"آسانسور ویلچر" یا "آسانسور صندلی چرخدار"

 
تاریخ انتشار: دوشنبه, 1393/08/19 - 00:15 توسط طبسی

امروزه برای حمل ویلچر یا صندلی چرخدار معلولین از طریق پله، وسائل گوناگونی طراحی و ساخته شده است، به عنوان نمونه دستگاه "بالابرنده صندلی چرخدار" که با سرعت 6 متر در دقیقه (6m/m) که مناسب برای ساختمانهای یکی دو طبقه بوده و استفاده آن در طبقات بلندتر غیر ممکن بوده و یا برای فردی که هدایت آنرا به عهده دارد خسته کننده و سخت است. ولی آقای دمیتری بی بیکا راه حل نوآوارانه ای را برای حل مشکل خود به کار گرفته که این مقاله به آن می پردازد.

دمیتری در حال استفاده از "آسانسور ویلچر" به سمت آپارتمان خود می رود www.parslift.com

دمیتری با "آسانسور ویلچر" در حال بالارفتن می باشد


آقای دمیتری بی بیکا (Dmitriy Bibikow) ورزشکاری است مانند:

  • جکی رابینسون (Jackie Robbinson) بازیکن مشهور بیس بال
  • لنس آرمسترانگ (Lance Armstrong) دوچرخه سوار نامدار 
  • ونوس ویلیامز (Venus Williams) تنیسور مطرح که با نابرابری ها مبارزه می کنند

 

دیمتری بی بیکا (Dmitry Bibikow) روس تبار از اهالی Voronezh واقع در غرب روسیه که در حال حاضر متاهل و دارای یک فرزند می باشد، کوهنوردی زبده و در غواصی و آسمان نوردی نیز دارای تجربه بوده، در اثر حادثه کوهنوردی دچار حادثه سقوط و نهایتا" فلج می شود اما با روحیه بالا معلولیت را به چالش  کشیده و با آن در حال مبارزه می باشد.

وقتی انسان با این همه قابلیت، به دلیل حادثه ای دچار معلولیت شود و ناچار است اکثر اوقات را در خانه بگذراند، احساس می کند که در زندان بسر می برد، مخصوصا" وقتی در بیرون از خانه نیاز به کمک فرد دیگر داشته و شاهد نگاههایی از روی ترحم به خویش باشد، احساس نا امیدی و یاس سراسر وجودش را فرا میگیرد، اما دمیتری این سختی ها را با جسارت و اراده خود پشت سر گذاشت.

شورای مسکن روسیه یک آپارتمان در طبقه پنجم یک ساختمان بوی اختصاص می دهد، ساختمان مذکور فاقد آسانسور بوده، به وی می گویند نگران نباشد بزودی این ساختمان مجهز به آسانسور خواهد شد.

وسایل گوناگونی برای بالابردن ویلچر ساخته شده www.parslift.com

وسایل گوناگونی برای حمل ویلچر از پله ساخته شده است


این زوج جوان مشکلات طاقتفرسایی را برای رفت و آمد به طبقه پنچم متحمل می شدند، مدت شش سال او نیازمند کمک دوستان و همسایگان و خانواده بود، همیشه در انتظار نصب آسانسور ثانیه شماری می کرد و در این مدت چه مشقاتی را برای رفت آمد با ویلچر از طبقه پنچم به همکف و بالعکس متحمل شد و اما وعده 6 ساله نصب آسانسور محقق نشد.

لذا این خانواده تصمیم گرفتند خود مشکلشان را حل کنند. آنها با استفاده از یک وینچ با قرقره های فولادی و سیم بکسل با طراحی"آسانسور صندلی چرخدار" بر این مشکل فائق آمدند.

 

دمیتری با ساخت بالابر ویلچر مشکلش را حل کرد www.parslift.com

دمیتری با "آسانسور ویلچر" به مقصد رسیده و همسرش برای پیاده کردن وی در بالکن به وی کمک می کند


"آسانسور صندلی چرخدار" این زوج ورزشکار، بدون استفاده از هیچگونه تکنولوژی پیشرفته و تجهیزات نوین ساخته شده، اما کاملا" ایمن و با استفاده از یک تیرآهن که زیر سقف کنسول بالای ساختمان مستقر شده و تجیهزات آسانسور ویلچر با غلطکهای چهارتایی روی آن مستقر گردیده و دمیتری با چیزی شبیه کمربند ایمنی اما مجهزتر به قلاب آن متصل و به صورت الکترونیکی با استفاده از دو ریموت کنترل زرد رنگ، که دارای دکمه های قرمز بزرگ می باشد به سمت مقصد هدایت می شود.

حرکت به سمت بالا و پائین آمدن "آسانسور ویلچر" را همسر دمیتری از روی بالکن اپارتمان خود در طبقه پنجم به عهده داشته و هدایت می کند، گرچه هنوز این زوج نتوانسته اند مجوزهای لازم را از شورای محلی اخذ کنند، اما با نصب تجهیرات "آسانسور ویلچر" فعلا" توانسته اند مشکلات رفت و آمد به ساختمان را مرتفع کنند.

همسر دمیتری با استفاده از ریوت کنترل به همسرش کمک می کند www.parslift.com

همسر دمیتری با استفاده از ریموت کنترل هدایت "آسانسور ویلچر" را بعهده دارد


البته بالا و پائین رفتن با "آسانسور ویلچر" جسارت و شهامت بسیاری می خواهد، چون بدون هیچگونه حفاظ و پناهی معلق در آسمان و در امتداد دیوار عمودی ساختمان بودن دل شیر می خواهد که دمیتری با توجه به روحیه ورزشکاری مخصوصا" کوهنوردی  صخره پیمایی از جسارات بالایی برخوردار است.

با شروع فصل سرما و بارندگی و باد و بوران، مشکلات دمیتری دوچندان خواهد شد، چون این آسانسور هیچ سرپناهی ندارد، اما با تمام سختی ها و ترس و اضطرابی که در استفاده از آسانسور ویلچر وجود دارد، سوار آن شدن برای دیمتری بسیار جذاب و دوست داشتنی است و وی اظهار می دارد با استفاده از "آسانسور ویلچر" می تواند در عرض چند دقیقه بدون نیاز به کمک همسایگان خود را به طبقه پنجم برساند.


احتمالا دمیتری 32 ساله به این ضزب المثل معتقد است که "احتیاج، مادر اختراعات است".

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هفتصد و نود و پنج را به عدد بنویسید.