي‏گردد.

ماده ۲۰- هر اتحاديه مجاز است فقط يک حساب جاري و يک حساب سپرده در بانک داشته باشد.كليه تراکنش مالي اتحاديه بايد صرفا” از طريق حساب هاي مذکور انجام ‏پذيرد. اتحاديه مکلف است در صورت تغيير حساب بانکي مراتب را کتباً از طريق اتاق اصناف به کميسيون نظارت و در اتحاديه کشوري از طريق اتاق اصناف ايران به دبيرخانه هيات عالي نظارت اعلام نمايند.

ماده ۲۱- هيات مديره اتحاديه نسبت به وجوه و اموال اتحاديه و وجوهي که در اجراي قانون نظام صنفي و ساير قوانين در اختيار آنان قرار مي‏گيرد، امين محسوب مي‏شوند.

ماده ۲۲- اتحاديه داراي مهر و آرم واحد خواهد بود که الگوي آن ظرف مدت شش ماه از زمان تصويب اين اساسنامه به پيشنهاد اتاق اصناف ايران با هماهنگي دبيرخانه هيات عالي نظارت تهيه و ابلاغ خواهد شد.

ماده ۲۳- اتحاديه موظف است، نتيجه انتخابات را پس از صدور اعتبارنامه ها با ذکر اسامي هيات مديره و بازرس به همراه نشاني اتحاديه، در جرايد کثيرالانتشار منتشر نمايد. انتشار هرگونه تغييرات مربوط نيز الزامي است.

ماده ۲۴- اتحاديه موظف است، پس از صدور اعتبارنامه‏ هاي منتخبين با ارائه نسخه اساسنامه الگو، که تمام صفحات آن به امضاي اعضاي هيات مديره رسيده نسبت به ثبت اتحاديه و يا تغييرات آن در وزارت صنعت، معدن و تجارت ( سامانه اصناف) و دريافت پروانه فعاليت اقدام نمايد.

ماده ۲۵- اتحاديه مجاز است بارعايت مقررات مربوط نسبت به انتشار نشريه مرتبط با فعاليت اتحاديه اقدام نمايد.

ماده ۲۶- ساير موارد پيش بيني نشده در اين اساسنامه، مطابق قانون نظام صنفي و آيين نامه هاي مربوط خواهد بود.

ماده ۲۷- اين اساسنامه الگو مشتمل بر (۲۷) ماده توسط اتاق اصناف ايران با همکاري دبيرخانه هيات عالي نظارت تهيه و در يکصدوهفتمين جلسه هيات عالي نظارت به تصويب رسيده است.

درود بر شما جناب آقاي مهندس  طبسي،

خيلي وقت بود از سايت پارس ليفت بازديد نكرده بودم، اما امروز اتفاقي اخبار و اطلاعات اخير سايت شمارا مرور كردم ، برايم خيلي جالب بودند، از اينكه اخبار و اطلاعات مربوط به اتحاديه كشوري را به طور مناسبي پوشش داده ايد ، همچنين بابت انتشار گفتگو هاي مفيد  و نظرات همكاران از گروه مديران ، سپاسگزارم و براي جنابعالي و مجموعه همكارانتان كه در آگاه سازي و انتشار اخبار صنعت آسانسور در سايت پارس ليفت كوشا هستند،  آرزوي سلامتي و طول عمر دارم.

ارادتمند

جمشيد عليمحمدي

با سلام و سپاس از جنابعالی و دیگر عزیزانی که طی تماس تلفنی، ایمیل و یا حضوری ابراز لطف و محبت دارند به آگاهی می رساند:

پورتال پارس لیفت طی نزدیک به 15 سال فعالیت در دنیای وب و فضای مجازی در حد بظاعت و توان خود سعی کرده بدون گرایش به جریانی خاص نسبت به اطلاع رسانی اخبار و اطلاعات صنعت آسانسور و پله برقی اقدام نماید. لذا پیام های محبت آمیز دوستان و همکاران عزیز و گرامی ما را در این راه استوارتر خواهد کرد. با سپاس مجدد و آرزوی سلامتی و بهروزی همه عزیزانم

 

با سلام

امروز 23 آبان ماه 1397 نامه ای به شماره 97/103 از سوی رئیس اتحادیه کشوری آسانسور و پله برقی خطاب به همکاران محترم دارای پروانه کسب در رسته های آسانسوربه شرح زیر ضادر گردید:

با سلام و احترام

با توجه به صدور پروانه فعالیت اتحادیه کشوری آسانسور و پله برقی و خدمات وابسته در تاریخ 1397/08/09 به اطلاع کلیه همکاران می رساند از پرداخت هر گونه وجهی به سایر اتحادیه ها بابت حق عضویت و یا ورودیه از تاریخ فوق الذکر خودداری نمائید.

بدیهی است در صورت بدهی همکاران به اتحادیه های همگن در زمان تحویل پرونده ها، موارد مالی با اتحادیه های مذکور مد نظر قرار خواهد گرفت.

با تشکر و آرزوی توفیق

عباس ابریشمی

رئیس اتحادیه

پس از برگزاری اولین جلسه هیات مدیره اتحادیه کشوری آسانسور و پله برقی و خدمات وابسته در تاریخ یکشنبه 20 آبانماه 1397 دومین جلسه هیات مدیره اتحادیه کشوری آسانسور و پله برقی و خدمات وابسته امروز ۲۷ آبان 1397 برگزار گردید. مشروح مباحث جلسه امروز به نقل از دبیر محترم اتحادیه کشوری آسانسور و پله برق به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

عَلَيْكُمْ بِالْجَمَاعَةِ؛ فَإِنَّ يَدَ اللَّهِ عَلَى الْفُسْطَاط

 به جماعت (يكپارچگى) روى آريد همانا دست خدا با جماعات است

پیامبر اکرم(ص)

بدینوسیله به اطلاع همکاران گرامی میرساند:

" دومین جلسه رسمی هیئت مدیره اتحادیه کشور آسانسور و پله برقی و خدمات وابسته"

 امروز مورخ ۹۷/۸/۲۷ در محل دفتر موقت اتحادیه واقع در سندیکای آسانسور و پله برقی ایران برگزار گردید.

در این جلسه موضوع:

 • کمیسیونهای ۵ گانه اتحادیه مورد بررسی قرار گرفت
 • اعضای هیئت مدیره منتخب در رابطه با اعضای کمیسیونها نفرات مختلف پیشنهادی را با توجه به سوابق و تخصص مورد شور و بررسی قرار دادند که در نهایت لیستی از اسامی(با ترکیب کشوری) مشخص گردید که به امید خداوند در جلسه بعد هیئت مدیره، نهایی و مصوب خواهد شد.
 • کمیسیونهای اتحادیه ارکان اصلی فعالیت این تشکل صنفی میباشد و با استقرار  کمیسیونها گام مهمی در جهت استقرار و فعالیت اتحادیه نوپای کشوری اسانسور برداشته خواهد شد .

 

رحمت الله قیصری

دبیر اتحادیه کشوری آسانسور

با سلام

متن زیر ساعاتی قبل توسط دبیر محترم اتحادیه کشوری آسانسور و پله برقی منتشر گردید:

Gheysarگروه مدیران:

بسم الله الرحمن الرحیم

به اطلاع دوستان عزیز میرساند موضوع شعبات استانی اتحادیه کشوری بزودی با پایان فاز مطالعاتی وارد فاز اجرایی خواهد شد.

هیئت مدیره اتحادیه کشوری بی وقفه در حال پیگیری این موضوع بوده و انشاالله بلافاصله پس از استقرار کمیسیونها این وعده هیئت مدیره منتخب نیز بزودی محقق خواهد شد .

 

دبیر اتحادیه کشوری آسانسور

رحمت الله قیصری

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.